Glavni meni

HTC Sensation vs Samsung Galaxy SII

Započeo UFF, 05 Septembar, 2011, 15:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

A hoce li neko pametan da mi objasni sto nisu napravili telefon duplo deblji nego sto je sad a da cela zadnja povrsina bude baterija?
Ne verujem da bi to nekom smetalo jer ionako svi kazu da su oba previse tanka i lagana
ili bar da je neko uradio aftermarket baKteriju koja je ujedno i kuciste tj integrisan zadnji poklopac u nju

isterivac

U petak samsung s2 pao sa nekih metar i po na ekran i nista, ps. nije imao folije, futrole, itd... Jbg popili smo :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

MIGE

sad ce drugar da ti objasni;ako imas bat.koja ti traje 5 dana,manje ces ga puniti,manje ces habati i grejati elektroniku koja se koristi za punjenje tel.slabije ces koristiti punjac i samim tim manje rizikovati kvarove svega navedenog!zar ne? ;)sad mozemo kenjati i zasto ne puste u prodaju bat.za automobile koje imaju autonomiju od 300 km sa jednim punjenjem?pa jednostavno,nekom nije u interesu  ;)

vitez_koja

Citat: UFF poslato 06 Septembar, 2011, 09:18
A hoce li neko pametan da mi objasni sto nisu napravili telefon duplo deblji nego sto je sad a da cela zadnja povrsina bude baterija?
Ne verujem da bi to nekom smetalo jer ionako svi kazu da su oba previse tanka i lagana
ili bar da je neko uradio aftermarket baKteriju koja je ujedno i kuciste tj integrisan zadnji poklopac u nju

http://androidcommunity.com/samsung-galaxy-s-ii-2000mah-extended-battery-revealed-20110829/?utm_medium=referral&utm_source=pulsenews

isterivac

Citat: MIGE poslato 06 Septembar, 2011, 09:27
sad ce drugar da ti objasni;ako imas bat.koja ti traje 5 dana,manje ces ga puniti,manje ces habati i grejati elektroniku koja se koristi za punjenje tel.slabije ces koristiti punjac i samim tim manje rizikovati kvarove svega navedenog!zar ne? ;)sad mozemo kenjati i zasto ne puste u prodaju bat.za automobile koje imaju autonomiju od 300 km sa jednim punjenjem?pa jednostavno,nekom nije u interesu  ;)

Zato kasnije imas da kupis aftermarket bateriju zbog koje ti pocepaju novcanik i svi srecni, tebi baterija drzi 3dana a njima napunjena kasa..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

MIGE

ma neka i pocepaju novcanik,samo da je original a ne kineska 3 klasa  :(

Phobos

Iz mog dosadsnjeg iskustva HTC + windows mobile

UFF

Citat: MIGE poslato 06 Septembar, 2011, 09:27
sad ce drugar da ti objasni;ako imas bat.koja ti traje 5 dana,manje ces ga puniti,manje ces habati i grejati elektroniku koja se koristi za punjenje tel.slabije ces koristiti punjac i samim tim manje rizikovati kvarove svega navedenog!zar ne? ;)sad mozemo kenjati i zasto ne puste u prodaju bat.za automobile koje imaju autonomiju od 300 km sa jednim punjenjem?pa jednostavno,nekom nije u interesu  ;)

Pa ako ja proizvodim htc a ti samsung meni JESTE u interesu da napravim debelu bateriju da bi se vise ljudi odlucilo za moj proizvod nego za tvoj

Kengur

Ako sam ja u politickoj stranci AA a ti si u politickoj stranci BB boli nas kurac da obaramo jedan drugom cene, oboje smo olos i mafija i bitno nam da napunimu sto vise dzep! :D

Isti qrac i sa telefonima, sve je stvar dogovora da svima bude lepo... :)

MIGE


UFF

Moguce kengure moguce ali koliko je meni poznato svi radimo za pare i koljemo se ko ce vise da proda
ne obaramo cene vec budzimo svoj prozvod sa sto vise mogucnosti da bi se kupac opredelio za nas

da je po toj tvojoj logici onda samsung ne bi smeo da stavi bolji ekran od htc-a niti da ima vise memorije

Kengur

Brate, jednostavno velike kompanije saradjuju medjusobno... To je bar moja teorija ono kao PRIJATELJE DRZI BLIZU, NEPRIJATELJE JOS BLIZE....

Pogledaj auto industriju, sve bre ista govna, isti delovi... Jeste da se ne zna ko je koga kupio, ali sve ista sranja manje vise...

MIGE

kengur je u pravu;cene telefona i usluga sva tri operatera mob.tel.su slicne!mislis da neko ne moze da izbaci neku super ponudu?moze ali nece  ;)

robbief

#53
Citat: UFF poslato 06 Septembar, 2011, 10:41

da je po toj tvojoj logici onda samsung ne bi smeo da stavi bolji ekran od htc-a niti da ima vise memorije

Dodao bih da je HTC na prvim Desire modelima imao Amoled ekran a onda je prekinuo da ih ugradjuje jer im je Samsung (koji ih proizvodi) ukinuo dostavu.

http://gizmodo.com/5596262/htc-swapping-amoled-for-super-lcd
http://gizmodo.com/5597391/is-htcs-replacement-of-amoled-for-s+lcd-screens-a-bad-thing
smooth

UFF

Pa kako to kad oni svi rade zajedno?
conspiracy theory


Kengur

Moze i mecka da napravi ''123'' da nadzivi coveka...

UFF

Po meni je ova teorija:
Firma A i firma B saradjuju medjusobno...
Firma C i firma D saradjuju medjusobno

A firme AB saradjuju sa CD

Svima lepo, laganim tempom ubacuju nove tehnologije, imaju novine za narednih 10 god sto znaci imaju sigurnu zaradu jos XX godina ako su svi dobri i ako ispostuju dogovor... :)

Grubo objasnjeno sa moje strane, ali bar ja imam takvu viziju...:) Mislim i ja bih prvi to radio, jer zasto bih ulaga XXXXXXXXXXX $ za razvoj, kad taj XXXXXXXXX$ mogu da stavim sigurno u dzep?  :)

Gašpar

Bas tako Kengure. I onda dodje Steve Jobs i optuzi Samsung zato sto ugradjuje neku kompnontu u GS II, a radili su je za Iphone.

Pa Steve, naravno da ce da ubace i u svoj telefon, kad su je vec radili za tvoj, opasulji se  :D

Kengur

Gasparevicu naravno da to nije tako prosta price, saradnje po odredjenim segmentima... Ima tu milion kombinacija verovatno... Cifre koje mi sanjamo i tako...

A plus sta moze dobar marketing... auuuuu


Kanarinac

A Uffonja je samo pitao koji od ova dva telefona da uzme, ali onda....