Glavni meni

Servisiram motore MotoManijaka za ladno pivo

Započeo UFF, 20 Jun, 2011, 00:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major


UFF


dzimika

razbusuje se klin i izvadi a posle moze kao na yamahi da se stavi klin sa onim osiguracima bez da se zavija negde i i sluzi samo da drzi plocice na mestu i nema neke sile na njemu
inace to se odnese kod nekog strugara i majstor to na stibnoj malo samo razbusi
popsi je imao taj problem i resio ga ovako

UFF

pa kod njega i jeste klin sa osiguracem koji se ne zavija :)
ali je zapeko i nema sanse da se izvuce

da su samo stavili ebeni inbus sve bi bilo ok

Darko

Brate, dzimika je u pravu skroz. Mozda je bilo pametnije da smo razbusili klin i umesto njega stavili bilo kakav klincic sa osiguracem ,nego sto smo busili sa zadnje strane

UFF

pa rezolucija je rekao da se tako vadi
meni sve jedno, mozemo ti razbusimo cela kljesta :D

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Citat: Darko poslato 19 Jun, 2013, 13:24
Brate, dzimika je u pravu skroz. Mozda je bilo pametnije da smo razbusili klin i umesto njega stavili bilo kakav klincic sa osiguracem ,nego sto smo busili sa zadnje strane
kada zapekne i kada je bez navoja onda bi moglo da se izvadi ako se greje i hladi ali vrlo cesto ni tada nece da popusti
najjednostavnije je da se razbusi a najsigurnije je kad se klesta stegnu u stegu i onda lagano stubnom busilicom razbusis klin i odma kod strugara narucis drugi i zavrsis posao, jeste jedan dan bez motora ali si trajnije resio problem
a novi klin se premaze sa mascu (moze i guscija :D ) i onda vise tih problema nemas
i jeste vam revolucija rekao da se razbusi ali ne dok drzite u rukama

Lazic

Citat: dzimika poslato 19 Jun, 2013, 14:25
i jeste vam revolucija rekao da se razbusi ali ne dok drzite u rukama


Kao da sam ja radio... :o [facepalm] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Hurricane

..niste svesni koliko je to bilo zavareno..

svejedno i da je razbu¹en ovaj prvi deo klina koji prolazi kroz prvu rupu, morao bi klin na silu da se iskrivi da bi se oslobodila
jedna pa druga ploèica, pa onda opet da se razbu¹uje onaj krajni deo klina koji ulazi u kle¹ta oko 1 cm, koji je tek bio zapekao..
i tek onda da se zamene ploèice i ubaci novi klin...i to sve kod nekog strugara u radionici..
eto tako bi trebalo u ovom sluèaju..

meðutim mi smo se opredelili za drugu metodu jer nam je izgledalo da æe izaæi lako ukoliko se malo izbije sa druge strane i koja inaèe u 90% upali..
naèi bu¹enje pored sisice pod 45 stepeni do samog klina i onda izbijanje..
ovom metodom nije potreban strugar jer klin ostaje funkcionalan, i mo¾e na parkingu da se odradi...

inaèe smo dobro sve izbu¹ili iako je u ruci raðeno, problem je bio ¹to kad smo do¹li do klina nije reagovao na izbijanje
taènije bio je to kao ¹to dr.Rev reèe jedan od onih 10% kod kojih mo¾da neæe upaliti ni ta metoda, jer je do¹lo do potpunog sjedinjavanja klina i kle¹ta..


..ja èvrsto verujem da su to bile fabrièke ploèice, tj da klin nikada nije bio ni vaðen..

Lazic


Slaninar

Bakarna mast na navoje pre zavrtanja i stezanja. Posebno ako je koNJbinacija aluminiuma i èelika. Svi ¹rafovi laganica silaze, a ne odvræu se sami od sebe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane


Lazic


dzimika

Citat: hurricane poslato 19 Jun, 2013, 14:53
..niste svesni koliko je to bilo zavareno..

svejedno i da je razbu¹en ovaj prvi deo klina koji prolazi kroz prvu rupu, morao bi klin na silu da se iskrivi da bi se oslobodila
jedna pa druga ploèica, pa onda opet da se razbu¹uje onaj krajni deo klina koji ulazi u kle¹ta oko 1 cm, koji je tek bio zapekao..
i tek onda da se zamene ploèice i ubaci novi klin...i to sve kod nekog strugara u radionici..
eto tako bi trebalo u ovom sluèaju..

meðutim mi smo se opredelili za drugu metodu jer nam je izgledalo da æe izaæi lako ukoliko se malo izbije sa druge strane i koja inaèe u 90% upali..
naèi bu¹enje pored sisice pod 45 stepeni do samog klina i onda izbijanje..
ovom metodom nije potreban strugar jer klin ostaje funkcionalan, i mo¾e na parkingu da se odradi...

inaèe smo dobro sve izbu¹ili iako je u ruci raðeno, problem je bio ¹to kad smo do¹li do klina nije reagovao na izbijanje
taènije bio je to kao ¹to dr.Rev reèe jedan od onih 10% kod kojih mo¾da neæe upaliti ni ta metoda, jer je do¹lo do potpunog sjedinjavanja klina i kle¹ta..


..ja èvrsto verujem da su to bile fabrièke ploèice, tj da klin nikada nije bio ni vaðen..
ali bas iz tog razloga sto obicno budes baksuz da se tebi bas zalomi treba da se razbusi jer si ovako izbusio rupu a nista nisi dobio
lako je utvrditi koliko je zapekao, ako ne mrda ni kad ga tuces cekicem nista drugo nece pomoci

Hurricane


Lazic

A ¹ta je sa tim pivom...??? Ko hoæe da pomogne bankrotiranoj pijanici, primam donacije na adi posle 17h...:D

goranvojska

Citat: Laziæ poslato 19 Jun, 2013, 16:01
A ¹ta je sa tim pivom...??? Ko hoæe da pomogne bankrotiranoj pijanici, primam donacije na adi posle 17h...:D
ja samo treba da dodjem

Lazic


UFF

danas smo i na mazzievom triumphu promenili ulje

zbog engleske pristupacnosti filteru morao je da radi srafciger

kakav sam profesionalac sunce ti ebem :)


http://s8.postimg.org/pk87usjad/Image9328.jpg