Glavni meni

Motori - Kako smo ih zavoleli?

Započeo Gile_ExtremeBoy, 29 Oktobar, 2010, 11:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx


mareskin


Æale imao Tomosa automatika na kome nas je vozio, a mi, deca, ba¹ u¾ivali :D
Onda vidi da je to slabo za dvoje, pa kupi APN6. Tu je pala modifikacija: veæe sedi¹te za dvoje, nogostupi za suvouzaèa :D E tu je veæ bilo lepe vo¾nje. Kada sam se dokopao te ma¹ine, nisam se skidao sa nje. Danas kada se setim ili vidim gde sam sa tim motorom pro¹ao, jeza me uhvati. Pao sam samo jednom sa njega kao osnovac. Klizao sam uzbrdo. Povredio prst do kosti, zgulio se i dobio nekoliko modrica. Èim sam stao na noge upalio sam motor i nastavio do kuæe :D Nije mi ni palo na pamet da odustanem. S obzirom da sam bio mlaði i mnogo lak¹i, vozio sam pravi offroad sa njim.

I onda doðe auto i poslovne obaveze. Stalno se negde ¾uri. A auto praktièan. Sve do pre neku godinu kada je nekoliko prijatelja kupilo motore. A meni ðavo ne da mira, pa se sve kanim da kupim svoj "veliki" motor. Al brzo proðe lsezona, pa onda èekam sledeæu.

Sve do ove godine. Pukne mi film u jedan ponedeljak, odmah odem po lekarsko, sledeæi dan po L tablicu, a odmah posle toga na polaganje. U roku od 7 dana prona¹ao i kupio motor i pre¹ao samo 3000km :( Bilo lo¹e vreme, onda jurio zadnji koèioni disk, pa onda poslovni put...

Al ne dam se. Ima da se vozam kad god je moguæe.

Ono ¹to je, ponekad, stvarno te¹ko objasniti je taj oseæaj koji ili ima¹ ili ne. Mene je dr¾ao sve ove godine do kupovine moje ma¹ine.
Prosto, volim da se vozim. A pokazalo se i da devojke vole motore :D

©ta da radim kad ne umem da sviram gitaru...



Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: mareskin poslato 07 Septembar, 2011, 22:41
©ta da radim kad ne umem da sviram gitaru...

Pa kupis neki novi RR :)

mareskin

Citat: UFF poslato 07 Septembar, 2011, 22:46
Citat: mareskin poslato 07 Septembar, 2011, 22:41
©ta da radim kad ne umem da sviram gitaru...

Pa kupis neki novi RR :)

Nikad ne reci nikad :)
Èekaj, hoæe¹ da ka¾e¹ da zna¹ koji R je bolji od znanja sviranja gitare?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a


mkt

sa akrepima bude prava simfonija

Bori¹a

Da, plus ako su dupli to ti je kao dve gitare. Jos ako je PROTAPE kormoran...

UFF

Citat: mareskin poslato 07 Septembar, 2011, 23:43
Citat: UFF poslato 07 Septembar, 2011, 22:46
Citat: mareskin poslato 07 Septembar, 2011, 22:41
©ta da radim kad ne umem da sviram gitaru...

Pa kupis neki novi RR :)

Nikad ne reci nikad :)
Èekaj, hoæe¹ da ka¾e¹ da zna¹ koji R je bolji od znanja sviranja gitare?

8) Yamaha
Pravi odlicne muzicke instrumente a od svih su najbolji R6 ili R1 :)

pitaj  [zena]  ako meni ne verujes

MILJAN

Mogu da ti napi¹em da su im gitare odliène---- Ma i hi fi..... Odlièno-... Jako sam zadovoljan--
E sad motori----- Samo taj brand nisam probao.-.....
Cave ab homine unius libri

mareskin

Citat: UFF poslato 08 Septembar, 2011, 02:04
Citat: mareskin poslato 07 Septembar, 2011, 23:43
Citat: UFF poslato 07 Septembar, 2011, 22:46
Citat: mareskin poslato 07 Septembar, 2011, 22:41
©ta da radim kad ne umem da sviram gitaru...

Pa kupis neki novi RR :)

Nikad ne reci nikad :)
Èekaj, hoæe¹ da ka¾e¹ da zna¹ koji R je bolji od znanja sviranja gitare?

8) Yamaha
Pravi odlicne muzicke instrumente a od svih su najbolji R6 ili R1 :)

pitaj  [zena]  ako meni ne verujes

Verujem, verujem :)
Nisam vozio, ali bih mogao. Samo, ja se ne¹to mislim u sebi "baby steps, baby steps..." :D

Ovo je kao igraèka za deèake. Koliko sam potro¹io na opremu i dodatke za par meseci, mogao sam pola auta da kupim :)
Najbolje je od svega ¹to me nije briga za taj imaginarni auto :D

Kako bi i mogao da vozim pola auta??? :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Borisa Motorisa poslato 08 Septembar, 2011, 00:50
Da, plus ako su dupli to ti je kao dve gitare. Jos ako je PROTAPE kormoran...

®ivim na takvoj lokaciji gde se fenomenalno èuje kada neko proðe motorom obilaznicom oko grada.
Zvuk motora koji se pojaèava, pa ¹altanje... Kako da se ne naje¾i¹?

I to je jedan od razloga za "Kako smo ih zavoleli".
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Abdullah100k

Citat: mkt poslato 07 Septembar, 2011, 02:28
hvala borisa brate  [doh]  ,a sad ce zbog tvog posta meni protaper da lupa po lobanji  [zena]

Po.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

Bori¹a


djolevidak

Moj cale u mladosti je vozio motore i voleo ih je sve dok je bio ziv.....voleo sam motore od kako sam znao za sebe....i prvi motor mi je bio automatik sanjao sam kako ga vozim sredjujem i na kraju ga kupim...:) u 8 razredu skupim pare od uzine i kupim matika nisam jeo u skoli nista :D e posle toga sam kupio bt eeee kako sam se sa njim voziooooo :) mada vise popravljoa nego vozio mada bilo najlepse doba :D posle ga prodam jel vidim da nema od bt nista da ga vise popravljam nego sto vozim :D kupim yamahu tzr 125, e posle nekog vremene voznje tzr a ja uzmem od druga yamahu fz 750  kad sam seo nisam smeo da dam gas nisam znao sta vozim..provozao malo i vratim :D e kasnije kaze drug meni evo ti probaj motor cbr 600rr seo ja provozao jedno 180 190 sisao sa njega tresem se kao prcano mace,tada sam ukapirao da treba uzeti 4t masinu :) prodam tzr za 1500e i nadjem 900rr sc 28 za 1800e sa sjebanim agregatom,skupim pare od 18 tog rodjendana i kupim masinu sklopim i upalim...u pocetku sam se plasio motora posto je bio veliki skok sa 125 na 900,posle prodam tu 900rr i kasnije skupim pare za novoju koju sad imam vec sam radio i tako :)  volim ga ne znam zasto... etooooo 

Lazic

Citat: djolevidak poslato 07 Oktobar, 2011, 21:32
tresem se kao prcano mace  

Vlajko je pre nedelju dve probao ninju 10ku, mislim da se slicno osecao...  [rofl] Ja ne smem da predjem na jaci motor, ko me zna, zna i zasto... Redovno mi se zaglavljuje ruka na gasu...

sibin

ja se posle bicikla zajebo pa kupio skuter za prevoz do posla. nedugo zatim virus uzeo pod svoje. kad god vidim ili jos gore cujem motor poceli da mi se znoje dlanovi, tesko disem, srce ubrzano radi.... i shvatim konacno da mora da se predje sa skutera na motor.

coolermaster

Kod mene u porodici niko nije vozio motor,niko cak ni nema dozvolu  ;D
Ja sam godinama vozio bez dozvole,polozio sam tek pre 3 meseca  :D
Kenulo je od tatinog drugara,kada sam bio 5-6 razred,tada je imao suzuki gsx1100e,i davao mi da vozim nekog automatika po dvoristu,srecom nisam pao,ali sam ga zabio u neko cvece  ;D
Onda je krenula histerija da se kupi motor jel,i tako mi kupise atx,vozio sam ga i popravljao jedno 4 godine od 7og razreda do 2 srednje,pao sam dva puta,jednom samo klizanje.a drugi put sam dobro tresnuo,srecom bez povreda,sitne ogrebotine ne racunamo  ;D

Onda je usledila veca pauza jerbo moji nisu ni hteli ni da cuju za neki veci motor...

Ni sam ne znam zasto ali vuce te nesto pa jbg,vozao sam se sa motorima,sto mojim sto tudjim,i gadim se da sednem u auto,da ne spominjem da sam znao nekoliko drugara koji su postradali... i opet me drugi pitaju koji ce ti to kurac u zivotu?

NE ZNAM,ALI MENI LEPSE KISNUTI NA MOTORU, [yahoo] NEGO TRUNUTI U AUTU...
nista gore do sporog interneta

aca-pn

Moj deda je vozio BMW R-25, otac Jawu 350 twin sport, tako da mi je ljubav prema motorima u genima.
Prve korake na motoru sam napravio u 8 razredu na caletovom automatiku sa koga nisam silazio jedno vreme. Medjutim, posto nije bas voleo sto se vozim, nije mi davao pare za gorivo, pa sam celo jedno leto prao sofer sajbne na benzinskoj pumpi da bi imao za gorivo. Tog automatika sam vise vozio po polju i sumi, nego po asfaltu, od malena volim offroad :)
Posle srednje skole pocinjem da radim i od prvih ustedjenih para u zivotu kupujem Tomos T-15 SLC. Sa njega nisam silazio narednih 5-6 godina, bio mi je jedini prevoz i leti i zimi. O vecim motorima nisam ni razmisljao, bili su mi nedostupni - preskupi. 2005-2006 brat kupuje FZR 600, a istovremeno i drug XT600. FZR-om nisam presao vise od 10 km, ali sam se zato zalepio za XT-a koga sam uzimao od druga i vozio offroad, nocima nisam mogao da spavam i razmisljao gde da nabavim para za takav motor. Evo ga taj XT



Ubrzo pozajmljujem pare i kupujem Gileru XR2 125cc, prvi ozbiljniji motor, mojoj sreci i radosti nije bilo kraja

http://img855.imageshack.us/img855/6159/gilera2.jpg

Kasnije su dolazili jaci, bolji, noviji motori, ali mislim da taj osecaj ushicenosti kad sam prvi put vozio XT-a necu nikad da zaboravim.

savke

Deda je voleo motore,izmenjao je vise MZ-ova,valjda sam od njega to nasledio,od caleta sigurno nisam posto nikako da ga nagovorim da proba moj Suzuki  [ludak] Prvi motor mi je bio apn4,pa zatim etz 125,keeway i sada vozim Freewind..evo dedina masina i ja na njoj,daleke '90.godine.

Black Adder

Slika govori vi¹e od 1000 reèi