Glavni meni

merenje i par pitanja oko kompresije

Započeo SSZGO, 05 Maj, 2011, 03:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam ovde suvisan...ima dokonijih
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


Havarisan

nisam navikao da revolution tako brzo odustane!

SSZGO

da razjasnimo nedoumicu...

stepen kompresije je 11.8:1
a pritisak u cilindru je (treba da bude) 14.5 bara

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Ka¾u, ako je kompresija na svim cilindrima ista, onda nema problema. Problem je ako jedan ili dva imaju drugaèiju kompresiju.

A za potro¹nju... mnogi la¾u za potro¹nju, oko toga se ne treba tangirati. I ja sam poèeo da la¾em, veæ mi se smuèilo da mi i motor i auto tro¹e najvi¹e u Jagodini, tako da sam sada smanjio potro¹nju motora na 4 litra, a auta na 10litra u gradu. Bole mene...

SSZGO

razlika na merenju izmedju cilindara je varirala mozda nekih pola bara tako da je tu sve ok, svecice su pokazale dobru boju i motor ne trosi ulje (nesto malo mora)...

a ovo da lazu za potrosnju - hmm, to mi je padalo na pamet jer ispade da ja imam notor koji najvise trosi u gradu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

pa naravno da najvise trosi kad je najbrzi ;)

ra$a

Citat: ¹tampar poslato 05 Maj, 2011, 11:03
Fabrika nije napisala pritisak 14,5 nego ''stepen kompresije'' 14,5:1 a to s odnosi na sabijanje sme¹e u cilindru ako sam se dobro izrazio...

koji to motor fabrièki ima stepen kompresije 14.5:1? mislim na motocikle.

isterivac

Citat: ra$a poslato 05 Maj, 2011, 12:57
Citat: ¹tampar poslato 05 Maj, 2011, 11:03
Fabrika nije napisala pritisak 14,5 nego ''stepen kompresije'' 14,5:1 a to s odnosi na sabijanje sme¹e u cilindru ako sam se dobro izrazio...

koji to motor fabrièki ima stepen kompresije 14.5:1? mislim na motocikle.

Koliko ja znam, stepen kompresije varira od modela motora, broj cilindara, zapremine... Ispravite me ako gresim.
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

SSZGO

pa napisao sam iznad da je 11.8:1 stepen kompresije a pritisak u cilindru pri proveri treba da bude 14.5 bar
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

¹tampar

Citat: ra$a poslato 05 Maj, 2011, 12:57
Citat: ¹tampar poslato 05 Maj, 2011, 11:03
Fabrika nije napisala pritisak 14,5 nego ''stepen kompresije'' 14,5:1 a to s odnosi na sabijanje sme¹e u cilindru ako sam se dobro izrazio...

koji to motor fabrièki ima stepen kompresije 14.5:1? mislim na motocikle.

U pravu si,i meni se uèinilo povisoko ali ako pi¹e...sad se priseæam da je nekada davno bilo u Motorradu podu¾e obja¹njenje a èini mi se da je postojao razlièit raèun izmeðu japanaca i ostalih proizvoðaèa...tako su japanci imali mnogo visok stepen kompresije u odnosu na ostale proizvoðaèe ali je onda neko objasnio da oni to drugaèije raèunaju???Ako se ne varam,pro¹lo je mnogo godina a mrzi me da prevræem stare novine.....
  Sve u svemu ima mislim motocikla i sa 16:1 ali se ne seæam dal' su serijski ili ''doraðivani''....

Ono ¹to je bitno za SSZGO je da mu je pritisak u cilindrima  dobar...14,5 bara bi mo¾da bilo da si odvrnuo gas do kraja pri merenju...ali 12,5 je sasvim korektno...teraj...

ЯЭВОЛУТИОН

Evo da ne bude da sam odustao. Mislim da gospodim SSZGO ima ozbiljnih problema.....misli da mu motor mnogo trosi (smanjiti gas za trecinu pa ponovo izmeriti), merio je kompresiju na motoru koji dobro radi , ne trosi ulje i ne garavi auspuh (dokonije), i jos nas zajebava sa gomilom pitanja.....zato vidim da ima dokonih na forumu od mene, pa ne bih da se pridruzujem zajebanciji.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

easy

eeee imas za iljadarku a nemas za benzin c c c

SSZGO

evo jednog novog detalja - potrosnja je ustvari 7.6-7.9 litara
problem je u tabli - ispisuje manju kilometrazu

danas smo testirali uporednom voznjom, suzuki k7 presao 13.2km, ja presao 11.7

takodje mi ispisuje i manju brzinu, ja idem 35, drugar 40, 
ja 70kmh on 80kmh..., tj izgleda, na svakih 35kmh gresi za 5...

BTW tabla je sa nove r1, verovatno je greska zbog razlicitog broja obrtaja, 13000 kod mene, 15000 kod njih, a i lancanici nisu isti (16:43 i 17:45)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Davno je jedan moj drug svasta radio na YUGU, sam cackao, obilazio majstore
ali niko nije mogao da smanji OGROMNU potrosnju......

Tek kad ga je prodao, kupac pita:

Vidim da je bazdaren u miljama, za amercki trziste, ODLICNO!!!!

I on se doseti sVojih muka i samo se NASMEHNE.... da, da, AMERIKANAC!!!!!
Ride It Like You Stole It

mohikanac

Ponekad pomislim da nas SSZGO namerno zajebava i izmislja probleme :) .........

zmiya

nemoj tako da prièa¹ za èoveka da ti sutra ne banem na vrata.. [rofl]

mohikanac

Zmijo jesi li sklopio motor,mislim jel ti motor u voznom stanju,da navratim u subotu ako si kuci,da pogledam azdaju,ako bude lepo vreme............

Lazic

Citat: SSZGO poslato 05 Maj, 2011, 21:50
evo jednog novog detalja - potrosnja je ustvari 7.6-7.9 litara
problem je u tabli - ispisuje manju kilometrazu

danas smo testirali uporednom voznjom, suzuki k7 presao 13.2km, ja presao 11.7

takodje mi ispisuje i manju brzinu, ja idem 35, drugar 40, 
ja 70kmh on 80kmh..., tj izgleda, na svakih 35kmh gresi za 5...

BTW tabla je sa nove r1, verovatno je greska zbog razlicitog broja obrtaja, 13000 kod mene, 15000 kod njih, a i lancanici nisu isti (16:43 i 17:45)

Na svu srecu bilo je lakse uraditi generalnu, nego se provozati sa gpsom u dzepu... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Inace, ako stalno onoliko drzis u prvoj kao ono vece kad si posao, i ne trosio ti 10 litara... [yahoo]

RoaD GunneR

Citat: Lazic poslato 06 Maj, 2011, 01:32
Inace, ako stalno onoliko drzis u prvoj kao ono vece kad si posao, i ne trosio ti 10 litara... [yahoo]
Nemas ti pojma, njegov je automatik :P