Glavni meni

Profaco [ motorna ulja ELF ]

Započeo DebeliZmaj, 03 Oktobar, 2011, 12:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zemunboy

A sta se to vidi u daljini???? Caletov Z i tvoj skuter???? :P :P :P

Gašpar

Moj Z i sestrin skuter  [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]

Hvala Lazice [thumb_up]

Lazic


UFF

A hoce li neko meni da objasni zasto stedite na ulju?  [ludak]

Pa od toga vam zavisi koliko ce masina da vam traje

Zar je puno 1200din za litar najkvalitetnije motorex sintetike pa da budes miran i znas da je ulje kvalitetno i originalno

Ako trosite polusintetiku litaj je bednih 800dinara

Menjate ga na 5000km za kojih potrosite od 250 do 500 litara benizna tj oko 300-600 eur u proseku pa sta je onda problem za ulje koje je par stotina dinara po litri skuplje od tih jeftinih sranja koje sipate?

Phoenix

ili da prevedem sa UFFovskog na nash jezik "zashto vozite motore kad nemate para da sipate ulje"  [yahoo]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Lazic

@UFF:
Nije problem u ceni, nego u bezobrazluku trgovaca, necu da bacam pare bas svuda unaokolo... Uostalom rekao sam kakvo sam iskustvo imao sa ELF sintetikom u sportskim kolima i sa zamenom na 20.000km, svaki put je ulje bilo cisto kao novo, potrosnja je bila oko litar na 20.000, agregat od skoro 400.000km, i mozes misliti kako sam ga vozio, ti me poznajes... [cheers]



@starac vujadin:
:P [srednjiprst] 8) [rofl]

Phoenix

ma shta se vadish koji Q  [nono],bolje odmah priznaj jer si unapred osudjen na propast kao kanarinac  [blahblah]
i daj te plusove nisi se valjda i za to stiso?  [srednjiprst]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Lazic


B@ne

Citat: UFF poslato 12 Oktobar, 2011, 09:06

Zar je puno 1200din za litar najkvalitetnije motorex sintetike pa da budes miran i znas da je ulje kvalitetno i originalno



Gde ima Motorex Power synt 10/50 za 1200 dinara?


Phoenix

Citat: Lazic poslato 12 Oktobar, 2011, 09:23
Jesam...

Pochecu da kunem,ko plus ne daje da mu se auspuh skupi ko Kanarincu!!! :@
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Taraba

U centru S je 1550l 10/50 tj. 5752din za pakovanje od 4l.
Uff mo¾da ima neku ¹emu? [neampojma]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

imam semu i nije power synth vec cross power
nije ni power synth preskupo a imas i top speed koje je "jeftino" takodje

dzimika

a koji ce mi krac sinteticko ulje koje ne ide za moj motor kad je fabrika propisala mineralno ulje
uostalom ne verujem da svi znaju da recimo ebc lamele za TA nisu predvidjene za sinteticko ulje nego za polusintetiku ili mineralno a cak mislim da i fabricke nisu predvidjene za sinteticko jer kad su nasi matori motori proizvodjeni nije bilo sintetickog ulja
a u ostalom isti je kurac da li sipao elf polusintetiku koja kosta 500-550din i menjao je na 5000km ili uzeo bilo koju drugu polisintetiku koja kosta preko 1000din/l
to mi je recimo imalo smisla kad je bio bel ray u prodaji za 2600din za 4l i onda stvarno nije neka drasticna usteda ali na zalost bel ray-a vise nema i ne pada mi na pamet da za 3l ulja dam skoro 4000din kad za te pare imam 2 zamene
a i elf ulje nije lose ulje pa da treba da razmisljam da li ce se nesto desiti agregatu, kod mene u motoru se bolje pokazalo od bel ray-a a cak i total ulje nije lose ali se tesko nalazi kod nas

a i sto bih razmisljao da li je neko ulje dobro kad postoje samo dve fabrike baze u svetu, sve ostalo su neke sitnice koje fabrika dodaje i vrlo je moguce da taj skupoceni motorex i elf imaju istu bazu i onda dolazimo samo do toga da odredjene firme naplacuju ime i nista vise

UFF

motorex polusintetika misim da je oko 800din litar
2400 te kosta da zamenis
jel to puno na svakih 5000km?


dzimika

gde kosta 800? u prodavnici ili preko tebe?
na cenu ulja dodaj jos u filter za ulje 700-900din
a recimo ja za 2000din imam to sve :D

dzimika

inace od toliko ljudi koji koriste elf ulje nikome se nije desilo da mu je otisao motor zbog ulja a inace drugar je u GSXR1100 sipao elf sintetiku i on mi je i preporucio ulje a inace drzi i motul u radnji gde radi

UFF

ok

izvinjavam se

ELF je najbolji :)

ubedio si me


jevta

Nije ELF najbolje ulje .
Ali jeste najbolji odnos ulo¾eno dobijeno.

despic

jebalo vas ulje vise...
ja na kosu stavljam cickovo, kokosovo, orahovo, briljantin...i sve je isti kurac...celavim od svih
klasican divljak

Taraba

A ¹ta ti uff stavlja na pedu?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?