Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


Darko

Pristizem i ja polako u taj klan ... :)

Izlazice samo tamo gde ja sviram , il je biti nece !
Hahahaha

Lazic

Hehehe, izlaziæe samo tamo gde ti NE svira¹... ;D

DebeliZmaj

nema tatice da pazi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Bori¹a

bullshit pitanje

kad pustim na youtube snimak i promenim kvalitet na 1080p, kao da se nista ne desi... bukvalno je los snimak, kao u kockicama da je - ne pricam za moj snimak vec neki sto uzmem da pogledam na netu...

da li to moze da bude do monitora (imam neki samsung 2220lm) ili do neceg drugog?

na telefonu je sasvim druga prica...

DebeliZmaj

kodek ili je snimak takav ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Bori¹a poslato 08 Avgust, 2016, 14:29
bullshit pitanje

kad pustim na youtube snimak i promenim kvalitet na 1080p, kao da se nista ne desi... bukvalno je los snimak, kao u kockicama da je - ne pricam za moj snimak vec neki sto uzmem da pogledam na netu...

da li to moze da bude do monitora (imam neki samsung 2220lm) ili do neceg drugog?

na telefonu je sasvim druga prica...
Citat: DebeliZmaj poslato 08 Avgust, 2016, 16:54
kodek ili je snimak takav ...


Ili spor net.
Mnoge slabije ma¹ine ne mogu da reprodukuju FullHD i veæe rezolucije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

procesor fx6300, grafa r9 270x, internet 10/1 adsl...

evo pogledajte razliku izmedju ova dva videa, a oba su 1080p

! No longer available

! No longer available

bar kod mene je ovaj prvi bolji duplo.. bukvalno vidim brojeve na kilometar satu...

Andreja

Mo¾e¹ i 360p snimak u postprodukciji da saèuva¹ kao full HD... To ne znaèi da æe biti full HD.
Druga stvar je ¹to Youtube kompresuje video i smanjuje kvalitet snimka. Zato ja stavim ¹to veæi bitrate na izlaznom fajlu kako bih imao ¹to manje gubitke.
Nije do tvog kompa.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

razmisljam da kupim kamericu... ovo prvo je snimak sa gopro4 a drugo sa nekog kurca kineskog...

sad, cuo sam se sa dusankom i on ima xiaomi yi i kaze da je prezadovoljan...

obzirom da je 5x jeftinija od gopro... mozda je i uzmem ako moze da napravi snimak kao ovaj prvi gore [rofl]

Andreja

YI mo¾e da napravi snimak kao GoPro, za male pare kupi zamensko soèivo za GoPro i nabud¾i... GoPro je jedino bolji zato ¹to ima stabilizaciju slike i nema onaj odsjaj na suncu... A na Xiaomi mo¾e¹ da nabud¾i¹ i soèivo i stabilizaciju.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

meni je bitno da snimak bude kristalno cist (bez kockica i pixela) a to da li ce sekund pre da unormali sliku kad se pogleda u sunce, to me bas i ne interesuje toliko :D

mareskin

Citat: Bori¹a poslato 08 Avgust, 2016, 17:53
razmisljam da kupim kamericu... ovo prvo je snimak sa gopro4 a drugo sa nekog kurca kineskog...

sad, cuo sam se sa dusankom i on ima xiaomi yi i kaze da je prezadovoljan...

obzirom da je 5x jeftinija od gopro... mozda je i uzmem ako moze da napravi snimak kao ovaj prvi gore [rofl]

Pi¹e gore da je sa Gopro 3 plus je snimak 1080 60fps. A ova druga nije sranje. Snimak je vrlo dobar s obzirom koliko kamerica ko¹ta.

Imam u prodaji nove kamerice za 7700 din. sa svim dr¾aèima i dodacima.
Snimaju 4K 30fps ¹to je sviranje k po¹to je interpolacija u pitanju, ali mogu da snimaju 1080 60fps i 720 120fps. Ima daljinski, ima WiFi ima 2 inèa displej, mo¾e kartica do 64GB itd.
I kvalitet nije kao onaj gore GoPro. Ali ni cena nije ista :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

moram si nabavim neku takvu kamericu
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Bori¹a

zanima me koliko je losija xiaomi yi u odnosu na go pro 3?
andreja mi je rekao, i ako je samo to, mislim da cu uzeti uskoro yi...

joka

 Bori¹a, pazi da te ne pozove inspektorka Dragana iz jermentove, kao kostu ili bata koleta. Na prvom snimku si pre¹ao dovoljno puta belu liniju, da ti oduzmu dozvolu zauvek.  [policaja]  [panic]  [doh]  [rofl]  [rofl]  [cheers]

Bori¹a

nisu ono moji snimci :P :P :P
ja ne vozim enduro :D

joka


perlx

Citat: Bori¹a poslato 08 Avgust, 2016, 18:52
zanima me koliko je losija xiaomi yi u odnosu na go pro 3?
andreja mi je rekao, i ako je samo to, mislim da cu uzeti uskoro yi...
Nov YI je bolji pazar od polovnog Hero3, sem ako 3 ne kupujes od nekog za koga znas da je malo koristio, po sportskoj ceni. Na cenu YI dodaj i cenu nosaca i maske jer sa njime ne dobijas nista.
Za snimanje sa kacige moja preporuka ide za GoPro Session, male je tezine i gabarita i sve se zavrsava jednim dugmetom.

Bori¹a

videcu da zavaljam ovu kameru sto imam za neke parice i da dodam da uzmem yi.. hvala vi :D