Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

OKi

@SLANINAR
Ne znam mo¾da mi se èini, ali ti stalno ima¹ takav stav, koji potpiruje raspravu na nacionalnoj osnovi, bolja reè je ti nas ovde >>PODJEBAVA©<< Kako Ho¹tapler (i drugi èlanovi koji nisu srpske nacionalnosti) nikada tako ne reaguje?? Hebo bi se ti  [srednjiprst] na nekom CRO saitu da ovako  [govance] Aj zajebi sa glupostima i mala deca znaju ¹ta je bilo na Markalama i u Raèku.  

juga


Slaninar

Citat: OKi poslato 15 Avgust, 2016, 12:20
@SLANINAR
Ne znam mo¾da mi se èini, ali ti stalno ima¹ takav stav, koji potpiruje raspravu na nacionalnoj osnovi, bolja reè je ti nas ovde >>PODJEBAVA©<< Kako Ho¹tapler (i drugi èlanovi koji nisu srpske nacionalnosti) nikada tako ne reaguje?? Hebo bi se ti  [srednjiprst] na nekom CRO saitu da ovako  [govance] Aj zajebi sa glupostima i mala deca znaju ¹ta je bilo na Markalama i u Raèku.  


Na ovom forumu su off topic i podjebavanja obavezna.  :)

Ovu temu je pokrenuo Debeli Zmaj, ne ja.

Markale su druga prièa - tu je isto jasno ¹ta je bilo. Ali Sarajevo je svinjarija. Poenta moje prièe je da mi vidimo trn u tuðem oku, a u svom ne vidimo balvan. Na stranim forumima se de¹avalo da popijem ban, ali kad branim neosnovano pljuvanje po Srbiji, ne zbog drugih stvari. To je ogledalo tih foruma, moderatora.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 15 Avgust, 2016, 11:54
Citat: petar357 poslato 15 Avgust, 2016, 10:29
Da, ali kad za vreme od 4 godine, za vreme ustaske fasisticke vlasti sa obiljem najmonstruoznijih zlocina, narod ne iznedri pojedince koji bi se na bilo kakav ozbiljniji nacin suprostavili toj vlasti - onda to govori nesto i o tom narodu.

Cinjenica je da je hrvatski narod u velikoj vecini, aktivno ili pasivno, podrzavao ustasku vlast. I onda i sada. Uz izuzetke koji su ogromna manjina.

I odlicno si naveo primer tenisa. Ako je jedan teniser sampion, nisu Srbi svi dobri teniseri. Isto tako, ako ima po neki Hrvat koji ne mrzi Srbe, ta osobina se ne moze automatski pripisati ostaloj vecini naroda.


Bilo pun kurac partizana iz Hrvatske.

Ko se kod nas bunio za snajpere i granate po Sarajevu?
Ja

DebeliZmaj

ti bi prodao bulju za americku vizu koju dobiti nikad necesh :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 15 Avgust, 2016, 16:24
Citat: Slaninar poslato 15 Avgust, 2016, 11:54
Citat: petar357 poslato 15 Avgust, 2016, 10:29
Da, ali kad za vreme od 4 godine, za vreme ustaske fasisticke vlasti sa obiljem najmonstruoznijih zlocina, narod ne iznedri pojedince koji bi se na bilo kakav ozbiljniji nacin suprostavili toj vlasti - onda to govori nesto i o tom narodu.

Cinjenica je da je hrvatski narod u velikoj vecini, aktivno ili pasivno, podrzavao ustasku vlast. I onda i sada. Uz izuzetke koji su ogromna manjina.

I odlicno si naveo primer tenisa. Ako je jedan teniser sampion, nisu Srbi svi dobri teniseri. Isto tako, ako ima po neki Hrvat koji ne mrzi Srbe, ta osobina se ne moze automatski pripisati ostaloj vecini naroda.


Bilo pun kurac partizana iz Hrvatske.

Ko se kod nas bunio za snajpere i granate po Sarajevu?
Ja

Ali je sve bilo zata¹kavano i mogao si najebati. Jo¹ gore je bilo za vreme WW2 u NDH. Ali cenim da su tamo fa¹isti imali manju podr¹ku nego kod nas ex PPV AV, samo nisi smeo da se buni¹.

! No longer available
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Citat: Slaninar poslato 15 Avgust, 2016, 11:55
Citat: petar357 poslato 15 Avgust, 2016, 11:39
Citat: Slaninar poslato 15 Avgust, 2016, 10:06

Realno, to ¹to je neko iste nacije ne¹to uradio - ne znaèi da si ti, kao pojedinac, ni bolji ni gori.

Da li ove logicke manipulacije pravis namerno ili slucajno?

Ne odredjuje pojdinca to sto je neko drugi nesto uradio, vec ga odredjuje njegov odnos prema onome sto je taj uradio. Da li se ogradjuje od toga ili ne.

Nemci su prekinuli kontinuitet sa nacistickom drzavom. Zabranjeni su i nacisticki simboli I ideologija i sve vrste nacistickog delovanja.
U Hrvatskoj ni iz daleka. I svaka najava u tom pravcu nailazi na zestok otpor naroda


Tako je - ali to je vlast. Ako gleda¹ po vlasti, po èemu smo mi sa ex PPV AV bolji od kom¹ija?

Ako gledam kako kazes po vlasti, i sa AV i bez njega, ostaje cinjenica da je Hrvatska imala nacisticku drzavu a i u ovoj se nacizam slavi i dalje, imala je koncentracione logore cak i za satiranje dece.
Srbija to nije imala.
U tome se razlikujemo od njih, i zbog toga smo bolji. To je cinjenica, bez obzira da li je ovde na vlasti Vucic, Sloba, Tadic ili bilo ko drugi.


Lazic


Slaninar

Citat: petar357 poslato 15 Avgust, 2016, 18:22
Ako gledam kako kazes po vlasti, i sa AV i bez njega, ostaje cinjenica da je Hrvatska imala nacisticku drzavu a i u ovoj se nacizam slavi i dalje, imala je koncentracione logore cak i za satiranje dece.
Srbija to nije imala.
U tome se razlikujemo od njih, i zbog toga smo bolji. To je cinjenica, bez obzira da li je ovde na vlasti Vucic, Sloba, Tadic ili bilo ko drugi.



I zato su Hrvati gori?

Onda ceni¹ da su Nemci najgori narod na svetu?

Ljudi su samo glupi, lako se njima manipuli¹e, svugde je koncentracija bolesnika oko 5 do 10 posto. Samo kad dobiju moæ, onda prave takve stvari "u ime naroda". Svi su isti po tom pitanju - samo je pitanje kakvi se bolesnici zalome.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 16 Avgust, 2016, 01:22
Citat: petar357 poslato 15 Avgust, 2016, 18:22
Ako gledam kako kazes po vlasti, i sa AV i bez njega, ostaje cinjenica da je Hrvatska imala nacisticku drzavu a i u ovoj se nacizam slavi i dalje, imala je koncentracione logore cak i za satiranje dece.
Srbija to nije imala.
U tome se razlikujemo od njih, i zbog toga smo bolji. To je cinjenica, bez obzira da li je ovde na vlasti Vucic, Sloba, Tadic ili bilo ko drugi.



I zato su Hrvati gori?

Onda ceni¹ da su Nemci najgori narod na svetu?

Ljudi su samo glupi, lako se njima manipuli¹e, svugde je koncentracija bolesnika oko 5 do 10 posto. Samo kad dobiju moæ, onda prave takve stvari "u ime naroda". Svi su isti po tom pitanju - samo je pitanje kakvi se bolesnici zalome.
Kako se nama uvek zalome alavi retardi a njima alave psihopate... Ali opet, Nemci, Rusi, Amerikanci, Japanci i razni drugi narodi su imali konc logore, mi nismo... Zamisli èak nismo imali ni logor za malu decu...
Hrvatska je u eu, nisam primetio da im se gazde zgra¾avaju zbog pona¹anja...

UFF

e smorila vise ova tema, daj da je prebacim gde joj je mesto

Lazic


Hohštapler

Putujte, istrazujte, upoznajte ljude i zivite zivot. Kratak je zivot da bi nekog mrzeo.

Prosao sam Gorazde i cujem glasno i tupo klak iza sebe, kao da je nesto puklo, okrecem se gledam dole ka tocku, nista ne primecujem... Vozim dalje, posle par km opet samo jos definisanije...
Okrenem se i vidim da kofer visi... Pomislih polomio je ceo podrep... Stajem na kolski prilaz neke kuce koja je stotinak metara od puta uzbrdo.
Skidam sve sa motora, i vidim da je srecom otkinuo samo srafove koji drze nosac kofera usrafljen u podrep


Okrecem se, gledam okolo.. Sta sad u pm... U koferu je samo druga kacika za madam koja me ceka u Dubrovniku, nista tesko.
Skidam kofer i stavljam plocu unutra i gledam kola koje prolaze, pocinjem da stopiram srpske tablice da ako neko stane zamolim da ponese kofer za Srbiji lako cu ja posle naci nekog da kofer preuzme... A kofer nije moj, pozajmio od druga pre dva dana da imam na moru.. Da je moj, sad bi bio i travi sa sve nosacem. Razlupan o pod.
Stopiram a ljudi me gledaju kao odbeglog clana ISISa, i mislim se "jeste Andrej, bravo, pazi da ti ne stane neko, u crnom koznom bajkerskom odelu, sa stvarima i motorom pored sebe... A oni se vracaju s decom s mora.. Pa dace gas da pobegnu!"..
Prolaze i "braca" bajkeri, par njih u grupi, vide da stopiram, trubnu da me pozdrave... (Bas im fala - jebo ih bmw gs u bulju svu trojicu)...
Ovo se sve desava u nedelju, skoro 13h, sunce przi a ja u crnom odelu dole...
Nakon vise desetina minuta, pojavljuje se covek, u jacim tridesetim, stojim na njegovom kolskom prilazu:
"Prijatelju, trebali kakva pomoc?"
Ja krecem u izlaganje problema, srafovi, nosac, pas mater, na more, za srbiju, pozajmljen inace bi lako ja..
"Daj ga vamo pred garazu, da vidimo mi to da nekako izvijemo te srafove... "
Pozove oca, dekica 70tak, kaze on je varilac bio, ume s metalom...
I dva totalna stranca pomazu nedeljom u vreme rucka, meni, kog su sasvim slucajno dobili nasukanog na svoj kucni prag...
Nakon jedno sat vremena sa nesto malo alata i jednom malom ureznicom deda izvije srafove napolje, da mi druga dva srafa koja je skratio, podloske i montiram ja kofer...
Nece pare, nista ni da cuju...
Zahvalim se, razmenimo imena da me nadju na FB.
Po imenu mi je jasno da su muslimani, al vidim da ni njima nije bitno sto ja nisam.
"Svrati u povratku, kad god, drago nam je sto smo pomogli..."

Nista se ne desava slucajno.
Ni sto sam imao peh ni sto sam stao tacno tu.

Ja u ovaj svet uvek krecem sa verovanjem da su  svi ljudi dobri, a dopustim ponekim da me ubede u suprotno.. Srecom, retko se to desi.

Uffe,
Tema je konacno na pravom mestu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Baksuzi privlaèe baksuze. I obrnuto...

OKi

Citat: Ho¹tapler poslato 16 Avgust, 2016, 08:16
Prolaze i "braca" bajkeri, par njih u grupi, vide da stopiram, trubnu da me pozdrave... (Bas im fala - jebo ih bmw gs u bulju svu trojicu)...


Ne ka¾u d¾abe GS sekta
+  za ceo tekst  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 15 Avgust, 2016, 22:01
Citat: DebeliZmaj poslato 15 Avgust, 2016, 16:47
ti bi prodao bulju za americku vizu koju dobiti nikad necesh :)
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [srednjiprst]

mozesh shaljesh srednji prst koliko hocesh ali tako je ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

odeeeee tema :)
ali ne nema brisanja...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: UFF poslato 16 Avgust, 2016, 01:55
e smorila vise ova tema, daj da je prebacim gde joj je mesto

ako te smorila sto citash ?
realno moze ti smeta samo ako si hrvat :) ...
usput uz galoporajuci neofashizam u NDH vrlo aktuelna tema, da nije tako ne bi bilo
toliko pisanja a i citanja ...

ali tvoj forum ... kako ti ono napishesh ``nema brisanja`` :D


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 16 Avgust, 2016, 10:09
Citat: Laziæ poslato 15 Avgust, 2016, 22:01
Citat: DebeliZmaj poslato 15 Avgust, 2016, 16:47
ti bi prodao bulju za americku vizu koju dobiti nikad necesh :)
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [srednjiprst]

mozesh shaljesh srednji prst koliko hocesh ali tako je ...
Kad bi ti bio svestan koliko me zabole za amerièku vizu... ;D