Glavni meni

Honda Varadero v Suzuki Strom v Yamaha TDM 900

Započeo Major, 13 Septembar, 2011, 13:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Da su sva tri bolja od versysa to svi znaju i argumenti nisu potrebni  :P

MILJAN

NIsam u toku... A za¹to ne valja taj Versys? To malo èudo ide 200. Kratko odstojanje toèkova pa je upravljiviji od ovih drugih.... Lep motor, pogotovo novija varijanta...
Cave ab homine unius libri

Gašpar

I ja sam za Versysa.
Po meni mu samo fale dva cilindra, ali kada pogledas ostale konkurente u ovoj temi, shvatis da nema ni tu anomaliju  :D

MILJAN

Agilan je jako bajk....  A najjeftiniji od pomenutih...
my Versys kawasaki
Cave ab homine unius libri

easy

kawa dilerima u svetu je najavljen novi versys
imace 1000cc i 4 cilindra :O

UFF

Dzaba sto je jeftin i agilan kad ga covek sa rezlogom ni u razmatranje za uzi izbor uzeo nije :)

Ali ovo sto je easy rekao mi zvuci veoooma zanimljivo

Major

Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 09:17
kawa dilerima u svetu je najavljen novi versys
imace 1000cc i 4 cilindra :O


To je za 2012.
Meni se licno Versys uopste ne dopada, nekako mi je odbojan.

pit

Citat: MajorSoul poslato 15 Septembar, 2011, 09:28
Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 09:17
kawa dilerima u svetu je najavljen novi versys
imace 1000cc i 4 cilindra :O





                   Da i ima ruzan far ko zeleznicki fenjer.Ipak je to  bicikla za ova tri pomenuta motora.Kubikaza obrtni moment ,snaga ,ubrzanje ...sve je to negde na pola u odnosu na ozbiljne motore.
                    Po meni je Versus ok motorcis ali za pocetnike ili penzose ..hehehe


Major


easy

kad lik koji vozi TDM kaze nesto za far, a slozi se lik koji vozi burgmana onda to ima posebnu tezinu

pit

Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 16:42
kad lik koji vozi TDM kaze nesto za far, a slozi se lik koji vozi burgmana onda to ima posebnu tezinu


                   Dobro de sto si na kraj srca ....aj da zanemarimo far ali sta sa ostalim komponentama motora....ne milis valjda da uporedjujes ozbiljno versusa  sa ova tri motora.

UFF

kod versysa je far stvarno ruzan ali ne toliko koliko kod er6n  [govance]

easy

mwah bre  :-*


@ pit

nisam na kraj srca,

pomenuo sam versysa kao alternativu
naravno da ne poredim motor od 650 sa motorima od 1000, a i covek je odmah rekao da nece versysa,
sve ostalo sto sam ja rekao u ovoj temi nakon toga je cisto informativno i vezano za novi versys 1000

+ i mene je interesovalo sta varadera izdvaja u odnosu na ostala 2 i koje su mu eventualno preuvelicane mane

jevta

Po mom skromnom mi¹ljenju . Ako hoæe¹ i skuter i motor ne treba ti ta ala od 650ccm.Uzmi neki skuter 250-400 za po gradu i poèni da razmi¹lja¹ i o BMW kao motoru za putovanja.
A ¹to se tièe pomoæi u izboru izmeðu ovih koje si nabrojao.Jednostavno pogleda¹ na ADV forumu koji od tih motora ljudi najvi¹e voze na dugim putovanjima i reæe ti se samo.
U sluèaju da ostaje¹ samo na motoru bez skutera moj favorit je Strom i to 650.A i ovako bi bio strom dal 1000 il 650 vi¹e manje sve jedno.1000 su veæ stariji i vi¹e se ne prave (ima razloga verovatno) opet 650 sasvim dobro ide i mo¾e lepo da se natovari nov nije skup. Tako da se sve svodi na to uzmi ¹ta ti se sviða i vozaj pa kad dosadi promeni.

pit

Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 17:21
mwah bre  :-*


@ pit

nisam na kraj srca,

pomenuo sam versysa kao alternativu
naravno da ne poredim motor od 650 sa motorima od 1000, a i covek je odmah rekao da nece versysa,
sve ostalo sto sam ja rekao u ovoj temi nakon toga je cisto informativno i vezano za novi versys 1000

+ i mene je interesovalo sta varadera izdvaja u odnosu na ostala 2 i koje su mu eventualno preuvelicane mane

                    Pa recimo kad vozim 160-170 voleo bih da je ispod mene Varadero.
                    Mana osim malo vece tezine prakticno i da nema i ko ga kupuje trebao bi da je svestan njegove tezine i zasta ga kupuje.S obzirom da sam ga probao mogu reci da je skroz odlican motor ,odlicno upija rupe ,jak.
                    Znaci ko hoce da prelazi dnevene kilometraze 500 km i vece tesko da ce naci bolji motor u ovoj klasi.I pouzdan pre svega.Koliko pratim forume a i ono nekoliko coveka koje znam da su vozili Vardera ni jedan mi se ne pozali da ga je nesto zezao motor.

Che

Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 17:21
+ i mene je interesovalo sta varadera izdvaja u odnosu na ostala 2 i koje su mu eventualno preuvelicane mane

Zastita od vetra + Hondin V motor.

Major

Citat: easy poslato 15 Septembar, 2011, 16:42
kad lik koji vozi TDM kaze nesto za far, a slozi se lik koji vozi burgmana onda to ima posebnu tezinu

A sto to pa tebe toliko pogodi!  [zena]
Far je meni licno ruzan tj sa moje strane gledista ceo motor je nekako sklepan. Nisam strucnjak i mozda je stvarno agregat odlican i ima extra performanse ali dzabe sve to kad se meni licno ne svidja i zato realno je da necu sigurno reci da je lep zato sto nekom drugom prelep  [ludak]

Nabasao sam na ovaj model koji moze da se nadje dosta jeftino http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikereviews/searchresults/Bike-Reviews/Suzuki/Suzuki-GSF1250SF-Bandit-2007-current/ sta mislite o njemu?
Da li ga je neko vozio? Da li moze da se stavi u istu kategoriju kao ova tri modela?


UFF


Gašpar

Odlican motor, neunistiv, kvalitetan. 1250 vec tu i tamo, ali 1200 je nesahranjiv  ;)

goranvojska ima komada jedan

Major

1200 sam i gledao. 1250SA je za nijansu lepsi na oko.
Video sam da mogu da se nadju po dosta niskim cenama, pa rekoh da pitam u cemu je caka.