Glavni meni

Shoei XR-1100

Započeo UFF, 20 Septembar, 2011, 00:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

moon walker

Letos pala kupovina. Vredi svaku paru. Dvoumio se izmedju srebnog vizira i zatamnjennog, poslushao preporuku prodavca da je srebrnni dosta osetljiv.

UFF

nemam dve glave :D (bar ne toliko velike)

hocu jednu da transformisem u nesto upotrebljivije za zimski period

http://arch4.okr.ro/auctions/2010/04/24/245268914-136677-700_700.jpg

UFF

Sad treba odluciti...

MILJAN

Cave ab homine unius libri

zemunboy


UFF


Gašpar


UFF

Ostala Conquista, Symmetry otisla po nabavnoj ceni drugaru sa foruma - cekamo da se javi i okaci slike

MILJAN

Dobra odluka...Ova je lep¹a..
Cave ab homine unius libri

YoYa

Citat: MILJAN poslato 08 Januar, 2012, 22:48
Dobra odluka...Ova je lep¹a..

jeeeeste,jeeeeste,,vaziii   8)  :D  [dancing]

fala drugu uffu i drugu havarisanom,,,,


[attachment deleted by admin]

Jefta

Јоја да те лепо служи. Кацига је одлична. Биће само чудно када се на неком од окупљања појавимо сви са истим моделима кацига. Помислиће неко да нам је Shoei спонзор :)

dzimika

Citat: Jefta poslato 09 Januar, 2012, 23:00
Помислиће неко да нам је Shoei спонзор :)

sto uopste ne bi bilo lose :D




yamahar6dejan


Jefta

требало би да је доста бучнија од 1100 јер је скроз тркачки оријентисана кацига

yamahar6dejan

Citat: Jefta poslato 06 Mart, 2013, 23:25
требало би да је доста бучнија од 1100 јер је скроз тркачки оријентисана кацига

jeste bucnija dosta 1100,drugar moj je ima,zivi u italiji,i nosi je samo kad ide na stazu,a kad se vozi nosi multitec! ja se dvoumio da je uzmem,ima u italiji za 519e da biras velicinu,ali sta da radim sa njom kad ja na stazu ne idem! ako je neko zainteresovan za x spirit 2,idem najverovatnije 15 za italiju kod njega pa mogu da mu donesem?!

Mik

Danas mi se slomio onaj "okidac" za "zabravljivanje", "pomalo otvaranje", sta li. Prilikom pranja kacige! Tacnije, prstenasti deo tog plasticnog komadica.
Uvek ga drzim u poziciji "pomalo otvoreno" (to je ona koja izbaci vizir napolje), a "setam" ga samo kad perem kacigu pa taj mehanizam naprskam silikonskim sprejem, da prihvati to (po SHOEI preporukama) podmazivanje.

(Tek "okidac", osim (onog napadno) vidljivog, rukom pristupacnog, dela za promenu pozicije vizira je nekakav prsten sa bregovima koji odradjuju (fabricki opisane) zelje korisnika. Malo me iznerviralo zasto je taj prstenasi deo toliko "mrsav" - kao da je napravljen da pukne! Nategnem rukom taj mehanizam sa oprugama da ga ostavim (tako slomljenog) u poziciji koju koristim u voznji, i te dve oprugice su bas zajebane za plasticni komadic od (po proceni polucorava coveka, sa dobrim djozlucima) neka 2 -3 mm.)

Ne vidim razlog da se nesto ovako pravi. Po meni je ovo odlicna kaciga, al' kad se nesto lomi od minimalne upotrebe...

Mik

Nastavak.
- 'Opravio  :)! Nabavio u Motolandu, s tim sto nemaju pojedniacno delove mehanizma nego ceo mehanizam i to i levi i desni u paru, 3100din., hteli oni dzabe da mi to odrade nego nisam poneo kacigu pa odradio sam. (Uz delove se dobija i uputstvo za eventualno podesavanje.) (A dobio sam na poklon bocicu SHOEI silikonskog ulja  :).)
- Inace mehanizam je (u medjuvremenu) redizajniran tako da je sad bar 3x deblji na mestu na kome mi je pukao.

- Tako da, ako ste vlasnik prvih SHOEI XR-1100, ocekujte da ovo sranje moze da vas snadje.