Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Otkrivanje Srbije - Jul 2011  (Pročitano 2429 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
aca035
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha fz6 fazer s2(07),fz6 fazer s2(09),R1 (05)
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +37 (36%)
Zahvalnice: 1

31 Jul, 2011, 18:35 Ocena: +3
Ignoriši

Počeću ovu priču sa dve slike, jutro pred polazak. Uz klasičan ritual kretanja i vraćanja nazad nekoliko puta po zaboravljenu dozvolu, saobraćajnu, i sve drugo što ne sme biti zaboravljeno,  ali bude, šta da se radi Smiley

Isključujem se na autoput, vozim pravac do Smedereva, a onda Kovin, most, suncokreti... Zatim nailazim na još jedan pravac gde gospođica pretiče kamion  u petoj brzini i ide pravo na mene. Srećom vozio sam lagano i bilo je mesta pored puta da pobegnem i tako se spasim. Do Pančeva sam razvijao ideju kako da napravim futrolu za paint ball pištolj da opalim po takvim budalama Smiley 

Stižem u Pančevo, palim gps pomoću koga vrlo uspešno lutam oko M1losheve kuće sve dok on nije priskočio u pomoć i doveo do cilja. Motor je parkiran. Kafa, sok, ručak, priča Smiley Predveče je došao Buca i doneo neku kutiju sa 1000 šrafova i tako nekim rešetkama i čudima koje je Golub brzinom svetlosti spojio u spravu za pečenje roštilja. Posle toga su Golub i Buca gledali nešto oko mojih bisaga, dok sam zapalio cigaretu, imao sam distancere na bisagama. (Goluba treba uzeti kao obaveznu dodatnu opremu na motoru, čovek sve zna Smiley ) Veče smo proveli uz dobru klopu i legli da spavamo.

M1losha sam zvao na mobilni da bi ustao,  doručkovali smo, sačekali Goluba i krenuli na put. Želim da se zahvalim M1loshu, njegovoj majci, ocu i ostalima na ogromnom gostoprimstvu u njihovom domu. Hvala!
aca035
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #1 - 31 Jul, 2011, 18:36 Ocena: 0
Ignoriši

Dan 1.
Stajemo na prvoj benzinskoj pumpi i vozimo se prema Smederevu, putem za Srebrno jezero. Oko Požarevca su neki radovi na mostu, pa ulazimo u grad, uz malo lutanja pronalazimo pravi put ka Velikom Gradištu  Dolazimo do Srebrnog jezera gde pravimo prvu pauzu, dogovaramo se gde i kuda ćemo dalje.

Stali smo na mini pauzu na Golubačkoj tvrđavi gde nas gladni stomaci navode na razmišljanje o tome šta ćemo jesti, i tako nastavljamo do Donjeg Milanovca gde uzimamo hleb i raspitujemo se kod meštana gde možemo da svratimo uz put da se lepo odmorimo i najedemo.

M1losh je zapazio super hladovinu i drvene klupice pored puta: idealno mesto za dužu pauzu.

Golub je malo protestovao zbog sarme, M1losh zato što mu niko ne otpozdravlja iz automobila, sve u svemu dobar odmor i može da se krene dalje Smiley

Obavezno je fotografisanje kod Malog, zatim i Velikog Kazana.

Put nas vodi dalje prema Kladovu; stajemo kod nalazišta Diana gde smo malo slikali kada je naišla granična policija u nekom džipu i kakili kako je zabranjeno slikanje, mogu da nam uzmu aparate itd. pa im je M1losh objasnio da smo tu da se edukujemo na šta su oni odgovorili najopasnijim Klint Istvud pogledima koji su značili više od hiljadu reči. Smiley

Svratili smo do pumpe da napunimo gorivo i ohladimo se od nenormalne vrućine, i idemo dalje ka Negotinu gde nas dočekuje Zoran (Ribolovac, Ribar) . Ne želi ni da čuje da spavamo u šatorima. Jedinstven čovek i velikom drugar. Hvala Zorane na prijatnom gostoprimstvu.
Veče provodimo uz odličan roštilj sa kolegama iz Negotina koji su nas slatko nasmejali svojim pričama.

To be nastavljeno  Grin
prpa_zr
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
yamaha tdm 900
naivan koliko i visok a visok koliko i lakom

Kvalitet: +497 (25%)
Zahvalnice: 28

Odgovor #2 - 01 Avgust, 2011, 14:23 Ocena: 0
Ignoriši

svaka čast.. odlične fotke..  clapp

pratim pratim pratim

Major
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Ducati Monster 1200s
Red Beast

Kvalitet: +2026 (13%)
Zahvalnice: 123

Odgovor #3 - 01 Avgust, 2011, 14:46 Ocena: 0
Ignoriši

clapp

pratim

aca035
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #4 - 01 Avgust, 2011, 17:12 Ocena: 0
Ignoriši

Dan 2.
Budimo se i uz kafu pričamo sa Zoranom i njegovim ocem, dali su nam savet da pre Vlasinskog jezera obavezno svratimo do Babinog Zuba (Stara Planina).
Odlučili smo da poslušamo savet. Sunce je peklo, srećom asfalt je bio solidan pa smo brzo stigli do Knjaževca gde pravimo prvu pauzu.

Krećemo dalje i dolazimo do skretanja za Babin Zub (do gore ima oko 25km) . Put je u početku dobar, ali kasnije ima delova gde su radovi u toku, ima i makadama, ali ja na to gledam kao na odličan put: krasi ga netaknuta priroda. Treba samo obratiti pažnju pri vrhu gde je baš uzan put, tako da je bolje ići uz ivicu lagano, zbog vozila koja idu u susret.

Dolazimo do hotela sa terasom koja gleda na Midžor, i uopšte je lep pogled. Tu nam prilazi... da ne lažem, M1losh i Golub znaju... Neki čovek za turizam Smiley Priča kako se svašta gradi, u planu su otvaranja još žičara i tako neka čuda (žalosno za onu lepotu).

Posle duže pauze i uživanja na čistom vazduhu, nekako smo se nakanili da krenemo dalje. Spuštamo se sa planine i uključujemo se na put, preko Crne Trave do Vlasinskog jezera.
Ispred jezera smo stali kod česme i spomenika gde su bugarski dželati surovo ubijali vojne invalide i civile.

Dok smo jeli pored nas se zaustavila lada niva iz koje su ispali muž, žena i njihov sin i punili neke lavore za koje se ispostavilo da im služe za hlađenje usijanih diskova na prednjem točku. Blokirao im je prednji disk pa su ga hladili da bi stigli do majstora koji je udaljen 20km, nizbrdo, sa puno krivina. Uspeli su nekako da ohlade disk, ali to nije pomoglo: auto je mogao da se kreće samo u rikverc, a ne i napred. Da može da skine točak rešio bi problem, ali im je dizalica ispod haube koju, naravno, ne mogu da otvore. Nakon 10 minuta razmišljanja odlučili su da idu u rikverc 20km po onom putu za koji smo sumnjali da bi i vozeći normalno mogli da savladaju. Svakakvih ljudi ima Smiley
Naši motori neće da idu u rikverc, tako da nastavljamo pravo i ubrzo stižemo na Vlasinsko jezero i tražimo mesto za postavljanje šatora. Saznali smo da ima divlji kamp nedaleko od nas (pravo od česme, skrene se kod kontejnera dole).

Postavljamo šatore i dok Sunce polako zalazi, krenulo je zahlađenje i odlučujemo da polegamo, M1losh i Golub u njihov šator, a ja u svoj sa svojom naduvanom drugaricom Rozanom.

Dok su se oni kuvali, Rozana i ja smo se smrzavali. Tako smrznut sam jedva zaspao, ali me je ubrzo probudila buka pijanih lokalaca koji su vrištali u našoj blizini. Srećom nisu zapazili motore na koje bi verovatno poskakali čim bi ih ugledali. Za svoj motor se nisam brinuo, krišom smo skinuli "dodatnu opremu" sa mog motora - plave kapice u obliku klipa, i stavili ih na Golubovu kawu,  tako da ko bi dirao motor bez plavih kapica  Smiley
Ustao sam pred zoru, čekao Sunce da me ogreje i tek onda sam mogao da zaspim.

Pišem nastavak...

« Poslednja izmena: 01 Avgust, 2011, 17:20 aca035 »
lord_oblivion
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Jawa TS 350 Gvozdenija '87
Honda CB400NC '84
Honda CM400 Custom '81
zeleno Magarence A3MS '88
Liberty 125 '06
kung-fu Magarence sa velikim točkovima 2008
XT600E 1990

Jawa Klub Srbije

Kvalitet: +697 (13%)
Zahvalnice: 66

Odgovor #5 - 01 Avgust, 2011, 18:54 Ocena: 0
Ignoriši

uzdravlje
 pratim

država je najveći neprijatelj naroda

It is not about the miles covered
but quality of the riding
aca035
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #6 - 03 Avgust, 2011, 22:03 Ocena: 0
Ignoriši

Dan 3.
Ustajemo ranije, Sunce počinje da prži, a mi razmišljamo da li da ostanemo na Vlasinskom jezeru po planu, ili da produžimo dalje. Jednoglasno odlučujemo da se pakujemo i odlazimo do lokalne prodavnice na doručak - pipi i hleb.
Vozimo preko Surdulice i Vladičinog Hana prema Pirotu. Dobar deo puta je popucao, pa je krpljen zakrpama zakrpljenih zakrpa, ali sve to postaje nevažno kad se razmišljanje prebaci na prirodu kroz koju se prolazi. Prelepih predela ima...
Ispred Leskovca na privatnoj pumpi (Tomić Petković, tako nešto) dočekuje nas gazda, sa kojim odmaramo uz pivo i hladnu vodu dok se dogovaramo oko daljeg puta.

Dogovorili smo se da preko Leskovca i Kuršumlije dođemo do Đavolje Varoši, Golub i ja idemo da vidimo svetsko čudo, a M1losh ostaje da priča sa bajkerom iz Bugarske koji je na putu kroz naše dve zemlje.

Duša mi je ispala dok smo se popeli do vrha, ali vredelo je Smiley Slike sve govore. Dok smo mi razgledali zemljane figure, M1losh se sprijateljio sa lokalnim prodavcima koji su nam obezbedili besplatne kokice i prolom vodu.

Zaobišli smo Kuršumliju i krenuli ka Brusu gde smo videli lika na KTM-u (ne znam koji je, nešto između supermoto i cross) sa crvenim kačketom i opakim rave naočarima. KTM je imao stop svetlo koje toliko treperi da sam pomislio da svira jingle bells... nisam uspeo da čujem, ali bilo bi kul da svira Smiley Pretekli smo ga, muški se borio. Ipak fazer ide na konjske, ne na irvaske snage. Put je odličan, pa vozimo malo jače, i nakon 15ak minuta nailazimo opet na KTM lika sa treperećim svetlom, crvenim kačketom i rave naočarima. Trenutak Zone sumraka, kako je on doleteo tu i odakle, i dalje ne znam. Još veća će misterija ostati kakav se pogled krio iza tih naočara kad smo ga opet pretekli... Dalji put je bio sa sjajnim krivinama, bez rizle, tako da smo se opustili u malo bržoj vožnji.

Prošli smo kroz kapiju Kopaonika i stigli do vojnog odmarališta gde treba da budemo smešteni. Smeštaj nam je sredila naša koleginica Tijana i veliko joj hvala, dobar i pozitivan drugar. Ona je na Kopaoniku zbog takmičenja u orijentiringu, tako da nas je naučila ponešto o tom sportu i upoznala sa ljudima koji se njime bave. Svi su prijateljski i vrlo kul likovi, a i sport mi deluje zanimljivo, tako da bih voleo da se oprobam nekad. Veče provodimo uz priču i bežimo na spavanje.

Ujutro zbog posla moram nazad za Ćupriju, pa napuštam ekipu. Moj dan 4 sledi, a njihov će morati da ispriča M1losh.
aca035
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #7 - 03 Avgust, 2011, 22:10 Ocena: +1
Ignoriši

Dan 4.
Zajednički doručak smo imali sa drugarima orijentircima "kod bake" (restorančić sa super hranom). Na meniju - kačamak sa sirom i kajmakom. Natovareni odlazimo svako na svoju stranu.
Napuštam Kopaonik i preko Jošaničke Banje vozim prema Kraljevu. Pravim više kraćih pauza za fotografisanje svakojakih pejzaža.

Pada mi na pamet da se poigram crvenkapice i skrenem do manastira Studenice. Put jeste lep, ali ima mnogo odrona i rizle, tako da treba biti oprezan. Manastir je u fazi renoviranja, kao i većina manastira koje sam posećivao u poslednje vreme. Iskreno se nadam da će zadržati originalni stil, mišljenja sam da treba sačuvati i zaštititi pravi izgled, a ne praviti bojanke cirkuskim bojama. Studenica je jedan od najznačajnihih manastira SPC, iz 12. veka. Sastoji se iz Bogorodičine i Kraljeve crkve (obe sagrađene od mermera). Od 1986. je uvrštena u listu Svetskih baština UNESKO-a. Restauracije jesu neophodne i obavezne, ali se nadam da će se tome pristupiti vrlo ozbiljno, pošto tu nema mesta za balkansko arhitektonsko divljanje.

Završio sam obilazak manastira i krenuo ibarskom magistralom, usput stajem da fotografišem ponešto. Ovaj viseći most vodi do dvorca sa slike, Nije mi se nešto dalo da ga prelazim, motor ne bih proterao tuda... ali bus Krstića bi prošao 100%.

Preko Kraljeva, Kragujevca i Jagodine stižem kući sa polunapunjenim baterijama koje će morati da sačekaju neki novi put Smiley
UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CB1000RA '09
Honda CRF250L '13

Kvalitet: +11754 (27%)
Zahvalnice: 1012

Odgovor #8 - 04 Avgust, 2011, 00:51 Ocena: 0

Taj na ktm-u vas odrao koristeci precice (to je ono gde divlji irvasi prolaze a tvoji pitomi konji nemogu)  namigujem
bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z
Kvalitet: +21 (10%)

Odgovor #9 - 04 Avgust, 2011, 13:18 Ocena: 0
Ignoriši

Lepa tura clapp

hpg
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
ma imam -.-
Tsket inčil

Kvalitet: +244 (84%)
Zahvalnice: 17

Odgovor #10 - 04 Avgust, 2011, 20:29 Ocena: 0
Ignoriši

Fino poluputovanje, a ovakve slike se od tebe mogu i očekivati. Oko na pravom mestu. Jedva čekam nastavak punjenja baterija Smiley

Taj na ktm-u vas odrao koristeci precice (to je ono gde divlji irvasi prolaze a tvoji pitomi konji nemogu)  namigujem

RudUFF, the Orange-Nosed Reindeer... Tongue

UFFove životne mudrosti Grin
aca035
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #11 - 04 Avgust, 2011, 20:32 Ocena: 0
Ignoriši

Taj na ktm-u vas odrao koristeci precice (to je ono gde divlji irvasi prolaze a tvoji pitomi konji nemogu)  namigujem
Ma jok samo nismo znali za taj put....
ps:nemaju divlji irvasi taj domet vidis da smo mu dali foru 4 dana :-)
goranvojska
Grebenar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
suzuki bandit 1200s yamaha xj550 baba 82
ja ne bi o tome a i moglo bi ako treba

Kvalitet: +2022 (31%)
Zahvalnice: 250

Odgovor #12 - 27 Oktobar, 2011, 18:41 Ocena: 0
Ignoriši

bravo
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Otkrivanje Srbije - Jul 2011