Glavni meni

Институције наше земље или мртви МУП!!!

Započeo Dzoks, 11 Jun, 2011, 12:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zmiya

pre nekoliko godina kupim ja kombi,dam èoveku pola para,i aj reko da proverim,a ono se na te tablice vodi ©koda Octavia..
odem u ponedeljak u Mup u Valjevo,u sistemu se stvarno tako vodi..ode ona u arhivu da proveri u papirima,kaze:na¹a gre¹ka,sad je ispravljeno..

Dzoks

Када помислите да не може бити горе. . . . верујте ми да се варате.....


Мало да убацим још једну сличну анегдоту пре него што наставим да вам пирчам развој догађаја.
Одем до банке (Кредитагриколе) да продужим минус, донесем папира као да дижем кредит и кажем добар дан добар дан, изволите....
жао ми је господине не можмо вам примити овај захтев, то морате у матичној филијали   (Темерин). Кажем ја нема фрке, ајде ви лепо мене
да пребаците да ми ово буде матична филијала па да лепо онда ВАМА предам папире, каже риба, жао ми је господине захтев за промену матичне филијале можете поднети само у вашој тренутно матичној филијали       одлепио сам.

Због ради горе наведених догађаја спакујем се ја да идем за Темерин....
Дођем око 11 сати у суп, одем до шалтеруше и објасним јој проблем, и наравно добијем очекивани одговор:''Жао ми је господине али возило сада не можемо убацити у систем пошто нови систем то не дозвољава, ваше возило нема нове таблице а са старим га не можемо убацити у систем...''. На моје питање ЗАШТО возило већ није унето у систем добио сам одговор:''Не знам''. Окренем се ја и лепо код Начелника, заменика или командира, ко год ме први прими. Заменик ме прими ја му објасним проблем он ми каже да не могу возила да се уносе бла бла бла иста прича као шалтеруша. Само док сам се са њим објашњавао заборавих да и њега питам ЗАШТО није унето до сада. Обећа ми човек бог зна како да ће ОДМАХ одговорити на депешу из Београда исти дан да ће имати те податке бла бла бла.
Бар сам смирио савест, на један мали моменат...
Пошто сада не возим мотор имам мало времена да се забавим са следећим стварима:

http://prezentacije.mup.gov.rs/sukp/zalbe.html

Не морам ништа да решим али ћу бар да им досађујем.....

Када сам завршио у супу одем ја тако до банке......
Добар дан.......треба минус да ми решите ево СВИ папири....каже опуштено она риба да лик који то обрађује није ту и да долази тек у петак   добро дошли у србију.....Бар сам успео да решим да ми се матична филијала пребаци за БГ.
Унесрећен тако тиме што ништа нисам решио онако како сам очекивао, после посете фамилији, кренам лагано кући за БГ . . .
И онда ниоткуда ме упуца радар......једноставно постоје дани када човек не треба устајати из кревета.....
Мангулице рулз :)

Dzoks

У уторак одем поново у Љермонтову, добар дан добар дан....
поче риба да ми региструје мотор...извади таблицу стави испред мене .... ја сае понадао ево је...
кад каже неће да ми повуче податке из система....мислим се ја повуци мени пар пута па да видиш систем (извињавам се на вулгарностима али ето)
и онда чувена реченица (Жао ми је господине али не можемо да вам региструјемо мотор пређите код колегинице )...
Попуним ја тако захтев за допуну података....Извините коме ја могу да се жалим на то што возило није унето у систем? Каже она мени идите у Темерин код начелника?! Хеботе.....
Мангулице рулз :)

Dzoks

Али нашао сам начина....

http://www.mup.rs/cms_cir/ministarstvo.nsf/biro-za-prituzbe-i-predstavke.h

Звао испричао причу каже жена само ти то нама пошаљи....
Мангулице рулз :)

Lazic

Citat: Dzoks poslato 16 Jun, 2011, 12:44
И онда ниоткуда ме упуца радар......једноставно постоје дани када човек не треба устајати из кревета.....

Dobro bre, odakle ti ideja da ides kolima...??? [ludak] [ludak] [ludak] Dok oni vide da nemas tablicu, vec si odavno daleko... Inace, prosle godine dok sam se zezao oko istih stvari, sve sam u 16 vozio motor sa kolor fotokopijom stare odjavljene tablice... [yahoo]



Da si isao motorom, ceo stres bi ti lakse pao... kao lek...

Dzoks

Мангулице рулз :)

Gašpar

Kad smo vec kod institucija u nasoj zemlji  :D

Otvorite sajt Narodne skup¹tine (www.parlament.rs) i kucajte "st0maraka" (bez navodnika, nula umesto O). :)

Lazic


UFF


CADILLAC

Gomila neradnika ,...i gomila  [govance]...nama [pomazi_me] [vrucina]...a njima  [pecanje] [sunce]...zaluta i po neka platica od 200 000 din.+.....nije im lako ;) [djavo]
BMW BoxerClub Pancevo 666

Gašpar

Ne otvara vam ovo?  ;)




P.S. Ovo Paint zaokruzivanje nisam ja radio  :D

Ostoja

Moje iskustvo> Kupim pre par godina od vlasnika iz Loznice auto i pouchen ranijim iskustvima put pod noge pa u Loznichki MUP. Tetka pred penziju za dva minuta otvori gomilu svesaka, proveri, upisa, napisa na saobracajnoj da je vozilo odjavljeno i tablice vracene i dade mi jednu tablicu i reche da istu fotokopiram i vratim joj a kopiju zalepim na stakla auta i tako idem za Beograd jer mi josh vredi tehnicki i osiguranje.
Stignem u Bg, omiljeni MUP Vozdovac, gospodje Azdaja (chujem da je najzad otishla u penziju) ukuca broj shasije u sistem i ladno reche: ne slazu vam se brojevi sa brojem u sistemu. Pokushah joj objasniti da na autu i u saobracajnoj stoji isti broj, kao i u MUP-u Loznica. Ne moze to tako, idite u 29-ti da vam veshtache broj, sistem je sistem. Ja se lepo izvinim i kazem joj da mi se juche dok sam na svom terminalu kucao broj shasije u sistem potkrala greshka, ona me bledo gleda. Na pitanje pa ko kuca brojeve u sistem reche: mi normalno. Pa kakve veze imam ja sa vashom greshkom. Otkachi me i posla nazad za Loznicu da ja tamo vidim shta nije u redu.
Ne budem lenj, nazad u auto pa u Loznicu i dodjem u pet do tri, sluzba radi do tri. Opet ona tetka, kaze zar vi ne odoste za Beograd? Objasnim joj na brzinu problem, zena se krsti. Prvi dosije toga auta je ovde kod mene, sve se slaze u papirima i na autu, shta vi imate sa tim shto je to neko pogreshno kucao?
Uze tetka telefon, zovnu Shabac, reche onom za terminalom gde je greshka i zamoli ga da to odmah ispravi a ona ce ujutro depeshom da mu poshalje zahtev. Sve to bi gotovo za dva minuta.
Chudila se shto su me slali nazad, oni to sluzbenim telefonom provere za minut i isto tako isprave, za to se ne cimaju stranke
Vratim se nazad u Vozdovac, vec skoro sedam sati, opet ona tetka, lepo joj dam papire i kazem shta su mi rekli u Loznici. Ona mrtva ladna, napisa saobracajnu, dade tablice i iskulira me...
Dragi nash MUP....
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

gane


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Da li se secate price kako za vreme Slobe zivimo u policijskoj drzavi....plavih sad ima bar 50 posto vise, imaju beneficiran radni staz i redovne plate...iz tih razloga su povecali takse za sve "usluge" koje pruzaju gradjanima, a postali su revnosni u naplati kazni. Ne jure kriminalce vec gledaju kako da namaknu neku kintu, na crno, sto bi rekli...drze plavi obezbedjenja svim mafijasima u gradu...doduse posle radnog vremena ili za vreme neplacenog ili suspenzije....mrzim plave od malena....jos su me na matiku vijali pre trideset godina....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


zmiya


MIGE


Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: MIGE poslato 18 Jun, 2011, 22:34
e,revolution,morao sam da ti dam  +  :D
ZNAM DA JE BILO TESKO...KAKO  SI SAMO PODNEO. ;D
Nego ostao si mi duzan i onaj telefon od megaultraturbo majstora....bar na pp....hocu da ga mrzim
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11