Glavni meni

pomoc oko popravke fiat-a

Započeo Dzigi Boy, 18 Septembar, 2011, 19:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

THC

Ako ti budeo trebao termostat za punto 1.1 imas kod mene u radnji 10 evra sifra TH5069.87J Vernet ... srecno ...

Dzigi Boy

1.6  16v ceo sa kucistem, nije to to...hvala u svakom slucaju

robbief

smooth

DR Goran

Ne nisam ali isto radim fijata ...ali i motore :)

Nego Dzigi sta bi sa tvojim 1.6 sedicivalvole
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Citat: Dzigi Boy poslato 18 Septembar, 2011, 23:14
Pogledacu sutra ali kod mene ovo nije ovako...


Meni cantra stojo odma desno pored hladnjaka i tu sipam vodu, a tu mi je i prosipao....moguce da je dihtung pored tog cepa vazduha riknuo....a imam i tu cantru na slici??????? kako sad to??

Sad nesto razmisljam siguran sam da ovi likovi kada su sevnuli nisu nista luftirali cak ni hladnjak...jer on je meni rekao da ima tu neku frku sa ventilatorom, a on je meni do kuce vec bio vreo.......

Jedino me drzi sto je priznao da ulje njije promenio 15000km a imam max na sipci ni kap ne trosi, a sto ide nemam reci........!!!!!!!!!!!!!
Proveri da li ti je taj "novi " hladnjek uopshte zatvoj automobil. Chantru pored hladnjaka su imali neki modeli Tipa, da nisu stavili njegov hladnjak?....
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

aca-pn

kakve veze ima koji je hladnjak sa njegovim problemom, njemu ni kroz ovaj ne procirkulise voda.
Ja bi uradio ovako, prvo bi povezao creva bez termostata, da bi ga izbacio iz jednacine. Ako progreje sve kako treba znaci zeza te hladnjak. Kako vidim sa ove slike, rezervoar za vodu je protocan, znaci ako pumpa radi, moralo bi da se vidi u posudi kako voda prolazi, tako ces da vidis da li ti radi pumpa za vodu.
Naravno kad odzracujes sistem ispusti vazduh ako ima ventila predvidjenih za to i malo isturiraj auto na vecim obrtajima da bi isterao vazdusne cepove ako ih ima.

Dzigi Boy

Stanje trenutno je ovakvo..........termostat ne valja i tacno je ono sto je DR Goran rekao, drzi stalno otvoren, isao sam u radnji i gledao novi i novi je zatvoren a moj je otvoren, znaci termostat 100% ne valja, usput mi je bivsi vlasnik rekao da mu je zimi bilo hladno u autu, znaci upravo zbog toga.........opet to ne resava problem jer je voda morala da stigne do hladnjaka ali nije!!!!! Sa druge strane slazem se sa Acom, hladnjak ima 100% protok........ali sa druge strane ne mozes da ga sastavis bez termoststata, jer je termostat u aluminijumskom kucistem sa svim izlazima za creva i menja se celo aluminijumsko kuciste u kome se nalazi termostat.......totalno cudno i nije kao kod drugih automobila da imas GO termostat koji samo zamenis, ovde moras celo kuciste da zamenis u kome je termostat i kosta 3800 dindzi... nije bas malo mora se priynati???????

Hladnjak je 99% za moj model jer se svi srafovi poklapaju i nosaci a ima ih dosta, a i da nije morala bi voda da dodje pa da je i od yuga..............

Ovo su moje namere...........napunicu blok, vodom i dodatno ga opteretititi sa jos vode, bez termostata.......onda cu da upalim auto i ako pumpa radi on ce da mi bljune svu tu vodu na mestu gde treba da stoji kuciste termostata, je trenutno je tu rupa, ako pumpa radi voda ce da isprska taj deo i da ispici u trenutku....tako cu znati da mi pumpa radi!!????

Ako izleti voda, idem da kupim termostat, trenutno mi fali para pa sam zapeo!!!!????

Analizirajuci situaciju nasao sam mesta koja nisam proluftirao a DR Goram mi ih je naveo.....znaci ide nov termostat, luftiranje koje nije ispravno uradjeno prethodni put..........ako mi bljuje vodu na tu posudu koja se ne poklapa sa onom gornjom slikom a ugrejao se hladnjak, onda je riknuo dihtung glave..............

Jbg. ne mogu da znym i Citroena i Jaguara i BMW, i kurac i palac i Fiata sa kojim se prvi put srecem.........

Misljenja sam da pored 100% termostata koji je neispravan, auto nije dobro izluftiran, a hladnjak sam proverio sa kompresorom i pici vazduh kroz njega......po meni ynaci da je sve dobro sem stalno otvorenog termostata koji cu staviti nov, i pravilno cu da ga izluftiram......

JBG. ako mi je riknuo dihtung glave, onda glva dole jebeni dihtung kosta samo 900 dinara i ravnanje........tako da nije finansiska katastrofa u pitanju............

Nisam skidao nikad glavu sa 16V ali nemam ja tu cega da se plasim, nadam se da dihtung nije riknuo jer koliko je meni poznato Fiatove glave ne mesaju i ne produvavaju tako lako........ako je i riknuo jbg. naucicu nesto novo.....!!!!

U svakom slucaju termostat nije ispravan 100%.........

Moje misljenje je da ga nisam dobro proluftirao i da sam sam kriv, ali sve jedno termostat nije OK i auto bi bio stalno hladan sto mi je i bivsi vlasnik rekao da mu je prosle zime grejanje nije radilo.......

Sve u svemu, kad nadjem 3800 znacemo daj je i dihtung riknuo.....

Bez vasih saveta bi i dalje tragao, tako da ste mi pomogli u svakom slucaju pogotovo DR Goran.....

A na onoj fotki sto si okacio DR na onoj posudi meni se nalazi posuda za brisace a ne prelivna za hladnjak!!!?????

Ma sjebacu ga makar i glavu skidao sta da se radi...ako mora MORA!!!!!!!!!!!!!!!

Vama Manijacima mnogo hvala jer su mi sada mnoge stvari jasnije, pogotovo mi je DR Goran pomogao....hvala vam svima jos jednom....a javljam vam sta ce se desiti kada stavim novo kuciste termostata..........

Ako je i dihtung riknuo, nastavicu dalje borbu nema druge!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzigi Boy

Citat: Ostoja poslato 20 Septembar, 2011, 22:09
Citat: Dzigi Boy poslato 18 Septembar, 2011, 23:14
Pogledacu sutra ali kod mene ovo nije ovako...


Meni cantra stojo odma desno pored hladnjaka i tu sipam vodu, a tu mi je i prosipao....moguce da je dihtung pored tog cepa vazduha riknuo....a imam i tu cantru na slici??????? kako sad to??

Sad nesto razmisljam siguran sam da ovi likovi kada su sevnuli nisu nista luftirali cak ni hladnjak...jer on je meni rekao da ima tu neku frku sa ventilatorom, a on je meni do kuce vec bio vreo.......

Jedino me drzi sto je priznao da ulje njije promenio 15000km a imam max na sipci ni kap ne trosi, a sto ide nemam reci........!!!!!!!!!!!!!
Proveri da li ti je taj "novi " hladnjek uopshte zatvoj automobil. Chantru pored hladnjaka su imali neki modeli Tipa, da nisu stavili njegov hladnjak?....

Na toj posudi pise flomasterom 1.4 sto ynaci da nije fabricka 100% ali radice i ova, samo da stigne lova mozda vec sutra, i odmah ga napadam dalje...............

Moguce da je auto ranije picnut od napred pa je menjana.........najvise bih voleo da bacim oko na isti model ali ne poznajem nikoga ko vozi brava 1.6 16v.......startovao sam jednog decka na ulici ali je njegov 2.0 [doh] [doh] [thumb_down]

Dzigi Boy

Ako imate neku sliku sistema za hladjenje okacite je jer ja ne mogu da je nadjem...jbg. komp mi nije jaca strana....pa da usporedimo sa recimo 1,4 jer na ovoj pise 1.4 ili ima vise modela 16..?????????????????

jevta

Vidi i kako ti stoji isparivaè za gas.On hoæe da pravi probleme tog tipa ako je vi¹lji od najvi¹lje taèke hladnjaka.A majstori znaju tako da ga stave jeb.. lak¹e je.

aca-pn

Ako isparivac stoji vislje, hoce da pravi problem sa grejanjem isparivaca, ne utice na hladjenje automobila, jednostavno se u isparivacu napravi vazdusni cep, voda ne cirkulise kroz njega i ne greje ga, pa hoce da zaledi. Ali opet kazem, ne utice na hladenje auta.

Dzigi, da ti je vrisnuo dihtung glave, pravio bi ti pritisak u crevima i isterivao vodu preko preliva, ako to ne radi, nemoj dzaba da skidas glavu, nije do toga.

Dzigi Boy

znam aco, ali prelivao je malo.......necu ja ni da skidam dok sve ne sastavim sa novim termostatom, pa kada vidim da mi cirkulise voda kroz hladnjak a duva glava dole jbg. nema druge!!!!

Dzigi Boy

ovako manijaci, stavio sam termostat, bilo je malo i modifikacija creva za vodu od yuga, uglavnom izluftirao sam ga, na gasU i na svim mogucim crevima, onda sam ga upalio i poceo je lepo da radi, greje mi hladnjak i na na pola po pokazivacu mi pali ventilator...........e sada ima jedan problem nemam grejanje u kabini, da li ima neki ventil gde se pusta voda u kabinu!!!!!

jos jedno pitanje ta moja prelivna posuda na samom vrhu ima jako mali preliv, i tu mi prosipa vodu, ali ne zato sto je pomesao dihtung, nego je prelivna skroz do maximuma puna, jer sam ja luftirao gas i stalno sam dolivao vodu, tako da kada sam mu udario pun gas malo je prelio sto je normalno........

PITANJE  za DZimiku ako tu zabodem tanko crevce to je ona posuda sto smo konstatovali da nije original.....gde da dodvedem drugi kraj crevca..........inace sve odlicno radi konacno, sutra idem kod limara, ali bih ti prelivno crevce resio....

hVALA TI DZimika bey tebe nista ne bi uradio...........znaci gde da pustim grejanje za kabinu i gde cu sa tim prelivnim crevcem.....

HVALA JOS JEDNOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NISTA BEZ BRACE manijaka!!!!

DR Goran

Imas dva creva koja iz motora idu u kabinu...oba moraju biti topla...moze da se desi da je mali hladnjak popustio pa je neko samo izvukao ta dva creva i spojio ih pa voda i ne ide u kabinu...rade to ljudi jer mora tabla cela da se vadi plus cena radijatora izadje i na 120e ...ako su creva spojena i topla onda ti klapne ne prebacuju unutra za putanju vazduha preko radijatora
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Dzigi Boy

A nema neki ventil kao kod nekih automobila da se iskljuci voda za kabinu??????


A u sta da zabodem ono tenko prelivno iz prelivne posude, jer kada mu dam veliki gas tu mi malo prosipa, mada mozda i prosipa zato sto je puna do vrha????



Bitno da on meni dobro hlado i drzi tempereaturu na pola a sad cu da sidjem dole da istrazim i to......jbg. polalo alo napredujem bitno da dihtung nije riknuo!!!!!!

Daj jos kakav koristan savet ako imas, kupio sam filter za gorivo ali n vidim gde ide?????


Bez tebe Dzimika nista ne bi uradio!!!!!!!hvala ti mnogo!!!!

DR Goran

nema bre ventil to je zastarela tehnika. ako nema ispod kod zadnjeg desnog tocka nema ni filter goriva ima sito na potapajucoj . a to malo crevce ti je recirkulacija...tu voda dolazi iz motora...u originalu...kao s one slike jer je to zatvoren sistem i mora biti pod pritiskom ...a to kod tebe ne znam ko je budzio dve cantre
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Dzigi Boy

Meni je tip rekao da filter ide kod zadnjeg tocka?????

Plazma Keks


Dzigi Boy

Imam samo jednu prelivnu cantru, a tu sliku sto si ti stavio meni je tu voda za brisace.......


Nego ne kapiram zasto mi kabina ne geje, sutra cu da otkacim taj hladnjak pa da vidim....nadam se da nema veze sa dihtungom glave....a ova moja cantra je sa 1.4 i na vrhu ima preliv kao vakun crevo, i kada mu rolnem gas on mi tu malo prelije, sutra cu ja to da zablokiram pa cu da vidim sta ce da se desi........

TAJ DIHTUNG MI SE NE SVIDJA HMMMMMM

pLAZMA ZA TE PARE BOLJE NISAM MOGAO, NUDI MI TIP ASTRU DIZEL 1,7 RADI PALI IDE ZA MOG??????