Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: SSZGO poslato 24 Januar, 2013, 23:20
koliko cu dobiti miliona za ove slike?

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/482967_4365003038525_1685348560_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/74931_4365004358558_540486380_n.jpg
Ostrima malo fali na jagodama.A za zrno na drugoj ne obracaj paznju jer je slika lepa.Zrna, kada ima malo, nije bitno.Tehnicki na svakoj slici moze da se nadje neka zamerka ali ako je npr. razlivanje slabo a slika lepa -Who the fuck cares.
Cave ab homine unius libri

monsterbnt

Citat: MILJAN poslato 26 Januar, 2013, 16:25
Ostrima malo fali na jagodama.A za zrno na drugoj ne obracaj paznju jer je slika lepa.Zrna, kada ima malo, nije bitno.Tehnicki na svakoj slici moze da se nadje neka zamerka ali ako je npr. razlivanje slabo a slika lepa -Who the fuck cares.

Ma pricamo samo dal bi proslo za stock ili ne. To tamo neki komjuterasi pregledaju koji to ne posmatraju ko fotografi nego kao kompjuterasi, pa znaju cak da odbijaju slike pod izgovorom "Nije ti ostrina tamo gde mi mislimo da treba da bude"........ Ko te jebeno pita budalo idi onda sam pa slikaj.....Meni se motorce svidja iako je honda
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Фотографи шта мислите о овој акцији? Мислио сам да се унапредим са идиота који тренутно користим на нешто мало озбиљније. По мени је ово добра цена за овај фотоапарат, шта ви мислите?

http://www.gigatronshop.com/digitalni_foto_aparati/nikon_d5100_18-55mm_vr_55-200mm_vr-15269

monsterbnt

#203
Sa ova 2 objektiva, da, odlicna je cena. Ali isto toliko kosta i u specijalizovanoj foto radnji, tako da nije nikakva specijalna akcija.

Samo jedno pitanje.... da li ce ti trebati teleobjektiv? 55-200 i nije bas mali..... sa osnovnim 18-55 ceo aparat je jedva malo veci od ozbiljnijeg idiota, i nije ga frka nositi. dodatni objektiv je vec cimanje. A ako ti treba za slikanje po putovanjima, porodicnim rodjendanima, i drugarskim blejanjima, 99% sam siguran da teleobjektiv (55-200) neces uopste koristiti.

Zato razmisli i o varijanti samo sa osnovnim 18-55 http://www.fotostore.rs/dslr/nikon-d5100-af-s-18-55mm-f/3-5-5-6g-vr-dx-nikkor/pro/120

Svakako ces morati da dodas jos koji evro za torbicu (ako zelis da ti ipak malo potraje..) i za karticu... Uz telac ide i veca i skuplja torba...
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Па мислио сам са 55-200 да користим када ми треба да нешто зумирам, а то је скоро па често, свакако ми је зум био користан сада у Брну када сам био. Носио бих оба није проблем. :)

Свакако људи су ми нахвалили 5100. Шта ти мислиш?

mkt


MILJAN

Citat: Jefta poslato 03 Septembar, 2013, 21:03
Па мислио сам са 55-200 да користим када ми треба да нешто зумирам, а то је скоро па често, свакако ми је зум био користан сада у Брну када сам био. Носио бих оба није проблем. :)

Свакако људи су ми нахвалили 5100. Шта ти мислиш?
Koristim njegovu pretecu d3100 i prezadovoljan sam
Cave ab homine unius libri

monsterbnt

5100 je dobar amaterski DSLR. ZA FOTOGRAFISANJE. Za video je bolji canon... Ako si mislio da slikas trku u brnu zaboravi to sa tim zumom...... to je spor amaterski zum, ne moze on da isprati nista.... pogotovo ne na 5100... samo bi imao gomilu zumiranih neostrih slika... ovo je za pejzaze i slicne spore stvari
Smrt SVIMA!!!!

MILJAN

za zoom je najjeftiniji a pogodan tj moæe da proðe nikor 70-300vr
Cave ab homine unius libri

Jefta

Citat: mkt poslato 03 Septembar, 2013, 21:23
a sta to zumiras  [flashing]  ;D
Па углавно споре и непомичне ствари, углавном на плажи :)

Jefta

Citat: monsterbnt poslato 03 Septembar, 2013, 21:30
5100 je dobar amaterski DSLR. ZA FOTOGRAFISANJE. Za video je bolji canon... Ako si mislio da slikas trku u brnu zaboravi to sa tim zumom...... to je spor amaterski zum, ne moze on da isprati nista.... pogotovo ne na 5100... samo bi imao gomilu zumiranih neostrih slika... ovo je za pejzaze i slicne spore stvari
Е то ми треба. Добар аматерски ДСЛР :) Зар не могу подешавањима да средим оштрину за нпр овакву слику???


monsterbnt

Ako je omasio fokus ne mozes nista......
Uzmi ti lepo osnovni kit sada za manje pare, resto potrosi na KVALITETNU karticu i torbu. ISKLJUCIVO SANDISK karticu kog oces kapaciteta, i lowepro torbu. Batali kompjuterase sa njihovim ''karticama'' nista nije pouzdano kao sandisk...

Mozes uvek za relativno male pare da dokupis 70-300 koji miljan pominje..... Bolji je i jaci od 55-200
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Citat: monsterbnt poslato 03 Septembar, 2013, 21:39
Ako je omasio fokus ne mozes nista......
Uzmi ti lepo osnovni kit sada za manje pare, resto potrosi na KVALITETNU karticu i torbu. ISKLJUCIVO SANDISK karticu kog oces kapaciteta, i lowepro torbu. Batali kompjuterase sa njihovim ''karticama'' nista nije pouzdano kao sandisk...

Mozes uvek za relativno male pare da dokupis 70-300 koji miljan pominje..... Bolji je i jaci od 55-200
http://www.gigatronshop.com/digitalni_foto_aparati/nikon_d5100_18-55mm_vr-1973

Цена је за 10к мања. Колико кошта 70-300???


Jefta

Хвала фотографи на помоћи :)

MILJAN

samo juri 70-300 ali obavezno sa VR. I ima¹ tipa koji to donosi iz Maðarske..oko 80 jeftinije.,.,..Ako te zanima potra¾iæu na benchmark forumu...
Cave ab homine unius libri

Jefta

Citat: MILJAN poslato 03 Septembar, 2013, 22:13
samo juri 70-300 ali obavezno sa VR. I ima¹ tipa koji to donosi iz Maðarske..oko 80 jeftinije.,.,..Ako te zanima potra¾iæu na benchmark forumu...
Не знам да ли сам добро видео да 70-300 кошта око 500е у продавници овде код нас?

jevta


mkt

jel ima neko neku kombinaciju za d800
kod ovog iz Novog Sada sam nasao za 2100e  i kod njega je za sad 400e jeftinije nego u Beogradu

Ivicat

Citat: Jefta poslato 03 Septembar, 2013, 22:19
Citat: MILJAN poslato 03 Septembar, 2013, 22:13
samo juri 70-300 ali obavezno sa VR. I ima¹ tipa koji to donosi iz Maðarske..oko 80 jeftinije.,.,..Ako te zanima potra¾iæu na benchmark forumu...
Не знам да ли сам добро видео да 70-300 кошта око 500е у продавници овде код нас?
Moguce da je toliko.

I ja imam 3100. Da sam na tvom mestu, isao bih na 18-55 + 55-200. Jeste da 70-300 pokriva veci raspon, ali kosta. Ako ne budes zadovoljan, (relativno) lako ces prodati 55-200...

Ako ti nesto znaci, evo slika sa navaka koje je slikala osoba koja prvi put koristi dslr i sve je bilo u auto modu (D3100+55-200)
slike