Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

Citat: Major poslato 07 Septembar, 2017, 13:46
Oces nesto da muljas..ccc
:D


otvorio sam pa se ne snalazim bas najbolje [rofl] [rofl] a za muljanje... 6% i sve moze [yahoo] [djavo]

UFF

Citat: kosta66 poslato 07 Septembar, 2017, 14:35
ima dva plusa. kul. a koga zabole kurac za tvoje debilne bazene, kurèenje i razmahivanje sa travnjaci i agronomiju? i to u bul¹it. ovo je forum manijaka i ludaka a ne agrar

paaaaaa

osim onog sto ti je lazic vec napisao jedino sto ja imam da dodam je:

otvori svoj forum pa pisi o cemu god hoces :D


u medjuvremenu ili se prilagodi ili odjebi  [rofl]  (sreca tvoja pa ovde nema cenzure na blowjobu bi odavno bio proslost)

Bori¹a

cini mi se da je i tamo prisutan [rofl]

eclipse4

pravda za kostu (odtampajmo majice) :)

sremac

ajmo jedno blic pitanjce

Drugar ide na master u austriju, da li on tamo moze da izvadi dozvolu njihovu ? i po kojoj proceduri ? Kupio bi tamo auto a da moze legalno vozi ovde kad dodje na vikend ?

i da li postoji neka restrikcija u pogledu da ne moze da vozi auto na nase tablice sa na¹om dozvolom ako je tamo duzeod 6 meseci, milsim da sam èuo tako neku prièu za nemaèku.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

megaidiot

trenutka kad ima prijavu boravka (meldezettel) ima mesec dana prava da vozi auto sa stranim tablicama (nas auto) i ima 6 meseci pravo da vozi sa nasom dozvolom. vise nije potrebno ponovo polagati voznju nego se samo predaju papiri u policiji i dobije se dozvola, ali za jedno 4 meseca jer su svi navalili, a njima se ne zuri.
to je teorija.

stvarnost je da ljudi ovde voze sa nasim dozvolama jako jako jako jako dugo (zato su sad guzve, niko nije hteo da placa polaganje).
moje iskustvo je da sam vozio naseg transalpa vise od godinu dana, bez ikakvog problema (jedno zaustavljanje kad nisam imao ni jedan papir, ali panduri bili nasi) i da sam njihovu dozvolu dobio pre manje od mesec dana, dotle (i sad) terao motor sa njihovim tablama. jednostavno nece te zaustaviti ako ne pravis prekrsaj ili ako te ne vide dok pravis prekrsaj, ako te snimi kamera dobijes popunjenu uplatnicu i niko te ne pita za dozvolu posto je tvoje samo da platis. imao sam dopis 'ko je vozio motor tad i tad' pa sam razvlacio da se javim jer bi time priznao mnogo veci prekrsaj da vozim bez njihove dozvole, pa sam platio i to razvlacenje.

sva moja iskustva su sa motorom, motore niko ne gleda jer ne placaju parking. automobile kontrolisu, jer su i neki austrijanci pokusali da se voze sa madjarskim/slovackim registracijama i prodju jeftinije. i ne treba se samo cuvati policije, ovde je najnormalnije da te komsija prijavi, jer jebiga on placa sve dazbine, a ti se pravis pametan.
s druge strane, drugar od drugara vozi na bosanske table jako dugo i hvatali su ga vise puta, nije platio nista, jer postoji rupa u zakonu kako da se izvuce, ali ja ne znam na koju foru posto nemam auto.

a gde dolazi covek? ako ide u bec mogu da mu jako povoljno izdam parking mesto u podzemnoj garazi, gde moze da 'sakrije' auto, ako mu treba samo da ide ovamo i kuci, kolega je kod mene drzao auto dosta dugo dok nije kupio ovde drugi posto cim izadjes iz grada, ako te zaustave, ti si turista u prolazu.

Kostić

kurac ovde nema cenzure. otero si nam zmaja a pustio dosadnog magnuma. bori¹a sine (ne znam jel vreme da te vi¹e ne zovemo sine, poèo si da se brija¹ ) samo sam se javio, ¹ta sad, jel ne treba ni da se javim ponekad?


nego, svemujebem, pa èemu bre da se prilagodim? pa proèitaj ¹ta sam napiso, a forum se zove ludaci i manijaci. pa ¹ta ti oæe¹, da ti delim pluseve ko tvoji obo¾avaoci i da klapæem na tvoje mudrolije? reko sam ti ko je moj idol. nemoj da si tolko navalentan sa tim, prilagodi se meni - nama. j asam se savr¹eno prilagodi forumu na kom èuèim. al forumu i njegovom imenu i nameni a ne vama.

Kostić

Citat: eclipse4 poslato 08 Septembar, 2017, 00:46
pravda za kostu (odtampajmo majice) :)

meni jednu meni jednu ;D

Lazic

Pitao si koga zabole kurac. Mene ne...

sremac

Citat: megaidiot poslato 08 Septembar, 2017, 01:49


a gde dolazi covek? ako ide u bec mogu da mu jako povoljno izdam parking mesto u podzemnoj garazi, gde moze da 'sakrije' auto, ako mu treba samo da ide ovamo i kuci, kolega je kod mene drzao auto dosta dugo dok nije kupio ovde drugi posto cim izadjes iz grada, ako te zaustave, ti si turista u prolazu.


Mislim da je je Graz , ma konkretno svakako je planirao da uzme auto  sad vaga da li mu je bolje da uzme tu kad dodje i prodje malo jeftinije i vozi dve godine koliko mu master traje i posle vamo prevede, ili ovde i ne cima se oko toga.  Hvala na informacijama [cheers]
budala na leru, mudonja u kontra smeru

megaidiot

ima fora, sad sam pricao sa kolegom iz rumunije. on je svoj auto preveo na svoju majku koja ga je ovlastila da koristi auto u inostranstvu.
znaci, iako zivi ovde, on nije vlasnik vozila tako da mu ne mogu nista. to sto ga koristi (a na sta ima pravo) u gradu u kome zivi je slucajnost i privremeno stanje.
naravno, ovo super funkcionise ako se ne parkira na javnom mestu nego negde gde se ne vidi i ne kontrolise.

za dve godine, moj je savet da tera sta ima, osim ako nema neki plan da kupi pa uveze pa proda, mada su u austriji cene takve da se ne isplati, ako ne gresim.
jos bolje da izvede ono gorenapisano i da bude miran - ako je grac u pitanju, pa njemu treba 10 minuta do slovenije gde je vec sasvim bezbedan.
realno, vozlio ce mu biti u problemu zbog tablica samo 23 meseca, a dozvola samo 18 [rofl] - sto je realno nista.

sremac

samo da dodje tu, pa æe izvideti kakva je situacija, hvala na info ,  nego polovnjake tu gledate na www.autoscout24.at ?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

megaidiot

ili na willhaben.at ali cene su takve da masa ljudi uvozi za sebe vozila iz nemacke, posto su obe zemlje iz eu procedura je relativno prosta.
e da, u gracu ima auto pijaca gde slovenci i hrvati dolaze po automobile, vredi pogledati, mada cenim da treba biti i jako obazriv.
i da zna da su ovde tablice vezane za coveka, a ne za vozilo. tako da ce verovatno da kupi svoje prve tablice (~200e) jer ce prethodni vlasnik da zadrzi svoje i stavi ih na sledeci auto koji kupi. ja sam imao srece pa sam kupovao motor od brace argentinaca koji idu iz zemlje pa sam dobio tablice.

Bori¹a

sta bude ako se omasi sifra placanja?

castor

Ni¹ta. U poèetku. A onda kreæu da jebu. Jer kad jednom omane¹ ¹ifru plaæanja, onda te oni prate i vr¹e nadzor nad tvojim raèunima. U poèetku. Kasnije za svaku oma¹ku poènu da skidaju po koju paru, a ako postane¹ redovan, onda poèinju i po dinar i vi¹e da skidaju sve dok ne primjeti¹. A onda kad primjeti¹, onda se pobuni¹, a tad je veæ kasno. Dok ti ulo¾i¹ prigovor, oni ti po¹alju inspekciju na vrata, pa onda umjesto da dobije¹ odgovor na prigovor, treba¹ da napi¹e¹ èet'ri izjave i uplati¹ taksu za prigovor na postupak u tri primjerka. Prigovor, ne taksu. E, tada si veæ upao u kolo, poèinju da skidaju po 100 dinara za uplatu, pa kad se pobuni¹, onda dolazi i finansijska policija da se utvrdi odakle tebi ta lova. Tu obièno doðe neki mutavi koji misli da je ufatio boga za jaja, pa te jebe i klati na sve strane, tebi cure sline i suze i vièe¹ nemoj èiko neæu vi¹e nikada, ali je tada veæ kasno, jer je on napisao rje¹enje da si bespravno stekao sredstva i da se pokreæe sudski postupak protiv tebe. Po zakonu zaprijeæena kazna zatvore mo¾e da ide u plus beskonaèno, jerbo nisi Mi¹koviæ i ostala ¾gadija da mo¾e¹ da podma¾e¹ koga i koliko treba. Pa ti sad razmisli.

©ta mo¾e da se desi, jbte ¾ivot?! To je njima polje za sistem, da mogu da razvode uplate. Nije to model i poziv na broj. I nije tvoje da razmi¹lja¹ i zna¹ i¹ta o tome. To upisuje ona teta na ¹alteru, za to je i¹la u ¹kolu i obuèavana... [doh] [doh] [doh]
It's the ride that matters, not the bike…

Bori¹a

uplacujem porez preko e-bankinga, zato pitam

Lazic

Citat: castor poslato 18 Septembar, 2017, 21:59
Ni¹ta. U poèetku. A onda kreæu da jebu. Jer kad jednom omane¹ ¹ifru plaæanja, onda te oni prate i vr¹e nadzor nad tvojim raèunima. U poèetku. Kasnije za svaku oma¹ku poènu da skidaju po koju paru, a ako postane¹ redovan, onda poèinju i po dinar i vi¹e da skidaju sve dok ne primjeti¹. A onda kad primjeti¹, onda se pobuni¹, a tad je veæ kasno. Dok ti ulo¾i¹ prigovor, oni ti po¹alju inspekciju na vrata, pa onda umjesto da dobije¹ odgovor na prigovor, treba¹ da napi¹e¹ èet'ri izjave i uplati¹ taksu za prigovor na postupak u tri primjerka. Prigovor, ne taksu. E, tada si veæ upao u kolo, poèinju da skidaju po 100 dinara za uplatu, pa kad se pobuni¹, onda dolazi i finansijska policija da se utvrdi odakle tebi ta lova. Tu obièno doðe neki mutavi koji misli da je ufatio boga za jaja, pa te jebe i klati na sve strane, tebi cure sline i suze i vièe¹ nemoj èiko neæu vi¹e nikada, ali je tada veæ kasno, jer je on napisao rje¹enje da si bespravno stekao sredstva i da se pokreæe sudski postupak protiv tebe. Po zakonu zaprijeæena kazna zatvore mo¾e da ide u plus beskonaèno, jerbo nisi Mi¹koviæ i ostala ¾gadija da mo¾e¹ da podma¾e¹ koga i koliko treba. Pa ti sad razmisli.

©ta mo¾e da se desi, jbte ¾ivot?! To je njima polje za sistem, da mogu da razvode uplate. Nije to model i poziv na broj. I nije tvoje da razmi¹lja¹ i zna¹ i¹ta o tome. To upisuje ona teta na ¹alteru, za to je i¹la u ¹kolu i obuèavana... [doh] [doh] [doh]
Stvarno se isplati biti Srbin u Srbiji... Ko su bre ti na vlasti? Odakle su do¹li? ©ta hoæe od nas? Za¹to im dozvoljavamo?

castor

Citat: Laziæ poslato 19 Septembar, 2017, 01:25
Za¹to im dozvoljavamo?
E to je pravo pitanje. Sve ostalo je nebitno. A odgovor je zato ¹to je lak¹e da se dva maèke u d¾aku pomire i æute nego tri Srbina da priznaju da je èetvrti pametniji i da se ba¹ njega treba "slu¹ati".
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

I onda ka¾u Srbi pametni... Pametni smo samo kad treba nekog da zajebemo... Brata, prijatelja, kom¹iju...

bobangsxr

Citat: Laziæ poslato 20 Septembar, 2017, 00:34
I onda ka¾u Srbi pametni... Pametni smo samo kad treba nekog da zajebemo... Brata, prijatelja, kom¹iju...

Ko to kaze da smo pametni? osim nas samih