Glavni meni

KLE 500

Započeo gaja, 26 Oktobar, 2010, 02:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

@Gavra & Taraba:

[cheers] [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gavrolini poslato 04 Jun, 2011, 17:25
Jedina dobra stvar kod tog motora je mala potrosnja i relativno povoljna registracija. E sad po mom misljenju jedan agregat ne moze da bude dobar i za enduro i za naked-a i za chopera i za sport turera. Kawa je tih godina gurala taj agregat gde god je stigla(en500,KLE,er5,gpz) i po meni ni jedan od tih motora nema performanse kakve bi trebao da ima. AJ da kazemo da taj agregat i odgovara za er5 i gpz ali svakako nije za enduro  i choper.  Motor koji je mrtav u malim a dobija snagu u malo vecim obrtajima svakako nije za enduro. Kle je neudoban do zla boga,bar sa fabrickim sedistem. To je prihvatljivo za neki hard enduro ali kle svakako to nije. Neki kazu da je to izdrziv motor...ja se ne slazem. Kod mene je na EN500 pukao lanac u masini i to na leru...a pre toga se nije cuo ni da zvecka. Pokrsio je pola masine...a da ne pricamo o cuvenoj bolesti zvanoj MAGNET KOJI SE RASPADA SAM OD SEBE.  SVe u svemu jedno veliko sranje,koje moze da zadovolji  potrebe nekog skromnijeg vozaca ili pocetnika.
osim toga sto je jefin, nema drugih prednosti...relativno pouzdan agregat, ali u staru zastarela koncepcija sa lancem kao pogonom na korpu....govnjivi spaner koji ne radi posao ...prepravka na manuelni je pod obavezno.....idiotske vodene magistrale na vrh agregata (kawin specijalitet)....magnet koji se razlece i krsi sve sto dohvati.....kocnice koje ne koce......vesanje koje ne radi...vodena pumpa koja je izlozena pri padu na desnu stranu (pa zbog klizanja motor ostane neupotrebljiv)..zapravo najveca zamerka sa moje strane je sto je napravljen kao kinez...ma zawasaki je izmislio kineza pre kineza....jedan agregat sve namene.....i to su bili stvarno tvrdoglavi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Uuuuu Laziæu, pod hitno da prodash KLEa.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

KIZA73

Cuj da ga proda, sada ne moze ni da ga pokloni :P
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

mali_zmaj

ja vozio kineza i tvrdim da ne stoji konstatacija gore! problem sa magnetom rjesen sa novijim modelima,cak mislim 94-to na gore! moj lanac malo kucka,a imam 56-hiljada na satu! a sve ostalo stoji ali da razjasnimo,boljeg ali i jeftinijeg endura u toj klasi nije bilo!! da naglasim jeftinijeg!! nije to afrika,i nije to tenera,i usporedba.... jel sjesti na njih pa na kle-a...!! ima puno boljih bajkova naravo,ali skupljih,kako za odrzavanje,tako i sve ostalo!! nara,vno da s vremenom postane i slab i neudoban i ono i ovo..,ali pro¹lo mu je vrijeme,mene moj slu¾i,i naravno da hvalim svoga konja,ali uz sitna ulaganja,kao npr. sic,stelovanje ventila,promjena tecnosti,nikakvih kvarova nisam imao...,ja sam zadovoljan,a i mnogi koji ga voze,...sva misljenja stoje..,i istinita su manje i vise!! znam slucajeva da ih ima sa preko sto hiljada...,valjda onda valjaju barem malo!!
jin-jang

Lazic

@Revolucija:
Stani, pazi, vidi, gledaj... Ja pao na desnu stranu, motor tresnuo, klizao 4-5 metara, ne zakaci pumpu za vodu...

mali_zmaj

Eto Laziæ je pokusao da ga ubije,i nije uspijeo,a Laziæ je to,nije neka tamo...¹ta ja znam!!   [bejzbolka]       ;)   
jin-jang

Lazic


KIZA73

Citat: Lazic poslato 05 Jun, 2011, 21:40
@Revolucija:
Stani, pazi, vidi, gledaj... Ja pao na desnu stranu, motor tresnuo, klizao 4-5 metara, ne zakaci pumpu za vodu...
Da li si proveravao jel uopste imas pumpu za vodu ;)
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Lazic

ima nesto okruglo sa desne strane, ulaze neka creva u to... [rofl] [rofl] [rofl]

UFF

a gde je havarisani u ovoj temi da brani kantasaki?

Taraba

Posle ovakvog napada, d¾aba sva odbrana.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

Ma ljudi ja priznaj da motor sluzi, ali nema koji ne zveci kao daire. Nista bre ne radi motor kako treba, a nije ni jeftin. ne koci, ne ide, ne lezi....da je BMW bilo bi mi razumljivo, ali ja volim kawine motore...al ne volim taj agregat
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zuba

Ili ga hvalimo da je vrhunski ili ga pljujete da je najveæe sranje, nema sredine!? ...a ovo je ba¹ motor koji je izmeðu - nije ba¹ enduro, nije ba¹ kros, nego negde izmeðu i to je ta zlatna sredina. Motor koji se vozi kao enduro, a uvek lagano mo¾e kroz gradsku gu¾vu, preko iviènjaka, livade ili preko radova na putu! ;)

Pre nego sam kupio KLE naèitao sam se svega po netu (uglavnom ga hvale) èak i za neudobno sedi¹te...moje je fabrièko i nije mi ne¹to posebno neudobno. Mislim da je KLE odlièan motor, na kraju krajeva da nije ne bi se toliko dugo proizvodio i uspe¹no prodavao... Te prièe ne treba uzimati za pravilo jer to zavisi od sluèaja do sluèaja.
Palio sam ga X puta na gurku i nikakav problem se nije dogodio, imao sam problem sa reglerom.
Èulo se zveckanje ali sam zategao lanac ¹panerom i sve je ok...mislim da se ni kinez neæe pokvariti ako mu se sve redovno i menja i ako se koristi kako je predviðeno...mada bih kineze ipak izbegavao! :)

Jbg motor je davno tehnièki prevaziðen ali mislim da za toliko para zaista ne mo¾ete dobiti vi¹e muzike! ;)

Ian ga je nahvalio do nebesa! Kad god je pro¹ao pored njega zastajao je i govorio kako je to motor koji mo¾e da me slu¾i jo¹ mnogo godina i kako je odlièan za putovanja i jednostavan za odr¾avanje... Ako Ian ka¾e da je KLE odlièan - za mene je savr¹en!
Ka¾u da bajker samo jednom u ¾ivotu ima PRAVI motor... Mislim da je KLE moj pravi motor! Ako bude vi¹e para ispitaæu da li je to taèno...nekom Hondom naravno! :D


Ko ima ne¹to protiv KLE-a neka pogleda Laziæev i garantujem da æe vam se dopasti!  [yahoo]

Lazic


perlx

Ja jos nisam video Lazicevog KLE-a  :(
XD

Taraba

Nemam sad sliku KLE-a ali evo ti slika Laziæa pored KLE-a  [rofl]

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Odakle ti njegove slike iz Bangkoka?  ;D

Taraba

Ma to je sa nekog biznis trip-a... valjao neku robu [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Dzigi Boy

Evo vam kod mene KLE 2006 kao iz radnje...dodjite da ga gledate......

Stigli su da mu menjaju radilicu, zice ko da ih je moja baba pravila, totalni uzas i katastrofa, tockovi su obicni zicani nema tu tubelesa......

Za ovo kratko vreme sto sam video slozicu se sa Gavrom 100%....kakav crni enduro sa 2 cilidra u redu???? to je najobicnije smece, sa previse delova...kakav je ono idiotske slavina????


Ne bi mu dao moju Skelu i da mi da 2000 za tog KLE iz 2006


Po meni Enduro je enduro sa jednim cilindom, i vazdusno hladjenje naravno....jebem ti ja vodu i pumpu i hladnjam....ma djubre neopisivo!!!!!!!