Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Pored dobrog objektiva bitan je  i CPU za hvatanje objekata u pokretu. Dobar objektiv i dobar procesor su sve.Samo si trebalo za d3100 da maknes taj 18 55  i kupis neko bolje staklo... Plus posle 70 300 vr za paparaco i da pevas..
Cave ab homine unius libri

neskez

Citat: SSZGO poslato 16 Januar, 2013, 01:05
u svakom slucaju, ako sony ne bude dobar, uzecu d3200... on je 450e...

koliko vidim soni kosta mnogo a ja sam ga dobio za 350e, u srb je 700+
uvek mogu da ga prodam za vise od nabavne.

Sony za te pare je EXTRA izbor, a s obzirom da ti treba aparat za skljocanje odnos cena / kvalitet / masa je pravi pogodak

mkt


monsterbnt

Hm......aj polako ispocetka........te klase malih jeftinih aparata (da to su jeftini aparati) imaju jeftina, uglavnom plasticna sociva, slabije procesore i fizicki su osetljivi i mekani. Nikon jedini na male aparate stavlja staklena sociva, naravno slabije klase od pro objektiva. Nikon je u svakom pogledu napredniji od svih ostalih sto se tice suma na velikoj asazi, sto je preuzeto sa njihovih top modela. I najzakletiji canondzija ce priznati da su nikonovi blicevi neprejebivi, pa cak i popup na samom aparatu. Kad je u pitanju video, Canonu ne moze nista ni da prismrdi. E sad......za kvalitet slike i sto manji sum potreban je sto veci cip. Nikonov na malim aparatima je 1.5x manji od filma, sto recimo Sony stavlja na pro kamere..... Canonov je jako blizu na 1.6 puta manjem cipu. Sony nex ima 2 puta manji cip od punog filmskog formata sto neminovno dovodi do veceg suma....... U kombinaciji sa prosecnim plasticnim socivima to je qrac.......sva budzenja slike su softverska sto je sranje jer takav aparat ne moze da ima veliki procesor.......Treba samo da vidis kako se Nikon D3/D4 ili Canon Dx ugreju kada duze radis sa njima bez prestanka....Sony nema pravi view finder nego taj sto se dodaje je elektronski, tj mini led monitor. To je neprecizno i neupotrebljivo govno koje nikada ne moze da prikaze detalj slike kao opticki view finder. Sa razlogom se ozbiljni aparati ne prave sa tim....

Generalno.....za aparate postoje 4 firme. Hasselblad, Mamya, Nikon i Canon. Sve ostalo su samo pokusaji da se napravi aparat kroz cifre na papiru....

Smrt SVIMA!!!!

SSZGO

ok, ja nisam pro, koliko sam do sada video, ovaj aparat pravi odlicne slike, i moze da mu se nakaci bilo koje socivo.... ukljucujuci i neka minijaturna pa moze da stane u dzep a ne u ranac kao veliki dslr

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/736617_4315855769874_897006210_o.jpg

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/256552_4314644019581_89198423_o.jpg
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor


easy


monsterbnt

#127
Citat: SSZGO poslato 16 Januar, 2013, 08:51
ok, ja nisam pro, koliko sam do sada video, ovaj aparat pravi odlicne slike, i moze da mu se nakaci bilo koje socivo.... ukljucujuci i neka minijaturna pa moze da stane u dzep a ne u ranac kao veliki dslr

Ja ne pricam uopste o pro aparatima, nego o entry level dSLR, u koje pokussavaju da se ukljuce i MILC. Sociva su daleko od vrhunske optike......Generalno.....u pitanju je malo napredniji idiot....

Citat: CBRR1 poslato 16 Januar, 2013, 09:13
Citat: mkt poslato 16 Januar, 2013, 03:14
nikon
sony

'bo te bambi znash.... :P
Smrt SVIMA!!!!

SSZGO

sta mislis o nikon d3200?

konkretno me interesuje koliko je zaista bolji od d3100


i da li ima smisla promeniti socivo, tj sto se tice kvaliteta slike, koliko to utice ? na ovom soniju
i preporuci koje socivo, za slikanje izbliza...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

monsterbnt

Nikon d3200 je isto entry level, ali je generacija NEX-5 (d3100 je generacija pre). Opticko trazilo poredi live view-a, dobar blic, cak i osnovna optika je dobra. To je ono sto sigurno znam. Nisam imao prilike da testiram aparat pa jedino mogu da pricam o ciframa iz specifikacije sto retko da pravu sliku o aparatu. Svakako zbog veceg cipa, i kvalitetnije optike, svaki dSLR je bolji od MILC, naravno iste generacije. Cim se dokopam nekog, i malo ga istestiram javljam sta i kako.

Jedino do sada MILC koji se pokazao kao zaista dobar aparat je Leica M9 koja kosta ko bubreg.....

Smrt SVIMA!!!!

Damnmoto

Objektive uvek ima smiska menjati sva svetlost je u njima

Damnmoto

a testove gledaj na Dpreview
   
Dpreview.com

mkt

ma kuratz nikon
pao sam na njega svom tezinom sa bajsa i on se raspao ..,pihh  [doh] [doh] [doh] [doh]

monsterbnt

Nije ti se raspo nikon nego plasticni objektiv, a i mogo bi da smrsas malo!!!
Smrt SVIMA!!!!

Damnmoto

Nikon je ponavljam i mama i tata a to sto ti tockiras sa opremom je drugi problem. A objektiv kupi neki matori mrtalni ja samo takve koristim.
Ima ovde neko prodaje takve objektive...

monsterbnt

Jeste nikon mama i tata kad je u pitanju ulica. Canon ga sije za video i za studio......
A moj stari canon 1dMkIIn je prvi put crko na 945.000 snimaka.....mada ja nisam tockirao preko njega
Smrt SVIMA!!!!

Damnmoto


monsterbnt

pa to je zato sto vozi zenski bicikl.....
Smrt SVIMA!!!!

sibin

meni je realno drazi canon u profi izvedbi od nikona, ali nikon ima brojne prednosti. blic mnogo bolje radi nego canonu, nesto su izdrzljiviji, bolje zaptivanje kucista protiv vlage, mogucnost koriscenja objektiva od ako se ne varam od 60tih godina na ovamo sa odredjenim limitima. slazem se sa monsterom canon ima bolju sliku i bolji video nisam imao priliku da poredim zadnje modele canon je uvek tradicionalno bio brzi od nikona u autofokusu (mada mislim da se i to promenilo).

MILJAN

#139
Citat: SSZGO poslato 16 Januar, 2013, 11:38
sta mislis o nikon d3200?

konkretno me interesuje koliko je zaista bolji od d3100


i da li ima smisla promeniti socivo, tj sto se tice kvaliteta slike, koliko to utice ? na ovom soniju
i preporuci koje socivo, za slikanje izbliza...
Nije ti je razlika za tvoje potrebe.Pukni pare za siroki objektiv I pare za zoom objektiv.Tu je razlika.Aparati su ti mnogo jeftina stavka.Neka pogotovo zoom objektiv bude sa VR jer ces imati mutne slike na maksimum zoom ako nemas vr.Za zoom preporucujem vr 70-300
Cave ab homine unius libri