Glavni meni

Yamaha Fazer FZS 1000 - Rivali?

Započeo Gile_ExtremeBoy, 10 Novembar, 2010, 00:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Milose procitaj ponovo (ili po prvi put) prvi post u ovoj temi
I obrati paznju na ono napisano u zagradi

Che

Citat: Milos poslato 04 Decembar, 2010, 19:00
Niko ne pominje novi Kawasaki Z1000SX?
Odlican sport-touring motor.

Cena onako ... diskutabilna, a zastita od vetra kao sto ce me zastiti busan kondom od sifilisa :D

Milos

Citat: UFF poslato 04 Decembar, 2010, 19:26
Milose procitaj ponovo (ili po prvi put) prvi post u ovoj temi
I obrati paznju na ono napisano u zagradi

Sitne pare su relativna stavka  :D :D
Salim se, nisam obratio paznju na zagradu, tako da se izvinjavam autoru teme na beskorisnom postu.


Citat: Che poslato 04 Decembar, 2010, 22:14
Citat: Milos poslato 04 Decembar, 2010, 19:00
Niko ne pominje novi Kawasaki Z1000SX?
Odlican sport-touring motor.

Cena onako ... diskutabilna, a zastita od vetra kao sto ce me zastiti busan kondom od sifilisa :D

Sa nekim aftermarket vizirom verovatno zadovoljavajuca. Videcemo kad se pojavi na ulicama.
Iskreno, mene VFR nije dojmio da ima dobru zastitu od vetra, dok nisam stavio Givi Touring. Od onda.... preporod. Ali to je sve stvar navike, verovatno sam se ja razmazio jer sam pre ovoga vozio TA sa sofersajbnom.

A sto se tice FZS 1000, mislim da je super motor, odlicna visenamenska sprava i za peglanje, i za putovanje. Kad bi samo nekako mogao da dobacis do FZ1S, mislim da je mnogo savremeniji i bolji, a razlika ti je nekih 1000 eura.Gile,najvise bi pomoglo da napises oko koje se cifre vrtis ako nije tajna, pa da pomognemo s  nekim konkretnim predlozima.

Panta Zemunac

I FZS i CBF su sport turinzi ali dok FZS za malo be¾i ka sportu, toliko malo CBF be¾i u turing...pa sada zavisi od potrebe...
Na bilo kojem od ta dva, boja igra veliku ulogu. Njima le¾e ¾ivahne boje koje ih mogu pobuditi na pogled, inaæe izgledaju pomalo mrtvi...ipak nisu klasièni sportisti!
Da i ne znam kako se mo¾e porediti VFR 800 sa FZSom...po meni nikako, bez obzira na ST klasu!!

Che

Stavio sam MRA kod mene na vfr ali i dalje mislim da je problem u mojih 190. :(

Panta Zemunac

Upravo sam se, zbog svojih 188cm/a, neækao izmeðu VFRa i Afrike a da ne govorim kako izgledam na Aprilii RSV! [rofl]

Gotivim sport turinge jer imaju karakter u odnosu na putni enduro. Mo¾e se kud - i - kamo normalnije sedeti na njima a da im pri tome i auto put nije dosadan!

Che

Ali AT i VFR bas i nemaju slicnosti...

WOLVERINE

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2010, 20:57
Ali AT i VFR bas i nemaju slicnosti...

Ih sad si bas naso da cepidlacis,,, pa oba pravi HONDA....

Che

Pa daaaaaaaa i oba imaju dva tocka :D

Gile_ExtremeBoy

Citat: Milos poslato 05 Decembar, 2010, 01:19

Gile,najvise bi pomoglo da napises oko koje se cifre vrtis ako nije tajna, pa da pomognemo s  nekim konkretnim predlozima.


Kada budem prodao Teneru imacu oko 4 soma na raspolaganje. Brzina mi nije bitna ali ocu da motor sa mogucnostima da potegne kad zatreba, potreban mi je gabaritniji motor, znaci treba da ga ima jer inace reko mi drugar da izgledam smesno na 1000 RR. Sediste mora da bude udobno i da ne moram ja da se savijam kao kad berem boraniju.

Necu motor koji prebacuje 1100 kubika, ah XX pusta zeljoo..  :'( 
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Panta Zemunac

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2010, 20:57
Ali AT i VFR bas i nemaju slicnosti...

Pa upravo je Gile, u donjem postu obrazlo¾io i moj problem...hteo bih ali toga nema...Hteo bih gabarite kao kod Afrike a da ima 100ks kao kod VFRa, zato i razmi¹ljam o njima tj. GSX750f ili VFR a sa druge strane Afrika. A nikako se ne mogu porediti...sport turing i putni enduro ama ba¹, ba¹... [nono]

Milos

Citat: Panta Zemunac poslato 11 Decembar, 2010, 02:04
Citat: Che poslato 05 Decembar, 2010, 20:57
Ali AT i VFR bas i nemaju slicnosti...

Pa upravo je Gile, u donjem postu obrazlo¾io i moj problem...hteo bih ali toga nema...Hteo bih gabarite kao kod Afrike a da ima 100ks kao kod VFRa, zato i razmi¹ljam o njima tj. GSX750f ili VFR a sa druge strane Afrika. A nikako se ne mogu porediti...sport turing i putni enduro ama ba¹, ba¹... [nono]


Ima i to.
Ducati Multistrada 1200.
A moze KTM SMT 990.
;)

Milos

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 01:23
Citat: Milos poslato 05 Decembar, 2010, 01:19

Gile,najvise bi pomoglo da napises oko koje se cifre vrtis ako nije tajna, pa da pomognemo s  nekim konkretnim predlozima.


Kada budem prodao Teneru imacu oko 4 soma na raspolaganje. Brzina mi nije bitna ali ocu da motor sa mogucnostima da potegne kad zatreba, potreban mi je gabaritniji motor, znaci treba da ga ima jer inace reko mi drugar da izgledam smesno na 1000 RR. Sediste mora da bude udobno i da ne moram ja da se savijam kao kad berem boraniju.

Necu motor koji prebacuje 1100 kubika, ah XX pusta zeljoo..  :'( 

Taman htedoh da ti napisem XX :D :D
Da li si razmislio o opciji Varadero?
Za te pare ne mozes da kupis Einspritz, ali  mozes da nadjes bas bas solidan karburatorski. Mozda ni to nije losa varijanta?

Che

Citat: Panta Zemunac poslato 11 Decembar, 2010, 02:04
Pa upravo je Gile, u donjem postu obrazlo¾io i moj problem...hteo bih ali toga nema...Hteo bih gabarite kao kod Afrike a da ima 100ks kao kod VFRa, zato i razmi¹ljam o njima tj. GSX750f ili VFR a sa druge strane Afrika. A nikako se ne mogu porediti...sport turing i putni enduro ama ba¹, ba¹... [nono]

Jasno ;)
Ja sam se dvoumio izmedju gsx-f-a i VFR-a ... jedno oba minuta :D

pit

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 11 Decembar, 2010, 01:23
Citat: Milos poslato 05 Decembar, 2010, 01:19

Gile,najvise bi pomoglo da napises oko koje se cifre vrtis ako nije tajna, pa da pomognemo s  nekim konkretnim predlozima.


Kada budem prodao Teneru imacu oko 4 soma na raspolaganje. Brzina mi nije bitna ali ocu da motor sa mogucnostima da potegne kad zatreba, potreban mi je gabaritniji motor, znaci treba da ga ima jer inace reko mi drugar da izgledam smesno na 1000 RR. Sediste mora da bude udobno i da ne moram ja da se savijam kao kad berem boraniju.

Necu motor koji prebacuje 1100 kubika, ah XX pusta zeljoo..  :'( 


              Gile s obzirom na cifru kojom raspolazes a to je 4000 soma mogo bi da pocnes da razmisljas io tdm 900.Nije sto ga ja vozim ali stvarno je univerzalan motor,naravno nema krajnju snagu kao fzs 1000 ali na srednjem rezimu voznje koji svi mi najvise koristimo pitali bi se ko bi pobedio.....milim na brzine do 150 na sat.Ne pricam napamet jer sam vozio i fazera 1000 i to novog.
                  Potrosnja je bas drasticno manja kod tdm 900 jedno 30 posto sto nije zanemarljivo kad krenes negde na put.
                   Turing je skroz na strani tdm 900 ,znaci kofere moz da kacis samo tako i da ne izgleda smesno.
                    Jos nesto TDM 900 se proizvodi od 2002 nepromenjen tako da za 4000 do 4500 evara moz da pazaris nekog sa pocetka proizvodnje i da jos uvek imas aktuelan model sto sa fzs ije slucaj.

Gile_ExtremeBoy

Razmisljam se sad i o 1100 XX, jeste da velika kubikaza ali imam foru da ne placam veliku registraciju. Ako padne lep primerak, to je to.  [yahoo]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...