Glavni meni

Shift light DIY

Započeo sasafilipovic, 08 Maj, 2011, 22:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

re¹io sam da napravim shift light sam. Na¹ao sam svakojakve ¹eme i mogu reæi da je pi***n dim da se napravi. Jo¹ uvek neznam da li da pravim sa jednom ili sa nekoliko dioda (koje æe da se prave postepeno kako dodajem gas). Uglavnom sutra naruèujem delove, trebalo bi da ko¹ta oko 300-400 dinara.

sasafilipovic

Ova tema mo¾e da se prebaci u "URADI SAM"...

Imao sam dve varijante za izradu:
1.


Stabilizacija napona na 5V,  zbog promene napona na motoru od 13,5-15V.
Koristi se LM2907 sa 8 pina i sa ovom kombinacijom otpora radilo bi do 10000rpm

2.

Ovde bi se stabilizovao napon od 12V i koristi se LM2907 sa 14 pina. ©ema je veæ napravljena za 6 dioda (2x3 redno vezanih dioda).

Radiæu prvu varijantu (5V). Naruèio sam elemente, sti¾u za neki dan.

Po¹to je izlaz sa LM2907 napon u rasponu od 0-4V sve to se mo¾e povezati sa LM3914, sa izlazom za 10 led dioda, koje æe postepeno da se pale sa porastom napona tj. broja obrtaja. To planiram da uradim kasnije, sa mo¾da èak 20 ili 30 dioda redno povezanih, kao neki digitalni meraè obrtaja.


vlada_dee


sasafilipovic

Vlado, pa ovo je sve ono ¹to sam tra¾io! Nisam ni video da si otvorio ovu temu, dodu¹e nisam tra¾io za LED obrtaljke samo za shift light.
Daj neku sliku kako je ispala tvoja ortaljka.

Gašpar

Sale, kako napreduje projekat?

sasafilipovic

Sutra kupujem delove, drugar koji drzi tv servis se obavezao da mi nabavi sve delove, ali se ukopao kod integralnog kola 2903. Tako da sutra u idem u svilajnac da kupim 2-3 komada toga i za vikend bi trebala jedna verzija da bude gotova

sasafilipovic

Gotovo... Delovi ko¹taju oko 500 dinara i malo zezanja sa lemilicom.
Probao sam na "stolu" sa nekim ureðajem za testiranje zvuènika i ekstra radi. Evo kako je ispalo:

[attachment deleted by admin]

sasafilipovic


Nikola035

Sale moze li se to odraditi na mojoj Yamahi Tzr?


sasafilipovic

Mo¾e za bilo koji motor koji ima bobinu.

Nikola035

Mogu li racunati na tvoju pomoc kad odlucim da radim shift light?

sasafilipovic


chengelle

Bravo Sale legendo,steta sto trenutno na moj motoric ima fabricki,inace bi ga mi skarabudzili imalo bi da sija sve u sesnaest (hiljada obrtaja)!!!! [rofl]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

sasafilipovic

Ma ne mo¾e ova sprava da izdr¾i toliko koliko mo¾e da se ¹estica vrti.  Ovo je samo za suzane!

chengelle

Ma dace Bog s proleca da padne jedna Suzana opet u moju avliju, pa cemo joj svasta raditi!!!! ima da bude bolja od ove stare!!!!

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!