Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2
Štampaj
Autor Tema: Kinez i Japanac - Dunavskom magistralom do Vlasinskog jezera, 5-12 avgust 2011  (Pročitano 6141 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Jawa TS 350 Gvozdenija '87
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
zeleno Magarence A3MS '88
Liberty 125 '06
kung-fu Magarence sa velikim točkovima 2008
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Kvalitet: +697 (13%)
Zahvalnice: 66

18 Avgust, 2011, 02:13 Ocena: +2
Ignoriši

Evo mali privju rute koju smo prošli sa našim gvozdenim konjima.
Ukratko, 1300km, od toga oko 400km "kolima ne može ali vi sa motorima možete" (uz češkanje po glavi i facama ala huh?  huh? huh? )  , jedan migavac, jedan retrovizor, jedno blago ispravljanje krivine, nekoliko novih drugara i nebrojeno Skopskog i Zaječarskog  Grin

država je najveći neprijatelj naroda

It is not about the miles covered
but quality of the riding
lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #1 - 18 Avgust, 2011, 02:18 Ocena: 0
Ignoriši

Posle jedne celopopodnevne 'pruge' po bližem Sremu i žestokog smora vojvođanskim pravcima, Miloš pomenu da ide na odmor u avgustu. I da će možda do sela da 'skokne', Veliko Bonjince kod Svođe, dole na jug.
Reko' čekaj stani pazi vidi evo gledaj, 'ću i ja pa možemo malo da proširimo, išao bih i ja al' do Vlasinskog jezera, kad već možemo da imamo bazu dole  Smiley
Imam želju da se spustim Dunavskom do Vlasine, već evo četvrta godina.
Do sad nikako da se sklope sve kockice  nemam pojma al' sad idem pa kud puklo  Grin

I tako počeše 'pripreme' za put, uz pivo se u par navrata planirala ruta. Prvobitni plan je bio da spičimo autoputem direktno za Leskovac pa u Svođe. Nisam hteo ni da čujem, Msm, ako već idem u najjužnije krajeve maderlenda, ići ću najdužim mogućim putem tako da mogu da obiđem što više svega uz put. Jer ko zna kad ću sledeći put biti u prilici.
Sad il' nikad - Sve ili ništa namigujem
Sa Hondicom sam se uvozao, par zajedničkih vožnjica sa Milošem da se uhodamo i skupljanje sredstava (puste pare).

Idemo - ja Hondicom CB400T, 4 sezone iskustva, nešto malo mehanike, Miloš kinezom Sprint Apolo SM 200cc i druga sezona na dva točka, mehanika NULA.
Ja izi rajder, Miloš gas gas gas  Cheesy Fino, avantura u najavi  Grin

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #2 - 18 Avgust, 2011, 02:19 Ocena: 0
Ignoriši

Dan 0 :

Skupljamo se kod mene, Miloš donosi stvari i opremu koju ćemo spakovati na Hondicu jer joj veća nosivost i ima više mesta. U međuvremenu sam pozajmio kofere i enduro jaknu za sve vremenske prilike.
Tri kofera i suvozačko sedalo biće više nego dovoljni za sve stvari, alat, opremu za kampovanje itd.
Iza moje zgrade otvaramo terensku radionicu za laki servis motorcikala  Grin i krećemo sa pripremanjem bicikala - dotezanje svih šrafova, pranje i podmazivanje lanaca, zamena ulja i filtera na kinezu.

I tu kreću prvi problemi - Miloš se dovezao sa probušenom zadnjom gumom pa smo morali i oko toga da se zanimamo jedno dva sata, dok smo skinuli točak pa gumu pa odneli vulkanizeru iza ćoška pa doneli od vulkanizera pa namontirali pa našpanovali  :Smiley

Elem, ceo dan prođe nam u čačkanju i pripremama motora. Odavno nisam tako uživao, tačnije od 1. maja kad sam pripremao Gvozdeniju za penziju u šupi u selu  Kiss  Kiss  Kiss

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #3 - 18 Avgust, 2011, 02:21 Ocena: 0
Ignoriši

Za dan polaska smo odredili četvrtak ili petak, iz dva razloga - vremenske prilike i moje prikupljanje sredstava.
U banci su me malo prejahali pa sam izvisio za neki dinar i postavilo se pitanje mog polaska. Malo cimanja levo-desno i polazak je siguran za petak, čekamo vremensku prognozu !

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #4 - 18 Avgust, 2011, 02:21 Ocena: +1
Ignoriši

Dan 1 :

Polazak smo dogovorili za između 7 i 8 sahata izjutra. Taman da se lepo razbudimo, povežemo stvari i lagano okupljanje kod Miloša na Medaku, ispred zgrade.
Pravac pumpa (100m) na dopumpavanje guma i tankanje do čepa. (ova odluka za 'do čepa celim putem' kasnije će nam spasti i kožu i motore i stvari i ponos)  Grin
Vreme tunjavo, oblačno mada je prognoza koju sam pratio predhodnih par dana obećavala da neće biti padavina. Temperatura idealna za naše vazdušare. A i za nas  Smiley

Konačno polazimo, penjemo se uz Ustaničku i skrećemo na Smederevski put  Grin  Grin  Grin
Pravac - Smederevo na doručak u pekari kod pijace pa Požarevac obilaznica i gas prema Velikom Gradištu gde prvi put dotačemo gorivo i na samoj pumpi u kafani ispijamo kafu i vodu (celim putem (1000+km) nismo nosili vodu za piće pa smo se oslanjali na kafane i izvore pored puta )  namigujem
Raspitujemo se za pravac ka Golupcu. Kod tvrđave nam je sledeća planirana pauza  Smiley

A pošto ovoliki put ne može da prođe bez bar ponekog loma, Hondica to zna i reda radi tone u šljunak sa ćopke i kači me koferom po nozi, toliko da me bolela naredna dva dana da nisam mogao normalno da stanem na nju. Naravno, prednji levi migavac sad izgleda kao desni tj. sav je umotan u izolirku k'o mumija  Cheesy ali bitno je da šljaka  namigujem
Da ima prednji roll-bar kao Jawa, ništa joj ne bi falilo ali joook  Tongue
Jedna gospođa nas upozorava da je odavde put pun tunela i krivina  :Smiley  Tongue  Grin  Grin  Grin

Tu se i prvi put slikamo.

Učesnici, kacigama i točkovima, lično :

Polako nastavljamo, put nas vodi kroz 21 tunel, ka Donjem Milanovcu.
Na jednom prevoju ponovo pravimo puš-piš-duv pauzu. Pogled puca na ulaz u Đerdapsku klisuru :

Posle male pauzice koju smo popunili divljenjem prirodi i svežini, krećemo lagano i puni rastućeg uzbuđenja ka nepoznatim putevima i novim predelima. Jedva čekamo da nas priroda ponovo iznenadi i natera da se zaustavimo i pogasimo motore  Smiley
Po dogovoru na licu mesta, treba da krenemo preko Miroča u Brzu Palanku. Naravno, dva bilmeza opijena Dunavom promašuju jedva primetno skretanje iako je tabla veličine 2x3 metra  Grin
Vraćaj se nazad. Aha, sad ga vidimo, jedva primetan asvaltni putić širine taman za jednog Tamića, pod oštrim uglom se odvaja od magistrale i agresivno se penje u brdo i šumu.
Serpentine dosad ne vožene, potpuno nepredvidivo se smenjuju i razmišljam u sebi istovremeno samo da ne naletim na rizlu i pitam se kako lokalni mogu da popamte ovolike krivine.
To nisu bre krivine, ovo je san svakog motoriste, više od 10km konstantnog uspona kroz sve lepšu šumu a od pravca ni traga ni glasa  Grin
Potpuno mi je drugačiji ritam disanja, ne znam da li od vazduha sa mirisom gigantske reke pomešanog sa četinarskom šumom i kombinovanog sa nadmorskom visinom ili od saznanja kako ove gume na Hondici koriste svaki milimetar oboda da me održe u balansu sila koje su obuzele i mene i pretovarenu mašinu  Kiss
Adrenalin samo šiba, više ne razmišljam kuda idem, ni o potrošnji, ni o gumama, sva koncentracija je ispred prednjeg točka i na izlazu svake krivine !
Uglavljen između rezervoara i stvari sa zadnjeg sedišta, osećam se kao sastavni deo mašine i najmanje dodavanje ili oduzimanje gasa osećam u potpunosti. Imam direktan prenos sa zadnjeg točka u moju bit !

Odjednom, izlazimo na zaravan, raskrsnica i neke table. Miloš ne skida kez sa lica i non-stop mi ponavlja : Jesi vido kakve krivine, ogulio sam fuzaster, si vido ove krivine !!!
A ja samo ćutim i kezim se Grin Da nemam uši, kez bi mi bio 5 puta oko glave  Cheesy

Pauza, slikanje, cigar, okrepljenje :

Posle turaže mašina uzbrdo, iznenadna tišina nas je poklopila kao neka droga i to nas je držalo dobrih pola sata.
'Odmorismo' se i nadivismo tišini pa je došao red da krećemo dalje. Put već postaje zakrpa zakrpe na zakrpu, rupa do rupe, rizle sve više pa smo tome prilagodili i našu vožnju. Odlično! Više vremena za zveranje levo-desno.

Počinjemo da nailazimo na kuće, vozila...bližimo se naselju.
Selo Miroč.
Četiri ulice, od toga dve čine glavni put kojim smo došli i veliki trg u njihovom sastavu. Centar. I prodavnica  Grin Znači, ima piva  Cheesy
Pauza uz Zaječarsko!
Lokalci nam upućuju poglede pune huh? i interesovanja (od Zaječara pa nadalje ovo će postati sasvim uobičajeno i vremenom smo navikli i imali spreman nastup i spiku)  Grin

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #5 - 18 Avgust, 2011, 02:22 Ocena: +1
Ignoriši

Opremamo se za polazak i raspitujemo se za put, šta nas očekuje ispred.
Dobijamo zagonetan odgovor, put se radi sve do Palanke !
U početku nam nije bilo jasno šta su tačno pokušali da nam kažu ali smo vrlo brzo shvatili  Cheesy
Da 'put' ne postoji  Grin  Grin  Grin
Naime, od Bele Palanke su počeli da rade novi asvalt tako da smo mi prvo naišli na neutabanu zemlju, pa na utabanu zemlju pa na posut šljunak pa na nabijen šljunak pa prosut makadam (i to sve 'srećom', nizbrdo) .... i..... Miloš pošto je lakši i višlji izmakne mi a ja ostanem da lagano glisiram oko rupa i po makadamu onako umetnički u drugoj/trećoj i posle par minuta nailazim na njega pored puta, skinuo kacigu, stoji sa nekim radnikom putarom, ja stajem i obojica počinju da viču 'Dobro je/Dobro sam' !!!
Ja huh? i slučajno opazim prugu od točka kako napušta krivinu i shvatim da ju je Miloš fino ispravio  Grin  Grin  Grin
Malo se dečko napalio baš se napalio pa udario po gasu i podcenio podlogu i eto... Sreća pa nije išao brzo te ni njemu ni motoretu nije bilo ništa. Aha, to smo mislili dok nismo krenuli posle par dana, nazad za Beograd...
Ništa, nema štete idemo dalje, polako. Sad mi već nije svejedno, ipak nisam krenuo sam pa nemam potpuno svoj ritam.
Par krivina dalje, dva kamiona zatvorila prolaz. Istovaruju materijal i alate za radove.
Pauza. Prinudna. Koristimo je da bolje osmotrimo okolinu, to nismo mogli iz pokreta jer nam je bitnije bilo da u komadu dođemo do prvog asvalta nego turističko razgledanje  Grin
Predivan pogled sa nasipa pored puta. Vidimo i Dunav, ponovo, što znači da se bližimo Palanci. I asvaltu  Cheesy
Prvi off na turi, uskoro se završava.

prpa_zr
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
yamaha tdm 900
 Facebook: Poseti
naivan koliko i visok a visok koliko i lakom

Kvalitet: +497 (25%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #6 - 18 Avgust, 2011, 07:39 Ocena: 0
Ignoriši

ajd ne zabušavaj..

a  dalje..?
 pratim

Taraba
Naopak mlađi
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
625 SXC
WWJCD

Kvalitet: +3191 (45%)
Zahvalnice: 196

Odgovor #7 - 18 Avgust, 2011, 08:50 Ocena: 0
Ignoriši

E ovako nešto i ja planiram krajem avgusta, samo da se skupe pare pre odmora.
Čekam nastavak  pratim

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?
WOLVERINE
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +492 (16%)
Zahvalnice: 32

Odgovor #8 - 18 Avgust, 2011, 08:54 Ocena: 0
Ignoriši

Na ovoliki put bez JAVORKE....  pa nije uredu... Cheesy Cheesy Cheesy   . clapp clapp clapp clapp
Taraba
Naopak mlađi
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
625 SXC
WWJCD

Odgovor #9 - 18 Avgust, 2011, 11:37 Ocena: 0
Ignoriši

To nisu bre krivine, ovo je san svakog motoriste, više od 10km konstantnog uspona kroz sve lepšu šumu a od pravca ni traga ni glasa 
Potpuno mi je drugačiji ritam disanja, ne znam da li od vazduha sa mirisom gigantske reke pomešanog sa četinarskom šumom i kombinovanog sa nadmorskom visinom ili od saznanja kako ove gume na Hondici koriste svaki milimetar oboda da me održe u balansu sila koje su obuzele i mene i pretovarenu mašinu   
Adrenalin samo šiba, više ne razmišljam kuda idem, ni o potrošnji, ni o gumama, sva koncentracija je ispred prednjeg točka i na izlazu svake krivine !
Uglavljen između rezervoara i stvari sa zadnjeg sedišta, osećam se kao sastavni deo mašine i najmanje dodavanje ili oduzimanje gasa osećam u potpunosti. Imam direktan prenos sa zadnjeg točka u moju bit !

Lorde, svaka ti čast za ovaj opis. Dok čitam, kao da sam tamo sa vama u vožnji.
I KLE malo pomaže, ali si ga opisao kao Ivo Andrić.
 uzdravlje

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?
lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #10 - 18 Avgust, 2011, 11:49 Ocena: 0
Ignoriši

Nije KLE, no domaća Dunja  uzdravlje
Trudim se da prenesem sve čitaoce tamo i tad a za to moram da pričekam inspiraciju. Kako sam već napomenuo, nastavak sledi...  Smiley

Taraba
Naopak mlađi
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
625 SXC
WWJCD

Odgovor #11 - 18 Avgust, 2011, 11:51 Ocena: 0
Ignoriši

Ma meni pomaže KLE u vizuelizaciji situacije. Grin
A Dunja je poznata po otvaranju inspiracije.

Nego sranje što sam ispucao sve plusiće, pa moram da čekam da se regenerišu da te pohvalim.

goranvojska
Grebenar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
suzuki bandit 1200s yamaha xj550 baba 82
ja ne bi o tome a i moglo bi ako treba

Kvalitet: +2022 (31%)
Zahvalnice: 250

Odgovor #12 - 18 Avgust, 2011, 15:34 Ocena: 0
Ignoriši

Nije KLE, no domaća Dunja  uzdravlje
Trudim se da prenesem sve čitaoce tamo i tad a za to moram da pričekam inspiraciju. Kako sam već napomenuo, nastavak sledi...  Smiley
cekamo.
Landser
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
XTZ 750 SUPER TENERE
Kvalitet: +62 (14%)
Zahvalnice: 5

Odgovor #13 - 18 Avgust, 2011, 15:49 Ocena: 0
Ignoriši

Citat
Jesi vido kakve krivine, ogulio sam fuzaster, si vido ove krivine !!!
Floide jesi vido kako sam uso u krivinu kod mostara rofl Mala ispravka ljuta makina je sprint pulser200-QINGQI XF200GY Smiley
lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #14 - 19 Avgust, 2011, 20:33 Ocena: 0
Ignoriši

Na ovoliki put bez JAVORKE....  pa nije uredu... Cheesy Cheesy Cheesy   . clapp clapp clapp clapp
[chopper]  Grin

Citat
Jesi vido kakve krivine, ogulio sam fuzaster, si vido ove krivine !!!
Floide jesi vido kako sam uso u krivinu kod mostara rofl Mala ispravka ljuta makina je sprint pulser200-QINGQI XF200GY Smiley
Hvala na ispravci   uzdravlje
Aj' od ponedeljka utorka dođeš po stvari.

Nije KLE, no domaća Dunja  uzdravlje
cekamo.
Evo evo  Smiley

goranvojska
Grebenar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
suzuki bandit 1200s yamaha xj550 baba 82
ja ne bi o tome a i moglo bi ako treba

Kvalitet: +2022 (31%)
Zahvalnice: 250

Odgovor #15 - 19 Avgust, 2011, 22:48 Ocena: 0
Ignoriši

ajde pregoresmo od cekanja.
lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #16 - 20 Avgust, 2011, 00:56 Ocena: 0
Ignoriši

Dan 1 - nastavak :

Silazimo oprezno u naselje. Na horizontu oblaci zatvaraju nebo a ispod njega umesto moćnog Dunava...bara  stidljivko
Hoću da kažem da obale nigde nema u onom smislu kako sam zamišljao. Travuljina, šipražje, trska, to je ono što sam uočavao.
Verovatno da smo sasvim prišli vodi... Ali ovako, B. Palanka je ostavila neki sumoran utisak na mene. Računam da je tu i uticaj saznanja da smo ponovo bili primorani na kontakt sa naseljenim mestom.
Smor  Grin
Do Negotina zaista ništa zanimljivo nije nam bilo. Sem da poteramo konje i da ih malo ohladimo  Smiley
Posle spusta sa Miroča, put ka Negotinu nam je bio bolji od svake trkačke piste  Grin

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #17 - 20 Avgust, 2011, 01:02 Ocena: 0
Ignoriši

Istog momenta kad smo izašli iz Negotina (tu nam je bilo drugo dotakanje goriva), avantura se nastavila  Kiss
Kao da je neko uključio prekidač. A isključio asvalt  Grin
Opet 'zakrpa zakrpe pa preko zakrpe' (u daljem tekstu - put klase ZZZ  Cheesy )
Izgleda da su svi putevi ovakvi, čim makneš van grada  namigujem

Naš plan kaže da prolazimo kroz Kobišnicu i na kilometar ipo pored graničnog prelaza Bregovo.
Povremeno se ukršta sa starom prugom koja se vidljivo koristi i u boljem je stanju nego podloga kojom se mi krećemo  Cheesy
Zanimljivo, jedini pokazatelj prelaza su crvenobeli trouglovi sa Ćirom unutra, ništa više.

Razmišljam o ceni novih semeringa na štapovima i zadnjim amortizerima  Grin
Bar je dobro što sam otvrdnuo zadnje pa špiluju dovoljno dobro da meni bude udobno. Valjda neće otpasti neki od kofera  Grin Grin Grin

Ma 'beš i semeringe i stvari, neće to nikud 'Honda je to' što vole da kažu a i stegao sam kofere kineskom trakom od 200 dinara  Cheesy Ne može mi niko ništa  Grin
Svo vreme sa leve strane uočavamo granične kule osmatračnice i raznu skalameriju. Valjda ko ono u amerikanskim filmovima fikcije, roboti i kamere, žica pod strujom i ostale gluposti. Verovatno nas posmatraju kroz dvoglede i mršte se što i oni ne mogu ponekad da sednu na motorić i zapale negde daleko.
Šta da im radim  Tongue

Priroda, eh... opet ja dosadan na temu. Šta ću kad volem  Kiss
Da li sam ranije pominjao da 'oću enduro? Nisam? E pa, OĆU endurooooo  Grin

Op op op op koči koči koči koči koči !!!!
(dobro je, bar je 'ladovina a i ostao sam na točkovima  Cheesy  )

- Dobar dan
- 'Dobar dan' huh?
- Koliko još do Rajca?
- 'Ovo je Rajac'  Cheesy
- Ah hvala! Pa nije bilo table. Pimnice?
-'Prođete ovim putem desno, pored igrališta (fudbalskog) pa kroz centar ('centar sela?') prođete i samo pravo gore u šumu ( huh? ) '
- Super. Hvala puno! Prijatno!

Ubodosmo to 'samo pravo', iz prve  Cheesy i vozi vozi vozi i bup, odjednom se nadjosmo TAMO  Smiley

Rajačke pimnice !

Viševekovne građevine su me dočekale potpuno nespremnog. Sa namerom, nisam ništa hteo da očekujem ali ovo je potpuno druga priča. Razlikuje se od svega do sada što sam viđao.
Mešavina drevnog i savremenog. Kamenje staro koliko planina iz koje je izvađeno, slagano daleko pre mog čukundede. Savremeni katanci na vratima. Par automobila virka između zdanja. Ima ljudi.
Vidimo dvojicu čiča, pravo ispred nas. Raspremamo se lagano i krećemo pravo ka njima. Pojma nemam kako ćemo i šta ćemo.
Najjednostavnije je 'Dobar Dan dobar dan Mi eto došli malo'  Grin
To uvek pali  namigujem
Starci sede pored postavljenog stočića, punog etiketiranih flaša. I nekoliko čistih, praznih čaša  Grin Grin Grin
Pozdravljamo, naš odgovor odakle smo i kuda smo namerili biva ispraćen osmesima varijante 'I tata je sine'  Grin i odmah prelazimo na stvar  Grin  Grin Grin
Namera nam je da pazarimo nešto vina i rakije, nešto potrošimo (ostalo za put) i prenoćimo tu negde.
Može, nema problema! Imam utisak da smo prvi posetioci koji žele da kampuju među vinskim podrumima  Cheesy
Možemo čak i vatru da zapalimo, naš domaćin nam dade pola džaka komiljki i nešto novina. Ostalo smo sakupili sami.
Dole u selu uzesmo kilo krompira, da se zasladimo posle konzervi. Nekim čudom nađosmo (u prodavnici  Cheesy ) i veknu hleba !

lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
Liberty 125 '06
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Odgovor #18 - 20 Avgust, 2011, 01:05 Ocena: 0
Ignoriši

Dan 2 :

Noć prođe brzo ali ne i lako. Neko kuče dole iz sela je bilo mnogo uporno, mislim da ga nije mrzelo u gluvo doba čak do našeg šatora da se iscima "#/%&==?/"#  Angry  Angry  Angry
Ujutru se smotalo oko šatora, kad sam se probudio i krenuo do česme. Neće da ode. Nemam hrane, sinoć smo sve stukli, ništa nije ostalo  Grin
Pored česme vidim čantricu od 'Dobro Jutro' margarina. Napunim šake vodom i prinesem mu. Polapalo sve. Još jednu? Izvoli.
I još jednom. I još par puta. Pa mora da si toliko žedno, kad urlaš celu noć 'bo ti pas ...  Grin
Evo ti i u čantricu, da imaš za kasnije  Smiley
Jbt, pa sad je sedam sahata ! Ne sećam se kad sam poslednji put ustao ovako rano a ovako odmoran !
Disciplinu kvari odsustvo kafe. One prave, domaće (neki je u neznanju zovu i turska  namigujem )
Poslednji put kad sam seo na motor a da nisam popio jutarnju kafu, zamal' da podletim pod kombi.
Al' to je bilo u gradskoj vožnji. Sad toga nema ni u najavi. Biće OK do Zaječara  Cheesy
Panja od noćas još pruža tračak dima između cigli.

« Poslednja izmena: 20 Avgust, 2011, 01:20 lord_oblivion »

Vlajko
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB750f Cool Yamaha 750 ST
Kvalitet: +620 (20%)
Zahvalnice: 42

Odgovor #19 - 20 Avgust, 2011, 10:49 Ocena: 0
Ignoriši

Jes ti cuo za 3 u 1? Cheesy

aj dalje..

Kakve su ti misli takav ti je i život...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor
Stranice: [1] 2
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Kinez i Japanac - Dunavskom magistralom do Vlasinskog jezera, 5-12 avgust 2011