Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: UFF poslato 20 Januar, 2013, 16:23
Citat: prpa_zr poslato 20 Januar, 2013, 16:19
kompozicija je po definiciji odnos velicina povrsina (elemenata na slici)

ovako nesto?




hahaha,.,,,Pa ti si ba¹ navalio na tog tigra, koliko vidim po slikama..Ide maca oko tebe, pazi da te ne ogrebe, èuvaj mio rep da ne bude¹......cccccccc...
Citat: monsterbnt poslato 21 Januar, 2013, 01:42
Jedini problem je garancija........Refot B koji je zastupnik za nikona i jedini radi servis, ne priznaje garanciju ako nije kupljeno kod njih.......mene su za D3 odjebali za worldwide garanciju....
Refoto delju kada ode¹ na servis kod njih.....MO¾e im se...
Citat: prpa_zr poslato 21 Januar, 2013, 00:21

da se vratimo malo u temu..

ja se veæ neko vreme kanim da kupim ozbiljan aparat iako nisam ne¹to iskusan  u fotografiji..  a aparat koji bih izabrao verovatno ne bih menjao neko du¾e vreme

pitanje prvenstveno za monsterbnt-a i mkt-a a naravno i sve ostale viène fotografisanju, ¹ta mislite o kompletu br: 3 http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/nikon-d7000-1051.html
Aparat mo¾e¹ i d3100 jer je jeftiniji a da pri¹tedi¹ kintu i kupi¹ bolji VR objektiv od tog 18-55vr, koji  dobija¹ uz njega..
Cave ab homine unius libri

monsterbnt

#161
Citat: MILJAN poslato 21 Januar, 2013, 01:59
Refoto delju kada ode¹ na servis kod njih.....MO¾e im se...

Cuj deru.......vade bubrege majke im ga......za servis koji inace treba da urade dzabe su mi trazili 250 eu...kod madjara me kostao samo transport DHL-om...ciscenje cipa na D3 kod njih je 5000 din......jednom kolegi koji je pao sa zenskog bicikla na aparat oteli 6000din za zamenu plasticnog bajoneta na objektivu.....al najbolji primer majstorskog debilizma - kolega odnese D200 u servis jer mu masi fokus.....dobije aparat nazad posle 5 dana uz racun od 300+ eu, navodno popravljen.....a kreteni samo napucali sharpnes u meniju i kao evo ti popravljen aparat......i tako......dabogda im crkla sijalica u frizideru.....najgori servis na svetu, koji sam ponekad prinudjen da koristim jer su jebeno jedini...

D7000 ima mnogo manje zrno od D3100, brzi je, i ima prilicno dobar video. Sve zavisi zasta aparat treba......ako ti treba za turisticko slikanje D3100 je sasvim dovojno......ako oces ista ozbiljnije D7000.....naravno nista ti to ne vredi bez dobre optike, al plastikanac je plastikanac ma koliki zum imao.....
Smrt SVIMA!!!!

mkt


neskez

Citat: monsterbnt poslato 21 Januar, 2013, 01:42
Jedini problem je garancija........Refot B koji je zastupnik za nikona i jedini radi servis, ne priznaje garanciju ako nije kupljeno kod njih.......mene su za D3 odjebali za worldwide garanciju....

Andor odradjuje garanciju mnogo brze i efikasnije od refot-a   ;D

monsterbnt

Citat: mkt poslato 21 Januar, 2013, 02:45
a za taj zenski bicikel  [zena]

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Citat: neskez poslato 21 Januar, 2013, 02:51
Andor odradjuje garanciju mnogo brze i efikasnije od refot-a   ;D

Nije problem ako ti aparat nije potreban juce.....jbg stoka zloupotrebljava monopol....
Smrt SVIMA!!!!

MILJAN

Ba¹ tako- stoka u Refotu koristi ¹to su jedini..Aparat od 100 eu a oni naplaæuju 200 eu popravku..I tako redovno svima..PA ti nemoj :)
Cave ab homine unius libri

prpa_zr

Drugari, hvala puno na odgovorima..

u principu aparat mi treba za "turistièko slikanje" mada sam imao ¾elju da se probam  ne¹to i da unovèim.. koliko znam postoji vi¹e sajtova preko kojih se mo¾e uzeti neka sitna kinta
mada bi to bilo èisto da umirim savest jer sam utro¹io mnogo novaca u "igraèku"..
za sada je u postupku zatvaranje finansija.. verovatno od toga neæe biti ni¹ta ali pomogli ste mi puno :D

neskez

Citat: prpa_zr poslato 21 Januar, 2013, 09:35

koliko znam postoji vi¹e sajtova preko kojih se mo¾e uzeti neka sitna kinta
mada bi to bilo èisto da umirim savest jer sam utro¹io mnogo novaca u "igraèku"..


Sajtovi postoje i moze da se uzme mnogo krupnija kinta. Poznajem dosta ljudi koji zive od toga, i to zive veoma lepo! Ja sam na dobrom putu da budem jedan od njih.

Ako si hteo aparat za te stvari, onda razmisljaj na sledeci nacin:

Mega pixeli su jako bitni. Ako nisi u stanju da se novcano protegnes do nikonovih novih FF (full frame) aparata d600 ili d800, onda ti je najbolje resenje nikon d3200 ili novi d5200 (trenutno kod nas preskup)
Od jeftinijih canona to su 550d 600d i 650d

Pored MP jako je bitna tehnicka ispravnost fotke sto mozes da postignes samo dobrim staklima (objektivima).

Kit objektive mozes odmah da bacis jer sa njima neces napraviti fotku koja moze da udje na stock. Tako da ti je bolje da za pocetak uzmes telo i fiksni 50mm


monsterbnt

550d, 600d, 650d su govanca koja nisu ni za turizam.....canon ipak to ne sme sebi da dozvoli

Elem......na stocku moze da se uzme lepa kinta......za jedno 2 godine kad skupis oko 5000 fotki koje se downloaduju......kao i bilo koji drugi posao trazi da mu se posvetis i da prilicno radis da bi zaista zaradjivao.
Sto se tice MP sve od 10 pa navise je prihvatljivo za njih, samo sve slike treba da budu tehnicki ispravne i upeglane.... Optika ti je tu itekako bitna i sa plastikancima to ne mozes da radis. Al opet nisi obavezan kao za news ili za studio da imas odredjen komplet objektiva da bi mogo uopste da radis, vec mozes polako da pocnes sa recimo 50mm f1.8 pa da lagano uzimas optiku. Realno....sav stock mozes da radis sa 3 objektiva. Na nikonu 35mm f1.8 , 50mm f1.8 i neki dobar macro kao npr 60mm/2.8. Sva 3 nova mozes da uzmes za 1000 eu. Ne zelis ni da znas koliko kosta news komplet optike.....
Smrt SVIMA!!!!

easy


prpa_zr

Citat: monsterbnt poslato 21 Januar, 2013, 14:48
550d, 600d, 650d su govanca koja nisu ni za turizam.....canon ipak to ne sme sebi da dozvoli

Elem......na stocku moze da se uzme lepa kinta......za jedno 2 godine kad skupis oko 5000 fotki koje se downloaduju......kao i bilo koji drugi posao trazi da mu se posvetis i da prilicno radis da bi zaista zaradjivao.
Sto se tice MP sve od 10 pa navise je prihvatljivo za njih, samo sve slike treba da budu tehnicki ispravne i upeglane.... Optika ti je tu itekako bitna i sa plastikancima to ne mozes da radis. Al opet nisi obavezan kao za news ili za studio da imas odredjen komplet objektiva da bi mogo uopste da radis, vec mozes polako da pocnes sa recimo 50mm f1.8 pa da lagano uzimas optiku. Realno....sav stock mozes da radis sa 3 objektiva. Na nikonu 35mm f1.8 , 50mm f1.8 i neki dobar macro kao npr 60mm/2.8. Sva 3 nova mozes da uzmes za 1000 eu. Ne zelis ni da znas koliko kosta news komplet optike.....

e ovo sam hteo da èujem.. realno imam jednog ortaka pred kim sam ovo naglas razmi¹ljao pa je  èovek zainteresovan za istu stvar kupio Canon 600D ali ono ¹to sam do sada èuo/proèitao o tom aparatu me nije opredelilo za njega..
elem, znajuæi da ovde ima vas koji se ipak ozbiljno bavite fotografijom, re¹io sam da pitam..
realno moram jo¹ dosta da se informi¹em o samim objektivima jer mi je tu znanje apsolutna O 

hvala jo¹ jednom

monsterbnt

Ako oces stock onda ova 3 koje sam gore pomenuo.....

Ovo ti je samo primer skoro maximalne cene kod nas.
http://www.bmfoto.rs/fiksni/nikon-af-s-dx-nikkor-35mm-f/1-8g/pro/2625
http://www.bmfoto.rs/nikon-af-s-50mm-1-8/pro/3408
http://www.bmfoto.rs/fiksni/nikon-60mm-f/2-8d-af-micro/pro/669

Ako je turisticki onda imas ogroman izbor jeftinijih zumova. Samo izbegavaj Sigme Tamrone i slicna sranja. Samo fabricku optiku.
Smrt SVIMA!!!!

Kanarinac

Aj kad ste vec krenuli :)

Treba mi 37mm UV filter i polariser. Ima neko da proda?

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

SSZGO

koliko mogu da zaradim mesecno od prodaje tih slika ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Ivan1979


monsterbnt

Citat: SSZGO poslato 21 Januar, 2013, 21:00
koliko mogu da zaradim mesecno od prodaje tih slika ?
Posle 2-3 godine, kolega, ozbiljan fotograf sa ozbiljnom opremom i studiojm zaradjuje 800 do 1000 usd mesecno. Prosek je 20 centi po downloadu pa ti racunaj koliko ti treba slika u galeriji da bi ozbiljno zaradjivao
Smrt SVIMA!!!!

SSZGO

nije lose, ali zadrzacu dnevni posao...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

neskez

Citat: monsterbnt poslato 21 Januar, 2013, 21:10
Citat: SSZGO poslato 21 Januar, 2013, 21:00
koliko mogu da zaradim mesecno od prodaje tih slika ?
Posle 2-3 godine, kolega, ozbiljan fotograf sa ozbiljnom opremom i studiojm zaradjuje 800 do 1000 usd mesecno. Prosek je 20 centi po downloadu pa ti racunaj koliko ti treba slika u galeriji da bi ozbiljno zaradjivao

Veliku gresku je kolega je napravio zato sto je ostao na shutter-u, a nije presao na istockphoto. Jer bi sa takvim radom za to vreme zaradjivao mnogo vise kod kanadjana, gde bi mu kao exkluzivcu prosek po downloadu bio oko 7$.

Moj drugar poslednje 3 godine ima mesecni prosek od 1200$ sa 800 fotki na istock-u

Sto se aparata tice, za pocetak na stock-ovima mnogo su bitniji pixeli nego kvalitet tela, zato sam i rekao da je bolji canon sa 18mp jer su fotke XXL nego nikoni u istoj klasi sa XL velicinom (na istockphoto se od prodate fotke isplacuje procenat fotografu).

Bez obzira koje telo je u pitanju, bez DOBROG objektiva (prajmovi i zumovi iz visoke klase) nema stock fotke, koliko god da si talentovan fotograf, jer inspektori nisu talentovani, tako da gledaju samo tehnicku stranu fotke

monsterbnt

Citat: SSZGO poslato 21 Januar, 2013, 22:12
nije lose, ali zadrzacu dnevni posao...

Ne mozes tu da zaradis ako se ne posvetis tome. Kao i svaki drugi posao trazi da ga ozbiljno radis i eto para. Jako tesko mozes da napravis ozbiljne pare ako radis usput.....
Smrt SVIMA!!!!