Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: Gavrolini poslato 19 Decembar, 2016, 12:58
Kontam da onim sto voze automobile od 20k+ i nije strasno 500-600e dati za registraciju. Ali kad vozis auto od 1500e i 200e za reg je mnogo.  Tri puta registrujes i pojede ti ceo auto.

To je vrzino kolo...

Sada je pri registraciji auta do 2000 ccm, pogotovu starijih tj. jeftinijih, najveca stavka obavezno osiguranje.
Stvar je u tome da ce auto od 1000-2000 evra napraviti istu stetu nekom trecem licu kao i auto od 20.000+ evra, koju osiguranje treba da pokrije. Mozda je rizik i veci usled dugogodisnjeg habanja svih sistemu na vozilu.

Sto se tice uplate komunalne takse tu su isto podjednaki.
Tablice, saobracajna, nalepnica - naravno isto.
Jedino porez na upotrebu, a on se umanjuje po starosti vozila i do 80%.

Nema logickog rezona da bude razlike u ceni kod registracije izmedju novijeg i starijeg vozila osim kod poreza na upotrebu.


nano

Citat: Laziæ poslato 19 Decembar, 2016, 11:14
I onako sam im punio bud¾et potro¹njom goriva...

Najskuplje gorivo, najskuplja reg...


Sve mislim da cu da pocnem da pravim etanol od kukuruza i na to da teram...


Glava Dole

Ili kupis kamion...



Ili mozda autobus? ;D


sremac

nasmeja me samo tako 

budala na leru, mudonja u kontra smeru

nano

Malopre na polovniautomobili grupi na fb, zasto vlasnici alfi ablenduju jedan drugom - znaju se iz servisa.

UFF

hajde borisa okaci im par fotki koje si kacio na fb :D

DebeliZmaj

koga god znam da je imao alfu jedva je cekao
da je utrapi nekom drugom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

johann

Ja sam mojom 156 SW 1.9JTD  PREZADOVOLJAN !

Zajedno gazimo 220 K, na satu ima 326 K

misa-pei

I ja bih bio sa svojom, da me nije lik odvalio otpozadi. Sad je prodajem tako polupanu :( :( :(
Država je najveći neprijatelj naroda

nano

Sto sam ja uspeo da izvucem o Alfama iz razgovora, svi u sustini hvale taj 1.9jtd. Osim tog motora jel valja jos neki?

Video sam kad je komsiji na 1.8ts otisao dihtung glave nije posteno ni isterao iz dvorista, pa od tad zesce tripujem...

Pitam posto sam gledao GT koja je  :drka: sto se tice dizajna.

pittatore

Jtd bilo koji i busso v6 bilo koji (ko moze da izdrzi regu i potrosnju koja ne silazi ispod 15l po gradu)

Bori¹a

nisam ulazio dugo vremena na forum... evo malo od mene :)








alfa romeo je pravi porodicni auto... cela porodica ulaze u njega

alfa romeo je ljubav... ali neuzvracena

u alfi je uvek novogodisnja atmosfera... stalno sijaju lampice od ulja, servisa, greske [rofl]


sremac

Citat: pittatore poslato 22 Decembar, 2016, 21:26
Jtd bilo koji i busso v6 bilo koji (ko moze da izdrzi regu i potrosnju koja ne silazi ispod 15l po gradu)

a kakvi su mjet  ? Jts mi onaj od 166  na par mesta reko¹e be¾i  sta ti misli¹ ?

Bori¹a zaboravio si one dve
-Re¹io sam da ulo¾im u nekretnine , kupio sam Alficu i



a za lampice æe¹ da izvine¹, svi znamo da gde je narandzasto nebo tu je vw skup :D



budala na leru, mudonja u kontra smeru

DebeliZmaj

ne ne ne .. zuta lampica je prva asocijacija za audi
kaze zasto vozaci audija u srbiji i nocu nose sunchane
naocare ? pa ubi ih check engine i low fuel lampice :)))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

pittatore

Jtd, jtdm, mjet sve je isto nijansu skuplji za odrzavanje je jtdm i mjet (isti andrak samo sto su euro3 i euro4) ali nista kardinalno.
Jts nema u 166 ima ih u 156, gt, 159....bezi od njih (GM motor) kao i od 1.8 twin phaser u 159. Nemoze plin, dizne, glava u maleru sve u svemu sve u Srbiji rade ko raspale Stihlovke.

sremac

mislio sam na 166 konja, nisam se lepo izrazio . Hvala puno na informacijama  [cheers]
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Grof

@pittatore: ©ta je toliki problem sa 147, 156 sa motorima 1.6 , 1.8, 2.0 ? greje me ta proèa ali sa svima sa kojima sam prièao ka¾u be¾i od toga bez nekog pravog obja¹njenja.

Gavrolini

Drugar je sa 147 1.6 zgazio oko 30-40k a da nije ni ulje menjao. Pri tom 80% voznja bila na plin. Prodao je i evo momci vec dve godine nista ne pipaju. Isto su mu svi govori bezi od 1.6ts a on se navozao covek.

pittatore

Twin Spark generalno trazi dobro ulje (nikako Selenia gold i 20k) i redovno odrzavanje kao npr svecice i bobine koje jesu stavka ali na 100000km.
Plin moze,cak sta vise i lepse radi jer opet te TS 16v niko ne odrzava kako treba na bezninu, 1.6 da ali 105ks bez varijatora, moze 1.8 16v i 2.0 16v ali od njega samo euro 2, na euro3 pucaju karike, klipovi...

Darko

Ja kad sam kupovao auto onomad , izbor je bila 156 karavan i stilo karavan... naravno prvo 156 pa stilo iako stilo ima dosta veci gepek , 156-ica mi je lepsa...

Probao sam jedno 10 auta ... na svakoj ( bukvalno , ne preterujem ) je trap bio katastrofalan. Zanimljivo je da su svi imali istu pricu. Postoji lik u Kragujevcu koji remontuje trap i to bas kvalitetno , bude bolje i od fabrike, daje garanciju kolko oces itd itd , pa mogu tamo da sredim spone i sve to... Jos zanimljivije je da lik stvarno postoji i ubija kako radi ...

Pa mame vam ga nabijem , prodajes kola , sto ti nisi sredio trap , a ne kad dodje kupac i predje preko lezeceg , ima utisak da tocak otpada....

Oterao ih sve u kurac i otiso i kupio stila...

Te alfe su na trapu uzas boziji