Glavni meni

HELP masina prezupcila - saveti sta raditi itd...

Započeo SSZGO, 26 Maj, 2011, 20:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


MIGE

Citat: mohikanac poslato 28 Maj, 2011, 12:11
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 09:05
sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

I da ga rasturi,odakle mu taj isti dan ventili(u zavisnosti koliko je pokrivo) i dihtung glave, spanel ili klizac lanca(jer jedno od ta dva je i kriva za havariju) a da ne pricamo ako je koja vodjica stradala,ili se pecurka ventila odlomila i izubijala glavu,pukao klip.....

Svasta ima da se cuje na ovom forumu.:)
pa vidis druze,ima ozbiljnih servisa i majstora,imaju dosta novih i polovnih rezervnih delova,ne popravljaju tamice i jugice(pretpostavljam da si na takve svastara majstore naletao u svojoj blizini)nego motore i to samo japanski program rade,najvise zujalice.jedan dan im treba da rastave motor,odnesu glavu na obradu i sklope ga sutradan,otprilike oko 30-35 sati prodje od ostavljanja motora do podizanja istog.ako trenutno nesto nemaju na lageru(od delova za generalnu),u takvom slucaju motor zavrsavaju za 2 dana.Na ovom forumu mogu se cuti dobre stvari i informacije,meni je iskreno zao sto si ti navikao na ONAJ drugi forum!pozdrav

djolevidak

mehanika nije bas lak posao ;) a najbolje je biti sam svoj majstor kad stane na putu ti znas od prilike sta je slabo ;)

sasafilipovic

Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 17:42
Citat: mohikanac poslato 28 Maj, 2011, 12:11
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 09:05
sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

I da ga rasturi,odakle mu taj isti dan ventili(u zavisnosti koliko je pokrivo) i dihtung glave, spanel ili klizac lanca(jer jedno od ta dva je i kriva za havariju) a da ne pricamo ako je koja vodjica stradala,ili se pecurka ventila odlomila i izubijala glavu,pukao klip.....

Svasta ima da se cuje na ovom forumu.:)
pa vidis druze,ima ozbiljnih servisa i majstora,imaju dosta novih i polovnih rezervnih delova,ne popravljaju tamice i jugice(pretpostavljam da si na takve svastara majstore naletao u svojoj blizini)nego motore i to samo japanski program rade,najvise zujalice.jedan dan im treba da rastave motor,odnesu glavu na obradu i sklope ga sutradan,otprilike oko 30-35 sati prodje od ostavljanja motora do podizanja istog.ako trenutno nesto nemaju na lageru(od delova za generalnu),u takvom slucaju motor zavrsavaju za 2 dana.Na ovom forumu mogu se cuti dobre stvari i informacije,meni je iskreno zao sto si ti navikao na ONAJ drugi forum!pozdrav

Eh da niko od nas nije popravaljao motor mo¾da bi i poverovao u ovu bajku...

MIGE

Citat: sasafilipovic poslato 28 Maj, 2011, 18:50
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 17:42
Citat: mohikanac poslato 28 Maj, 2011, 12:11
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 09:05
sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

I da ga rasturi,odakle mu taj isti dan ventili(u zavisnosti koliko je pokrivo) i dihtung glave, spanel ili klizac lanca(jer jedno od ta dva je i kriva za havariju) a da ne pricamo ako je koja vodjica stradala,ili se pecurka ventila odlomila i izubijala glavu,pukao klip.....

Svasta ima da se cuje na ovom forumu.:)
pa vidis druze,ima ozbiljnih servisa i majstora,imaju dosta novih i polovnih rezervnih delova,ne popravljaju tamice i jugice(pretpostavljam da si na takve svastara majstore naletao u svojoj blizini)nego motore i to samo japanski program rade,najvise zujalice.jedan dan im treba da rastave motor,odnesu glavu na obradu i sklope ga sutradan,otprilike oko 30-35 sati prodje od ostavljanja motora do podizanja istog.ako trenutno nesto nemaju na lageru(od delova za generalnu),u takvom slucaju motor zavrsavaju za 2 dana.Na ovom forumu mogu se cuti dobre stvari i informacije,meni je iskreno zao sto si ti navikao na ONAJ drugi forum!pozdrav

Eh da niko od nas nije popravaljao motor mo¾da bi i poverovao u ovu bajku...
sve zavisi sta si popravljao  ;)

balcan girl

Brate stigao ti je majstor na forum :D javi se stronseru :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 19:02
Citat: sasafilipovic poslato 28 Maj, 2011, 18:50
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 17:42
Citat: mohikanac poslato 28 Maj, 2011, 12:11
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 09:05
sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

I da ga rasturi,odakle mu taj isti dan ventili(u zavisnosti koliko je pokrivo) i dihtung glave, spanel ili klizac lanca(jer jedno od ta dva je i kriva za havariju) a da ne pricamo ako je koja vodjica stradala,ili se pecurka ventila odlomila i izubijala glavu,pukao klip.....

Svasta ima da se cuje na ovom forumu.:)
pa vidis druze,ima ozbiljnih servisa i majstora,imaju dosta novih i polovnih rezervnih delova,ne popravljaju tamice i jugice(pretpostavljam da si na takve svastara majstore naletao u svojoj blizini)nego motore i to samo japanski program rade,najvise zujalice.jedan dan im treba da rastave motor,odnesu glavu na obradu i sklope ga sutradan,otprilike oko 30-35 sati prodje od ostavljanja motora do podizanja istog.ako trenutno nesto nemaju na lageru(od delova za generalnu),u takvom slucaju motor zavrsavaju za 2 dana.Na ovom forumu mogu se cuti dobre stvari i informacije,meni je iskreno zao sto si ti navikao na ONAJ drugi forum!pozdrav

Eh da niko od nas nije popravaljao motor mo¾da bi i poverovao u ovu bajku...
sve zavisi sta si popravljao  ;)
Jel i tebi ko onom liku sa BJB Rade kocka za dva sata izvadio motor, uradio generalnu i vratio motor u ram...kleo se covek u majku rodjenu...kaze na njegove oci.
Generalno moze da se desi da bas za taj model ima celi agregat u rasturu i da je dobro bas ono sto tebi ne valja....meni je trazeno 400 evra za glavu od r6 99...tako verovatno moze...ali moras da imas sigurno dobru glavu bas od tog modela, a to znaci hangar delova.....a da ja imam to prodavao bi delove i ne bih se drkao sa mehanikom..odnosno bi...restaurirao bih matore sprave za svoj racun...ne bih se drndao sa rokovima i kvalitetom...vec bite deo..zalen sie bitte...aufiedersehn
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

Citat: revolution poslato 28 Maj, 2011, 20:13
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 19:02
Citat: sasafilipovic poslato 28 Maj, 2011, 18:50
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 17:42
Citat: mohikanac poslato 28 Maj, 2011, 12:11
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 09:05
sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

I da ga rasturi,odakle mu taj isti dan ventili(u zavisnosti koliko je pokrivo) i dihtung glave, spanel ili klizac lanca(jer jedno od ta dva je i kriva za havariju) a da ne pricamo ako je koja vodjica stradala,ili se pecurka ventila odlomila i izubijala glavu,pukao klip.....

Svasta ima da se cuje na ovom forumu.:)
pa vidis druze,ima ozbiljnih servisa i majstora,imaju dosta novih i polovnih rezervnih delova,ne popravljaju tamice i jugice(pretpostavljam da si na takve svastara majstore naletao u svojoj blizini)nego motore i to samo japanski program rade,najvise zujalice.jedan dan im treba da rastave motor,odnesu glavu na obradu i sklope ga sutradan,otprilike oko 30-35 sati prodje od ostavljanja motora do podizanja istog.ako trenutno nesto nemaju na lageru(od delova za generalnu),u takvom slucaju motor zavrsavaju za 2 dana.Na ovom forumu mogu se cuti dobre stvari i informacije,meni je iskreno zao sto si ti navikao na ONAJ drugi forum!pozdrav

Eh da niko od nas nije popravaljao motor mo¾da bi i poverovao u ovu bajku...
sve zavisi sta si popravljao  ;)
Jel i tebi ko onom liku sa BJB Rade kocka za dva sata izvadio motor, uradio generalnu i vratio motor u ram...kleo se covek u majku rodjenu...kaze na njegove oci.
Generalno moze da se desi da bas za taj model ima celi agregat u rasturu i da je dobro bas ono sto tebi ne valja....meni je trazeno 400 evra za glavu od r6 99...tako verovatno moze...ali moras da imas sigurno dobru glavu bas od tog modela, a to znaci hangar delova.....a da ja imam to prodavao bi delove i ne bih se drkao sa mehanikom..odnosno bi...restaurirao bih matore sprave za svoj racun...ne bih se drndao sa rokovima i kvalitetom...vec bite deo..zalen sie bitte...aufiedersehn
nikad nista napamet ne pricam!nisam od onih koji kenjaju po forumima i retko cak i pisem.znam u sta sam se par puta uverio licno,nemam nameru dalje da se raspravljam,ipak nije ovo bjb a svi koji me znaju licno,mogu da potvrde da nisam landara i covek koji nesto obecava a ne moze da ispuni!toliko od mene i sretno sa majstorima koji dihtung,obradu glave,zamenu ventila i mali servis rade duze od dva dana!!!!! [hello]

Dzigi Boy

Manijaci nemojte smarati forum ovolikim citatima i glupostima, koga zabole sta se prica na BJB?????


Dajte sszgo neki koristan savet, a ove price nemaju smisla?????

I sta ce sszgo glava kada ima svoju koje ce napraviti?????

MIGE


Simon69

Da se vratimo na R1,ne budem dva dana kuci pa odmah propustim nekakvo sarafanje.Spaner zakazao...I,skinu li glavu?
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

SSZGO

@revolution - o kojim rupama pricamo? gde da sipam benzin?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ra$a

okrenes glavu naopcke i sipas u kompresioni prostor.

Dzigi Boy

sszgo, ako imas kompresor, okreni glavu kao sto ti je rasa rekao sipaj benzin oko ventila i onda opici kopresorom u usisnu i izduvnu granu..........ako je sve ok nece biti nikakvog buckanja oko ventila...to ti je najbrza provera jos je pod pritiskom...


jbg. ako nemas kompresor, moras ga brzo nabaviti jer ti ocigladno treba kako u ovom slucaju a tako i za mnoge druge stvari.........a mozes i da napravis od kompresora za zamrzivac alternatrivni koji ce ti raditi posao....

SSZGO

glava je skinuta, evo snimka sta sam radio, i na kraju snimak klipova

skidanje glave yamaha r1
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ra$a poslato 28 Maj, 2011, 21:06
okrenes glavu naopcke i sipas u kompresioni prostor.

nenenenenne
sipas prvo u rupe od usisa...obelezis koje pustaju, pa onda u rupe od izduva...i takodje zabelezis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

evo ovako, kada okrecem sraf na radilici, klipovi idu normalno gore dole, 1 i 4,
2 i 3... na njima se nalazi sloj garezi na povrsini, kako to da skinem?


sad, sto se tice glave, stavljam slike bregastih da mi kazete u kakvom su stanju,

kapice ventila - unutra imaju neki mali magnet, e sad, jedan magnet mi je negde ispao i ne mogu da ga nadjem. gde da nadjem isti takav?

ja sam pritiskao rukom kapice ventila i svi oni se otvaraju dole, jedino sto sam na par njih osetio i malo stucanje, kao da zastaju tu i tamo...
opet, svi su bili garavi, kako se to cisti?

kad smo vec kod toga - kako se uopste vade ventili iz glave?
treba li specijalni alat? na vrhu vidim malecni osigurac ali ne znam kako bih ga skinuo...

slike stizu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

@mikica-mige....ja ne znam nijednog u svetu...osim ako mislis na orange counti shopperse...koji mogu da urade to za dva dana...manje gledaj televiziju...ja 25 godina drkam motore i nikad se nije desilo da sv e ide kako sam zamislio,,,,,a i kad zamislim to traje duze..
Ako ti znas nekog ko to moze da utradi za dva dana javi mi da kada mi je hitno , platim lepo njemu da uradi to...i to u full sezoni kada imam u radionici petnaest motora odjednom...
cekam odgovor...dakle ime servisera koji to moze da uradi za dva dana...cena nije bitna, u okvirima normale....i telefon za one kojima je bas hitno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: SSZGO poslato 28 Maj, 2011, 21:15
evo ovako, kada okrecem sraf na radilici, klipovi idu normalno gore dole, 1 i 4,
2 i 3... na njima se nalazi sloj garezi na povrsini, kako to da skinem?


sad, sto se tice glave, stavljam slike bregastih da mi kazete u kakvom su stanju,

kapice ventila - unutra imaju neki mali magnet, e sad, jedan magnet mi je negde ispao i ne mogu da ga nadjem. gde da nadjem isti takav?

ja sam pritiskao rukom kapice ventila i svi oni se otvaraju dole, jedino sto sam na par njih osetio i malo stucanje, kao da zastaju tu i tamo...
opet, svi su bili garavi, kako se to cisti?

kad smo vec kod toga - kako se uopste vade ventili iz glave?
treba li specijalni alat? na vrhu vidim malecni osigurac ali ne znam kako bih ga skinuo...

slike stizu...
to sto mislis da je magnet, to je plocica kojom se steluje zazor ventila. za skidanjue venmtila ti treba alat, ali prvo utvrdi koje ventile treba da skines...i nemoj da pomesas soljice i plocice...jer ako si to uradi ima da se useres dok nasteluijes sve ventile...ne kreces iz zazora vec iz nule..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzigi Boy