Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

pittatore

Neznam sta moze biti skupo na jtd-u. Senzor radilice je 2500din, remenica PK kaisa 6000din, termostat 6500din na drugoj strani imas set za reparaciju varijatora kineski ili kupujes polovan, svecice najjeftinija varijanta 100e a da ne pricam sto ti motori vole da prave salter na bloku, 1,6 jos i nekako 1,8 i 2,0 obavezno

Zeljkamp

Na dizelima turbina, plivajuci, dizne, egr ventili i ostala sranja, plus sto radi kao traktor...

Raspitao sam se za varijator. Dobar, polovan, kosta od 30-50e plus ruke majstora, tako da to onda i nije neki problem.

Ima li jos neko neki savet ili predlog ?
TwinZ Auto & Moto

pittatore

Turbina moze do 100e da se nadje, remont 250e, plivajuci 60-80e,egr se zatvara i kod 8v jtd ne treba softverski da se ukida tako da ako ti nije problem varijator sa rukama da platis 100e (polovan je jedna golema macka u dzaku) onda ti nece ni ovo predstavljati problem.

Kengur

JTD bolji motor od tdi.... I dostaaaa jeftiniji... Pritom delova pun kurac.

pittatore

I u Reno Savi su preporucili jtd ;D

Kostić

dizel drka ¹asiju, ali dizel malo tro¹i. dobro i jedno i drugo, ko¹ta i jedno i drugo, ko ¹ta voli neæe da ga boli

Lazic

Citat: kosta66 poslato 14 Jun, 2014, 07:48
[plazi_se] ;D


Odavde se vidi da ti curi ulje po trotoaru...;D

Kostić

e pièka mi materina prevarancka ;D

UFF


Lazic


Zeljkamp

Kupljena 147-ca 1.6TS 88kw i 5 vrata. Uvoz iz Svice, nema navigaciju ali sve ostalo ima. Koza, digitalna klima, komande na volanu, Bose muzika i ostala cuda...

Varijator se cuje i trebao bih ga remontovati ili zameniti drugim ako ne moze da se ovaj popravi. Kojeg majstora preporucujete u Beogradu ?

TwinZ Auto & Moto

Kengur

Dejan iz Resnika...  Ako hoces iskopacu ti broj.

pittatore

Miso MML 063/666-156 ili
Aleksa ispod Gazele 064/615-4089

Zeljkamp

Koji od ove trojice je najbolji ?

Dobio sam preporuku i za Ivana (Kicu) koji ima servis na Ledinama. Kakva su iskustva sa njim i kakve su mu cene ?

P.S. Kengure, iskopaj ! :)
TwinZ Auto & Moto

pittatore

Za Kicu neznam a Misu i Aleksu znam vec dugo, radili su ranije zajedno a ukupno su preko 15 godina u Alfama, pocev od 33ki,alfeti,75ica itd.
Tvoj dzep gledaju kao svoj, ako nesto moze da se napravi sa sto manje para,uradice. Uvek su spremni da izadju u susret i po vrlo korektnim cenama.

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

Ivan1979

Kolika je realna potrosnja u gradskim uslovima za 159 103 kw, 1.8 benzin ?

Ivicat


Lazic

Mo¾da u Kragujevcu, u krugu dvojke i po Vraèaru, 14-15...;D

Kostić

1.6 TS tro¹i od 8 do 10, kad crkne varijator mo¾e da se vozi al slabije ubrzava. 1.8 ako nema turbinu tro¹i do 12. turbaæi tro¹e  manje al turbina ume da napravi hidro udar ako se maltretira. a netrbaæ ako se nagazi ladan oæe da okrene le¾aj na radilici. alfama lupaju toèkovi po rupama, vagenima toèkovi  letve i volan. lek za to je sitroen spaèek. inaæe najjeftiniji je GSP. vozi¹ se za 70 dinara bez ulaganja.