Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Backa Palanka 09.07.-10.07.2011-izlet Drustvo ljubitelja Vespe-Beograd  (Pročitano 975 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kawasaki zr 500 a
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Vespa ET-4 125
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +25 (26%)
Zahvalnice: 1

12 Jul, 2011, 09:53 Ocena: +1
Ignoriši

Vesparenje-Drustvo Ljubitelja Vespe-Vespasian Bgd.09.07.-10.07.2011

Backa Palanka po drugi put ove godine, samo sada u monogo vecem broju clanovi i prijatelji Drustva Ljubitelja Vespe Vespasian-Beograd odlaze u posetu nasem drugu Dini.

u subotu ujutru je krenula prva grupa koja je uspesno i bez ikakvih problema stigla kod Dina negde oko 13h koliko sam ja informisan.
Sima kolima i Acina lepsa polovina, Aca, Stefa, Sveta i Zvonko

evo Siminih slika

polazak iz Beograda

Uploaded with ImageShack.us

negde u Novom Sadu

malo voznje camcem i kupanje

ekipa u poseti Ilouku u Hrvatskoj na vidikovcu

i na kraju klopa pred polazak za Beograd

i jos jedan pogled na plazu

u 18h krece druga grupa,
Srdjan, Toma, Daca i Ja, uz put Srdjanu se par puta gasila Vespa ali je sve reseno veoma brzo, posle par kilometara meni Vespa staje i konstatujemo da je usled truckanja nasim prelepim i ravnim putevima doslo do spadanja kapice sa svecice. Posle par minuta nastavljamo dalje i stizemo negde oko 20h u Backu Palanku.
Taman na kotlic koji je bio veoma dobar, u toku druzenja sa nama su pored domacina bili i prijatelji koji takodje voze motore tako da se prica nastavlja do kasno u noc.
Posle podele gde ce ko da spava polako odlazimu na spavanje oko 2 sata ujutru, ja se zavlacim u vrecu koju mi je ustupio Srdjan. Daca u vrecu koju mu je ustupio Aca, Sima odlazi i spava u autu, jer su komarci toliko dosadni da ne moze da se spava,Srdjan ko Gadafi u svom satoru, Zvonko, Toma i Stefan zauzimaju donji deo vikendice, a Sveta, Aca i Acina lepas polovina odlaze kod Dina na smestaj...
E sada najzanimljivije jutro 04h 30min...ja prvi ustajem, prelep zvuk pticica, mir, nista se sem toga ne cuje...steta je da se prespava to, ustaje i polako pokusavam nikoga da ne probudim....uspevam u tome.
Mali stefan se budi negde oko 5 sati, a za njim u 6h i Toma i Sima.
Sima u jednom trenutku pali auto i pusta muziki,  problem je sto je auto tik uz Srletov sator pa se i srdjan automatski budi...vec postaje atmosfera za jutarnju zurku.
Toma proverava sta mu to zveci u Vespi i pali istu, da bi Daca poslednji ustao i psovao nekoga ko kosi travu u 6h misleci od zvuka Tomine vespe da je kosacica za travu...

Posle pakovanja vreca i satora odlayimo na dorucak u lokalnu pekaru, pritom u 6h 30min zovemo jutarnju ekipu koja krece iz Bgd-a Milosa i Yomana da vidimo kada krecu.
Negde oko 10h dolaze i oni i posle toga deo odlazi u Ilok a deo na lokalnu plazu.
Povratak kuci je bio u dve grupe, jedna je krenula u 16h Srdjan, Toma, Daca, Stefan i ja, a ostali su ostali na veceri i posle toga su i oni posli ka Beogradu.
Prva grupa ide preko Iriskog Venca gde pravimo pauzu za klopu posle toga daca se odvaja ka autoputu a mi nastavljamo dalje ka Simanovcima da bi tamo izasli na auto put.
Po izlasku na auto put shvatamo da nas daca sustize kako nemam pojma kako smo mi izasli pre njega na tom delu auto puta i zajedno svi dolazimo do Beograda.

a evo kako je to izgledalo iz moje perspektive...

prva slika je slika na kojoj se vidi kako Sveta pomaze Srdjanu-Gadafiju da podigne svoj sator u kome ce da boravi tokom posete nasem dragom drugaru Dini

u podizanju satora ucestvuju i ostali clanovi drustva

dok neko radi drugi rade raznorazne druge stvari

malo slika kako je domacin pripremio parking za nas sve

a tu je i ostatak ekipe...

jos malo Vespi...

a sada Dinova ekipa bajkera iz Backe Palanke...

i naravno veliki kulinar koji nam je spremio pravi kotlic...jesam pomenuo negde da je kotlic bio vruc...a ne hladan...

i napokon VRUC kotlic...

vikendica u kojoj smo nocili

e sada jedan od lepsih trenutaka budjenje u 4h i 30 min

a na kraju dana neko je malo i dremnuo na plazi

Sve u svemu kada se sabere i oduzme u dva dana i tri pristigle grupe 12 clanova Drustva Ljubitelja Vespe Vespasijan-Beograd se prelepo provelo kod domacina koga ni ovaj kao ni prosli put nismo izneverili stim sto nas je ovaj put bilo bas dosta vise nego prosli put.Bitno je da se domacinu trud isplatio i da nas je sve nahranio, napio, nista mu se nije ohladilo i posto smo sve pojeli i nista nije ostalo nije morao da deli tu klopu po komsiluku...a i steta bi bilo da se kotlic ohladio...ni ladno prase ne valje a kamoli kotlic...

Pozdrav

Dejan
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Backa Palanka 09.07.-10.07.2011-izlet Drustvo ljubitelja Vespe-Beograd