Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

Jeste al njemu se ne daje vi¹e kinte za registraciju, odr¾avanje i gorivo... Mada je u pravu, on se usra od vo¾nje a ja npr. jok :D

©to je najjaèe od svega, najveæa razlika je u ogibljenju, ovako si uskraæen i za najmanje moguæe skokove, XT-om se makar baci¹ tri metra u dalj i pola u vis a oseæaj kao da leti¹ 50 :D

Srbac, na¾alost ne verujem da DRZ za 2 soma mo¾e da valja :(
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

#3421
Ne sme sa ovim kinezom ni jedan toèak u vazduh a kamoli oba. Raspadne se k'o bemve  :D

Sad na Bukulji, krenem uzbrdo po blatu i smaknem se nekako da mi prednji upao u jedan kolotrag a zadnji u drugi, vi¹e ne mogu ni gore ni dole, ukosio se i ukopao. Ugasio ga i isklackao ga na ruke iz oba, okrenuo nizbrdo i opu¹teno se spustio nazad. Cagivu smo vadili iz malo lak¹e situacije (prednji je ostao na bregu izmeðu kolotraga) nas dvojica, 10 minuta, jedva i jo¹ uz njenu pomoæ (na mali gas), crkli smo. Kad se zaglibi¹ negde, dugme je zakon.
Kinez mi tro¹i do 4L po ¹umi i glibu, 3.2 kuæa-poso, litar ulja menjam na dva meseca i filter 350 dinara, vazdu¹ni se pere. Sveæica ova u njemu evo u¹la u 22. hiljadu km. Jedino ¹to jede pogonski lanac, jedan mi traje 4-5 meseci al' to je konstrukcijski tako (nema ubla¾ivaèe u zadnjem toèku, umesto toga su napravili luft u menjaèu). A i taj lanac je za Jawu, 15 evra.
Po manualu 16.5KS, 15Nm, ja mu jo¹ skratio prenos za off -1/+1 (+1/+1 za grad), rekoh veæ izlazim u 90% situacija na terenu.
Samo da su materijali kvalitetniji i ve¹anje du¾eg hoda, ne bih ga menjao nikada.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Jbg zahtevi ti nisu mali a finansije kontra. Drz mozda jeste logican izbor ali njega zaboravi ispod 2500e.

Bojan

A ja jedva prodao svog pre par godina, sve neki pacijenti dolazili. Jedan se cudi sto mu dekle nisu sjajne "nego onako izlizane"

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

To sto kazem da ga zaboravise ispod 2500e to ne znaci da on toliko zaista i vredi. Po meni su drz i xr650 bas bas precenjeni motori. Odlicni jesu ali su im nabili cene u nebesa.

lord_oblivion

Poznata mi je ta pojava. Kod nas, iskreno, ba¹ i nema nekog izbora 'dual sport' mopeda a ni cene nisu u sinhronizaciji sa stanjem.
Preko je mnogo veæi izbor.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Popsy

Citat: Gavrolini poslato 08 Novembar, 2016, 10:51
To sto kazem da ga zaboravise ispod 2500e to ne znaci da on toliko zaista i vredi. Po meni su drz i xr650 bas bas precenjeni motori. Odlicni jesu ali su im nabili cene u nebesa.

i sla¾em se sa ovom konstatacijom i ne...  cene jesu jaèe nego ¹to bi trebalo/mi ¾eleli  ... a sa druge strane, da je neka normalna ekonomija i da su plate ko ¹to nisu... ne bi nam to bio toliki problem...

Gledam preko po evropi se nova Afrika kupuje ko da je d¾abe...

otprilike ¹ta bi tebi valjalo (mala razlika u te¾ini i u parama :D ) KTM 620 LC4 Supercomp 1995 http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ktm/ktm_620_lc4_SC%2096.htm

Dry Weight
   122 kg
Fuel Capacity
   9 Litres

dobro ve¹anje, dobar agregat... ja bi ga terao... problem je ¹to se ili te¹ko nalazi ili je razglavljen poprilièno...

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Popsy

e da ... to za  ispod 500ccm, jebo te Andreja... sve ste smislili jos  i da bude oko 1000e :P

evo ovaj se mo¾da vi¹e uklapa (i taj i 450) ... ima i el starter i bije ga glas da je "bulletproof"

http://www.polovniautomobili.com/motori/9084541/yamaha-wr-426-f
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

kepo

Lorde, usao si u sektu sa najskupljim motorima a budzet ti nije ni na pola.
Uzimaj neki xt, xl, dr , lepo utegni i teraj.
Sta ce ti 130 kg, ne ides na trke ...

Gavrolini

Kepo objasnio.
Popsy ti ktmovi iz 90ih su odavno ispustili dusu. Nema sanse da nadjes dobarni ovde ni preko. A i ne daj boze koliko to cudo trese. Ruke otpadaju, kamenje iz bubrega ispada.

Andreja

Citat: Popsy poslato 08 Novembar, 2016, 18:13
e da ... to za  ispod 500ccm, jebo te Andreja... sve ste smislili jos  i da bude oko 1000e :P

evo ovaj se mo¾da vi¹e uklapa (i taj i 450) ... ima i el starter i bije ga glas da je "bulletproof"

http://www.polovniautomobili.com/motori/9084541/yamaha-wr-426-f

Ma jok, mo¾e i 650, nije problem, samo ne registrujem, stoli me bojko :)
426 je hardaèa, mo¾e biti bulletproof ali sam siguran da se ulje menja na par sati i da æe da traje 5x kraæe od XTa.

Hmm... TT600, TTR600, XR600? Svi su na ispod 140kg i prilièno su trajni, samo ¹to u startu ko¹taju malo vi¹e od soma jura.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mkt

ja bi ovu jamahu sa strane da imam za vikend zezanje

Gavrolini

Ne bi se navozao. Wr400 i 450 su ok. Ova medju serija se jako lose pokazala.

lord_oblivion

#3434
Citat: kepo poslato 08 Novembar, 2016, 18:16
Lorde, usao si u sektu sa najskupljim motorima a budzet ti nije ni na pola.
Uzimaj neki xt, xl, dr , lepo utegni i teraj.
Sta ce ti 130 kg, ne ides na trke ...
Jer èesto idem sam u off i imam problem sa laktovima. I nisam jo¹ u sekti, tek provirkujem na vrata  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


Bojan

Ja kad sam prodao DRZ hteo da kupim CRF 250, ali bas skupi bili.Pare odose na zapusavanje budzetskih rupa.
Za nekog ko vozi enduro ja ne vidim potrebu za nesto bolje/jace od CRF250

Gavrolini

Pa realno i jeste tako...jos ako na kraju ima X :)

Andreja

A kako æe¹ da sedne¹ na to i iz Beograda odveze¹ na Mid¾or, kao Peða? I da ide¹ svaki dan na posao?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic