Glavni meni

ROMANIA

Započeo Cale, 03 Maj, 2011, 21:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cale

Ne daju da se snima ako ne platis kartu za "foto" pa me je jedna tetka izbacila.Jbg nisam znao. ;D.Ovo sto sam ja snimio je oko 5 % onoga sto ima da se vidi unutra.
         http://youtu.be/3ovrtusPfoc

Cale

 [zev] [zev] [zev] [hello] [hello] [hello]

serbduck



  Bravo !  Cekam nastavak...

   [watching]

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Cale

Evo adrese za rudnik soli u Prajdu.
http://youtu.be/fg_2cOoEfbA

Cale

Posle posete dvorcu Peles,potrazili smo mesto za kampovanje.Posto nismo znali dali u blizini ima uredjenih kampova nasli smo jedan "divlji" na par km od dvorca prema Brasovu.A u tom "divljem" kampera koliko hoces.Ja tvrdim da ih je na hiljade.Ne preterujem.Kroz njega protice potok sa veoma hladnom vodom tako da je prvo sto smo uradili bilo da ubacimo flasicu rakije da se hladi.Sirotica je prokuvala na motoru.Inace,jos prvog dana od kako smo usli u Karpate pratilo nas je lepo i prijatno toplo vreme.Ujutru je temp. bila oko 15 stepeni a dnevna se kretala oko 25 stepeni.Ne moze bolje .Ko hoce u hotel: tel/fax:004 0244 302 900 i E-mail:[email protected]
http://youtu.be/7MBNUDw8ff0

Cale

Tu naravno prenocimo i ujutru krenemo dalje.Za pretposlednji dan bio je planiran prelaz preko prevoja Transfagaras.Prevoj je visok preko 2500 m.Dobar deo godine je neprohodan zbog snega a gradjen je za vreme socijalizmai nema nekog veceg znacaja.Znacajan je za turiste jer je jednostavno prelep i ostavlja bez daha.Usponi su veoma ozbiljni cak i za automobile a kamioni ovde nemaju sta da traze.Videli smo samo jedan mini bus.Na vrhu je mala pijaca,planinarski dom,restoran i postoji zicara za panoramsko razgledanje.Ovde je temperatura bila oko 20 stepeni a kraj jula je ! Zato bih preporucio da se ide ili u julu ili u avgustu.Ovde je inace snimljena i jedna epizoda cuvenog "Top Gear"-a.Dakle prvo smo se iz Sinaje vratili u Fagaras
http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B0,+%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&daddr=%D0%A4%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%88,+%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&geocode=FXD8swIdHeKFASlfH7yVLBezQDGCv1rFR2BmQA%3BFY6DuwIdzyF9ASldNixSeqFMRzFUnAQDPOj7MQ&hl=sr&mra=ls&sll=45.490946,24.77417&sspn=1.060886,2.688904&ie=UTF8&ll=45.529441,25.41687&spn=1.06016,2.688904&t=p&z=9
pa onda preko prevoja do Curtea de Arges.
http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%D0%A4%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%88,+%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&daddr=%D0%9A%D1%83%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%B0+%D0%B4%D0%B5+%D0%90%D1%80%D1%92%D0%B5%D1%88,+%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&geocode=FY6DuwIdzyF9ASldNixSeqFMRzFUnAQDPOj7MQ%3BFd_EsAId_5J4ASnz9MhoaTJNRzFOV83JkMd9Mw&hl=sr&mra=ls&sll=45.440863,25.383911&sspn=1.061829,2.688904&ie=UTF8&ll=45.490946,24.77417&spn=1.060886,2.688904&t=p&z=9

Cale


prpa_zr


Cale

Drago mi je da vam se svidja.Muce me malo programi,internet ,you tube..pa duze traje.Zurim koliko mogu.

Cale


Cale

Evo jos malo filmica snimano sa koleginog motora.
http://youtu.be/UZbnsXNpyuw

Cale

Sa Transfagarasana krenemo prema Craiovi.Imali smo plan da za taj dan dodjemo sto blize granici.
http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Buda,+Arges,+Rumunija&daddr=Craiova,+Romania&hl=sr&geocode=FRCDtQIdwF13ASk_KqmG0t1MRzHVZpXEUy2DcQ%3BFZhXpAIdX11rASkHzW1tDtdSRzH5md7b6vJQRg&mra=ls&sll=45.428817,24.693146&sspn=0.265517,0.672226&ie=UTF8&z=8
Usput nam je bila brana i akumulaciono jezero isto ono gde su bili "ludi englezi" iz "Top Gear".Brana je uzasno visoka a bas kad smo mi dosli neki lik je skakao sa nje...
http://youtu.be/ZPlEMChJ-xc

Cale

Posle nekoliko dana provedenih u planinama na prijatnih oko 25 stepeni spustimo se u ravnicu i udjemo u Krajovu.Grad koji je dosta velik.U Krajovi pakao.35 celzijusa u hladu a hlada nigde.15-tak minuta smo trezili neku kafanicu sa bastom i jedva je nasli.Jbg,nedelja popodne.Motore smo sakrili ispod nekog drveta a mi u kafance i odmah "daj pivo","daj kiselu" "ledeni caj"...Jas sam narucio pivo,kiselu i pepsi  :D. Jbg,taman se aklimatizovali na planinsku klimu i sad uletimo na uzareni gradski asvalt.Tu se dogovorimo da prespavamo noc u Krajovi.Nema potrebe da idemo do same granice jer sad vec nismo tako daleko od kuce.
Vidim patrolu policije  i pitam ih za smestaj i oni pocnu da nam objasnjavaju ali bez vecieg uspeha.Ne razumemo se.Trudili se im mi i oni ali ne ide  i na kraju sednu u svoj auto i odvedu nas u neki hostel.Ma,mi ga ne bi nasli nikad.Udje pandur samnom na recepciju,iznajmi nam sobe,zatim zove kolegu i pomognu nam da odnesemo stvari.Mi zinuli !Pre toga nas je jedno 10 puta pitao dali nam se svidja pansion,dali odgovara cena...Kao da radi u tom hostelu a ne u policiji.E onda smo mi njih jedno 10 puta zvali na pice ali su odbili sa obrazlozenjem da su na poslu i da u toku radnog vremena nema alkohola ! Ej Srbijo,a ti hoces u Evropu ? Zahvalimo im se i pozdravimo jos uvek blago sokirani ponasanjem rumunske policije.
Tu je smestaj bio 12 eura sa doruckom.A gde je taj pansion -ne znam.Ne pitajte me jer ga ni sad ne bih pronasao.Nemam ni telefone,ni adrese.
Mi smo se odlucili da prenocimo u Krajovi verovatno jer smo se uzeleli civilizacije iako je grad barem meni delovao vrlo ruzno.Velicine Novog Sada ( po mojoj slobodnoj proceni ).Gde god se okrenes vidis neke zgradurine,asvalt i samo asvalt.Slucajno smo uleteli na zeleznicku stanicu i umalo se nismo izgubili.Ogromno je.Inace je tu i luka jer se grad nalazi na reci Jiu.

[attachment deleted by admin]

Cale

To vece zavrsimo sa lepom vecerom u ribljem restoranu pored reke a zatim se pomocu trikova i navigacije vratimo u pansion na spavanje.
Ujutru popakujemo stvari pa na benzinsku da nalijemo jos rumunskog benzina a i da potrosimo Leje.
Vozil smo se lepom deonicom,blago zatalasani predelom sa,normalno,odlicnim asvaltom i dodjosmo do Djerdapa.Zajeban je osecaj uvek kad se vracas sa ovakvog ili slicnog putovanja.Drago mi je jer preko reke vidim moju zemlju-stigao sam kuci ali mi je zao jer osecam da je putovanju kraj.
Na free shop-u pazarimo cigare,predjemo granicu i Welcome home !!!

Cale

Preko rupa i zakrpa prelepom klisurom do Golubackog grada pa do D.Milanovca na burek.Jbt,nedelju dana nismo jeli burek.

[attachment deleted by admin]

Gašpar

Odlicno cale  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Cale

Naravno,putevi uzas.U Pozarevcu sam opet lepo proklizao sa oba tocka.Svaki put ispod onog nadvoznjaka moram da se klizam.Cuvajte se tamo ljudi !
U Smederevu nam se zabuni navigacija koja je do tada perfektno radila.Dobra je to stvar ali te zaglupi.Mozda sam upotrebio malo tezu rec ali zaista posle odredjenog broja kilometara prestanes da razmisljas i pocnes slepo da pratis one "strelice" i uputstva za koliko metara i gde treba da skrenes.Ali moram priznati da vredi.Zaista nam je puno pomogla.E sad neko vise voli kartu od navigacije.Sve je stvar izbora.
U Kovinu stanemo na cigaret pauzu,tamo na NIS pumpi i da sipamo malo benzina.Nisam ni sisao sa motora nego pocnem da sipam gorivo dok sam sedeo na njemu.Dodje pumpadzija do mene i stane onako "ne prijatno blizu".Ja mu se obratim "izvoli prijatelju,sta treba?" Kaze covek "Mnogi tako sipaju,pa upale motor i gas .Pobegnu i ne plate.Znaj,ti ako ce da begas-ja skacem na tebe !" [rofl]
Ej,pa stvarno smo za posmatranje.

Cale

Uglavnom,posle 6 prelepih dana stigosmo u Zrenjanin.Puni utisaka,ocarani prirodnim lepotama i znamenitostima.U prirodne lepote ubrajam i dobar deo zenske populacije rumunskog naroda.Zaista su im zene prelepe,skoro kao nase.Presli smo preko 2200 km po odlicnim i bezbednim putevima gde skoro da nema murije,ne izlecu krave,babe i traktori.Nismo imali ni najmanji incident bilo koje vrste,niko nas nije ni popreko pogledao.Nismo se proseravali sa lovom ali nismo se ni grcili.Trosili smo onako-prosecno.Mene je kostalo oko 300 eura sve komplet za nas dvoje.Svima koje privlace ovakva putovanja Rumuniju bih toplo preporucio.Za bilo kakvu pomoc slobodno me kontaktirajte,pitajte,zovite...Ko resi da putuje neka navrati na pivo a i da pogleda one snimke i fotose koje sam morao da cenzurisem. ;D.
                                                                                                             T H E  E N D !!!

gojko

Svaka èast Æale i hvala na putopisu ;)
Taman sam skuvao kafu i prièa mi je extra legla - veæ se vidim u karpatima ove godine....

ps.
Ova slika me podseæa na vic kada su pitali cigu: koji ti je omiljeni sok?
A on æe: "Pa od dve litre"!!     :)  :P