Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Mil@n

Zar nemaju one plivajuæi zamajac?
Nekada sam odr¾avao punta kod Belog u Prvomajskoj,bio zadovoljan cenom i uslugom...kako se zove taj servis u MML?

pittatore

Alfa Romeo servis Miso, bio ranije u Mirijevu, Misa i Aleksa su radili u Mirijevu zajedno.
Imaju plivajuci zamajac, polovni se krecu 60-80e, remont ne preporucujem.

beli-nsr

Hvala ljudi :) planirao sam nesto oko 2000e, manje - vise...nego me ubise ti zli komentari, a pola njih nije ni vozio taj auto...pa da se malo informisem :) inace razmisljam se izmedju vectre b 2.0dti i 156 1.9jtd, ali opet sve zavisi na sta naletim i koliko kinte nakupim do kraja...

ZEMZEM

Evo par reèi i od mene kao ljubitelja i vlasnika jedne Alfe. Kao ¹to znate o ukusima ne vredi raspravljati pa tako i o ovome. Alfe su se ranije kvarile dosta to je istina. Razlog tome je bio nedostatak majstora koji su stvarno umeli da poprave Alfu i pronaðu i otkriju kvar. Alfe su se seljakale od dunðera do dunðera gde je svaki umesto popravke napravio jo¹ gore. Ovo prièam iz iskustva jer mi burazer dr¾i servis za Alfe i naslu¹ao sam se prièa kad neko dotera Alfu i poène prièu koliko je majstora promenio i ¹ta su mu sve naprièali u neznanju da otklone kvar. Druga stvar je bila ¹to ljudi koji su ih vozili nisu imali naviku da ih redovno odr¾avaju. Alfa se u veæini sluèajeva vozi dosta o¹trije nego druga kola. Ponese te kad stisne¹ gas a ona leti.
  Sad ima dobrih majstora i delova ¹to nije bio sluèaj pre 10-tak godina. Kao ¹to i sami vidite sve je vi¹e Alfi na ulicama, ¹to novih ¹to polovnih. Veæina je na oko odr¾avana i oèuvana.
Ja kad sam moju kupovao ,146 full-restajling model, tada sam mogao za te pare recimo da kupim punta klot 2-3god starijeg. O izgledu, zvuku, stabilnosti pri vo¾nji kroz krivine i odliènim koènicama ne ¾elim da prièam jer ko nije vozio Alfu nema svrhe obja¹njavati. Alfa kad se redovno servisira, sipa kvalitetno ulje slu¾i lepo. Poenta je kupiti primerak koji je odr¾avan kako treba. Ako kupite neku koja je akana a nije odr¾avana tu ste u problemu. Ja sam moju jurio skoro 6 meseci. Lomio sam se izmeðu 147 ili 146 ali 147 mi je imala mali gepek, inaèe po meni najkvalitetnije odraðena Alfa iz tog perioda. Odr¾avanje kao i za ostala kola, cene sliène.
Kako ne ¾elim da komentari¹em ko ¹ta vozi od motora tako ne volim ni prièe o Alfi. Mi u Alfa Romeo klubu volimo ovaj brend na svoj naèin jer za mene on ima neku svoju prièu i du¹u. ©to se tièe prodaje dobra Alfa brzo naðe novog vlasnika.
  Ja nisam jedan od onih koji vrednuju auto/motor po tome koliko tro¹e, koliko im je registracija i odr¾avanje. Ja kupujem ono ¹to mi se sviða i u èijoj vo¾nji u¾ivam. Za sada, hvala bogu, ove stavke vezane za odr¾avanje me ne dotièu. Svako neka vozi ¹ta mu se sviða ili ¹ta mu ekonomski odgovara. Meni Alfa za sada odgovara po parametrima nabavna cena - odr¾avanje - u¾ivanje u vo¾nji. Toliko od mene i pozdravljam sve one koji istinski vole i voze Alfu bilo koji model bio u pitanju.

Darko

Laki servis  u Zarkovu je verovatno najjaci , najposteniji , najjeftiniji servis za Italijane ...  momci su hit, iz prve ruke prenosim utiske zadnjih 10 god


Veske


castor

El Detergente - kopija brate i to lo¹a. Volan joj je sa krive strane... ;) ;) ;)
It's the ride that matters, not the bike…



pittatore

Rad mog drugara i mene sto se mapiranja tice  :)









Kengur

Pitatore radis kod njih?


castor

Viðao sam kod mene u kraju onaj narand¾asti A3... Svaka èast. Kida!
It's the ride that matters, not the bike…

pittatore

Ne radim kod njih :D
Drugar i ja radimo, a vlasnik ide kod njih na merenje.

sremac

koji momenat èoveèe, JTDm 150ks ? Sta taj motor trpi :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

pittatore

Jeste 1.9 16v jtdm, garrett 2260 vklr turbina(radi na 2,3bara +atmo pritisak), Bosch pumpa 20v, dizne 2.0mjet,map senzor do 4 bara, maf fi84mm 20v, Q2 sper,metanol,prohrom cevi usisa, kuler od mecke,fi 70mm auspuh,senzor raila 2200bara....

Ivicat

Ja sam mislio da je 3.2.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Ivicat

U zadnje vreme sam u potrazi za pristojnom 159-om (sw, jtdm 1.9 ili 2.0) i da ne bude bas klot verzija. Ali sve sto vidim su daleko od pristojnih. Na zalost, sve sam blizi Accordu...

mrle

Imam dobrog ortaka Branu u Vraniæu, vi¹edecenijski servis, on se opredelio za Alfe i sam poseduje nekoliko komada.
Tako ako nekom treba ne¹to, on je ok lik.