Glavni meni

Najbolja tema ikad napisana “Majstor Paganini”

Započeo UFF, 06 Novembar, 2010, 06:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Paperinos

Prokletstvo urlao je tajkun.

Zar je moguce.

Pa kako to.

Ministar je bespomocno sirio ruke i hvatao se za glavu.

Ja nemam pojma.

Zamislite samo vodja Tamilskih Tigrova u Sri Lanki je saznao za sve detalje naseg plana u tancine i to posle nepunih pola sata.

Zamislite samo.

Eto kakava smo mi drzava.

Izgleda da je direktor koga smo smenili u REIK Kolubara bio njegov covek.

Sad smo nastradali.

Ko je mogao znati da je on njegov covek, ko je to mogao znati.

Sad je meni sve jasno zasto se direktor tako sepuri i preti nam, pa njemu ledja cuva onaj Draga zlikovac.

Zato je on prolajao.

Pa zna on koliko je taj covek opasan igrac.

Sta se bojite tog Drage Zlikovca, tajkun je bio onako iznenadjen na pomen tog imena.

Zar se taj covek ne moze likvidirati ako se vec ne moze privoleti da bude na vasoj strani.

Ministra sleze ramenima i bespomocno spusti ruke na sto.

Pa covece zar ti ne znas za tog lika.

Pa to je covek jaci od cele svestke policije.

Prosli pu nas je vozao po celoj zemlajskoj kugli, jedva smo otkrili odakle nas zove.

To su covece teroristi najveceg kalibra.

Tamilski tigrovi su zamisli pod direktnom kontrolom tog coveka.

Nas covek je izgleda glavni mozak tim teroristima.

Eh taj covek je zver.

Ne vredi da vam pricam o necemu sto ne znate.

On nas je vec jednom opeljesio za basnoslovnu cifru i mislili smo da smo resili stvar.

Cela vlada je paralisana jednim telefonskim pozivom tog zlikovca.

Taj covek je uzasno mocan.

Sam sebi je dao ime Drga zlikovac.

Ko zna sta je taj sve po svetu radio kad sebe tako zove.

Prosli put zamalo da nas sve pobije u vladi sa njegovom bombom.

Zamislite samo uspeo je da ubaci paklenu masinu u vladu.

U nasu zgradu je uspeo da ubaci paklenu sijalicu.

Doduse to je bila samo bomba upozorenja.

Covek ima svoje duge pipke na sve strane.

Taj covek je uzasno mocan, uzasno…..


Paperinos

Da li ste sigurni da je u pitanju nas covek zapita se tajkun.

Mozda je neki poliglota.

Obrazovan covek danas moze da perfektno govori vise jezika a da uopste ne deluje kao stranac.

To sam vise puta video da stranci perfektno govore nas jezik jos ako su ziveli neko vreme ovde , pa bukvalno imaju i akcenat sredine gde su ziveli.

Pa sve je moguce rece ministar onako nevoljno, sve je moguce izgovor mu je dosta cudan ima neki akcenat meni nepoznat.

Mozda je modifikovao izgovor da ga ne bismo otkrili.

Inteligentan je covek, to nam je rekao nas covek koji mu je odneo novac prosli put.

Na kraju mu je rekao nase “bre” .

Pa kako izgleda zapita tajkun.

Eh kako izgleda rece ministar, pa svetlo je sijalo direktno u oci ovom nasem nije video ni belu vranu, zar mislis da su oni Tamilski tigrovi budale.

Ko zna mozda je tog puta dok je isla predaja novca tamo bio neko drugi a ne Draga zlikovac.

Ko ce to sve znati, teroristi su to.

Ali sad to nije bitno to je proslo, sad imam ovaj problem koji moram resiti moram pod hitno da sklonim onu dvojicu tupavaca sto sam ih postavio za vezu.

Ne smem sebi dozvoliti taj luksuz da propevaju il dase zamerim Dragi Zlikovcu .

Sluzba 988 se mora rasformirati, to cemo lako da sredimo ,ali ova dva operatera e njih moram eliminisati.

Ali od vas je on trazio da dobiju nogu u dupe sa posla izjasni se tajkun, zasto onda da ih eliminisete dovoljno je da im date otkaz.

E moj prijatelju snuzdi se ministar, zar vi mislite da bi me Draga zlikovac zvao da dam otkaz toj dvojici.

Zar vi mislite da to tako ide.

On je od mene zapravo trazio da ih likvidiram, to je jezik terorista.

Oni tamo u tom njihovom svetu ne kazu zvekni ga, rokni ga, likvidiraj i tome slicno kao sto biste vi pomislili.

A jok, nisu oni tako naivni, oni se izrazavaju u uvijenoj formi, nekim specificnim jezikom teroristicke diplomatije.

Moj prijatelju oni ce reci da nekoga sklonis, ucutkas,smiris,urazumis, posavetujes da bude miran.

To je ono sto govore.

To najcesce govore kad treba da nekog da otpustis, ali kad ti kazu da mu das nogu u dupe i da ih uz to sklonis i da sutra nece da cuje za njih, to je jasna direktiva.

Tu nema dvoumljenja to znaci da ih treba likvidirati.

Na kraju me jos onako strogo upozorio da li je bio jasan.

To mi je bila jasna direktiva da ih likvidiram sto pre

Sa teroristima je tako.

Nema kod njih pregovora i ubedjivanja, ono sto traze to moras da ispunis, oni su fanatici.

Tamilski Tigrovi su poput Crvenih Kmera, oni niciji zivot ne cene kad su u pitanju njihovi ineteresi.

Ljudski zivoti su za njih isto sto i zivoti muva i komaraca.

I sta ces sad upita tajkun ministra.

Pa kako sta cu , pozvacu mafijasa onog sto je malopre nudio usuge da likvidira direktora REIK Kolubara, da odradi ovu dvojicu.

On je covek za te poslove, ima iskustvo i operativu.

Moram biti brz i ekspeditivan, moja glava je u pitanju.

Stranka mi je u opasnosti.

Ministrar je pozvao mafijasa da se hitno vrati u kabinet kod njega.

Mafijas je dojurio momentalno.

Jesi li se predomislio rece mafijas onako samouvereno ministru cim ga je ugledao.

Da li da roknem direktora.

Ma jok slusaj me dobro ovo sto cu ti reci….

Ministra mu dosapnu sta treba da uradi.

Mafijas se onako zagonetno nasmeja i rece ministru u pola glasa.

Nema da brines, sa posebnim zadovoljstvom cu tu dvojicu da roknem.

Pa to su toliki smradovi da mi je muka vise da ih geldam.

Eno ih obojica su kod mene u striptiz baru, locu viski, smrcu kokain i drpaju moje kurve na mufte ne placaju nikad nista.

Gledam ih godinama kako mi igraju po zivcima.

Sastajus e javno sa spijuncinama iz inostranstva i za sitnu lovu cinkare nase ljude.

Mamu li im onu pokvarenu spijunsku dosao je i njima kraj.

Ali zar oni nisu otisli na zadatak, zar nisu culi sta sam im naredio da urade, nabesi se ministar.

Mafijas ga pogleda onako kao sto otac gleda glupavog sina.

E moj ministre , pa nemas ti pojma kakav je ovo svet.

Pa zaboli njih za tebe i to sve sto si im ti malopre pricao.

Ej ministre moj, to su ti pandurcine koje su ti udelili od tvog prethodnika.

Kako su njega pomagali i slusali ga tako je i zavrsio.

Zar ti ne vidis ko ti je sve ubacen u ministarstvo da te cuva.

Evo sad da neko hoce roknuo bi te na jedan koliko te oni cuvaju.

Da nema mojih ljudi ovde u blizini da te cuvaju odavno bi ti bio roknut, budalo jedna naivna.

Da mi ne trebas, pustio bih te da te oni mamlazi iz policije i bezbednosne agencije cuvaju.

Ali mi trebas i zato cu te ja cuvati mili moj ministru stipnu ga za obraz mafijas, nema dlaka da ti zafali….. sve dok mi budes trebao…i dok budes i ti mene cuvao.

U pandure se ne uzdaj nikada.

To su dustabanlije i to one najkvarnije, kljunovi burazeru podmitljivi i alavi.

Oni rade za platu, kapiras, nisi ti njima najpreci, imaju oni vise sefova.

Vise sefova i ko zna koliko gazda.

Ministre ne brini se nista koliko vec do jutra ima da ih nema.

Ej vodi racuna da sve bude onako cisto nemoj neke skandale i obracune da pravis, neka sve bude fino….rece mu ministar dok je mafijas vec odlazio niz hodnik.

Mafijas se nasmeja, ajde ministre ne mesaj se ti u moj posao, znas da ja sve radim na finjaka….na finjaka burazeru i sa stilom.

Mafijas je odjurio kao furija u svom kabrioletu Mercedesu SL 600 AMG.

I zaista samo koji sat kasnije operater 123 i njegov pajtas 505 su tragicno nastradali u saobracajnoj nesreci na auto putu prema Novom Sadu vozeci sluzbeno vozilo Mitsubishi Pajero vratolomnom brzinom .

Uvidjajna ekipa je na licu mesta konstatovala teske telesne povrede kod obojice koje su zadobijene od udarca vozila u nadvoznjak brzinom od preko 150 na sat.

Vozilo je bilo skroz unisteno i spljeskano u bezoblicnu masu gvozdja koje se skroz raspalo i razletelo na sve strane.

Vozac i suvozac su od siline udarca izleteli iz automobila i zakucali se o betonsku konstrukcijukao zabe.

Obojica su imala pune nozdrve nekog belog praha koji se prosuo i po sedistima vozila

Labaratorisjske analize su pokazale da je u pitanju kokain.

Kod obojice je otkriveno prisustvo enormne kolicine kokaina .

To je naravno sakriveno od ociju javnosti jer nije bilo primereno da se objavi da su pripadnici bezbednosne imformativne agencije zapravo okoreli narkomani smrkaci kokaina.

Mafijas im je dao na poklon ekstra kolicinu cistog nemesanog kokaina cuvenog Kolumbijca od kojeg su ova dva bizgova totalno poludela.

Seli su u auto i poceli da ga smrcu kao usisivaci.

Predlozio im je da odu casom do Novog Sada gde ih cekaju ekstra ribe koje su upravo dosle u njegov striptiz bar.

Uglavnom su sve maloletnice rece im mafijas, ne znam samo da li vam to smeta.

Panduri su se iskezili zlobno i slozili one njihove face…uh odlicno to volimo piletina, piletina, ala cemo da ih oderemo…ala ce biti ludovanja..samo da se prethodno pripremimo….da se nasmrcemo i da ih razvalimo.

Ako je tako krecemo da nas ne bi cice cekale rece mafijas i sede u svoju limuzinu.

Mafijas je dao pun gas u svojoj besnoj limuzini i uz skripu guma poleteo prema Novom Sadu.

Ova dvojica su takodje pojurili za njim da sto pre stignu do tog svezeg mesa, kako su zvali novu turu striptizeta iliti prostitutki.

U toj jurnjavi onako naduvani sleteli su sa puta i zakucali se u nadvoznjak.

Izginuli su na licu mesta.

Mafijas je sve video u retrovizoru, okrenuo je polako svoju limuzinu na sledecem izlazu sa auto puta i polako se vratio u grad da izvesti ministra da je posao obavljen i da mu naravno ispostavi racun za ovaj posao.

Ministar se za to vreme sa tajkunom raspravljao ko bi zapravo mogao biti taj famozni Draga Zlikovac vodja tamilskih Togrova.

Ministar je premotavao film u svojoj glavi.

Pokusavao je da se seti onog razgovora od proslog puta kad ih je Draga Zlikovac ucenjivao i plasio sa bombom.

Prosli put je nesto mumlao rece ministar,i sad ne izgovara pravilno sva slova.

Vidi se da je neki inetligentan ima taj kefalo, ne mozes sa njim da pregovaras, vrlo je kategorican.

Ima neki tvrd stav kao da je vrstan pravnik, dosta je arogantan.

Ima informacije koje su sve do jedne precizne i ubitacne.

Gadja pravo u centar.

Igra se sa nama kao sa decom.

Covece povlaci poteze kao velemajstor u sahu.

Garantovano je dobar sahista.

Ima neko cudno “R” u svom izgovoru.

Bas cudno zaplice sa jezikom.

Zaista mi je cudan taj njegov izgovor slova “R”.

Od nekud mi je to poznato, samo ne mogu da se setim odakle, cuo sam taj izgovor sigurno.

Tajkun je slusao ove podatke koje je iznosio ministar i naglo mu ta imformacija dade ideju ko bi to mogao biti.

Tajkun tad naglo skoci sa fotelje u koju je do malopre udobno bio zavaljen.

Pa covece znas li ti ko je to tebe zvao i ko stoji iza cele ove ujdurme sa ucenama i aferama koje preti da ce da objavi.

Znas li ti ko je bio najveci lajavac nase politicke scene i covek koji je uvek znao pre svih.

Znas li ti ko je stalno iznosio afere i pravio skandale po skupstini.

Znas li ko je bio najbolji sahista od svih politicara.

Znas li ko je doktorirao parava.

O boze kako se nisam ranije toga setio, vapio je tajkun pa to je on.

Znas li ti ministre ko je zapravo taj famozni Draga Zlikovac.

Nemam pojma rece ministar.

Kako nemas pojma, pa ko slovo “R” ne izgovara dobro.

Ministra tad osinu munja…..jao ne mislis valjda da bi to mogao biti onaj sto se nalazi u Hagu.

E bas na njega mislim rece tajkun, to je sigurno on Seselj doktor Vojislav.

On vas raskrinkava i on sve uvek zna pre svih.

On je kapacitet za takvu ujdurmu, pogledaj samo sta radi sa onim pajserima u sudu u Hagu.

Ne mogu mu parirati iako mu svasta rade da ga onemoguce u odbrani.

Taj covek je neunistiv.

Garantovano se bivsi direktor njemu obratio za pomoc.

Mozda su i prijatelji.

Ne bi me cudilo da su Tamilski Tigrovi njega angazovali da im bude idejni vodja.

Nista me ne bi cudilo.

Ako je on iza svega ovoga stao, vlada ce uskoro pasti i ide se na izbore.

Paperinos

Koliko vec sutradan ministar je u dogovoru sa svojim sefom stranke put Haskog tribunala poslao nove dokaze koji treba da posluze u kreiranju optuzbe protiv Vojislava Seselja.

Celo sudjenje je zapelo zbog nedostatka verodostojnih dokaza.

Sudjenje se pretvorilo u debakl najgore vrste.

Kredibilitet suda koji je bio ionako nizak pao je na najnize grane od vremena kad je osnovan.

Haski tuzitelji su bili rpedmet sprdacine svojih kolega u drugim sudovima i njih vise niko nije uzimao za ozbiljno.

Haski tuzitelj se odusevio kad je ispred sebe ugledao nove materijalne dokaze koje je dobio od rezimske stranke iz Srbije..

Ha to nam treba sad ga imamo uzviknuo je zlobno.

Pa gde nam ranije ne poslase ovakav vredan dokaz.

Sad je nas.

Dosta vise sa potplacivanjem onih laznih svedoka koji ispadaju budale kad se suoce sa njim.

Ovo je ono pravo.

Sad cemo ga osuditi na dozivotnu robiju.

On je znaci vodja Tamilskih tigrova.

On je znaci taj koji teroriste vodi.

Moramo sad na brzinu da iskonstruisemo novu izmenjenu optuznicu gde cemo da za desavanja na prostoru bivse SFRJ kao ratne zlocince proglasiti Tamilske Tigrove koji su bili pod direktnom komandom Vojislava Seselja.

Sad nasi istrazitelji treba da isfabrikuju dokaze koje cemo prezentovati javno.

O ovom moram odmah da posaljem izvestaj Stejt Departmentu i da zatrazim dodatna finansijska sredstva.

Sad ne smemo da zatajimo.

Ovajkav dokaz se ne sme ispustiti iz ruku.


Paperinos

Silne pare su opet gurnute u Hasku masineriju samo da se obezbede kakvi takvi novi dokazi za sudjenje Vojislavu Seselju.

Nije se zalilo na novcu samo da se to debakl sudjenje konacno privede kraju .

Ovo sudjenje je vec postalo bruka i sramota za svetski pravni sistem.

Haski tribunal je zbog tog sudjenja i ostalih nakaradnih presuda vec progalsen za totalno nakaradnu instituciju koja steti ugledu medjunarodnog prava i cije ukidanje je zatrazilo mnogo ozbiljnih drzava.

Niko iole ozbiljan u svetu od pravne struke nije uzimao Haske presude kao nesto pravno valjano i na zakonu zasnovano i na pravdi utemeljeno.

Haski tribunal je odavno dobio epitet cisto politicki dirigovanog suda.

Amerikanci su se odmah bacili u akciju da ovu svoju produzenu ruku politickog pritiska na male zemlje koliko toliko spasu debakla.

Na teren su poslate filmske ekipe da snime novi lazni materijal i da izvrse montaze u kojima bi se prikazao Vojislav Seselj kako sa Tamilskim Tigrovima pravi ratne zlocine.

Iz Sri Lanke su dovezeni glumci kojima su obukli cetnicke uniforme i nakalemili im bradurine da deluju kao pravi borci.

Tuzno i smesno su delovali kosooki zuti patuljci pod teretom subara i redenika municije sa kojima su ih kindjurili americki reziseri.

Te karikature je trebalo predstaviti kao koljace i zlocince velikog kalibra.

Ali avaj slabasni zgoljavci su se bas slabo snasli u poverenim im ulogama.

Bili su uzasno zimogrozljivi nenavikli na ovu klimu pa su stalno drhtali.

Tresli su se kao prutevi stalno su cvokotali na vetrometini koja je trebala da bude reon Petrove gore, a zapravo su bili obronci Fruske Gore kod stare Bingule.

Ona smrdljiva cojana vojna odeca koju nisu navikli da nose tamo kod njih u toplim krajevima ih je uzasno iritirala po kozi pa su se svaki cas drapali i ceskali kao nenormalni.

Delovali su smuseno i izgubljeno dok su ih reziseri namestali iza kojekakvih kulisa koje su na brzinu montirali.

Na kraju su ih postrojili ispred jedne makete tenka na naduvavanje i naredili im da pevaju pesmu koju su im pustali milion puta preko razglasa da bi je ovi jadnici nekako naucili.

Jedan nesretnik se naslonio na taj tenk sa nozem i probusio ga, tako da je za sve vreme snimanja tenk bio prikopcan na kompresor koji mu je uduvavao vazduh koji je sistao kroz rupu i duvao direktno u dupe jednom “borcu “

Taj borac se ponajvise vrpoljio jer mu vazduh pod pritiskom nije davao mira.

On se vrpoljio dok je ostala bratija pevala.

Zalud su reziseri i muzicki saradnici pokusavali da im objasne kako se pravilno peva cetnicka pesma “Sprem te se sprem te cetnici”…pokusavali su da im sa ugradjenim minijaturnim slusalicama u usima pomognu da nekako uhvate intonaciju ali…avaj ….nista nije pomoglo.

Kosooki zutaci su ispustali piskave tonove i otezali pesmu koju su pokusavali da pevaju.

Nisu imali ni trunku sluha.

A kako bi i imali sluha kad su svi do jednog njih cetrdeset za sitnu lovu pokupjeni iz jedne livnice u kojoj je bila neopisiva buka tako da ih je vecina bila totalno gluva ili sa ozbiljnim ostecenjem sluha.

Spoljni saradnik tajne sluzbe za fabrikovanje laznih dokaza ih je unajmio od jednog muckarosa iz Sri Lanke za dvesta dolara a sefovima je rekao da ga je to kostalo pedeset hiljada dolara.

Dopremio ih je ovde sa nekim krs teretnim kargo avionom koji je takodje masno naplatio.

Jadnici su bili bez hrane i vode sve vreme puta.

Bili su ocajni i izmuceni, ali su se bas svojski trudili da odrade tih pet dolara koliko je sledovalo svakom.

Kolko su bili palceni dobro je da su uopste i glas ispustali.

To reziseri nisu znali tako da su svoje tanusne nerve kidali na komade sa ovim antisluhistima.

Pevaj sto peti put…uralo je reziser iz sveg glasa....stop…stop stop..… pevaj dvesta osamdeset i cetvrti put….stop..stop..stop…. pevaj osamsto peti put…stop stop stop…. urlao je reziser sa glasnim zicama koje su riknule vec kod stotog pokusaja da se pesma otpeva.

Pesma ovih antisluhista se do kraja pretvorila u neku istocnjacku verziju jaukanja i zapomaganja.

Borbena nacionalisticka pesma bradatih razbojnika pretvorila se u urnebesnu komediju i sveopstu smejuriju od koje su se kocile vilice domacim statistima.

Znaci ispala je totalna komedija.

Statisti su bili ubedjeni da je u pitanju neka domaca koprodukcija nenadmasnog Emira Kusturice i zivo su se interesovali kad ce se u bioskopima pojaviti taj haos film.

Reziseri su dusu ispustili dok nisu imali gotov bilo kakav snimak.

Bolje se nije moglo izvuci od ovih likova ni posle hiljadu i osamsto pedeset i cetvrtog pokusaja…koji je bio zadnji.....ne vredi ne ide im pesma pa to ti je...zajauka reziser dosta vise...nestalo nam je trake...a i riknuo nam je magnetofon.

Okolni vrabci po Fruskoj Gori su vec naucili melodiju koja je po ko zna koji put pustena i vec su je cvrkutali bez greske, ali ovi zuti tutumraci je nisu naucili.

Odjekivali su svi okolni sumarci od cvrkuta vrabaca i melodije “sprem te se sprem te cetnici”

Vrabci su naucili ali zutaci ne.

Ne vredi nisu imali sluha pa bog.

Reziseri su sa snimljenim materijalom sa terena otisli do svojih ultra modernih studija u kojima su nasnimavali galsove i ovu karabudz cetnicku pesmu doveli koliko toliko u pristojno stanje.

Tako snimljen sirovi materijal je poslat za Ameriku da se tamo u studijima Holivuda finisira.

Holivudska tehnika je ubedljivo najbolja.

Tehnika je cudo, al nije svemoguca jer masine ne znaju sta i kako treba da se radi i sta je cije pa je prilikom montaze pesme stvar zeznuta do daske.

Montazer je bio genije svog posla ali nije razlikovao tanane razlike izmedju vrlo bliskih a totalno razlicitih i zaracenih Balkanskih naroda koji su za nejga svi bili isti jer su pricali i pevali istim jezikom.

Pokrenuta je i opaka medijska kampanja preko CNN-a u kojoj su prikazivani ti navodno senzacionalni arhivski snimci koji su nedavno tek otkriveni.


Haski tribunal je udario na sva zvona da mase sa novom po ko zna koji put izmenjenom i prosirenom optuznicom.

Nastala je opsta zbrka u svetu.

Onaj materijal sa pesmom Tamilskih Tgrova alijas Seseljevih cetnika je emitovan u udarnom terminu.

Eh ali je montazer prilikom montaze pesme “sprem te se sprem te cetnici” u potrazi za raznim verzijama nacionalistickih pesama koje bi mogao da iskoristi kako bi zakrpio one gafove u pevanju iz regiona Balkana prisio Tamilskim Tigrovima glas Tompsona i Baje malog Knindze kako bi pesma dobila na kvalitetu za kojim je on vecito ceznuo i kojem je stremio.

Ispao je zbog te pesme cirkus nad cirkusima.

Nije jadni montazer uradio nista lose.

Ma kakvi nasnimio je glasove tako perfektno da je napravio najcudniji remiks koji se ikad na ovim prostorima cuo.

Samo da nisu bile u pitanju nacionalisticke pesme zavadjenih strana…pa taj hit bi rasturio po popularnosti sve prethodne hitove Lepe Brene, Severine, Novih Fosila,i ostalih mega hit mejkera.

Pesma je pocinjala sa tematikom

Sprem te se sprem te cetnici…evo zore evo dana, evo Jure i Bobana

Jure zove Boban vice , evo mene poglavnice…silna ce borba da bude…..

Pesma je umiksovana i pustena uz sliku bradatih zutaca koji pevaju ispred tenka Seselju koji sa puskom u ruci poziva na juris…..i obracun.

Tamilski Tigrovi kad su ugledali ovaj materijal na satelitskoj televiziji su bili totalno zateceni.

Ovaj snimak je kod njih povredio sujetu jer su sve ovo doziveli kao gnusnu Americku sprdacinu sa njima.

O pa nece to tako moci zaurlao je gnevno pravi vodja Tamilskih Tigrova.

Pogledaj samo kako su nas predstavili ,pogledaj koga oni nama stavljaju za vodju.

Ovakvu uvredu skupo ce nam platiti ti bednici sa zapada.

Amerikanci zapamticete nas urlao je besno vodja.

Da bi svoj novi nezasluzeni rejting dosledno opovrgli odmah su digli u vazduh tri slabo cuvane ambasade medju kojima je bila i ambasada Holandije.

Te ambasade su na svi srecu bile prazne tako da nije bilo zrtava ali je prizor bio stravican jer je na njihovim mestima zjapio ogroman krater.

Na Americku ambasadu su poslali kamion pun eksploziva, ali se kamion nije probio kroz brdo prepreka pa je u strasnoj eksploziji uspeo da osteti samo fasadu ambasade i da polupa stakla po celom kvartu.

Sutradan su iz raketnog bacaca ispalili jednu raketu koja je promasila americkog ambasadora i zabila se u cuvarsku kucicu gde je ostala da strci onako neeksplodirana.

Ceo taj region je buknuo i nastao je opsti haos.


Paperinos

Seselj je i ovu najnoviju optuznicu protiv sebe u Haskom sudu ismejao i izvrgao ruglu.

Detaljno je paragraf po paragraf svaku tuziocevu podmetacinu demistifikovao sa hronoloski poredjanim cinjenicama koje su i ovu najnoviju laz tuzilastva za ratne zlocine raskrinkale u paramparcad.

Onaj snimak koji je prikazivan na CNN-u je u najsitniji detalj uvelicao i prikazao frejm po frejm na monitoru u sudnici gde je dokazao da niije rec o pravom tenku nego o tenku maketi na naduvavanje.

Prikazao je i ventil na koji je bilo prikljuceno crevo od kompresora kao i rupu iz koje je sistao vazduh direktno u dupe nesretnog glumca kvazi Tamilskog cetnika.

Pokazao je i snimak ponovnog utovara tih cetrdeset nesretnika u jedan kargo avion na Batajnickom aerodromu sa tacnim datumom koji je bio u uglu snimka.

Ponovo se vratio na famozni snimak njega sa Tamilskim tigrovima.

U jednom kadru tog snimka je uvelicao detalj tabloidnih novina koje su bile bacene po strani i na kojima se video datum i godina 2009.

Ako sam ja ovo ovde kako se kaze i tvrdi casni sude onda nemam pojma ko je ovaj covek u sudnici i ko je umesto mene lezao u celiji vaseg tribunala tog datuma.

Ako tamo jos uvek na Petrovoj Gori besni rat odmah da me pustite da idem tamo….jer ja nisam ni znao da sam na oba mesta istovremeno kao sto ovaj snimak pokazuje…

Tuzilac je gutao knedle i vrtio sa glavom na sve ove ocigledne cinjenice.

Nije mogao da dodje do reci od Seselja koji ga je razvaljivao i ismejavao do suza.

Cela ova farsa je dobila nesluceni publicitet od kojeg se tresao tribunal ali se nije dozvolilo da ista od toga izadje u javnost.

Ovaj debakl je ostao unutar zidina Haskog kazamata.

Tuzilac je na kraju morao da se brani od optuzbi za falsifikovanje i podmetacine za koje ga je Seselj optuzivao.

Onda je vrhunac debakla bila u daljini snimljena putokaz tabla koje je pokazivala smer prema Sremskoj Mitrovici i kilometrazu 25 km.

Teorija o Petrovoj Gori kao inkrimisanom lokalitetu gde su se okupili Seselj i njegove paravojne formacije je momentalno pala u vodu.

Pesmu koju su navodno pevali njegovi Tamilski borci Seselj je preveo Sudijama na Francuski i Engleski jezik i detaljno im objasnio ko su zapravo izvodjaci tih pesama .

Pustio im je da poslusaju originalne pesme od Tomsona i Baje malog Knindze i pokazao kako izgledaju njihovi koncerti.

Zatim je tuzioca proglasio za di dzeja i vrsnog kompilatora pohvalivsi ga za najnoviji muzicki rad u vidu remiks verzije pesme ova dva ljuta neprijatelja koji se nikad nisu ni sastali a kamoli zajedno zapevali i koji bi se najradije gledali i natpevavali , ali preko nisana na puskama i u rafalnoj paljbi svojih ogrezlih fanova.

Tuziocu je monetalno pozlilo i pao je u nesvest.

Nije vise smeo da se pojavi u sudnici.

Poblesavio je skroz.

Zavrsio je na psihijatrijskom odeljenju specijalne klinike za dusevne bolesti a na njegovo mesto je poslat novi covek.

Novi covek je zapravo vrhunski provokator i drski advokat sa bogatim iskustvom u najtezim procesima.

Branio je najokorelije kriminalce i ubice koje su za racun Amerikanaca po celom svetu vrsili likvidacije.

Anglosaksonsko pravo je do srzi poznavao i njegove manjkavosti je umesno koristio.

Imao je dobre veze sa podzemljem i sa narko kartelima.

I sam se bavio kriminalnim aktivnostima od kojih je sebi redovno pribavljao enormnu ekonomsku dobit.

Njegov honorar je bio astronomski milion dolara po danu angazmana.

Amerikancima je jedino on ostao kao neko ko moze ovu bezizlaznu situaciju da preokrene.

Trebao je da od debakla sa laziranjem dokaza napravi pobedu.

Naravno na samo njemu znan nacin i uz obilatu podrsku svojih pomagaca iz svih krugova.

Prvi dan sudjenja sa njim na celu je zapoceo dinamicnom raspravom i napadima na Seselja uz brdo svedoka na koje se pozivao tuzilac.

Taj novi tuzilac je pokusao da odbrani optuznicu ali je i on bio deklasiran prvog dana.

Sve svedoke Seselj je ismejao i raskrinkao.

Svedoci su padali posle samo par recenica jer je Seselj bio pun nezgodnih pitanja na koje vesto instruisani svedoci nisu imali odgovora.

Na kraju je tuzilac ostao sam da brani onu Hasku komediju.

Seselj ga je iziritirao do te mere da je u jednom trenutku tuzilac poceo da urla i da nasrce na Seselja ali ga je rmpalija Seselj nokautirao jednim udarcem direktno u celo cim mu se ovaj nasao u dometu pesnice.

Taj najnoviji tuzilac je od udarca otabacio i nije se budio skoro ceo sat iz nesvesti.

Kad se probudio pitao je okupljene doktore ko mu je to ugasio svetlo.

Na glavi mu je bila poveca cvoruga koja ga je uzasno bolela.

Sudije su se zaprepastile zbog najnovijeg skandala u sudnici i istog trena su se povukle na vecanje.

Tuziocu su dupe pomerili i saopstili mu da vise nece biti u mogucnosti da ikada kroci u Hasku sudnicu.

Seselj je zatrazio da ako sledeci put bude taj tuzilac angazovan da mora obavezno biti u kavezu…ilo on ili tuzilac….za svaki slucaj.

Opsti cirkus je napravio od suda, smejali su se svi redom pa i one vecito ustogljene sudije.

Tuzilac je posle pomerio dupe ovim nasim politicarima koji su mu dostavili ove smesne i jadne lazne dokaze od kojih su oni isfabrikovali ovu budalastu konstrukciju koju je on neuspesno pokusao da odbrani.

Podneo je protiv svih njih tuzbe sa zahtevom za milionsku odstetu.

Trazio je i od Amerikanaca da mu isplate adekvatnu novcanu satisfakciju za uvredu profesionalne i licne casti za bruku i blamazu koju je doziveo u Haskom sudu zbog njihove podmetacine.

Toliko je bio uporan i nepodnosljivo dosadan svima sa svojim pismima medijima i kongresmenima da je to odstetu ubrzo i dobio…..ali ne u novcu nego sa metkom u potiljak koji mu je urucio licno sef agenture na Floridi gde je ovaj lik imao raskosnu vilu.

Tako su njegova potrazivanja prestala na opstu radost svih a ponajvise naseg ministra energetike od koga je sve i pocelo.

U sudu je jedino ova afera ostala na daljoj raspravi.

Posto Haski sud nije normalan sud i njegove arsine niko ziv ne moze da objasni i obrazlozi, sudije su odlucile su da ostanu dosledne ranijoj praksi kad zapadnu o ovakve corsokake.

Vojislavu Seselju je opet izrecena opomena za njegovo neprimerno ponasanje i sudjenje je vraceno na pocetak.

Ponudjeno mu je opet da angazuje branioca sto je on opet kategoricki odbio i zapretio sa novim strajkom gladju.

Opet je nastao status kvo i svojevrsni pravni nonsens.

0pet je sve bilo na pocetku, drzali su ga u zatvoru a da ni sami nisu znali zasto.


Paperinos

Vladari iz senke su u Subotistu ostali bez svoje kosher hrane koju su imali u autu.

Naime pojeli su poslednji paket sa keksom koji je jedini bio kosher.

Posiljku koju su ocekivali preko Dzordza Busha nije dosla iz poznatih razloga jer se F117 A strmeknuo u Obedsku Baru..

Njihovu kosher hranu su trenutno grickale zabe i ribe u Obedskoj bari.

Onaj novac sto je isplivao na povrsinu bare je skoro cele noci sakupljao ribolovac i bogu se zdusno zahvalio na ovom daru.

Sa prikupljenim zelembacima je ubrzo u cik zore nestao bez traga.

Iz tog ribolova se nije vrati kuci.

Camac u kom je bio te noci je potopio pribor je spakovao pod misku i auto stopom je oodmaglio sa lica mesta a da ga niko nije vise video.

Zenin auto je ostavio na obali Obedske bare , napustio je tako za sva vremena svoju opaku zenu i poganu tastu koje su mu dusu vadile i koje su ga kinjile svaki boziji dan sto im je dosao u kucu i sto se prizenio, tacnije udao kao poslednji gologuzan.

Prokleo je mucenik svaki dan koji je u toj kuci proveo.

Pecanje na koje je odlazio mu je bilo jedini spas od ovih rospija.

Zena ga je urnisala pa je na pecanju trazio utehu i odmor svojoj dusi napacenoj.

Dece nisu imali jer mu je zena bila neka matora ostrokondja starija od njega skoro deset godina.

Novac mu je dosao u pravom momentu.

Sa tim enormnim novcem se odselio u Novi Sad gde je sebi kupio nov identitet i priustio sav luksuz i dusevni mir o kom je ckoro celu deceniju mastao.

U znak zahvalnosti bogu i sreci polovinu sakupljenog novca je darivao manastirima.

Od druge polovine je sebi neupadljivu kucu i lokal u kom je otvorio prodavnicu ribolovackog pribora koju je nazvao “Obedska Bara”

Zena i tasta su danima pretrazivale Obedsku baru u potrazi za njim.

Policija je takodje pretrazivala teren u potrazi za ciganinom koji je takodje te veceri misteriozno nestao.

Ciganinov motor i automobil pecarosa su posalti na super vestacenje zajedno sa onim pandurskim stojadinom kog je raketirao helikopter apach.

Panduri su tvrdili da su ih svemirci napali.

Pricali su da su u retrovizoru iz svog policijskog smrskanog keca onako iz sume videli jako svetlo i neka bica kako cigana podizu u neke letece objekte i odnose.

Niko im naravno nije poverovao, vec su ih obojicu poslali na psihijatriju gde su popadali kao kruske karamanke na prvim testovima.

Panduri su najureni iz sluzbe i proglaseni su za retarde , one izuzetno glupave i neuracunljive… a samim tim i nepodobne za aktivnu sluzbu u jednoj takvoj instituciji kakva je policija.

Sad na stranu to sto je psihijatar bio instruisan licno od ministra policije da im pripise takvu kvalifikaciju da bi njihovo svedocenje i dalje izjave bile stavljene u kontekst izjava umno poremecenih ljudi.

Pvi ministra ne bi uspeo da resi te testove koji su njima bili stavljeni na sto da ih rese zajedno sa celom ekipom iz svog resora….ali ko je njih sta pitao.

Ekspresno su poslati u penziju…i tu je sve bilo reseno.

Obedska Bara je postala tabloidna atrakcija.

Tabloidi su poceli da pisu da se na toj bari desavaju neobjasnjive misterije .

Tabloid “Cudesa i Fenomeni” je medju prvima zapoceo citav serijal tekstova koji su se citali u jednom dahu i koji su mu tiraz duplirali.

Posa je krenuo i za konkurentske novine.

Vladari iz senke nisu ni znali za to gde je zavrsio novac koji je njima bio namenjen.

Bili su besni kao psi.

Ocaj ih je uhvatio.

Prokleti Dzordz Bush urlao je Treci vladar.

Koja je to strvina.

Gde je taj kontejner sa hranom sto ga nam je poslao urlao je drugi vladar.

Umrecemo od gladi.

Prokleti debil Bil Klinton sto se ne javlja cicaco je prvi vladar.

Uzeo je opet svoj satelitski telefon i pozvao broj Bila Klintona.

Klinton se ovoga puta javio.

Ponizno je slusao urlanje prvog vladara i pravdao se da je bio na nekom prijemu gde je svirao saksofon pa je telefon bio ostavio u automobilu…..

Jaukao je da se to vise nece desiti i obecao da ce iz ovih stopa otici da posalje kontejner kosher hrane i tri miliona dolara u sitnim apoenima.

Poslace i garderobu i sve sto bude moglo da stane u kontejner

Kontejner ce se izbaciti sa padobranom.

Imace lokator na sebi da bi ga lakse pronasli.

Pokusace da budu sto precizniji.

Bil Klinton je bio na nizem organizacionom nivou od svog protivkandidata Dzordza Busha koji je spram njega bio daleko opasniji igrac.

Ali ni njegova moc nije bila za potcenjivanje.

I on je imao svoje veze i svoje kombinacije da se angazuje NATO avijacija za ovu misiju.

Ovoga puta iz jedne Nemacke avio baze je poslat transportni avion da izbaci tovar iznad Subotista.

Vojni transportni avion ce prijaviti obican komercijalni let prema Grckoj da ne bi izazvao sumnju kod lokalnih vlasti.

Trazice se samo prelet preko teritorije Srbije.

Ta opcija je bila daleko jednostavnija i nije zahtevala toliko slozenu operativnu konspiraciju i organizaciju.

Tovar kosher hrane je ubrzo krenuo put Subotista.

Paperinos

Ovoga puta je sve proteklo bez problema i kontejner je izbacen iz transportnog aviona u ranim jutarnjim satima direktno u dvoriste vajnog samozvanog Gazde.

Kosher hrana , novac i razne potrepstine su konacno stigle vladarima iz senke.

Ovaj put je let bio uspesan.

Mislim proslo je skoro bez problema ako se izuzme jedna sitnica da je kontejner prilikom prizemljenja zakacio malko gazdinu kotobanju na kojoj je polupao crepove i polomio par rogova.

Ali gazdina kotobanja je odavno vec bila prazna i u njoj nije bilo kukuruza jos od kad mu je otac otisao na onaj svet, tako da stete nije ni bilo.

Gazda je vec odavno merkao kotobanju kao izuzetan izvor novih letvi i rogova za sanaciju svoje verande ispred birtije ALF.

Kontejner se za divno cudo meko prizemio i uspeo je da podigne samo malo prasine koje je bilo u izobilju na dvoristu .

Dvoriste nije betonirano a dugotrajna zega je zemlju toliko isusila da je zemlja bila pretvorena u najfiniju prasinu.

Prasina je poput mekog jastuka docekala kontejner.

Cak i onih par oluja pracenih sa gradom nisu uspeli da ovu prasinu pokupe i pretvore meku prasinu ponovo u tvrdu zemlju.

Pad kontejnera na cardak je bio manji problem u poredjenju sa problemom koji je zadesio avion na daljem putu .

Pilot je poceo da podize avion na vecu visinu i da se vraca na koridor.

Dok smo svi mi spavali udobno zavaljeni u nase vrece za spavanje, punih stomaka od rostilja i piva maestro je mortus pijan popravljao , pardon karabudzio ono svoje cudo zvano “antena”.

Mucila ga je ensanica a ponajvise ga je mucila polu puna stomacina koju jos nije bio natankovao do vrha.

Maestro nikad nije spavao a da se prethodno ne napije kao majka.

Resio je da iskoristi korisno to vreme do potpunog opijanja na popravku svog tehnickog cuda.

Popravka je isla uz konstantno ispijanje piva cuvenog i nenadmasnog SAMPiONA.

Prazne flase su lezale na sve strane oko te sprave.

Maestro je u sred popravke nehoticno prosuo po elektronskim lampama i raznim inetgralnim kolima tog svog cuda malko piva koje je napravilo kratke spojeve i stavilo tu njegovu ludu spravu u funkciju za koju maestro nije ni znao da postoji.

Uredjaj se sam uljucio i poceo da pulsira.

Od silnog pulsiranja otpale su sve do jedne jabuke Petrovace na obliznjem stablu.

Maestro se odusevio kad je video da nejgova cudna sprava moze da ima i tu vrlo korisnu funkciju.

Neko bi se poplasio od ove konstatacije i ovog saznanja, mislim neko, ali Paganini sigurno ne.

On se odusevio.

Maestro je okrenuo podeok na jednom prekidacu za jos jedan stepen.

Ha da vidimo sta ce sad da bude, urliknuo je maestro.

Cim je to ucinio na udaljenom stablu kruske otpale su sve kruske one cuvene jecmenke.

Na jabuci petrovaci je ovoga puta otpalo i lisce.

Maestro se iskreveljio od srece.

Au patka mu sarenog, ala je ovo Ruja opravio pogledaj samo sta sve ovo cudo moze.

Bacuska je zakon, Bacuska je bog.

Tek sam na drugom podeoku a pogledaj ala trese kruske i jabuke po dvoristu.

Pitam se samo sta bi se desilo kad bi okrenuo prekidac recimo na pola.

Sad je tek na pocetku.

Mora da bi tresao sve kruske i jabuke po okolini.

Ala bi to bila lova, kad bi tako tresao razno voze za lovu po plantazama.

Koja bi se tu lova maknula, bilo bi piva u potocima.

E bas cu da ga isprobam.

Paganini poce da pomera prekidac prema polovini.

Pulsiranje postade jos jace.

Maestro zavrnu prekidac na spravi do polovine.

Maestro se osvrtao oko sebe i posmatrao sta se desava.

Hm patka mu sarenog nista se ne desava.

Kako je to moguce, pih nista od piva u potocima, slaba je ovo sprava za velike poslove.

A ja se taman ponadao da cu da mlatim lovu bez truda i rada.

Kanda je ova moja masina neispravna.

Radi izgleda samo na pocetku.

Hm ko zna mozda je zato i prodata tamo na najlon pijaci.

Prodali mi Rusi pokvarenu spravu, ih sad mi je jasno zasto je bila onako jeftina.

Al ne ide mi u glavu da radi na ovim malim podeocima a ne radi na velikim.

Kako je moguce da tako funkcionise.

Kako je to moguce….. mislio je maestro dok je otvarao novu flasu SAMPiONA.

To ja moram skarabudziti….

Za to vreme u transportnom avionu koji je vec odmakao poprilicno od Subotista desavala se drama.

Svi instrumenti na kokpitu su poludeli.

Sve kazaljke su pootpadale od treskanja.

Avion se tresao kao da ga drmaju svi djavoli na nebu.

Sve se u avionu istumbalo.

Kakva je ovo turbulencija urlao je kopilot, ovo nisam vbideo nikada.

Izvlaci nas iz turbulencije, izvlaci…. urlao je na pilota.

Pilot je bespomocno pokusavao da zadrzi u rukama komande koje su totalno otkazale.

Avion se poceo raspadati u vazduhu i poceo je strmoglavo da ponire.

Pilot je ukljucio signal za evakuaciju iz aviona.

On i jos cetvorica su ubrzo iskocili sa padobranima iz aviona koji se sam u vazduhu okrenuo i uputio u pravcu Obedske bare i zakucao na isto mesto gde i njegov nevidljivi prethodnik F 117A.


Paperinos

Jova gica se tih noci mucen opakom nesanicom zbog nedostatka njegove travke pobrljavke stalno penjao na vrh krova kuce u kojoj smo svi mi spavali.

Krizirao je zestoko i sav je bio kao na iglama.

Nije mogao oka sklopiti pa je krizne veceri provodio na krovu kuce na koji bi se penjao uz pomoc velikih merdevina koje bi naslonio na zabat kuce da si se poput macora uspentrao.

Dok smo mi hrkali Jova gica je sedeo na crepljikama gde je poput sovuljage gledao nocni pejsaz i skljocao svojim fotoaparatom u mracno nebo iznad Subotista.

Jova je blenuo u udaljene sjajne zvezde i pitao se ima li tamo zivota, i ako ga ima ima li mozda i tamo travke pobrljavke.

U tom razmisljanju bi i zadremao na krovu dok ga prvi suncevi zraci jutarnjeg sunca ne bi poslali da sidje sa krova.

U cik rane zore bi se vracao sa svoje osmatracnice i odremao onih preostalih par sati dok se i drugi ne probude .

Svako jutro je gnjavio svog kolegu novinara Cabadaja sa novim senzacionalnim zapazanjima koje je imao u toku tih svojih nocnih seansi.

Pominjao je tad bas sve i svasta sto je ugledao na mracnom nebu opisujuci cudne zvuke koje je cuo u toku osmatranja.

Cabadaj ga je stalno kritikovao da ne izmislja budalastine i da od obicnih stvari koje svetle nocu ne pravi svemirce i kojekakve letece tanjire, za koje svi znaju da ne postoje.

Ali Jova gica je bio uporan u tvrdnji da to sto on ocu vidi i slika nikako ne mogu biti obicne stvari jer mu ne deluju kao takve.

On zna za obicne stvari kao sto je svetlo sa Pecinacke secerane, i svetlo dimnjaka termoelektrane u Obrenovcu.

To nije misterija, ali ono sto je on video proteklih noci nikako nisu obicne stvari.

Video je svetleci trag koji se munjevito vinuo u nebo i skljokao gotovo identicnom putanjom .

To je bio let nevidljivog F 117 A .

Video je cudne stvari kako lete i svetle nekim cudnim svetlom kao da nesto traze, a to nisu nikako bili avioni jer avion ne leti tako nisko i ne moze biti tako spor.

To je zaista bilo istina to su bili oni helikopteri koji su trazili pilota, ali njemu opet niko nije poverovao.

Jova je sve to fotografisao.

Imao je dokumentovano sve to.

Cabadaj ga je ismejao i rekao mu da ne fantazira jer i sam zna da tako nesto nije moguce.

Pa kako nesto moze da leti napred nazad, rece mu Cabadaj, i sam znas da to nije moguce.

Sto mislis da nije moguce rece mu Jova gica, leteci tanjiri mogu da lete u svim pravcima i brzinama.

Pazi da nije leteci tanjir zacereka se Limar, ala ti sinko lupas, tesko li se tebi.

Zadnji gaf je imao kad je rekao Cabadaju da je video coveka u gacama kako seta ulicom.

To je zapravo bio pilot koji se usunjao u selo i sakrio u cardaku samozvanog gazde da tu prespava noc.

Eh ali je Cbadaj tu Jovinu pricu podveo pod sprdnju tvrdeci da se neko od seljaka napio ili je na kartama izgubio odelo pa se pijan vracao kuci.

Jova je uzalud tvrdio da se ovaj lik sunjao ulicom sto znaci da nije poznavao selo i da nije bio neko od domacih i da je bio uz to i bos, a na kartama se ne kocka u cipele kolkose on razume u kocku i karte…avaj niko mu nije verovao nista.

Svi su mu se cerekali, a Cabadaj je tog nesretnika koji bosonog seta ulicom krstio kao seoskog svalera kojeg je verovatno u pola posla neko prekinuo pa je morao da hvata tutanj.

Jova nije hteo da prihvati tu verziju i zustro se branio da mu dozvole da im pokaze da nije izmislio sve sto im prica.

Trazio je da mu daju lovu da ode do Pecinaca i da razvije svoje filmove iz aparata i dokaze da ne izmislja.

Cabadaj ga je ismejao do suza i svi smo se cerekali na Jovine nocne dogodovstine.

Tako je bilo i ovog jutra cim je novinar Cabadaj oci otvorio Jova gica ga je spopao.

Kolega neces mi verovati ali sinoc je bilo vrlo dinamicno i celu noc su se desavale neke cudne pojave na nebu.

Ja sam sve to naravno fotografisao.

Zamisli nesto je palo sa neba tu u blizini nas , tacno u dvoriste birtije Alf.

Sta je palo budalo jedna protrlja oci jos uvek bunovan Cabadaj.

Opet si dzedzio celu noc na krovu, ti tacno nisi normalan.

Nemam pojma rece Gica jos upornije, nisam siguran sta je palo ali mi se ucinilo kao neki padobran i nekao ogromna kutija sto visi na njemu.

Tacno je palo tamo u to dvortiste.

Nisam video od Kruske sta je to palo ali dok mi kruska nije zaklonila vidik sve sam lepo video i slikao.

Slikao sam i nesto sto je pre tog padobrana nadletelo i nestalo.

Posle sam to sto je ovo selo nadletelo video kako se okrece i pada na potpuno isto mesto kao i ono sto sam video i slikao prethodne noci sto je tamo palo.

Cabadaj se namrgodio i upita gicu je li on normalan.

Ali mu Jova samouvereno pokaza u pravcu Obedske bare i pokaza..eno tacno tamo je opet nesto palo.

Cabadaj mu pridje blize i unese mu se u facu.

Cuj kolega ako si opet negde pronasao onu tvoju travku pobrljavku i sad me zajebavas sa tim tvojim nocnim tripovima odracu ti kozu sa ledja krme jedno.

Pogledaj me u oci krme jedno, daj da ti vidim beonjace.

Ocu da me gledas pravo u oci, znaci nemoj da mi krijes pogled…da ja vidim sta si ti opet duvao krme jedno narkomansko.


Paperinos

Jova gica je bespomocno rasirio ruke i zacudio se na reakciji svog kolege novinara Cabadaja koji je bio bas negativno raspolozen prema njemu.

Da li si ti normalan sta me zajebavas, prodera se Jova gica na njega.

Sta ima da se ja tebi pravdam.

Rekao sam sve sto sam video svojim ocima.

Tako je bilo sve sto sam ti rekao a ti mi mozes verovati ili ne ali tako je bilo zaista.

Ukoliko sumnjas u to sto sam rekao vadi lovu da idem do Pecinaca da uradim fotografije.

Na fotografijama se sve lepo vidi.

Slike su uradjene profesionalno, samo ne znam koliko su jasne jer mi je objektiv dosta slab.

Cabadaj odmahnu rukom, pazi da necu samo mi jos to fali da blejim u crne slike sto si ih ti slikao sa krova.

Da ne bude i sad kao onda kad smo vijali davitelja iz Curga pa kad si ti slikao sve bez skidanja poklopca na objektivu.

Majko mila ispucao si deset filmova u prazno.

Sunjali smo se kroz dvorista i kerovi su nas jurili da bi smo uslikali davitelja i na kraju od svega nije bilo nista.

Sve slike su bile iste crne kao mrak u podrumcini bez ijedne svetle tacke.

Sve tvoje slike su bile iste gomila crnih mrava u mraku……znaci nista.

Urednik me je hteo da katapultira nogom u dupe kad je cuo koliko si filmova spicio.

I to ni za sta.

Ispucao si najskuplje specijalne filmove za nocno fotografisanje u prazno krme jedno glupavo.

Jedva sam te izvukao i to znas kako.

Znas da sam posle jurio svog dedu da ga maskiram u davitelja.

Matori je jedva pristao da ga montiramo.

Jedva smo uspeli da od njega napravimo nekog ko lici na davitelja.

Nasminkali smo ga i tamo u Kamenickom slikali a posle smo to poslali u redakciju .

Da, da moj glupi kolega i sta je bilo posle kad je dedina slika osvanula na kioscima.;

Prepoznale ga komsije, pa ga prijavile muriji.

Murija ga jurila po pijaci dok ga nisu ukebali.

Jedva se deda opravdao da je on to pozirao nama dvojici za nase novine.

Urednik popio disciplinsku kaznu, direktor platio globu a ja tri meseca bio bez plate zbog tvog slikanja sa poklopcem preko objektiva.

Jadan deda mi se posle dve godine krio po haustorima da ga ne ukebaju osvetnici jer su druge novine objavile da mi je deda manijak i davitelj koji se iz Curuga preselio u Novi Sad da davi i prepada zene...

Moj glupi kolega eto sta si mi ti ucinio da mog dobrog dedu i sad zovu imenom davitelja.

Onaj davitelj iz Curga posle kad su ga ukebali objavio javno da mu je moj deda bio uzor i da je zapravo moj deda kriv sto je on prepadao zene po Curugu.

Deda i dan danas kad ide u klub penzionera mora da nosi kacket i da ide okolnim putevima da ga ne bi prepoznali manijaci koji su poceli da ga opsedaju da im objasni kako se to radi.

Ceo buljuk manijaka raznih vrsta sad trazi od dede da im pokaze kako se to prepadaju i dave zene .

Ja jos uvek ne mogu sebe da operem od one bruke sa aferom Apolo koju si mi opet ti namontirao.

Samo zbog tvog narkomanskog zajebavanja izgubili smo fantasticnu priliku da maknemo lovu i da postanemo slavni kao niko iz nase branse.

O boze me sacuvaj gde mi ti dopade da mi budes fotoreporter.

Zbog tebe smo tu gde jesmo.

Samo da se proklete bajbokane ne docepamo zbog tebe ima da te tamo zivog derem kao jarca.

Tvoj prokleti dzoint je sve u mom zivotu upropastio.

Imao sam karijeru, dobar posao, bio sam neko i nesto.

Taman sam malo omirisao zivota onog pravog.

Ej taman sam se docepao prave kancelarije, postao sam budza ali nije mi se dalo da uzivam.

Kako mi je lepo leglo ono mesto u kancelariji.

Bas sam se osecao ispunjenim onako na funkciji pa sve po redu…..eh kako je to bilo slatko…ali kratko.

Bio sam covece direktor.

Ih jaka stvar rece Jova gica meni je sve ono od samog pocetka bilo sumnjivo.

Zasto sumnjivo, to je u sevtu normalna stvar da se napreduje u karijeri.

Za malo da postanem broj jedan u firmi.

Ali si mi ti prokleto krme svo to unistio.


Paperinos

Kolega nemoj da mene krivis za sve svoje gafove koje si imao u zivotu branio se Jova gica od zustre kritike kolege Cabadaja.

Kao prvo ja sam samo slikao, znas i sam da sam samo to radio.

Radio sam svoj posao profesionalno.

Objektiv je imao poklopac to stoji, ali znas i sam da je bio opak mrak i da su nas seoske kere jurile po dvoristima dok nam je davitelj bezao preko taraba.

Ti si kriv sto ga nismo sustigli jer si zakacio pantalone na ekser od tarabe i ostao tako da visis, a ja sam te spasao da se otkacis i da ti se jaja ne pocepaju na froncle.

Dok smo to zavrsili oko tvojih jaja on je vec stekao dobru prednost.

Dusu sam ispustio da ga sustignem.

Slikao sam ga sve u trku.

Sad se ti kolega ne secas, ali tako je bilo.

A kao drugo tvoj deda je sam pristao da se slika tamo u Kamenickom parku kao davitelj.

On je to pristao zbog love i sta sad ima da jauce.

Znao je u sta se upusta.

Nije on neki bezgresni naivac i jadni penzioner.

Njegova je to bila zamisao da obmanemo urednika.

To nam je kolega bila zajednicka ideja.

On je sve pristao a za to je djubre matoro uzeo lepu lovu, mislim znas i sam koliko smo ga pojili u kafani dok kao jedva nije pristao na poziranje….a lovu sam mu ja dao iz svog dzepa.

Matora dzukela je tvrdila pazar.

Znas kakav je bio dogovor da ga kostimiramo identicno kao sto smo videli da davitelj izgleda.

Ja sam mu lepo rekao kako treba da izgleda.

On je obecao da ce se tako i obuci.

A znas i sam kako je dosao na snimanje.

Matori me nije hteo slusati da mu stavimo neku bolju masku i neki drugi mantil i carapu preko face, nego se matori udesio ko da ide na igranku, znas i sam da je stavio onu svoju beretku umesto da stavi neki kacket.

Pokvario mi je koncepciju skroz.

Nije hteo da ga ja usminkam kao sto je bio nasminkan davitelj nego se on upicanio obrijao i zacesljao i normalno je da su ga prepoznali.

Prepoznali su ga svi jer nije bio propisno maskiran kao davitelj.

Nemoj samo da mi se on sad vajka i jauce da mu je taj problem dosao zbog mene i mog slikanja.

Znas i sam da pored problema koje je posle zaista imao matori je sebe posle te afere toliko podigao na rejting listi da je najpoznatija faca u celom kraju.

Svi ga sad znaju a pre je bio niko i nista.

Bio je matori nezenja i ofucana dzukela penzionerska a sad je badza iz mraka potajni san svake perverzne ludace.

Ajde reci mi iskreno zasto se on i dalje oblaci u onaj mantil sa fotografije iz novina i nosi bas onu beretku ako ga je blam i ako hoce da ga ne prepoznaju.

On se uopste i ne krije da je to on bio u novinama.

Cuva sve isecke iz novina pa je i vizit karte napravio da je on licno bio taj davitelj.

Zamisli samo ludaka jednog .

Ajde molim te da se meni tako nesto desilo ja bih sve to zapalio i gledao bih sto pre da se zaboravi.

Odselio bih se iz kraja.

Tacno bih pobegao na kraj sveta.

A on i dalje nosi taj isti mantil i to u onoj kombinaciji sa beretkom i sepuri se kod ludih nezasitih zena.

Krivo mu bude kad ga ljubomorni mzuevi i momci iz kraja lincuju, ali za to je sam kriv.

Sto im drpa zene i nasrce na klinke.

Matori obesenjak i dan danas privodi mladjane udovice i kojekakve ludace koje se loze na davitelja.

Znas i sam da smo ga par puta videli kako se po penzionerskim zabavama drpa sa kojekakvim ludacama koje ga kao musice salecu.

Zar ga ti prvi nisi video na EXITU u drustvu dve gologuze Holandjanke kako djipa i skace kao da je na federima.

Ej zar ga zadnji put za vreme EXITA nismo uhvatili u krevetu sa tri ekstra ribe koje sve zajedno nisu imale godina koliko ih ima on.

Matori perverznjak jos sme nesto da mi kaze…a ti ga branis i mene napadas zbog matorog manijaka..

Pogledaj ga samo na cega lici a ima celih sedamdeset godina.

Pogledaj kako se glacnuo.

Sav sija kao tetreb u sezoni parenja.

Klokoce i poigrava na stajalistu za autobus dok sacuje u zenska dupeta.

Posle se tamo u autobusu gura i gnejci sa zenama koje ga mlate sa torbama.

Zar i sam nisi cuo da staje u bilo koji red samo da stipa devojke za dupeta.

To i sam znas da su ti ljudi pricali da je postao nenormalan.

Umesto da igra sah i domine kao svi normalni ljudi tih godina on naskace na mlade ribe a sav je ko puz golac.

Znas i sam da smo culi buku iz njegove kuce i dernjavu “udavi me davitelju udavi me”…i da si ti prvi razvalio njegova vrata misleci da ga neko maltretira a zatekli smo ga sa tri gologuze ludace u krevetu.

Ej ne sa jednom neg sa tri.

Matora dzukela se sa tri ludace valjao po krevetu, ej zamisli kerine jedne sa tri lude se drpa.

I to da ardi normalan radi covek u njegovim godinama…pa nema sanse.

Znas da je uzeo penzionerski kredit za ogrev iako ima centralno grejanje a zapravo je skupio tu lovu da pazari Vijagru.

Djubre jedno drtavo jos sme da ti se na mene zali.

Taman da sam ga tad snimio sa one tri ludace uzeo bih masnu lovu za tu fantasticnu pricu da covek u njegovim godinama radi to sto radi.

Ej da ovi iz vijagre znaju kolko on trosi love kod njih odma bi ga za reklamu stavili.

Nemoj mene da sad krivis za tvog dedu koji je od cele guzve fantasticno profitirao i provodi najbolje dane u svom suludom zivotu.

Matori ludak povaljuje mlado meso i ne moze da se odbrani od perverznih siparica dok meni urednik jos uvek usi riba svaki put za onih bednih deset filmova.

Dzukela matora ostavlja svoje vizit karte po seksi shopovima, daje oglase po erotskim novinama.

Slikao se za CKM i Pleyboy, ide na njihove zurke......znaci zivi zivot seika mnogozenca dok ja trljim na poslu za bednu platu.

Sepuri se kao matori goluzdravi petao medju mladim kokama.

Ja sam ga lansirao u svet poznatih faca a nisam od toga dobio ni dinara.

Ti kolega nemoj mene da krivis zbog svega sto te je snaslo u zivotu.

Afera Apolo nije moja krivica.

To je sve neka drzavna mucka i politicko mesetarenje.

Ko zna ko sve stoji iza tih marifetluka i ko je tu umesao svoje duge prste.

Da li zaista mislis da su nas postavili tamo na ona mesta u kancelarije da bismo mi bili neko i nesto.

Nemoj biti naivan da poevrujes da bi bio neko i nesto, ostavili su oni nas kolega da najebemo.

Budi ti srecan sto se sve ovako zavrsilo.

Ja mislim da bi nas do sad neko roknuo da smo mi ostali tamo u firmi.

Fala bogu pa se sve zapalilo.

Direktor je tu paljevinu nama smestio a u stvari je dzukac namerno ostavio sve da izgori dok je on kao bio na sluzbenom putu da bi imao pravi alibi.

Jauce nam tamo kao za onaj njegov omiljeni truli ligenstul i sedecu garnituru.

Ih zaboli njega za to, folira se jer da je to zaista tako vredno ne bi on nama dao da to bojimo i restauriramo.

Zna se ko to radi.

Ko zna koliko je on love uzeo za sve to.

Ja mislim da je on fiktivno naduvao vrednost koejcega sto navodno ima u magacinu i da je sad to sve masno naplatio od osiguranja.

Cela firma mu je bila serpenjarska a on je naduvao kao da je Njujork Tajms.

Jaukao je na sav gals da vredi milione a nije vredelo ni sto hiljada, ako je bilo i toliko u onim supetinama.

Dzukela jedna profiterska je dobro unovcio onu supetinu koju je samo on nazivao stamparijom.

Pa da, sve je izgorelo ajde ti dokazi koliko je cega bilo i koliko je zaista vredelo to sve.

Ko zna da li je bilo i kilogram boje, kako on tvrdi basnoslovno skupe za stampu tamo kod njega u magacinu.

On je mogao reci da je bilo deset tona.

Deset tona boje je naplatio, a gde je papir, pa komjuteri pa masine koje su bile prastare i stalno su se kvarile a on je. mogao reci da su bile najnovije i da vrede milione.

Pusnica od onog lika iz komsiluka je planula kao da je od papira.

Gde si to cuo da postoji da eksplodira pusnica i ode u u vazduh kao raketa.

To je nemoguce da se zapali tako brzo, verovatno su se njih dvojica dogovorili da podmetnu pozar i da sve lepo ispolivaju sa necim i da bukne pozar onako brzo.

Znas da su se sudili godinama i da su verovatno u medjuvremenu dosli na ideju da maknu lovu.

To sudjenje je bila farsa i namestaljka da ljdi ne provale da su oni sve vreme u dogovoru.

Sve je to muvacina, sve je to namestaljka.

I umesto da oni najebu, sad traze mene i tebe.

Tako je to, uvek je kriv onaj najmanji i onaj koji je bez love.

Em sam bez love em treba da idem u bajbokanu.

A zasto da idem kad nisam kriv ni za sta.

Ja lovu nisma uzeo.

Ja nisam nikad nista muvao.

Ja imam i manje neg sto sam imao pre.

Zasto uvek na meni da se slome kola.

Zasto ja da placam tudji dug.

Nisam ja kriv.

Ali to nikoovde a ni tamo nece da cuje.

Ja vapim da me saslusas a ti me ismevas.

Video sam cudne pojave ovih noci a ti me zajebavas i smejes mi se.

Smejes se i ti i ovaj ludi limar koji je glup kao tocilo.

Limar poskoci kad cu tu rec.

Ko glup ko tocilo barabo jedna neovejana.

Zar ti mene da vredjas, ti djubre jedno barapsko.

Lazes ko Staljin pa ti sa d krivo kad ti se ljudi smeju.

Lazovcino jedna , treba da te bude sramota, mator covek a laze ko pas.

Pentras se tamo po krovu i izmisljas kao da smo mi budale.

Ti si lud cim na krovu sedis dok sav normalan svet spava.

Zar ti mislis da smo mi budale pa da ti poverujemo u te tvoje lazije.

Ali ja sam sve to video jaukao je Jova gica.

Vidis ti dedu svog blesavog a ne letece tanjire i svemirce gnevno mu odbrusi limar..

Jova sleze ramenima bespomocno

To je nepravda ovoga sveta, niko mi nista ne veruje i za sve sam ja uvek kriv…

I sta se sad desava, ni ti mi kolega ne verujes…i hoces da me ubedis da to sto sam ja video nije istina.


Paperinos

Cabadaj je odmahnuo rukom.

Ne verujem ti kolega i slus.

Ovaj put lazes.

Ti si ga ovaj put bas omastio svetski.

Omastio si domacinski kao da peces krmenadle i krompir zajedno na talandari punoj masti.

Lazes kolega ko da duse nemas.

Koje samo ti stvari pominjes i o cemu fantaziras u to samo budala moze poverovati.

Pa nisam ti ja budala sa kioska da mene farbas i lozis.

Ja jesam pisao za kojekakve casopise al u te stvari ja nikad verovao nisam.

Ja sam to radio samo zbog love.

Jova gica sleze ramenima i uputi se prema basti.

Ne vredi ja vama da pricam nista, kad ste vi budale taman da me je nesto i ubilo sinoc vi mi ne biste poverovali.

Idem ja zato to dalje od vas samo da vas vise ne gledam i ne slusam.

Maestro je slusao ovu prepirku sa strane i posle gicinog odlaska ukori limara i Cabadaja.

Alo vas dvojica, nemoj da nam sekirate coveka.

Sta vas to spopalo.

Pustite ga na miru.

Covek je bas jadan i tuzan.

Jebava ga ceo zivot onaj njegov ludi otac Sava krmak sad mu i vi na muku stajete.

Zivot mu je patnja.

Samo mu fali da ga i vi zajebavate.

Sta ste ga tu saleteli ko muve zunzare.

Sve i da nije istina to sto vam prica opet ne treba biti tako arogantan.

Siroma mora i on dusi mira da nadje.

Pustite ga, ako malo i slaze a vi ne kidisite odma ko kere.

Kolega ti me bas brines pogleda maestro limara, svadjas se od rane zore, ajde trgni jedno pivce i smiri zivce.

Maestro otvori dve flase piva i dade ih limaru i Cabadaju a onda otvori i sebi dve flase jednu ekspresno sasu sebi u gusu a drugu uze da gustira.

Uh ala je pivo...ko bog.

Nema boljeg.

Pravi boziji napitak.

Akla mu je kvalitet i ukus i miris.

Obrisa Paganini usta i uze rec.

Evo i ja sam sinoc popravljao ovu moju antensku skalameriju i mogu vam reci da se i meni svasta pricinjavalo.

Tamo oko ponoci bas bilo vedro nebo, al oko dva sata nesto dunu neki cudan vetar.

Poce nesto da huci i da duva.

Ja se osvrcem al ne vidim nista ubi me svetlo sa bandere.

Cuje se sve jace i jace susti mi u usima, ja ih cackam al ono sve jace i jace susti.

Nesto je stvarno lupilo cuo se potmuli odjek.

Nisam doduse video taj padobran i nisam video na nebu svetla, al sam i ja cuo da je nesto lupilo tu u komsiluku.

A posle je nesto lupilo i tamo u daljini

Lupilo je onako potmulo.

Majku mu tolko je lupilo kao da je pala neka gajba piva.

Gledam ja oko sebe gajbe stoje, al nesto je bas lupilo.

Eto tako je bilo.

Limar se nasmeja na ovu zadnju konstataciju maestra.

Ha pala gajba kazes, e ne da je pala jedna gajba, neg kolko vidim ti si sinoc srusio cele tri gajbe.

Maestro se sav vazan potapsa po stomaku.

Ha sta da ti kazem bas mi je leglo pivce, nema piva bez Sampiona, legao mi je ko melem na ranu.

Pivo mi je dalo ideju kako da opravim antenu i da znas da sam video da ovo moje Rusko pojacalo moze jos svasta da radi osim da vata Tv kanale.

Ne da trese kruske i jabuke, pa jebe im kevu.

Pogledaj ala sam omlatio krusku i jabuku.

Omlatio si ti pivo rece mu limar.

Uh da znas da jesam sav je vazan Paganini.

Al sam ga pio, noc idealna za pivo a ono ladno pa rosno i onako taman, ta teklo je niz gusu kao potok kroz livadu.


Paperinos

Jova gica je bazao po basti i psovao na sav glas svog nevernog kolegu novinara Cabadaja.

Zar on da mi se smeje i da mi on ne veruje.

On koji je samnom radio sve ove godine i samnom delio dobro i zlo.

Eh kako vreme menja ljude.

A ja sam za njega sve ucinio.

Koliko puta sam ga podrzao i spasao ga od gneva urednika.

Ja sam slikao samo za njega i njegove tekstove.

A on meni sad tako da vrati.

Pravili smo sve nase priloge zajedno.

Bez mene ne bi bilo nicega.

I sad mi se on onako podsmehuje i pravi me budalom pred svima.

Ja sam njega uvek branio a on mene da ismeva.

Ajde sto me svi ovde zajebavaju i podjebavaju me kao da sam budala.

To mi se ionako desava ceo zivot da me ljudi zajebavaju.

To sam ocekivao.

Ja se nisam nadao da ce i on da pocne da me ismeva.

To nisam ocekivao od njega.

A on sad ispade gori od svih.

Moj kolega se okrenuo protiv mene rece Jova gica i zalosno skljocnu sa fotoaparatom u pravcu gazdinog dvorista.

Usmerio je objektiv fotoaparata prema kotobanji i skljocnuo.

Hm vidi ti ovog cuda rece Jova gica onako za sebe, pogledaj samo kako je crep polomljen i kako se konstrukcija krova polomila.

To je prosto neverovatno toga juce nije bilo.

Slikao sam bas juce golubove na tom krovu i sve je stajalo kako treba.

A vidi sad sve polomljeno.

Bas cudno, sta ja sve ovde necu videti, ajde da ja to malo bolje pogledam.

Jova se uputi prema dvoristu samozvanog gazde birtije Alf.

Za to vreme u gazdinoj kuci je bilo vrlo zivo iako se to nije moglo videti onako sa spoljne strane.

Vladari iz senke su vec uveliko bili za trpezom i krkali su nemilosrdno svoju kosher hranu.

Prozore su na kuci zamracili i bili su izuzetno tihi.

Onaj kontejner su vec odavno rastavili a padobransko platno su zapalili cim je svanulo u ranim jutarnjim satima da plamen ne privuce neciju paznju.

Polili su ga nekom tecnoscu koju su dobili u kontejneru i platno je u trenu buknulo i izgorelo sa minimalnim plamenom.

Cudo tehnike, one spijunske.

Automobil su sakrili ispod jedne gazdine supe i na njega su nabacali neke daske.

Lovnik je dodatno nabacao i neke limove preko karoserije da se ne bi videlo nista.

Vladari su iz vozila izvadili sve od opreme i uspostavili su komunikaciju sa svojim kriznim stabovima koji su na prvi SOS signal vec poslali ekipu da ih izvuce iz ove nedodjije.

Dva vrhunski obucena profesionalca za procenu stete i plan evakuacije su vec bili sa njima.

Vladari su ih smestili kod njih u kucu ali nisu smeli da preko dana rade bilo sta da ne privuku paznju mestana pa su cekali da ponovo padne noc da bi krenuli u akciju.

Stigli su sa njima jos dva coveka u sepcijalno opremljenom vozilu.

To vozilo je bilo naizgled obicna kamperska kucica a zapravo je unutra bila najsavremenija tehnika za komunikaciju.

Iz te kamperske kucice su izasli ovi likovi na samom ulasku u Subotiste.

Njih su druga dvojica ostavili na ulazu u mesto okrenuli su vozilo i vratili se auto putem prema Beogradu odakle su bili na stalnoj radio vezi i odakle su koordinirali celu ovu cudnu akciju.

Ova dva coveka su trebali da procene stetu izvrse detaljan plan osposobe limuzinu i da organizuju izvlacenje vladara iz senke.

Vladari su pomocu satelitske komunikacije vec uveliko vodili zivu konverzaciju po celoj zemaljskoj kugli.

Brdo kojekakvih informacija je dolazilo do njih.

Zaprepasceno su posmatrali krahiranje svojih berzi sirom planete.

Prokleta Srbija i njeno tajno oruzije urlao je prvi vladar, krahirala nam je berza.

Sve su nam planove pokvarili, pogledaj samo kako Amerikanci tajno kupuju akcije Srpske vojne industrije.

Sav kapital ulazu kod njih, tu nesto debelo smrdi.

Da znas da smrdi i to debelo ko ona debela dzukela Medlin Olbrajt koja nam duguje novac zajedno sa njenim vrlim pajtasima koji nisu uspeli ovu smrdljivu zemlju da razore.

Dobro si me podsetio rece drugi vladar ima da joj siju uvrnem ako mi ne vrati lovu, sve rokove je probila ako ne vrati lovu imada rikne na spavanju....u najstrasnijim mukama naravno.

Pogledaj samo ala Klinton igra po nasim notama, tresese kao prut i on i njegova Hilari....duzni su nam do neba....ala cemo da mu dupe pomeramo...i njemu i njegovoj Hilari.

Ima da igraju sve moguce igre...na nase note naravno.

Dzordz Bush opet nesto muti.

Sve berze u svetu beleze pad, kapital nam se topi kao sneg na julskom suncu.

Vladari su se bas zabrinuli.

Ova tajna misija je zapela bas u nezgodnom momentu po njih.

Imali su savrsen plan kontrolisanog kraha ekonomije iz kojeg bi oni izvukli ogromnu korist.

Ali plan je zapeo i sve je krenulo mimo njihove zamsili.

Svetska ekonomska kriza se kao poplava rasirila svetom bez ikakve kontrole.

Trebali su sto pre da uniste sve tragove ove neuspesne misije i da sto pre uspostave kontrolu.

Sto pre su morali da beze iz Srbije i da pokusaju spasiti njihovu kontrolisanu svetsku ekonomiju od ove posasti.

Vladari su pravili velike kombinacije u ovoj zabiti od sela nadomak Pecinaca koji su takodje bili zabit.

Svi su bili zabrinuti i puni nervoze.

Jedino se lovnik onako snoge na nogu bezbrizno muvao po dvoristu gde su ga na zadatak strazarenja poslali vladari iz senke.

On je marnuo lepu lovu od vladara i sad je samo hteo sto pre da im ledja vidi.

Uz put je razmisljao kako bi im skembao jos koji evro.

Lovnik jos uvek nije bio realno svestan svog polozaja i situacije u koju je zapao.

On je sve gledao sa tacke licne koristi i njega onaj cetvrti vladar koji je bio u zamrzivacu nije doticao i potresao.

On je za njega bio isto sto i odstreljen vepar u deviznom lovu.

Ma zabole me dupe sta oni to muvaju, samo da ja pokupim lovu, ko njih jebe, mislio je lovnik dok se setkao po zapustenom gazdinom dvoristu.

Ja se u njihove muvacine ne mesam.

Mislio je lovnik o svemu sto mu se desilo proteklih dana.

Ovo su neki jebeni masoni, mormoni , tupsoni...za mene sve je to isto imaju lovu pa polude, nije to prvi put da vidjam svakojake budale kako ih novac iskvari.

Vidim da gundjaju na nekom cudnom jeziku, ko ce ih znati ko su oni zaprao.

Evo i ova dvojica su dosla neki likovi izgledaju kao vojnici, jebe mi se za sve njih samo neka mi plate i ja idem.

Zapravo su pokvareni vladari hteli da mimo znanja lovnika dogovore neke svoje planove za koje nisu zeleli da ih lovnik zna i d anassluti o cemu oni pricaju.

Njega su poslali da bude strazar u dvoristu.

Zapocet je vrlo dinamican dijalog izmedju njih trojice.

Hm sta sad da radimo rece prvi vladar.

Misija nam je bas zestoko zapela, imamo soluciju da se izvucemo ili da nastavimo misiju.

Sta da radimo pitam vas.

Pa zna se rece drugi vladar.

Moramo limuzinu osposobiti da napusti ovu zemlju.

Limuzina mora neopazeno da se izvuce.

Moramo likvidirati lovnika jer previse zna.

Naseg kolegu cemo spalititi po nasim ritualima.

Pepeo cemo odneti.

Moramo neopazeno nestati.

Nas niko ovde nije ni video i sve dok je tako mi smo bezbedni.

Ovde su samo lovnika vuideli, kad nejga ne bude bilo sve ce da se zaboravi.

Kucu u kojoj smo sada cemo zapaliti cim odemo odavde.

Njegov deo sveta cemo podeliti ravnopravno medju sobom.

Ja sam za to da sto pre napustimo ovu prokletu zemlju i da je posle sravnimo sa zemljom.

Treci vladar se zamisli.

A sta da radimo sa onom budalom.

Zar cete tek tako napustiti ovu nasu misiju i pre nego sto smo bilo sta uradili.

Sa kojom budalom zapitase se prva dvojica.

Pa sa onom budalom u Vartburgu rece treci valdar.

Zar da mu oprostimo sve ovo, ne zaboravite a je on glavni krivac za sve ovo sto nam se desilo, iz principa ne smemo dozvoliti da se taj skart ljudske vrste izvuce i da nastavi da zivi.

Ja to sebi ne mogu dozvoliti.

Ja necu da napusim ovu misiju ni po koju cenu.

Njega ne zelim vise da vidim u zivotu.

Hocu da umre u teskim mukama.

Znate i sami zbog cega smo ovde dosli.

U ovoj prokletoj zemlji Srbiji ima necega sto mi moramo licno otkriti.

Ovde postoji nesto sto kvari novi svetski poredak.

Ovde je izvor svih nasih nevolja.

Pogledajte samo koliko nismo znali sta se ovde desava.

Pogledajte samo tu aroganciju i tu drskost koju susrecemo na svakom koraku.

Ovde su ljudi bezobrazni i ne postuju nijednu vlast.

Ovi ljudi definitivno imaju nesto zbog cega se tako ponasaju.

Neki su izuzetno svesni toga pa se zato tako uporno i inate celom svetu.

Za sad su jos uvek pod kakvom takvom kontrolom.. kakvom takvom, nije sjajno ali su pod kontrolom.

Ali sta ce biti sutra.

Razmislite o tome malo konciznije.

Zar da ih cekamo tamo kod nas, da nam oni takvi kako sto je ona budala iz Vartburga dodju u nas uredjen sistem,pa da nam rade to isto sto nam rade sad ovde kod njih.

Pa zar da i nama usi uvrcu kao Dzordzu Bushu i Amerikancima.

Culis et za satelite i za onu ujdurmu oko kuce Dzordza Busha.

Ja to necu dozvoliti, nikada…nikada….zato ja odavde ne idem dok ih ne porazim i ne stavim opet tamo gde im je mesto.

Ako treba do poslednjeg kamena, sravnicu sve ovde da ne bude nicega.

Tu svoju zamisao cu da ostvarim prvo na onu budalu u varburgu, prvo cu njega da unistim i kaznim ga za sve.

On ce prvi da mi plati za moje sadasnje patnje.

On ce da bude primer za sve ostale.

Paperinos

I tako je treci vladar uzeo na zub maestra Paganinija .

Sujetni vladar je resio da svoj bes iskali na maestru.

Paganiniju je od tog trena zivot poceo da se menja.

Ovog naizgled obicnog majstora iz predgradja Novog Sada zadesila je nesreca da se zakaci sa najvecim glavesinama zemaljske kugle i sa jos par ne tako bezazlenih likova iz regiona..a i sire.

Na njega je krenula opsta hajka sa vise strana.

Paganini toga uopste nije bio svestan.

Klavirovic Svirko besan zbog kasnjenja radova na njegovom projektu “ akademske test piste” i “logora za ispiranje mozga vozacima” u Subotistu je angazovao domace mafijase iz Beogradskog podzemlja da likvidiraju Paganinija.

Za tu uslugu je platio minimalnu cifru….jer je sa novcem bio utanjio.

Lazljive senzacionalisticke novine koje on poseduje mu se slabo prodaju u zadnje vreme a sa drzavne televizije mu odavno ne salju procenat za njegove milion puta usminkane i reprizirane prepakovane smor putopise “Kako stici do Grcke i Crne Gore, uz pomoc njegovih trulih novina sa sponzorovim automobilima ne placajuci gorivo i pri tome krkakti na tudj racun po birtijama uz put i za sve to vreme ne koristeci normalnu auto kartu”.

Eto ti ga sad na uvid to cudo od emisije pa ti gledaj tu emisiju koja je puna" mudrih "saveta gde sipati benzin i gde pojesti nesto uz put.

Bombasticno se ta emisija najavljuje danima, reprizira se do besvesti cak i terminu za decije emisije.

Crtani film se otkazuje da bi se to vreme posvetilo putopisima Klavirovic Svirka.

Eh sad na stranu sto je crtani film daleko ozbiljniji u odnosu na njegove putopise.

Svake godine u jeku turisticke sezone pocinju te famozne emisije.

Patrola do Grcke, patrola do Crne Gore bombasticno odzvanjaju najave Klavirovica koji se toliko uslihtao policiji da cak koristi i njihove smrdljive termine.

Kako je krenulo do kraja ce se emisije emitovati iz policijske stanice a putovace se sa policijom na odmor.

Vec vidim da ce kroz koju godinu u njegovoj reziji biti pendrek patrola do Padinske Skele ili Pozarevca..

Pppp da se pomerim sa mesta, daleko bilo.

Valjda ce u medjuvremenu neko te emisije da najuri sa Tv-a il ce da nas opet bombarduju, al malko preciznije i detaljnije...po televiziji naravno.

Bilo kako bilo dok se nesto od toga ne desi davice nas sve te njegove emisije.

A emisije su pune mudrih ideja i antologijskih saveta sta i kako uraditi da se stigne bezbedno tamo gde se krenulo.

Drzite rastojanje , ne obilazite kolonu, krecite se strogo po propisima, pri cemu se ovo "strogo" posebno apostrofira .... postujte postavljenu signalizaciju, odmorni krenite na put.....trtlja kao navijen Klavirovic Svirko tako kreativno i mastovito kao da cita iz policijskog prirucnika za mladjeg pozornika.. kursistu.

Mudrijas Klavirovic je pun mudrosti ko govno vitamina.

Eh ali ne kaze nam ono glavno taj isti mudrijas ko nam to puteve krpi umesto da ih popravlja.

Ne kaze nam genije gde se dede saobracajna policija da pomogne ljudima u nevolji, zasto su putokazi propali, zasto su saobracajnice pune odrona, kome ide lova koju nam otimaju prilikom registracije i zasto je benzin ubedljivo kod nas najgoreg kvaliteta i pri tome najskuplji.

Tu gosn Klavirovic cuti kao zaliven i ladi jaja koejkakvim inspektorima i drzavnim palamudicima kojima duva u dupe a laje na obican vozacki svet koji bi eto da vozi putem i 100 na sat umesto propisanih 40....kao sto se vozi u svimm normalnim zemljama.

Klavirovic se ne oglasava na drakonske kazne neprimerene plateznoj moci domaceg stanovnistva nego se tu pravi blesav i zalaze se da se te iste jos vise povecaju.

Kad treba okrpiti policiju i lopovsku drzavu Klavirovic je gluv i nem.

Klavirovic tu mudro cuti i zajedno u horu svojih sponzora merka lovu iz vozackih dzepova.

Ne gadi se taj isti da strbne stogod i od zloglasne TV pretplate za racun svojih TV serijala .

E tu je bas debelo zapelo ove sezone jer tu emisiju ljudi slabo gledaju a rekalme niko vise nece da placa drzavnoj televiziji a samim tim ni njemu za nesto sto normalni ljudi uopste vise i ne gledaju.

E to je ono sto ih najvise boli, sto te njihove metuzalem budalastine slabo ko gleda.

A cim ih slabo gelda nema ni onih sto bi da uloze da se reklamiraju, dakle ekonomski rezultat tih njegovih emisija je oguljen krompir...nula dakle kao vrata.

Konkurentske emisije se emituju na drugim televizijama i ljudi ih ocito vise gledaju i vise im veruju.

Sponzori su tamo prebegli.

A sa sponzorima i lova.

Klavirovic i drzavna kamarija okupljena oko RTS-a sa tugom gledaju lovu koja pored njih otice u druge dzepove i zale za proslim vremenima kad je bilo samo dva tv kanala....i oba su bila njihova.

E tuzna je to slika kad se ostareli drpatori sa setom u ocima rasplacu poput penzionisanog ucitelja nad davnim slavnim vremenima Auto Moto Saveza i prvog i drugog kanala drzavne televizije.

Al je onda bio raj.

Al se onda lepo moglo krasti i nikome ne polagati racun za bilo sta.

Mogao si usi da im uvrces, da zajebavas koga god pozelis, da mu uzmes lovu a da ne uradis nista i on je oet morao da ti dodje u cerenac , sto rece mudri Paganini.

Bilo je to rasjsko vreme za Klavirovica i ostale sa ove drzavne televizije.

Al to vreme je zauvek proslo.

Ostala im je samo famozna Tv pretplata kao izvor finansiranja za njihove besmislene trabunjajuce price.

Ta pretplata koju drzavna televizija nasilno i na kvarno preko strujomera ubira od svojih gradjana je takodje zatajila, niko je normalan vise ne placa.

Svakih pola sata na drzavnoj televiziji se vrti reklama da su tuzili neplatise….i da su zahvalni glupavim platisama koje im redovno placaju taj nezakonit namet.

Ori se na sav glas na drzavnom tv kanalu.

Hvala vam mili nasi glupanderi sto nam jos uvek placate tv pretplatu i neka sramota bude one pametnjakovice koji to jos uvek ne cine.

Al nebrinite se dragi nasi glupanderi pametnjakovici ce uskoro da nastradaju jer njih smo mi tuzili .

Aha tuzili smo ih nego sta i to kod strasnog advokata kod Pere Perica a tuzbe smo sastavili na kupusovom listu.

Drzte se pametnjakovici neplatise ako nam zecovi ne pojedu te tuzbe, pametnjakovici ce da nastradaju....a onda cemo mi vas dragi glupanderi da pocastimo sa pet uzastopnih repriza Zikine Sarenice.....i tri putopisa do mora....gosn Klavirovica.

U taj mah celom Srbijom se zaori iz mnogih grla onih drskih neplatisa Pametnjakovica..“zaboli nas..k..ac” tuzite nas…jeb…mo li vam majku….pip..onu lopovsku..pip…pi..cka…li vam materina….pip…majku vama Ziki i njegovoj sarenici i Klavirovovic Svirku .

Eto kako se cela Srbija cas posla razdrma i podeli u dva tabora.

Platise VS neplatise tv pretplate.....neka mec pocne.

Vlasnik gradjevinske firme Shinter Klop se takodje pridruzio ekipi likvidatora ali samostalno.

On je bio takodje u lovu na Maestra Paganinija zbog havarije na gumamam svoje mega kamionske flote.

Posto je tu krahirao bas debelo odmah je poslao dva robijasa iz Sapca da za njega odrade posao likvidacije maestra.

Izvukao ih je sa visegodisnje robije iz zatvora u Sapcu .

Ta njihova vikend robija koja da je sudjena bilo gde u drugom sudu samo ne u Sabackom bi zasigurno bila visedecenijska.

Ali avaj okorele ubice su u Sapcu fasovale celu godinu za taj zlocin.

Eto kako su se napatili kad ih vec posle dva meseca ovaj lik vadi napolje.

Urlao je kao lav vlasnik Shinter Klopa celavim robijasima.

Ubijte ga kao psa, kao psa ga ubijte, urlao je besno lupajuci rukom po radnom stolu svoje kancelarije.

Evo zvali su me malopre iz stranke ,bicete pusteni i oslobodjeni daljeg odsluzenja kazne za sva prethodna dela ako roknete ovu budalu.

Evo vam slike to je on, zaokruzio sam ga.

To je ovaj sto stoji pored mog gradilista tamo u Subotistu.

Bilmezi robijaski pogeldase fotografiju, pih koji je ovo idiot rekose samouvereno, gazda roknucemo ga na jedan.

Pa mi smo roknuli i mnogo jacu facu a da necemo njega...zato smo brate sad i na ovoj robiji,..robijo ,robijo ala sam te dobijo....zaori se u kancelariji iz grla robijasa...hahahaha posle te kratke pesme zacerekase se obojica.

Nego sta nego da ga roknete rece im gazda Shinter Klopa, zato sam vas i zvao.

Evo vam i adrese, evo tu vam je i oruzije, i automobil.

Ubijte ga na bilo koji nacin samo da ga vise nema.

Unistio mi je sedamsto osamdeset i cetiri kamionske gume….izgubili smo zbog te budale osam radnih dana.

Gubitak koji imamo se meri desetinama miliona……kasnimo sa radovima, platicemo penale….ubijte ga kao pseto.

Evo vam i clanske karte nase stranke…ako zapne nesto uz put..mada nece jer sve sam vam udesio..od sad ste u nasem stranackom gradskom odboru….imacete i radno mesto u upravnom odboru drzavne firme.

Kad zavrsite posao ceka vas i bonus....al o njemu cemo posle.

Potrudite se da sto pre ovaj posao obavite .

Odma krecemo gazda care.... rekose bilmezi, evo odma i odjurise niz stepeniste pravo na parking do automobila u kom im je vec bilo spakovano oruzije i municija.

Na maestra je krenuo lov i od strane Americke administracije.

Ona njegova sprava je srusila Amerikancima dva skupocena aviona na ovom prostoru.

Amerikanci su pokrenuli spijunsku mrezu da pronadju odkle dolaze problemi za njihove avione.

I oni su takodje angazovali svoje specijalne snage da pronadju onoga ko stoji iza te drske provokacije.

Americki sateliti su detektovali cudne signale koji dolaze iz Subotista tacnije iz dvorista maestra Paganinija.

Detaljno su snimili celo dvoriste i uslikali su licno maestra proed njegove sprave.

Njegove fotografije su dali likvidatorima.

Na taj lokalitet su poslali pet vrsno obucenih specijalaca .

Maestro nije ni slutio da cemu se uskoro zivot naci u najvecoj opasnosti od kad zna za sebe.

Sedeo je bezbrizno u dvoristu i pio pivo ne sluteci da se prema Subotistu krece jos jedan covek koji ima zadatak da ga likvidira.

Paganini je i do sad imao bezbroj situacija kad je svoj zivot stavljao na kocku i izlagao se svakojakim opasnostima.

Eh ali tad ga je cuvala ona njegova blesava sreca koja mu je uvek bila naklonjena.

Ovoga puta na njega je otpoceo najveci lov.

Lovili su ga okoreli bezdusnici i ubice najveceg kalibra kojima ljudski zivot nije predstavljao nista.

Vladari iz senke su za ovaj pduhvat angazovali najopasnijeg likvidatora iz Latinske Amerike koji je bio poznat po zloj reputaciji nemilosrdnog zlikovca i sadiste.

Poslali su mu poziv da dodje na “posao”

Pozivnica je bila sa sedam cifara …za pocetak.

Likvidator se ekspresno spakovao i seo u avion na redovnoj avio liniji iz Argentine za Pariz.

On ce uz put udobno zavaljen u biznis klasu sacekati da u Parizu preuzme detalje o coveku kog treba likvidrati.

Poslove likvidacije je radio samo za svetske mocnike koji su jedini mogli da ga plate.

On je za njihov racun i pre po celom svetu likvdirao mnoge znacajne i uticajne ljude koji su stali na put ovim belosvestkim mesetarima.

Bio je poznat po imenu samo najuzem krugu elitnih saradnika vladara iz senke.

Njegov pseudonim je bio Karlos.

Bio je aristokratskog porekla…tako se barem pricalo.

Od svog imena je napravio legendu.

O njemu je kruzio tajanstveni mit, ali niko nije smeo da se pozove na to ime koje je ledilo krv u zilama kad se samo spomene koga je sve likvidirao.

Niko zapravo nije ni znao ko je taj covek.

Njegov identitet se nije mogao otkriti.

Bio je pravi misteriozni zlikovac.

Radio je preko mnogostruke mreze posrednika koje je posle par poslova ili menjao ili likvidirao.

Iza sebe je ostavljao samo zrtve.

Niko ga ziv nije video, svi su umrli na jezive nacine u susretu sa njim.

Bio je pravi sadista koji je svoje zrtve mucio do iznemoglosti pre nego sto bi ih ubio.

Novac za koji je radio te prljave poslove trosio je na umetnost, barem se tako spekulisalo.

Preko posrednika je na aukcijama kupovao najskuplja umetnicka dela koja je drzao u privatnoj kolekciji ko zna gde i koja bi posle njegove kupovine nestajala za sva vremena od ociju javnosti.

Ta cinjenica ga je svrstala u sam vrh kolekcionara dragocenih umetnina.

Po tome je jedino bio poznat i po nicemu drugom.

Ceo njegov privatni zivot je bio misterija.

Uvek je bila senzacija prve vrste kad bi za njega neko licitirao umetnine.

Ovoga puta je lovnik imao zadatak da pronadje gde je maestro nastanjen.

On je za racun vladara iz senke trebao da pronadje maestra i da oznaci tacnu adresu na koju ce oni poslati likvidatora Karlosa.

Lovnik je dobio fotoaparat sa kojim treba da slika maestra i celu kucu i njenu okolinu.

Te fotografije ce se sateklitskim vezama proslediti Karlosu u Pariz.

Lovnik se zato odmah bacio na posao.

Paperinos

Maestro je na sred dvorista instalirao televizor.

Televizor je prastari model Iskrinog panorama 78 televizora.

Panorama u drvenoj kutiji sa ekranom od fantasticnih 78 cm za to vreme cudo od televizora.

Ima neke sjajne dugmice koje Paganini stalno vrti i sa njima steluje sliku.

Maestro ima citavo brdo takvih televizora koje skladisti tamo kod sebe u radionici da bi mu bili nepresusan izvor rezervnih delova.

Maestro je te televizore dodatno pojcao uz pomoc nekog majstora za televizore kojeg sam upamtio po vrlo slikovitom nadimku… Sima Budzevina.

Sima Budzevina strucnjak za televizore i ostalu elektroniku je u vecitom poslu sa maestrom i limaraom i svaki put se vajka da je u tim transakcijama na apsolutnom gubitku.

To je prosto neverovatno jer maestro njemu uvek placa te popravke u keshu koliko god Sima zatrazi dakle nikad nista ne kompenzuju niti trampe i siromah Sima Budzevina uvek bude na gubitku…

Kako nemam pojma ali se uvek svaka popravka i naplata zavrsi jaukom Sime Budzevine da je kiksirao.

Uvek Sima zajauce da je propao zbog posla sa njima…..hm kasnije cu da pojasnim razlog te Simine konstatacije.

Hm da taj Sima slucajno nije neki rod sa Guzvarikusima, pitam se pitam, nadimak mu je vrlo….hm da kazem inspiritivan.

Maestro je od dvorista napravio mali teatar sa cuvenom TV panoramom delom Sime Budzevine..

Tu smo svi sedeli na improvizovanim stolicama od panjeva koje su on i limar isekli od velikog debla duda koje je ostalo iza pokojnog maestrovog ujaka.

Maestro nas je pozvao da se “zapanjimo” to jest da sednemo na te dudove panjeve i pogeldamo kako je ovoga puta nastelovao svoju cuvenu antenu.

Ajde ljudi da sad pogledate kako sam nacifrao moju skalameriju.

Dodjite da vidite kako sad sljaka cudo tehnike.

Da vidite kako je majstor Sima Budzevina nabudzio televizor.

Ovo je bre televizor, cista tehnika sa pravim tranzistorima i diodama bez jebenih integralnih kola i tome slicno sto sad ugradjuju u televizore,

Ovo je bre televizorcina od pedeset i kusur kila, suva klasika, rece maestro i raspali rukom po drvenoj kutiji televizora.

Ha cuj ga kako zvoni jebo ga otac zvoni hrastovina burazeru, cista hrastovina…bato nema na njemu gram plastike.

Samo furnirana hrastovina, il ce biti da je mahagoni...jebem li ga sta je da je skupoceno je i luksuzno.

Moram naci jos koji komad na najlonu da ga imam u rezervi, pa ovakvi se televizori vise ne prave.

To je Tito naredio da oni tamo u Sloveniji naprave da jebe kevu celom svetu da nas radni covek u socijalizmu ima najbolji televizor u celome svetu.

Pogledaj ga al ima dizajn, neprolazan.

Ovo je kalsika, cista klasika sve od pravog materijala.

Ima truideset godina a radi ko grom.

Da vidim ove danasnje krseve na cega ce da lice za pet sest godina.

Narode gledajte pravu sliku i priliku, krestao je Paganini dok je otvarao novu flasu piva.

Majstorica je za to vreme pekla krofne tako da je gledanje Paganinijeve sklamerije za nas prisutne bila samo usputna pojava koju smo gledali u pauzama do nove ture vrucih krofnii.

Maestro je uspeo da usteluje samo prvi program skrnave drzavne televizje.

Jao sad treba da bude crtani film na prvom programu oglasise se Miloseva deca.

Evo sad cemo da ustelujemo prvi program deco…sad cemo ga ustelovati rece im maestro samouvereno, pogledaj al su to boje…..boje prave… boje u koloru...a ne ko na ovim novim krsevima, kakve crne plazme ,lcd i slicna sranja, ovo je ekran ko grom pogledaj ga ala sija..

Ne da sija nego se sav jezim kolko je jak sve mi se kostresi kosa kad pored njega prodjem.

Pogledaj ala tuce elektricitet cim ga pipnes, rece maestro dok jedna svetleca varnica opali u njegov prst.

Ha pogledaj ala tuce...jebo ga patak..ko gromove da bije iz sebe.

Evo sad cu ja da mu dam fini stelung.

Maestro zaista ustelova do tancina prvi kanal.

Eh ali se deca ubrzo razocarase kad umesto crtanog filma ugledase najavu za novu emisiju Klavirovic Svirka.

O ne zajaukase deca, opet onaj dosadni lazov, pa opet nece biti crtaca, pa kako to u programu je pisalo da sad ide crtani film.

Maestro ih utesi, deco ne tugujte pa ovo je ludje od svih crtaca, samo treba znati gledati.

Ajde sedite tu na panj ,sad cu ja vama da sve to pojasnim, uzmite te krofne u rke i slusajte samo sta vam ja pricam, ta ima da se cerekate vise i sladje neg da gledate gicu prasica i patka Dachu zajedno sa Duskom dugouskom.

Deca se kao hipnotisana pogledom zakucase za maestra koji opet preuze glavnu rec.

Dakle deco evo pocinje nesto najsmesnije na ovome svetu.

Evo sad pocinju lazije najveceg i najsmesnijeg lazova u celoj okolini.

Dakle i vi ostali obratite paznju sad na ovo sto cu da vam besedim.

Klavirovic je krenuo sa svojom najavom.

Maestro istog momenta iskljuci ton.

Deco ovu budalu samo ne treba slusati, njega treba gledati i shvaticete koliko je on smesan.

To vam je deco Naocarko Klavirovic.

Najsmesniji zabavljac i klovn nad klovnovima.

Zato ga i prikazuju umesto crtanog filma.

On umesto klovnovskog nosa ima crne naocare i kravatu.

Evo deco pogledajte kako ovaj kravatirani naocarko mlatara rukama.

Pogledaj samo kako se udrvenio, to je zato sto ima ofinger ispod sakoa i sto je progutao oklagiju.

Pogledajte kako se kezi sa svojim vestackim zubekanjama.

To vam je deco zapravo jedan zubati leteci dirigent.

To on hoce da poleti al mu kravata smeta .

Mase rukama a nije podigao kravatu, zaboravio je da je otkaci jer njemu je kravata kao sidro zabodena u zemlju .


To mu je uzemljenje.

Zato se on tako silno muci i diriguje u prazno i sa zemlje se ne odvaja.

Zato se on tako besno sa velikim zubekanjama kezi na ovaj ekran.

To on hoce da vas poplasi.

Mnogo je besan...prgav je ko leptir.

A i sami znate koliko su leptiri prgavi da ne kazem zajebani.

Deca istog trena vrisnuse u smeh.

I tako je maestro poceo decu a i nas da zabavlja sa svojim komentarima Klaviroviceve napadne gestikulacije.

Da nesreca bude gora bas se tada emitovala emisija Klavirovic Svirka koja je bila posvecena njegovoj famoznoj “Trovacko- vozackoj Akademiji u Subotistu”.

U bog te mazo,rece limar odusevljeno, pogledaj maestro pa ovo je snimano tamo kod tvoje njive.

Ih gde nisam ja tamo bio da i mene snime, vajkao se limar.

Pa naravno da je snimano.... rece zagonetno maestro…kod moje njive je snimao …..jer ja nisam bio tamo, da sam ja bio tamo ne bi on snimao nista.

Samo da sam ja znao da dolazi da mi mlatara rukama po mojoj njivi dao bih ja njemu dodatno ubrzanje, sa nogom u dupe.

Tamo se on nasao zajebavati na mojoj njivi da mase rukama da mi trava polegne..ko ce onda da je kosi.

Deco pogledajte ala trava poleze kad on sa rukama mlati ko neki curan sa krilima.

Deca opet padose u histerican smeh.


Paperinos

Smeh do suza je trajao sve dok se emisija nije zavrsila.

Valjali smo se od smeha na maestrove komentare Klaviroviceve gestikulacije.

Limar je non stop gundjao da bez tona on nista ne razume cemu se svi to smeju, vajkao se da bi bas voleo da cuje stogod o tome kako stici do mora.

Ih vis e cerekate a ja bih bas voelo da cujem kako da stignem najbrze do mora.

Ha do mora , patka ti sarenog potkaci ga maestro, pa kolega ti bi uz pomoc ovog sarlatana Klavirovica stigao sutra lane do mora.

Kao prvo nemas auto, kao drugo nemas pojma da ovaj covek laze cim zine.

Taj bi te odveo na severno more samo kad bi njega slusao i kad bi vozio po njegovim upustvima.

Za cega sluze onolike auto karte nego da ti pomognu da se snadjes.

Ko da su vozaci ovde ludi i da nemaju pojma da ih koriste.

Evo u danasnje vreme imas i one navigacije za sitnu lovu da pribavis.

Pa imas ih cak i na mobilnim telefonima e sad ti na svu tu tehnicku guzvu treba i Klavirovic Svirko i njegove novine “Veker” da te vode putevima i stramputicama do mora.

Ko da nekoga ne mozes uz put pitati ako se ne daj boze izgubis.

Imas i putokaze, pa kud ces vise od toga.

Sad na svu gungulu jos i njegove novine da kupis.

One ce da ti zamene sve ostalo.

Pazi da nije.

Jako mudo je sve sto on prica i pise, ajde kolega otvaraj nam po pivce da smirimo zivce.

Kad budes hteo na more ja cu da te vodim.

Zovi mene i ja te vodim odma.

Meni ne treba ni karta ni navigacija, a ni Klavirovic.

Meni treba samo par gajbi piva i pun rezervoar…i stizemo kolega gde god pozelis.

Samo reci kad hoces na to jebeno more, da spremim mog vartburga i da krecemo odma.

Samo kolega rece maestro ozbiljnim tonom zaprepascenom limaru… moram da te upozorim u moru ima ajkula.

Ima ajkula onih krvolocnih morskih dzukela sto zderu ljude u onoj slanoj vodi.

Pozderu te morski psi u slanom moru ocas posla taman im dodjes ko meso u corbi...

U jebes more progundja deda Strudla, morske kere kazes plivaju u vodi, budi bog snama prvi put cujem za to…i nas narod glupi jos palca da ih kere tamo grizu i ujedaju…i pojedu.

Jebes more slozi se deda Ivan, kolke su te kere morske kad coveka progutaju u komadu.

Ogromne su rece maestro, oko im je kao moja pesnica.

Ai jebo ih otac al su okate zaprepasti se kamenorezac, ta ne bi ja isao na to more nikada.

Maestro nastavi.

Ajd sto moze da te ta morska neman pozdere neg sto moze da te i za jaja drpi.

Ajd kad te pozdere pa ti je svejedno nema te pa nema , al kad te osakati sta ces onda tuzan i jadan.

Odu jaja u gusu nemani a ti osta sakat do kraja zivota.

A ja ne idem na more rece deda Ivan, jok,…

Po meni tu slanu baru slobodno mogu da isuse.

Maestro je uporan u obrazlaganju propasti koja se zove odlazak na more.

Kad krenes na more to je kao da ides mecki na rupu.

Uz put te klepaju svi koji to mogu, policija, lopovi,slep sluzbe, benzinske pumpe,lazni majstori, vulkanizeri retorani sa kvarnom ranom, kafane sa skpim cenama, secikese otimaci,

Pa na moru te onda drapaju za smestaj, za parking, za klopu, za zakup ligenstula, suncobrana, i mesta na plazi.

Tamo je i rana skuplja, od vode se njihove obavezno proseres il stomak zajebes na duze vreme, mnogi se i otruju sa kojecime.

Onda te doktori ocerupaju, apotekari ti uzmu meru.

Placa se i taksa i neko cudo na granici….znaci otimacina na svakom koraku.

I sad ti kreni na to more moj kolega.

U jebes onda more kad je tako, majku mu lazljivu vidi ti ovog Klavirovica al on djubre jedno ljude mami na tu deracinu,.

Crko dabogda lazov jedan rece besno limar, dobar je meni i Dunav i nas mackov sprud.

Na mackovom sprudu sve je fraj, nema ajkula niti secikesa, nema ni kvarne vode, voda je slatka nema soli,taman da se rashladis….a tu nam je i blizu.

Na mackov sprud maestro da me vodis, jebes more svaka ti cast te si me odvratio od mora.

Kakva sam naivna budala ja bih tacno otisao i najebao na tom moru.

Eto vidis kolega da je more jedna budalastina rece maestro.

Da znas da jeste potvrdise postar i deda strudla.

Jebes more slozi se deda Ivan.

More nije za nas potvrdi i kamenorezac.

Da je valjalo more mi ga ne bismo proterali odavde iz nase Panonske nizije rece Paganini.

Jos je ovo bilo nase Panonsko more pa smo ga opet proterali, a mi sad da idemo na tudja mora, ta ajte molicu vas lepo.

Ih ja bih na more bas volela da odem rece setno majstorica.

Meni je more bas zelja neostvarena.

Ja bih bas volela da odem do mora makar na par dana samo da ga vidim.

U to nisam ni sumnjao potkaci je maestro, zene nemaju pojma ni o cemu i one o svemu misle glupavo.

Zene su guske jedne .

Zene su kokoske golosijanke.

Eto ja na more ne bih isao pa sve i da mi plate.

Tacno bih jos platio da neko ide umesto mene samo da ja tamo ne mroam ici.

Samo ti meni plati rece majstorica, ja cu da idem.

Taman cu da ti platim , nasmeja se maestro al u mesecu Limburgu kad se majmuni shishaju.

Ih pa imam ja svoju lovu, rece mu majstorica, ja i kuma cemo da idemo zajedno sa nasim kumom evo on ce da nas vozi.

On ce nam biti vozac sta ces nam ti zakeralo jedno cangrizavo.

Mi cemo bez tebe da idemo da se i ja odmorim od tebe i tvog mudrovanja.

Evo kum ce nas vozi.

Da znas da hocu rece kum samo mi platite vas dve gorivo i vozim vas.

Ma zeno samo ti idi na more…nasmeja se maestro .al me ne zovi da te spasavam kad tamo nagraises.

Kume ti sa tvojim autom neces stici ni do pola puta a siroma skoda ima da ti se raspadne.

Ima da dusu ispusti na vrelom asfaltu.

Tvoja skoda 100 mb ce da rikne tacno posle sto kilometara …jer nije predvidjena za duzi put odjednom da prevali.

Sta mislis zasto ima tu oznaku 100 mb.

Te skode nisu za vrucinu pravljene.

Motor je pozadi i slabo se luftira.

Cevi za vodu su dugacke od hladnjaka koji stoji napred pa dok voda stigne masine koja je skroz nazad uveliko ce da prokuva.

Skoda kad vidi uzbrdicu usere se iz momenta.

Skoda je uvek bila ravnicarska limuzina.

Ona brda ne voli.

E onda nista od puta rece maestrov kum….zeno bez mene idete ti i kuma na more, auto mi je u slaboj kondiciji…evo culiste sta mi rece kum… ja njemu sve verujem…on kad mi kaze to je zakon…auto mi treba drugoga nemam zato moram da ga pricuvam.

Seronjo jedan prosikta kuma na muza, opet si pokazao koliki si seronja.

Ti tvoj auto ste mi se popeli na vrh glave.

Tog krsa pazis i mazis ko da je od zlata.

U njega si bacio novca koliko kosta cela nasa kuca i opet je krsina.

Zeno nemoj da lupas gluposti prekide je kum, nemas ti pojma sta je mehanika, bolje da cutis.

Pametnija si kad cutis.

Maestro nastavi sa kritikom na racun zena.

Zene su vam ljudi moji kao tutumraci one ne vide dalje od svojih noseva.

Bog im nije dao pameti da mogu dublje i malko unapred razmisljati.

Da im nije muskaraca tacno bi ko curke pocrkale na kisi.

Bog im je dao usta i jezicinu na ustrb mozga a one sa jezicinom laprdaju kojesta.

Zenski jezik je kao kandzija samo siba i svicka, i nije cudo zasto retko koja svaki dan ne dobije preko usta sakom da taj jezik malko skrati.

Jezik vam je zenski najveci neprijatelj.

Da su pametne ko sto nisu, skratile bi jezicinu i svima bi bilo bolje.

Ko je zene slusao taj daleko nije stigao.

Zene su vam ljudi moji oni pravi skorojevici.

Zene vam zato nikad ne mogu biti majstori.

Nadjite mi jednu zenu da je majstor za bilo sta, naravno da nema takve na kugli zemaljskoj.

Zene nisu majstori one su vam licideri, to jest nabedjeni majstori.

One o svemu misle kao o nekoj sarenoj lazi.

One na svet geldaju kao da je to izlog sa liciderskim srcima.

Kad zaseru sa jezikom onda suze liju.

I za suze redovno dobiju prko nosa ko i za dug jezik.

Neke budale se zajebu pa im na suze popuste i onda ceo zivot slusaju kmecanje.

Njima covek moze prodati svaku pricu samo ako je lepo upakuje i zacini sa slatkim lagarijama.

Zene se pecaju ko kesege na te sladunjave price.

Zene su vam tutumraci.

One namaju promisao i dugorocni plan.

Zato zena nikad ne moze biti vodja.

Zenski saveti i intrige su mnoge pametne ljude sjebale.

I zato njih ne treba slusati uopste nego im treba ostro komandovati a cim nesto zauste da vam kazu samo im dajte sakom preko labrnje.

Cim zine a vi joj zube saspite u gusu sa pesnicom.

Bice bolje za vas a i za nju.

Zene su vojnici i cim im nema ostre komande odma nastanu problemi.

Zato sa zenama samo strogo…po vojnicki.

Zeno trk u kuhinju , maestro vojnicki odsecno komandova majstorici….i dodatno joj rece zeno… spremaj nam nesto za klopu.

Majstorica samo odmahnu rukom, ih ti i tvoja filozofija necu da se ja vise sa tobom raspravljam jer znam da tebe ni sam bog ne moze okrenuti i urazumiti , ti si sav nakrivo nasadjen i do zla boga zadrt.

E tako se to radi rece maestro i sasu celu flasu piva u gusu…samo strogo…po vojnicki.

Nema vrdanja.

Maestro je hteo da nastavi sa izlaganjem ali je mobilni telefon bio brzi od njega.

Telefon je zazvonio , maestro se javio ..aha dobro usli ste u selo, dobro golube teraj skroz do centra i malko napred prema izlasku…videces vartburga na cupriji… e tu stanite.

Ljudi ajmo pokret dosta je bilo price ….stizu majstori, rece paganini i ustade.

Svi smo bili na ulici.

E onda je pred kucu stigao neki kamion koji je maestru iz Novog Sada dopremio ogromnu metalnu konstrukciju.

Pa gde ste do sad boga vam suntavog, maestro se izdera na radnike.

Ja vec hteo da ga sam pravim.

Da sam znao da ste tako traljavi ja bih u Donjim Petrovcima kod mog majstor Spensera to sacinio od kovanog gvozdja boga vam smotanog.

Spenser bi to meni sve okalio i onako umetnicki opravio za duplo krace vreme.

A tako mi i treba kad ja novce dajem unapred.

Nema tu posla cim se lova da unapred.

Evo jedva smo zarsili vajkao se radnik….imamo dosta posla…gazda nas drzi p ceo dan u firmi…..jedva smo zavrsili ovo vase.

Ajde ljudi polazak idemo na rad, oblacite one kombinezone, vreme je za posao.

Paganini je ubrzo na svooj parceli dobio bilbord koji je bio narucio da mu se izradi u Novom Sadu.

Radnici su ga postavili za nekih par sati.

Mi smo asistirali.

Bilbord je postavljen na sam pocetak parcele.

Maestro je imao u svojoj glavi kompletnu ideju kako treba da izgelda ta nakarada.

Zalud su ga izvodjaci radova odvracali od te zamisli .

Avaj maestro je ostao pri svome.

Jaukali su konstruktori tih krajputasa kojih je svakim danom sve vise i vise da to nece delovati lepo i da treba da uzme neki njihov standardni projekat za bilbord, nudeci mu svoja vec gotova resenja i modele koje su vec imali na stanju kod sebe u magacinu.

A jok samo ovakav ili nikakav drugi, bio je izricit maestro.

Necu ja te ficfiric bilborde koje imaju svi.

Ocu unikat.

Ocu da bude cudan.

Maestro je poznat kao tvrdoglav i do zla boga zadrt lik tako da na njega ti saveti i predlozi izvodjaca radova nisu imali nikakav uticaj.

Na kraju su mu ipak izradili taj bilbord po njegovoj zamisli koji ako nista drugo nije bio ni po cemu standardan niti je takvog bilo u blizoj okolini.

Statika te bilbord skandale je bila ocajna i ljuljao ga je i najmanji povetarac.

U tu svrhu je dva metra u zemlju ukopan veliki stub i dodatno je zaliven betonom.

Bilbord je bio u obliku jedra.

Jedro od broda da, ali koje je bilo okrenuto naopacke.

Pa sta je ovo rece zbunjeno kamenorezac dok ga je gledao, jedro od ladje naopacke okrenuto budi bog snama.

Jos jedan dokaz da dela mnogo govore o onom cija su.

Maestro je takodje bio takav sav naopacke.

Na gradilistu Klaviroviceve piste tu pored maestrove njive su sa podozrenjem gledali ovu cudnu bilbord rugobu kako im nice tu pred nosom.

Podsmehivali su se sef gradilista i njegov direktor dok su blenuli u naopako jedro.

Opste zaprepascenje je nastalo kad su posle lepljenja plakate procitali sta pise na bilbordu.

Na bilbordu je krupnim slovima pisalo PRVA VOJVODJANSKA TVORNICA .

Sta je sad ovo gundjali su onako zaprepasceno citajuci ovaj natpis.

Odmah su alarmirali Svirka Klavirovica da dodje i pogelda sta se to desava pored njegove piste.

Sef gradilista ga je pozvao i rekao mu da je iskrsao problem.

Klavirovic je bio tu za nepunih sat vremena , doleteo je kao osuren do maestra koji je na svojoj parceli udarao kocice od drveta i obelezavao konture neke buduce famozne gradjevine koju ima u planu bas tu da gradi.

Mi smo mu asistirali i razvlacili mu kanape.

Klavirovic mu je prisao onako sa ledja i rekao mu usiljeno…”dobar dan”


Paperinos

Maestro je iskulirao ovaj gest Klavirovica i pravio se da ga ne cuje.

Klavirovic je opet ponovio..”dobar dan” i zategao kravatu oko vrata.

Maestro se okrenu i rece mu….aha i ti bi kanda da radis, dobro golube bice posla i za tebe, al se moras presvuci jer sa tom kravatom i tamnim cvikerima neces moci da kopas temelje.

Klavirovic osta zatecen ovim odgovorom.

Nije uspeo da se sabere kakve temelje pominje ova budala mislio je u sebi....a vec ga je Pganini uposlio.

Maestro mu tutnu u ruke kanap i rece mu da ga pridrzi casom.

Maestro razvuce kanap i doviknu postaru da zabode drveni kolac u zemlju.

Kolega udri ovde jedan kolac.

Klavirovic slozi onu njegovu cuvenu hej ti obrati se maestru i ispusti kanap….cekajte ja nisam dosao ovde da radim.

Staaaaaa, prodera se maestro, sta mi to rece sinovac, zasto ispusti taj kanap sto sam ti ga dao... gilipteru jedan…. nisi dosao da radis, da nisi dosao kojim slucajem da mi filozofiras.

Maestro se unese u facu Klavirovicu koji je ruke brisao sa maramicom praveci gadljivu facu na smrad kanapa.

Cuj sinovac meni filozofi ne trebaju, ja sam sam sebi dovoljan za filozofiju, meni treba radnik.

Evo imam i onog tamo pokaza u mom pravcu, onog lezilebovica studenta koji mi stalno nesto filozofira.

Filozofira do zla boga da me ponekad i glava zaboli od njega.

I zena mi nesto stalno filozofira u poslednje vreme pod uticajem tog filozofa studenta.

Hoce luda na more.

Hoce luda na more da ide i sve to zbog filozofije.

Tako da sto se tice filozofa meni ih je preko glave i ne treba mi vise ni jedan jedini.

Ako mislis da radis, dobrodosao, skidaj taj propeler oko vrata i zasuci rukave.

Te cvikere skidaj da ti oci vidim.

Dobices klopu i pice, i dnevnicu, ako je zaradis.

Ako zaseres dobices pesnicu u njokalicu.

Ali vi menne ne razumete zavapi Klavirovic ja sam znate ….

Maestro ga opet prekide u pola reci…tisina sinovac, opet brbljas sta si ti.....

Rekoh li ja tebi da mi ne filozofiras….vataj taj kanap u sake.

Ali ja nisam dosao da radim.

Ja sam dosao da vidim.....da popricamo.

Aha, opet urliknu maestro....i prekide ga.

Neces da radis, neg bi da brbljas.

Dosao si ovde da me zajebavas i da mi smetas.

Dosao si da me zajebavas.

Ali ja sam vlasnik projekta ovog pored vas…..ova parcela pored vase je moja, ova pored vas parecela je moja, ja sam hteo da kupim ovu vasu parcelu.

Maestro ga pogleda onim svojim izbuljenim pogledom.

Pa sta ako si vlasnik, dosao si da mi se hvalis i da me zajebavas.

Ti li si taj sto za tepsiju ribe misli da pazari ovu moju njivu.

Sad si opet dosao da me ucenjujes.

Pa koji si ti bandit, djubre jedno pokvareno.

Ma nisam ja dosao da vas ucenjujem….saslusajte me vec jednom covece prekidate me stalno.

Dozvolite mi da zavrsim.

Klavirovic to rece prilicno glasnim tonom.

Ha pazi da necu prodera se maestro, sta ja tebe ima da slusam.

Nemoj da se izdires na mene, nisam ti ja gluv.

Ti si kod mene prikane zavrsio odavno.

Cim si progovorio odma si zavrsio.

Zasto bih uopste ja tebe slusao.

Ti si dosao kod mene , dosao si na moj posed i trazis od mene da te ja slusam.

Kome ti to komandujes budalo jedna.

Mene si nasao da zajebavas.

Sad cu ja tebi da dam nogu u dupe barabo jedna neradnicka kravatirana.

Vidis i sam da sam u ozbiljnom poslu a ti me prekidas.

Maestro zamahnu sa nogom u pravcu dupeta gosn Klavirovica.

Klavirovic se izmace na bezbednu distancu i maestrov sut zavrsi u prazno.

Paganini je izgubio ravnotezu, a bio je i uveliko pod gasom od sinocnjeg sljokanja....pa se bas lepo opruzio.

Maestro se zarotirao i stropostao na livadu.

Onako opruzen je lezao na travi i gledao u Klavirovica.

Cekajte cekajte da vam objasnim zasto sam kod vas dosao ludi covece, Klavirovic je bio van sebe.

Ja sam dosao da vas pitam sta se to pravi ovde.

Dosao sam da vidim sta vi to pravite.

Pa zar ne umes da citas bilmezu jedna zaurlao je Paganini.

Procitaj sta pise na bilbordu glavonjo jedan.

Imas tu mericu od glave ko crkveno zvono a ne umes da citas.

Klavirovic opet jos jednom onako detaljno procita onaj naziv sa bilborda.

Pa vidim da pise na bilbordu ….to vidim ali ne razumem nista.

Vidim pise “Prva Vojvodjanska Tvornica”.

Sta vam je sad pa to.

Ja nisam video nigde da imate dozvolu za gradnju.

Mislim niko mi nije iz opstine javio.

Niste istakli ni naziv projekta, niti ko je investitor , niti kad je pocetak gradnje.

To morate imati po zakonu javno izlozeno da se vidi.

Da nije u pitanju neka zajednicka investicija sa Hrvatima?

Da mozda Hrvati nisu usli sa svojim kapitalom ovde da rade neku proizvodnju.

Ma jok to je moj projekat rece mu maestro ja to sam pravim.

Pa sta cete tu proizvoditi u toj vasoj tvornici.

Pa sta ima da se prozivodi, rece mu maestro zna se sta je tvornica.

Pa mislim znam i ja rece mu Klavirovic, to je neka fabrika.

Vi verovatno hocete nesto tu da proizvodite.

Necu ja nista proizvoditi golube, rece mu maestro.

Ja cu tu gajiti tvorove, zato se i zove tvornica.

Tvornica je mesto gde su tvorovi tvor jednako tvornica.

Tvorovi su u tvornici...kapiras li sad prikane.

Gajicu Vojvodjanske tvorove, one najsmrdljivije sto ih je nakada ovde bilo ko pleve pa su ih ljudi istrebili tako da ih sad uopste nema.

Njih cu ja da zapatim ovde na ovoj mojoj parceli.

Odavde cu da ih ponovo raselim po celoj Vojvodini da ih ima na svakom koraku, ko sto ih je nekad bilo..u vremena davna.

Fersten gosn kravatas, razumes li ti sad mene sta ti ja pricam i sta tamo pise...

Tvorove da gajite, smrdljive tvorove.... zaprepasti se Klavirovic, pa jesete li vi normalni.

Pored mog ultra modernog projekta sa zelenom travom cvecem i modernim sadrzajima vi cete da gajite smrdljive tvorove.

Zar da se moji bogati poslovni partneri guse u smradu vasih tvorova.

Pa ko ce doci u moju akademiju ako na sve strane budu tvorovi.

Ja vam to necu dozvoliti nikada.

Vi za tu vasu smrdljivu tvornicu nemate dozvolu niti ce je ikada dobiti.

Sve dok sam ja ovde to vi necete staviti u funkciju nikada.

Bez dozvole nema pocetka radova.

To po zakonu morate da imate.

Niste dobili ni saglasnost od mene.

Staaaa prodera se maestro od koga ja da trazim saglasnost gilipteru jedan.


Paperinos

Klavirovic je brzo uhvatio tutanj jer je skontao da ce ga maestro nalupati.

Zbrisao je u punom sprintu .

Eh sta znaci iskustvo.

Zivot sto moze da te nauci to ne moze niko.

Nema skole bez one zivotne.

Verovatno se Klavirovic u zivotu bas nadobijao batina pa je poucen tim ranijim iskustvima sad zbrisao na vreme.

Klavirovic je izgleda dobro naucio tu skolu.

Mada kad bolje razmislim, nista on nije naucio.

Da je naucio bilo sta ili da je izvukao neku pouku ne bi on uopste dosao sad u situaciju da se kaci sa likom kakav je bio maestro.

Paganinija se treba kloniti u sirokom luku.

Maestru na celu pise da nije bazdaren sto bi rekao limar.

Paganini se bezbroj puta dokazao kao prznica i opaki namcor.

Paganini je tipican primer coveka kog treba izbegavati u bilo kakvom sukobu ili nekoj svadjalackoj konverzaciji.

Sa kilometar daljine se vidi da on nije neko s kim se covek moze retoricki raspravljati.

Kod Paganinija jednostavno bilo kakva rasprava ne moze da se zavrsi na miran nacin,

On jednostavno ne ume na miran nacin da razresi konflikt.

Svaki retoricki sukob sa njim se zavrsava sa fizickim razracunavanjem.

U tom razracunavanju uvek ima srece ako nije jaci.

Ako fizicki ne moze da nadjaca svog protivnika uvek mu se pri ruci nadje nesto prikladno i sa tim resi sukob u svoju korist.

Uvek neko fasuje stanglu ili neku mocugu po tintari.

Cak i kad nema prikladnih sredstava da raspali protivniku po tintari on uvek uspeva da se izvuce sa plusom.

On je susta suprotnost limara gubitnika.

Limar gubitnik je uvek taj koji fasuje batine.

Nejega uvek bas potrefi da izvuce onaj cuveni deblji kraj batine.

Njega taj famozni deblji kraj uvek zadesi.

Al sudeci po recima limara on sam sebe ne vidi kao gubitnika.

Ako je limaru verovati on je uvek dobitnik.

Limar je teski optimista i on je vec jednom imao onu cuvenu izvalu kad je sav bitan saopstio da je sanjao da ga u snu svi kritikuju da je gubitnik al se on dosetio pa im je odgovorio da to nije istina jer kad god se potuce on uvek "dobije".

Uvek dobijem...rece limar u snu...dakle ja sam dobitnik.....a ne gubitnik.

Hm nije se mucenik setio samo da kaze sta je to sto dobije......odgovor je logican sam po sebi...dobitak su batine.

One cuvene batine u ataru Backog Petrovca kad ih je obojicu mlatio dedica sa sikirom limar jos uvek spominje kad god se vreme menja..jer ga nesto ziga i probada u ledjima.

U jebem ti kostobolju i onog dedu Tota kanda ce se vreme opet menjati, gundjao bi Limar dok bi svoja ledja ceskao.


Paperinos

Klavirovic je pobegao ali je odmah alarmirao policiju i inspekciju da dodju kod maestra na parcelu.

Pozvao je celu bulumentu drzavnih olosa da se pojave sto pre.

Halo odmah da dodjete, ovde Klavirovic Svirko, da ja sam, sto pre da posaljete inspekciju i policiju.

Ovde kod mene u Subotiste, da da, tui na moj poligon.

Posaljite odmah policiju i inspekciju.

Klavirovic se zacrvenio kao paprika, urlao je u telefon dok je besno rezao kao ris.

Hocu sve inspekcije da dodju.

Pa poslacu ih rece mu predsednik opstine samo reci koju hoces…da vidim ko mi je na raspolaganju od nasih ljudi iz stranke, ne brini se sad cemo tu budalu skroz sjebati, sad ga imamo.

Hoces da ti tu posaljem gradjevince ili komunalce.

Naravno posalji jednu i drugu , posalji mi komunalnu, gradjevinsku, i trzisnu, moze i finansijska policija nece da skodi, samo sto vise da vas dodje.

Dodji i ti sa njima, povedi novinare.

Ovo je sansa za tvoju a i stranacku promociju.

Ovde imate tipican primer bespravne gradnje.

Opet imam probelem sa tom budalom, sto sad bespravno gradi pored moje parcele.

Tacno lik nije noramlan, podnosim prijavu i za fizicki napad.

Trazim i dodatnu zastitu od policije.

Ma sve cemo da sredimo ne brinis e rece mu predsednik opstine, samo se smiri.

Hteo je da me ubije, imam i svedoke da je imao oruzije u rukama…slaga Klavirovic a da nije ni trepnuo.

Odmah sa vama neka krene i ekipa za rusenje ove budalastine sto je magaraca postavio pored moje piste.

Povedi sto vise ljudi da od ovoga napravimo medijsku senzaciju.

Sad imas priliku da na ovoj budali pokazes kako se u drzavi zakon dosledno sprovodi.

Ovo ti je idealna sansa da na njemu pokazes doslednu primenu zakona za koju te stalno optuzuju da ne sprovodis i da imas razlicite arsine.

Da znas da cu da dodjem rece mu predsednik opstine, sad cu ja tu budalu da naucim pameti.

Predsednik se odmah bacio u telefoniranje i organizaciju hajke na maestra.

Maestro je zavrsio sa montazom bilborda i otisao je do kuce u selo po neki dodatni alat.

Limar je dobio zaduzenje da ga zameni dok on bude odsutan.

Kolega ti si mi sad ovde glavni.

Ti si moj zamenik i pazi da nam student i kompanija ne zaseru nesto doke se ja ne vratim, maestro se sa uvazenim tonom obratio limaru.

Limar se odusevio sto je bas njemu maestro ukazao tu cast da nam bude sef.

O kako je liamr jedva docekao da on bude neko i nesto.

Cim je maestro zamakao iza krivine kod kamenoresca limar se bacio u komandovanje.

Odmah je poceo da palamudi.

Obratio nam se sa galamom.

Alo vi, sta se tu sedi.

Dizte dupeta , ajde na rad.

Ajde svi u vrstu , svi hvatajte alat u sake.

Poceo je da namdaje komande kao da smo vojnici,i kao da je on neki komandant.

Limar se ponasao kao da je bio general a ne sef jedne obicne livade.

Ajde vi tamo nemoj da tu sedite.

Posao stoji dok vi dremate.

Dosta je bilo lencarenja, ajde svi na posao.

Posao nam je prioritet.

Zato smo i dosli ovde, da radimo, ajde brze, brze da se radi.

Nama izlezavanja, ajde razdrmajte se.

Student hvataj taj kanap, postaru ajde daj ovamo te kocice, deda strudlo sta tu trabunjas sa tim matorim jarcom deda Ivanom.

Kamenorezac, sta blejis u nebo, da nisi ti neki oblacar, nece nista pasti sa neba ne boj se.

Ajde i ti novinar Cabadaj, sta tu dremas ko da si slogiran, ako je tvoj kolega Jova gica celu noc sove vatao i brojao zvezde nisi valjda i ti sa njim bio na krovu.

Vas dvojica ste mi najgori, zali boze sto ste ovde dosli.

Ajde svid ase postrojite ovde ispred mene u vrstu, da cujete sta treba da se radi.

Mene je maestro ovlastio da vam budem glavni.

Ja sam sef, vi od sad ima mene da slusate.

Sta reci svi smo se pokupili i dosli smo u famoznu vrstu da slusamo sta nam budala limar komanduje.

A limar je poceo da izdaje komande.

Evo ovako ovo sto je maestro oznacio treba da se lepo obelezi.

Gde god ide kanap tu treba da se prosiri trag u sirini od dpola metra.

Obelezite tacno i ocistite do zemlje.

Ljudi obelezavajte to sto pre treba da se sva trava pokosi, sunce je vec uveliko odskocilo.

Ajde krecite.

Nemoj da mi nekozabusava.

Svi da radite.

A sta ces ti da radis limaru dok mi rmbacimo, obrati mu se postar.

Pa ja cu da vas nadgledam rece limar, ja sam glavni za nadgledanje.

Ja sam sef a sef ne radi , on komanduje.

Au jebes takog komandanta rece nam deda Strudla.

Jedan limar klomfer oce da nam bude komandant.

Klomfer jedan obicni bi da postane glavni.

Ko da smo svi mi ovde pili bunike.

On bi da nam drzi komandu klomfer jedan blesavi.

Da znas da je tako potvrdim deda Ivan jedan kleparos olucar oce da nam sefuje.

Ja sam se nagledao kojecega al ovakog ludaka jos video nisam, dodade kamenorezac.

Pa nije proslo ni minut od kad ode Paganini a ovaj se odmah baci u sefovanje.

Odma on oce da nam svima soli pamet.

Videla guska gde se konji potkivaju pa i ona digla nogu rece deda Ivan, tacno tako gusan jedan golovrati se napravio vazan cim je malko okusio vlasti.

Pogledaj ga samo kako se duva i sepuri kao curan rece deda Strudla.

Pogledaj ga samo al je pomodrio ko curan jedan, obesio je ruke i tu se sepuri i curlice nam .

Ih ala nam je komandant…..do zla boga.


Paperinos

Ajde dosta price prodera se limar.

Ja sam glavni i mene morate da slusate.

Ajde svi na posao.

Ajde student ti se hvataj prvi, bistro hitro, pokazi sta znas.

Daj primer ovim starkeljama kako se radi.

Ajde i vi gospodo novinari, obrati se Cabadaju i Jovi gici, dajte i vi malo konkretne podrske u fizickom radu a ne samo da budete vredni na jeziku.

Starkelje ajde pokazite kako ste vi to nekada radili , nemoj da mi se tu prenemazete, ko ne moze da radi neka ide da se odmara, na groblju...hohohoho.

Limar se cerekao kao lud na brasno.

I sta reci mi nismo hteli sa ludim limarom da se raspravljamo jer bi to otislo u nedogled pa smo se latili posla.

Svi smo po onim maestrovim obelezenim mestima na livadi poceli da cupamo travu i da ravnamo zemlju sa motikama i lopatama.

Limar je zaseo u hladovinu prikolice i dohvatio se piva.

Svaki cas nas je podjebavao.

Alo brze to da se radi.

Hocu da se to zavrsi pre roka.

Hocu pre roka da sve zavrsite,i da prebacite normu.

Pre roka, opsova deda Strudla pogano i pljunu u prasinu kad cu ovu izjavu budaletine limara.

Ta cu li ti moj druze Ivane ovu limarsku budalu sta trabunja.

Cujem i ne verujem da sam cuo rece deda Ivan, jebo li ga onaj od koga je cuo tu uzrecicu.

Sad da mi je bokerica pri ruci sprasio bih ga ko fazana.

Upucao bih barabu onako na jedan.

Vidi ti barabe jedne limarske , razestio se deda Strudla.

Ta i on trabunja kao onaj vrli komunisticki strucnjak sto nam je posle bombardovanja glavu probijao sa onim njegovim budalastinama i izjavama "pre roka" roknem li mu babu njegovu blesavu.

On nasao da oponasa tog giliptera.

Ej sad mi pritisak skocio na dvesta kad sam se svega setio.

Ala je to bilo bezobrazno podjebavanje celog napacenog naroda od strane one dusmanske vlasti i njenih glavesina.

Onog otimaca i lopova limar budala nasao da kopira i imitira.

Onog bandita sto je za racun svog bivseg sefa zatrpavao potoke i gradio vec uveliko sagradjene mostove.

Jebo li ih otac bezobrazni ala su nas majmunisali.

Bagra jedna socijalisticko komunisticka nas je do prosjackog stapa dovela samo da bi svoje dzepove napunili.

Komunjare udbaske skinule cizme i kozne kapute, obukli se u odela pa otisli u politicare.

Sa celim nas svetom zavadili, mamu li im onu ludacku.

Zavadili nas sa celim svetom da budemo ko u kavezu izolovani da bi oni mogli da nas cerupaju.

Oca li im manguspkoga sta im sve nije padalo na um.

Ala je to bagra bila, i ostala.

Sve sam se nadao da nece dugo moci tako, al sam se zajebao.

Mislio sam da ce im glave otfikariti ko petlovima neki drugi kad ih smene kad tad.

To me je jedino i drzalo u nadi.

Samo sam cekao taj dan da dozivim da ih vidim kad im doakaju.

A oces djavle ne desi im se nista majku li im kad ih drugi skinose sa vlasti.

Taman sam mislio da ce ih pokaciti o bandere, kad vidi ti vraga, evo njih opet na vlasti.

Malko se pritajili i opet se vratili....cim se revolucija smirila.

Jebes takvu revoluciju kad nikoga nisu porokali.

Tacno su i tu laznu revoluciju i celu onu komendiju oni sami izrezirali.

Oprlljili skupstinu, malko polupali par izloga i kraj price.

Ej trebali su da sravne Beogard sa zemljom.

Trebalo je da popale pola Srbije i da porokaju sve do jednog crvenog djavola.

Al ne desi se nista.

Sve je to bila rezija u kojoj su naivni ljudi glumili budale u losem filmu.

Los film sa glupavim glumcima i naivnim budalama statistima koji su verovali da ce se nesto promeniti.

Pogana bagra se svega dosetila samo da nas izjebe.

Ofarbali se crveni u zute, sjasi kurta da uzjasi murta.

Crveni djavoli kolo vode sa zutim antihristima.

Crveni djavoli se sa ovim zutacima uortacili.

Mozes zamisliti samo kako su se uortacili i ocas se posla dogovorili da nas opet jasu i pljackaju.

Jebem li im seme i pleme lopovsko.

Paperinos

I tako dok smo mi radili limar se izlezavao i pio pivo.

Bio je tipican primer naseg domaceg rukovodioca i direktora kojeg je neko postavio na mesto koje ni po cemu nije zasluzio niti je imao neke valjane kvalifikacije.

Uglavnom na ta mesta dolaze po partijskoj liniji.

Ti rukovodioci su upropastili nasu ionako posrnulu i slabasnu privredu.

Nije ni cudo sto su takvi kadrovi dobili naziv “grobara Srpske ekonomije”

Limar je bio bas takav tip rukovodioca.

Mislim onog kakav se najcesce srece u kojekakvim nasim preduzecima i firmama koje su svacije i nicije popularno nazvane jezikom konjusara “ drzavne jasle”.

E za tim jaslama se takve lencuge izlezavaju i zobe ceo svoj zivot tudju letinu.

Lencuge se tu izlezavaju i baskare.

Na tudj racun naravno.

Limar se izlezavao i palamudio dok je pio pivo koje je bilo namenjeno i nama, ali nam je bilo nedostupno jer ga je on sam prisvojio za sebe.

Ovo pivo, lencuge jedne je svo moje, za vas nema nista, ja cu da ga popijem sam.

Niste ga zasluzili..hik..hik….ja cu da ga popijem, jer sam ja glavni.

Posto je vec bio dobro usikan niko nije hteo da ide da se sa budalom raspravlja i trazi koju flasu piva.

Limar je kokodakao i pravio se vazan.

Nije mu bilo dovoljno to sto nije radio nista, a jok morao je i da podjebava i sebe da velica.

Tako to ide, budali nije dovoljno da bude budala za sebe i da koristi to sto koristi.

Alkohol mu je dao snagu i jezik mu se razvezao.

Stalno je galamio.

Ih ala ste vi neke lencuge,koji ste vi lelemudi, zali boze sto ste se latili rada, dobacivao nam je stalno.

Do sad ste trebali vec pola da uradite a vi jos brljate tu na pocetku, ajde brze, brze, nemoj da me brukate lenjiovi jedni.

Prodrmajte te guzove, ajde, dajte malo zustrine.

Ko zna dokle bi to potrajalo da se na maestrovoj njivi ubrzo nije pojavila inspekcija.

Inspekcija je stala na pocetak njive sa krsinom od auta koji je bio sluzbeni kec star minimum dve decenije.

Na vratima je bio natpis koji se sav ofucao.

Dronjava bela zastava 101 koju je korozija odavno dotukla i koju su na gomili drzale fleke, je i pored desetine slojeva boje na sve strane procvetala.

Rdja je izbijala iz svake pore.

Inspektor sa tamnim cvikerima i odvratnom crnom tasnom se uputio prema nama.

Ko je ovde glavni obratio se inspektor deda Strudli.


Deda Strudla pokaza rukom prema limaru, eno ga onaj tamo sto drema ispod prikolice sa gajbom piva pod glavom on kaze da je glavni.

Aha tako dakle, rece inspektor.

A vi sta vi ovde radite zapita inspektor deda Strudlu.

Ja sam ja Jeremija…odgovori deda Strudla u saljivom tonu jedne stare pesme.

Imate li dozvolu….namrsti se inspektor koji ocigledno nije shvatio ovu doskocicu matorog Strudle zajebanta.

Naravno da imam rece deda Strudla.

Deda Strudla izvadi dozvolu za pecanje i pokaza je inspektoru.

Pa ovo je dozvola za pecanje zaprepasti se inspektor kad procita naziv pruzenog mu dokumenta.

Pa naravno da je dozvola za pecanje, a sta bi ti hteo.

Pa dozvolu za rad, rece inspektor.

Za rad, naopako otkad se takve dozvole izdaju.

Ja sam penzioner, tako da od tog dokumenta nema nista .

Da ali zasto onda radite rece inspektor, ako ste penzioner vi ne smete da radite.

Krsite zakon po clanu 167, paragraf 67…tacka 2a u vezi clana 89.

Cek, bre , cek sinovac sta mi to naprica koji bre paragrafi i tacke i clanovi.

Sta ce meni ti clanovi.

Pa kad radite morate da imate dozvolu.

Pa ovo je to ja idem na pecanje i za pecanje mi trebaju gliste imam dozvolu za pecanje.

Ali mene zanima dozvola za rad a ne dozvola za pecanje.

Pa pecanje je hobi a ne rad, sta ti mene imas da kontrolises, daj da vidim tvoju dozvolu da li si ti pravi ribocuvar.

Ma ja sam komunalni inspektor, kakav ribocuvar matora budalo, zaprepasti se inspektor.

Deda Strudla ko iz topa odgovori ….e onda se ti sinovac teraj u picku materinu ja ovde kopam gliste.

Gliste meni trebaju za pecanje, moja dozvola je ispravna ne diram nikoga idem na pecanje, zaboli me kurac za komunalce inspektore i rad.

Ali vi ste na gardilistu, zavapi inspektor.

Ti me samo zajebavas idi bre u picku materinu idiote jedan ja na pecanje i idem da bih pobegao od ludaka i rada, ja sam penzioner budalo jedna inspektorska, ja sam se naradio i zato mi se sklanjaj sa ociju.

Gde me i ovde nadje ludacino jedna.

Idi tamo na gradiliste pa zajebavaj one ludake, oni rade, mene ostavi na miru.

Inspektor se okrenu rpema deda Ivanu.

Deda Ivan izvadi lovacku dozvolu i pokaza inspektoru, pogledaj manijace jedan svi mi imamo dozvole osim tebe.

Ti nisi ribolovac a ni lovac.

Sta se ti ovde sunjas manijace jedan ostavi nas na miru da kopamo gliste.

Inspektor se zamisli.

A ovi ostali sta oni ovde rade.

Oni koliko vidim nisu penzioneri kao vas dvojica.

Pa i on i kopaju gliste rece deda Strudla svi smo mi pecarosi.

Aha , a zasto vam sluze ovi konopci i kocici.

Deda Strudla sleze ramenima, nemam pojma to smo ovde mi zatekli.

Tako je sve bilo.

Aha znaci tako.

A onaj ispod prikolice je kazete glavni.

Tako on kaze rece mu deda Strudla idi pa ga pitaj sam.

Inspektor nesto progundja sebi u bradu i ode do limara koji je dremao ispod prikolice jer ga je ono pivo bas uhvatilo.