Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: juga poslato 06 Oktobar, 2015, 08:17
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 00:54


Ja bi sada iskopao njegove kosti i dao ih krokodolima za u¾inu!

Sto?sto je london tajms napisao da nije izneo nista iz drzave i sto se niko od njegovih blizih nije okoristio?

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Kamo sreæe da ovi danas kradu k'o zli komunisti!

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

feelgod

On u grob nista nije odneo a ovi ce i mrtvi da nas jebu !

Hohštapler

Citat: El Jefe poslato 06 Oktobar, 2015, 12:16
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 00:54


Зато што је све било његово.

Jeste, ba¹ sve je bilo njegovo...
a spremaèice i fizièki radnici po fabrikama zidali kuæe, kupovali kola (kakva takva ali da vidim danas da kupe i najjeftinija nova), i¹li na more, ¹kolovali decu... nisu razmi¹ljali o tome dal æe jesti!
Sad kad je sve privatno ba¹ nam je do jaja.
Plakaæe raja za socijalizmom, i uskoro æe se prisetiti za¹to je svet pre 100 godina jurnuo u socijalizam... Bole bogata¹a ¹to neko umire.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

Citat: El Jefe poslato 06 Oktobar, 2015, 12:16
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 00:54


Зато што је све било његово.

I?jel poneo nesto sa sobom?imao si sve 5 puta vise nego sada i bio si cenjen u svetu ne u evropi...bio si i vojna sila i ekonomska....sve je radilo pa i covek i znao je za sta radi....

Ja bi evo sve poklonio nikolicu i vucicu samo da mogu moja deca da imaju zivot ko sto je tada bio.....i da mi vrate nazad sve kad odu....


Mene vise zanima jugin odgovor zbog cega bi kosti dao krokodilu...

Lazic

Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 15:46
Citat: El Jefe poslato 06 Oktobar, 2015, 12:16
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 00:54


Зато што је све било његово.

I?jel poneo nesto sa sobom?imao si sve 5 puta vise nego sada i bio si cenjen u svetu ne u evropi...bio si i vojna sila i ekonomska....sve je radilo pa i covek i znao je za sta radi....

Ja bi evo sve poklonio nikolicu i vucicu samo da mogu moja deca da imaju zivot ko sto je tada bio.....i da mi vrate nazad sve kad odu....


Mene vise zanima jugin odgovor zbog cega bi kosti dao krokodilu...
Kad bi sad poèeo da nabrajam, ne bih zavr¹io do sutra... Al' u odnosu na sve posle njega bio je kralj... Znam mu praunuka 20 godina, znam koliko su popu¹ili svi za bilo kakvu materijalnu korist...

juga

Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 10:46
Citat: juga poslato 06 Oktobar, 2015, 08:17
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2015, 00:54


Ja bi sada iskopao njegove kosti i dao ih krokodolima za u¾inu!

Sto?sto je london tajms napisao da nije izneo nista iz drzave i sto se niko od njegovih blizih nije okoristio?
Zato ¹to je ¹itarima dao dr¾avu, muslimanima naciju, zbog golog otoka, zbog rehabilitacije usta¹a, zbog sremskog fronta,... da ne nabrajam. Nemam ni¹ta protiv ljudi kojima je idol, njihova stvar!

mi¹ko_kolo

Zaboravio si i Makedonce, a uskoro i Vojvoðanere.

penzos

I zbog "nacionalizacije", crnogorskih i bosanskih UDBa¹a po Srbiji,  dece potkozarja, i ...... more  [povracanje]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

juga

Nisam zaboravio, al' rekoh da ne nabrajam, jer mo¾e neko da se oseti prozvanim, pa da se ne svadjamo!

juga

Eksporprijacije, otimanja imovine...Pa sada idi i podnesi za restituciju koja je do daljnjeg obustavljena...zbog... ko zna èega. Ali ovo je tema : sme¹ne i zanimljive slike. a ovo nije ni najmanje sme¹no!

Hohštapler

...niko to ne osporava, ali je stvar u sledeæem:
-kod njega su najebali pojedinci a profitirala veæina
-sada profitiraju pojedinci a najebava veæina

Nema "idealnog". Nema vlasti koja je svima po meri. I nema pravde. I parola snaði se - ko te jebe.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

Jbt da li i u jednoj tami moze da se procite nesto sem politike i rata... jebo vas tito sloba milosevic rusi putin obama amerikanci sirijci i svi ostali zajedno
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 07 Oktobar, 2015, 15:42
...niko to ne osporava, ali je stvar u sledeæem:
-kod njega su najebali pojedinci a profitirala veæina
-sada profitiraju pojedinci a najebava veæina

Nema "idealnog". Nema vlasti koja je svima po meri. I nema pravde. I parola snaði se - ko te jebe.

Plus ¹to se moraju uzeti u obzir okolnosti.

Da nije bilo golog otoka, bili bismo ruska kolonija kao Maðari i kompanija, pa bi do pada berlinskog zida bili beda i sirotinja, pod pravom diktaturom.

Za rehabilitaciju zloèinaca, makar i usta¹kih ne znam da je bila. Sad se rehabilituju kod nas i kod Hrvata saradnici okupatora. Tad su bili streljani, proterivani i manji od makovog zrna ako se koji provukao.

©to se dr¾ava tièe: svi su dobili republike, a svi su imali i dr¾avu, Jugoslaviju. Sad imamo privatne firme koje vode mafija¹i, a ne dr¾ave.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 07 Oktobar, 2015, 15:00
Zaboravio si i Makedonce, a uskoro i Vojvoðanere.

Iz "Vremena" iseèak:

15. ONI HOÆE (uèitavanje namera)

Namerno pogre¹no tumaèenje izjava ili uèitavanje pretpostavljenih namera èeste su demago¹ke smicalice. Govornik se predstavlja kao "poznavalac", "zna ko je" njegov protivnik i ¹ta on "u stvari hoæe". Taktika je sledeæa: tuði stavovi se najpre pogre¹no predstave, a zatim se otpoèinje rasprava sa sopstvenim tumaèenjem, umesto sa onim ¹to je stvarno izreèeno. Upotrebom ovog mehanizma se tako mo¾e neprimetno pobeæi od nepo¾eljne teme, jer se zapoèinje prièa o namerama protivnika, a ne o onome ¹to je protivnik rekao. Kada se nekome pripi¹u "zadnje namere" ili "sumnjivi motivi", èak i njegove najbezazlenije izjave i postupci se mogu do¾iveti kao preteæi. Ekstremni oblik ove strategije nalazi se u teorijama zavere, kojima se uspe¹no proizvodi oseæanje ugro¾enosti ili neizvesnosti.

"Sve ovo ¹to se dogaða: kampanja za novu naciju na severu Srbije; to ironièno (su¹tinski ¹ovinistièko) insistiranje na tome da naruèioci oglasa na bilbordima "znaju i sva" æirilièna slova, pi¹u latinicom (mada ne¹to reðe na jezicima nacionalnih manjina, po¹to je vojvoðanerstvo namenjeno pre svih biv¹im Srbima); konaèno razotkrivanje i ogla¹avanje naruèilaca – posveæeno je jednom cilju.
U prvom redu stvaranju nove nacije koja bi kasnije dr¾avnom silom ukinula prava srpskom narodu na severu zemlje, asimilovala ga i odvojila od ostatka nacije. Drugi cilj je afirmacija nepoznatih aktivista jedne male stranke. Dovoljno je da neko zakupi dvanaest bilborda pa da od borca protiv ravnih krovova, junaka mesnog partijskog odbora i mo¾da idealne mlade osobe po standardima feuda za sport, omladinu i preskakanje cenzusa bez muke, postane zvezda dana, osvane na naslovnim stranama i u udarnim vestima televizija."

Èedomir Antiæ, Politika, 27. oktobar 2011.


Sve je posveæeno jednom cilju, a to su dva cilja! "Vojvoðaneri" hoæe da razbiju Srbiju, ali ne zbog uzvi¹enih ideala, nego iz karijeristièkih razloga. Na taj naèin, govornik dvostruko diskvalifikuje prièu o vojvoðanskom identitetu: ona ne samo da predstavlja pretnju po celovitost Srbije, nego èak ni oni koji je prièaju zapravo u nju ne veruju. Vojvoðanski identitet je ve¹taèki (namenjen "biv¹im Srbima") i mo¾e se braniti samo iz razloga sitne vajde, nikako iz iskrenog uverenja (kao, recimo, srpski).
Kako je govornik na osnovu jedne ¹ale, kako god neukusna ona bila, zakljuèio da je njenim autorima cilj zasnivanje nove nacije, cepanje dr¾ave i nasilna asimilacija Srba? Nije poznato. Poznato je, meðutim, da su mnogi graðani Srbije stra¹no osetljivi na separatizam i da æe ih ovakve izjave naèiniti najbla¾e reèeno podozrivim prema zastupnicima vojvoðanske autonomije. U tom smislu, izjava sadr¾i i elemente zastra¹ivanja.


Ceo tekst, "Populistièki reènik demagogije":
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1043556
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Taman sam krenuo da pisem dedine price koji obozava tita ali nema potrebe, ti si rekao sustinu, ono sto je on pravio(firme, gigante) ovi sad rasturaju il rasprodaju, mogao je da podigne prvog platu, upali auto(plata 40-50.000 a gorivo 4 dinara), ode komotno na more 15 dana sa porodicom i kad se vrati ovde ga 15-og ceka drugi deo za zivot, za 3 god je napravio i uselio se u kucerinu od svoje i zenine plate koju je sa ovim novim pederima na vlasti krecio 2god iz delova(nmp ko je tad bio i nije ni bitno, posle tita je sve 'sjase kurta da uzjase murta' ). Uporedite taj standard... Tito i ako je krao opet je svima dao, ovi sad kradu a nista ne daju nego otimaju...

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 07 Oktobar, 2015, 16:11
Taman sam krenuo da pisem dedine price koji obozava tita ali nema potrebe, ti si rekao sustinu, ono sto je on pravio(firme, gigante) ovi sad rasturaju il rasprodaju, mogao je da podigne prvog platu, upali auto(plata 40-50.000 a gorivo 4 dinara), ode komotno na more 15 dana sa porodicom i kad se vrati ovde ga 15 ceka drugi deo za zivot, za 3 god je napravio i uselio se u kucerinu od svoje i zenine plate koju je sa ovim novim pederima na vlasti krecio 2god iz delova(nmp ko je tad bio i nije ni bitno, posle tita je sve 'sjase kurta da uzjase murta' ). Uporedite taj standard... Tito i ako je krao opet je svima dao, ovi sad kradu a nista ne daju nego otimaju...

Tito nije ukrao dinar. Ni¹ta. Nikakav devizni raèun u ©vajcarskoj, Kipru, kao ¹to ovi sad rade. Ni jednu stvar nije izneo - sve poklone stranih dr¾avnika je ostavio dr¾avi, da se mogu videti u muzeju.

Direktori su se grebali za poneki poslovni ruèak, neko je uspeo i vikendicu da sazida, ali i tad su mogli najebati zbog toga. Uporedi to s ovim danas...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

Profitirala veæina?! Veæini su date mrvice i jasna poruka da ako mnogo kenja¹ ima da te nema! Mo¾e se reæi da je veæina bila jednaka... to da!

Slaninar

Citat: juga poslato 07 Oktobar, 2015, 16:15
Profitirala veæina?! Veæini su date mrvice i jasna poruka da ako mnogo kenja¹ ima da te nema! Mo¾e se reæi da je veæina bila jednaka... to da!

Ko je imao milione u SFRJ? Ko je bio bogata manjina?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen