Glavni meni

zarkovo ace joksimovica sivi r6

Započeo SSZGO, 07 Maj, 2011, 02:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

i dalje tvrdim da je vozac auta kriv. Nije smeo da se isparkirava u rikvrc ni u kom slucaju,,to je uzrok sto ga nije video....a m omak je kriv za prekoracenje brzine...ali on nije poginuo...poginuo je suvozac koji nije nista kriv.....osim sto je seo iza budale na motor.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

kome bre ti prièa¹,pa ti i iz svog dvori¹ta izlazi¹ u rikverc..

SSZGO

pa da , trebao je prvo da se isparkira (u rikverc jer drugacije ne moze) pa da se uparkira u rikverc, i onda moze da izadje...

i pritom ugradi jedan radar da moze da detektuje avione u uzletu koji tuda kruze iza krivine...

dodji na lice mesta da vidis lokaciju i sve ce biti jasno...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Panta Zemunac

Ma i ja sam malo revoltirano reagovao jer je sezona tek poèela a svaki dan u novinama, neki bajker nastradao!
Proradi mi ðigerica....svesni smo svi, da smo u 'crvenom' æim sednemo na bajk ali opet, postoje nesreæe koje su mogle biti izbegnute a sa sobom nose smrtne ishode...hebi ga, takva nam je strast!

zmiya

SSZGO,koja to be¹e ulica,ima¹ neku sliku?

pit



              Meni je poginuo drug  pre neki dan u Nisu na Apriliji 1000 .Naleteo pijani taksissta na njega pokusavajuci ispred njega da skrene u bocnu ulicu i udario ga u zadnji tocak i motorista se zakucao u znak i poginuo na licu mesta.Ne znam kolko je isao ,bilo je pola dva nocu ....na kraju krajeva nije ni bitno jer je taksista 100 % KRIV ....ali Bojanu blizancu to sad vise nije vazno....njega nema pa nema.
            Svako je kovac svoje sudbine i vozi kako misli da treba ,ali po meni gasiranje po ulici koja ima bocnih ulica je kao igranje ruskog ruleta jer nikad ne znas iz koje ulice ce da naidje bolid da ti smrsi konce.Po meni je presudno za tragediji ako u tim situacija  vozis preko 50.

zmiya

Citat: pit poslato 11 Maj, 2011, 16:38

.
            Svako je kovac svoje sudbine i vozi kako misli da treba ,ali po meni gasiranje po ulici koja ima bocnih ulica je kao igranje ruskog ruleta jer nikad ne znas iz koje ulice ce da naidje bolid da ti smrsi konce.Po meni je presudno za tragediji ako u tim situacija  vozis preko 50.



e ovo je su¹tina velike veæine ovakvih tema..

ghost rider

#47
Juce sam pricao sa ortakom od lika koji je vozio, kaze da je isao 140, ali opet kao sto gaze sszgo ulica je zajebana  vozac motora i dalje ne zna da je suvozac preminu, i cuo sam da se moli da mu drug ozdravi, uzas ljudi :(
Born to ride, ride to die....

Gašpar

Tako je uvek na zalost, gde smeju da mu kazu....
Samo, cemu opet taj smajli koji se kezi u skroz ozbiljnoj temi?

ghost rider

a jbg na fb plezic i nije toliko radostan tek kada sam napisao video sam -.- ne zamerite ljudi...
Born to ride, ride to die....

pit

#50
Citat: zmiya poslato 11 Maj, 2011, 17:24
Citat: pit poslato 11 Maj, 2011, 16:38

.
           Svako je kovac svoje sudbine i vozi kako misli da treba ,ali po meni gasiranje po ulici koja ima bocnih ulica je kao igranje ruskog ruleta jer nikad ne znas iz koje ulice ce da naidje bolid da ti smrsi konce.Po meni je presudno za tragediji ako u tim situacija  vozis preko 50.

   

e ovo je su¹tina velike veæine ovakvih tema..

     I jos nesto da se nadovezem,naravno da prilikom oduzimanje prednosti obicno PRED ZAKONOM auto bude kriv ali to poginulom bajkeru nije vazno....ono sto je vazno po meni da u vecini tih mutnih situacija atomobilista REALNO NE MOZE da ugleda motor koji je 200-300 metara daleko i koji u sekundi nailazi na auto i dolazi do udesa.

Lazic

Realno, volim da vozim brze, ponekad maalo i preteram, ali koliko sam shvatio SSZGO-a. tom ulicom ni enduracom ne bi trebalo preko 70-80kmh... Mada kad se setim kakve sam budalastine pravio sa 18 godina, verovatno me nemanje para za motor/kola, spaslo propasti... Dakle, ne treba se zavaravati, i ako ne poznajem nikoga ko vozi 50kmh, cak i skuteri od 50cc uglavnom mogu brze, sto je veca brzina, raste verovatnoca za neko sranje... Uglavnom je dovoljno malo usporiti, da je isao 80-90, imao bi vremena, sto nekad davno neko rece, i da se pocese po dupetu pre nego sto pocne da koci, ako se ne varam R6 ima odlicne kocnice...

Bas tuga...

pit



                        Ne znam da li znate za podatak da je brzima od 60 na sat ista ona kojom covek udara od beton kad paadne sa 10 -og sprata....a 200 na sat je brzina koju covek razvije posle izvesnog vremena provedeng u slobodnom padu recimo iz aviona bez padobrana.

Lazic

tacnije, posle oko 160 metara slobodnog pada se postize takozvana terminalna brzina, od oko 185kmh, posle koje se vise ne ubrzava zbog otpora vazduha, osim ako ne pikiras kao bomba a tad moze i da se ubrza i do 240kmh... Modernim kolima sa 100 treba nekih 35-40 metara da stanu, a sa vec sa 200kmh raste zaustavni put na oko 150 metara, ili oko 4 puta duze...
Dovoljno je samo malo usporiti...

SSZGO

planplus.rs pa vidite koja je ulica, ali na mapi ne vredi dok se ne prodje kroz nju...

to je ona iznad trgovacke gde idu autobusi 52, 37, 50
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bigbad86

Da se ne naljute neki ali postoji granica do koje je vozac kriv ukoliko motorista ide brzo. Ja izlazim iz vrlo nepreglednog dvorista i to u rikverc a auto je limuzina i ima dugacak gepek. Dok ja izadjem da vidim ulicu vec sam malo izasao u putanju. Sreca pa mi je ulica kratka a ja sam na sredini pa ne mogu da razvuku ni do druge brzine do mene a od skora ima i neke rupe.

Ako motorista ide x3 od ogranicenja ne vidim kako moze vozac automobila da bude kriv jedino ako ga je video pa namerno izasao. Ulica ima dve strane, pogledas levo nema nikog-pogledas desno nema nikog i krenes polako. Do tad se sa leva vec priblizio iz blage krivine motorista koji ide 100 na sat i udara te. Stvarno vozac automobila u takvoj situaciji ne moze da bude kriv jer nije ni mogao da ga vidi i da ga je trazio...

Steta velika za mlad zivot... A ovaj vozac, njemu je najgore. Ima ceo zivot da se jede zbog drugara...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bigbad86 poslato 11 Maj, 2011, 21:10
Da se ne naljute neki ali postoji granica do koje je vozac kriv ukoliko motorista ide brzo. Ja izlazim iz vrlo nepreglednog dvorista i to u rikverc a auto je limuzina i ima dugacak gepek. Dok ja izadjem da vidim ulicu vec sam malo izasao u putanju. Sreca pa mi je ulica kratka a ja sam na sredini pa ne mogu da razvuku ni do druge brzine do mene a od skora ima i neke rupe.

Ako motorista ide x3 od ogranicenja ne vidim kako moze vozac automobila da bude kriv jedino ako ga je video pa namerno izasao. Ulica ima dve strane, pogledas levo nema nikog-pogledas desno nema nikog i krenes polako. Do tad se sa leva vec priblizio iz blage krivine motorista koji ide 100 na sat i udara te. Stvarno vozac automobila u takvoj situaciji ne moze da bude kriv jer nije ni mogao da ga vidi i da ga je trazio...

Steta velika za mlad zivot... A ovaj vozac, njemu je najgore. Ima ceo zivot da se jede zbog drugara...
AKO JE IZLAZIO U RIKVERC KRIV JE...zna se kako se ulazi i izlazi sa parkinga.
Igrom slucaja sam odrastao prokleto blizu te ulice...nije bila ni iscela kada sam se provlacio, ne tako davno, ulicom kako bi dosao do drugara u repistu.
Usput da naglasim da posle udarca u auto motorcikl lansira vozaca mnogo vecom brzinom nego sto je ovaj isao...tako da pitanje brzive je relevantmo ako uspe da zakoci.
p.s.
Oni kres testovi na automobilima se rade na 40 na sat o nedeformabilnu prepreku....za motor kola sunedeformabilna prepreka.

Ne branim momka, ali mene je u Marickoj ulici pre dvadest godina omlatio seljak koji je skretao u svoje dvoriste bez zmigavca. Strao covek, presao ulicu, otvorio kapiju, ja ga video kako seda u kola...spustio brzinu dao zmigavac,,,,,kad on pun levi i pravo u kapiju...a ja u juga. Isdao sa 40 na sat, ali je covek jednostavno krenuo pet metara ispred mene, i zatvorio mi ceo put. Jednostavno ...imao je vremena da pogleda, ali nije ni gledao...jer da je gledao on bi video...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

a ono kad si èoveku urniso keca iliti zastavu 101?

Lazic

Cuti, tad je shvatio da i ljudska bica mogu da lete kontrolisano, makar malo... Imao je srece vise nego pameti...

ЯЭВОЛУТИОН

taj je izasao na raskrsnicu i stao....tu nisam ni kocio...kave veze ima koliko sam isao kad ja njega nisam ni video...jednostavno sam se lansirao u ciganjski papair....bog ih hranio i cuvao...samo oni nek skupljaju papir
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11