Glavni meni

triumph

Započeo dzimika, 19 Septembar, 2011, 22:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a


ЯЭВОЛУТИОН

A ljudi voze motore od 80 ih godina kada se pojavije tubeless gume, pre toganiko nije vozio motor, i oni koji su vozili su padali svaki cas.
Ja sam bar 20 puta probusio non tubeles gumu na raznim motorima i to nikada nije bio uzrok da padnem...jednostavno nije to bas tako. A ako znas , na non tubelessu se moze skinuti sa tocka jedna strana spoljasnje gume i okrpiti unutrasnja ...znas one tiptop flekice i lepak...vise puta radio u putu.
Ja u 42 godine i 30 godina na dva tocka sa motorom, mislm da je tubeless bolji, ali ne toliko koliko ti mislis.....non tubeles se retko probusi tako da ispusti odjednom, ali si imao obavezu da menjas gumu pre nego sto dodje do platna....sada koliko vidim , a vidim cesto jer drzm servis, vecina ljudi se seti da promenu tubeless gumu tek kad proviri platno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

JA i par drugara smo lepo klizali sa unutra¹njim... Ne volim da ih vidim...A ni da krpim..  I nije mi jasno za¹to i danas na nekim modelima, dodu¹e retko, su non tubeless.
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

Na svim motorima kojima je namena off su tube type.....jednostavno bolje podnose udarce i deformacije felne....jos neko pitanje :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

imam ja pitanje:

Zasto vise ne mogu 3 puta za redom a nekad sam mogao?  [neampojma]   :(   [veryangry]

zmiya

zato ¹to si mator..
do¹lo do zamora materijala pa ti ventil propu¹ta..

UFF

Citat: zmiya poslato 06 Oktobar, 2011, 22:40
pa ti si onda ba¹ mlad..

odluci se jbt

nemoj da upotrebim onu pametnu rec koju lazic stalno koristi

zmiya

Laziæ stalno koristi reè rakija..
Misli¹ da æe da ti pomogne ako se ma¾e¹ rakijom?

UFF


MILJAN

Citat: revolution poslato 06 Oktobar, 2011, 21:44
Na svim motorima kojima je namena off su tube type.....jednostavno bolje podnose udarce i deformacije felne....jos neko pitanje :)
To i moja baba zna ali ovo nisu primarno motori za off road jer su prete¹ki----  240 kg na offroad stazi..Mo¾e ali samo prvom.-.. Naravno, na youtube postoji nekoliko desetina profi klipova za navlaèenje ovaca gde vozaèi uspe¹no jure ¹umom... Ali ne treba im unutra¹nja guma za to...   Si èuo mo¾da za ¾ièane felne sa tubeless gumama? :D Ima ih npr. GS1200 adv. pa Supertenere 1200... Ti motori imaju ¾ièane felne ali tubeless gume.. Ne verujem da im ne¹to fali..... osim ¹to samo ovce misle da su za offroad divljanje... :D
Cave ab homine unius libri

zmiya

ne deformi¹u se zato ¹to nemaju unutra¹nju gumu,nego tubeless guma ispusti èim se malo iskrivi felna..

MILJAN

#51
Pa nisam to napisao... :)  ;)
Na kraju sam ga shvatio ali æu izbaciti snima sa Varaderom kako se kamenom ispravlja alu felna, koja je jakooo ulubljena............. Pao sam od smeha kako je ispraljao tip.....   I hoæe oni offroad...ludilo...  ;D
Pogledati od 4.41

Baja: Tropic of Cancer - Mike's Sky Ranch
Cave ab homine unius libri

UFF

miljane revolution ti je vec napisao za motore sa zicanim felnama i tubeles gumama
ja imao xl600lm iz 1985 godine sa zicanom felnom bez unutrasnje gume

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Honda%20XL600LM%2085%20%204.jpg



a imam i sad novi aktuelan model ktm-a sa zicanom felnom sa unutrasnjom kojeg sam terao po off-u, kamenju,stepenicama i dzombama pa mi se NIKAD probusila nije iako je vozim do drugog sloja gume (onog ispod zica)

MILJAN

Pa znam bre..... Ebo te KTM :D
Cave ab homine unius libri

dzimika

jebale vas felne, imate celu pricu o njima u temi o njima

Taraba

Jebala vas tema, imate offtopic u svakoj temi.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zmiya

jebo vas forum,treba da se zove offroom.. [rofl] [rofl]

UFF



ЯЭВОЛУТИОН

sram vas bilo...prestadoste
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11