Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tatica

Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Februar, 2015, 23:06
Ostavi pokojnike tamo gde su.  [pop]  Trebalo ih je streljati dok su bili ¾ivi. :D Sad ritual ne bi imao efekta. Koliko sam shvatio, radio si-radi¹ za policiju ili vojsku. Vama je, svakako, bilo dobro u SFRJ. A o samopljuvanju... To na neku drugu adresu.  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=YEUU9r4jQlo&feature=player_detailpage#t=2

А што ВАМА није било лепо у СФРЈ? Војска, нпр., није била племство. Ствар избора - свако је могао да конкурише, упише, студира, ради.... Војна академија, медицина, право... критеријуми су били врло поштени. Да ли ико данас зна неко сиромашно дете са села које студира медицину или архитектуру? А могло је да се легално, господски и без виза, запали и на запад и тамо заради још више и живи много демократскије - ствар личног избора.

Не браним ни један систем, партију или државу (а живео сам у многима). Браним углавном став да није добар еволутивни правац људског рода који се манифестује хипертрофијом жучне кесе и просипањем горчине више него што је то потребно. И здраво.

А и Веља-бона Ти је лик изузетно подобан за етичку придику Бати Животињи (!)

krsta63

Citat: Tatica poslato 09 Februar, 2015, 23:52
Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Februar, 2015, 23:06
Ostavi pokojnike tamo gde su.  [pop]  Trebalo ih je streljati dok su bili ¾ivi. :D Sad ritual ne bi imao efekta. Koliko sam shvatio, radio si-radi¹ za policiju ili vojsku. Vama je, svakako, bilo dobro u SFRJ. A o samopljuvanju... To na neku drugu adresu.  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=YEUU9r4jQlo&feature=player_detailpage#t=2

А што ВАМА није било лепо у СФРЈ? Војска, нпр., није била племство. Ствар избора - свако је могао да конкурише, упише, студира, ради.... Војна академија, медицина, право... критеријуми су били врло поштени. Да ли ико данас зна неко сиромашно дете са села које студира медицину или архитектуру? А могло је да се легално, господски и без виза, запали и на запад и тамо заради још више и живи много демократскије - ствар личног избора.

Не браним ни један систем, партију или државу (а живео сам у многима). Браним углавном став да није добар еволутивни правац људског рода који се манифестује хипертрофијом жучне кесе и просипањем горчине више него што је то потребно. И здраво.

А и Веља-бона Ти је лик изузетно подобан за етичку придику Бати Животињи (!)

Pa da vidis i jeste vojska bila plemstvo. I te kako plemstvo. Zasto,  jebem li ga, ali jeste. Kazes da je svako mogao da upise, da ali si kurac mogao da napredujes, uvek bi gurali ispred one golotrbe koji su na sankama sa planine sisli i kojima nije bilo povratka u rodni pizdinac.
Na zapad su isli oni gladni, ne zbog ideologije, vec zbog grceva u stomaku.  I to slepci koji nisu ovde mogli da se zaposle, a isli tamo da rade za manje para.
Zbog ideologije su otisli odmah posle drugog svetskog.


mi¹ko_kolo

Ipak jeste bila "plemstvo" i nije mogao svako da konkuri¹e. Posebno ako ti je porodica bila prokazana na bilo koji naèin. Èak nisi ni u "plave ¹lemove" mogao da ode¹ zbog toga a kamoli da bude¹ oficir.
Bez viza, ali i bez paso¹a. ;) Do '960-ih je mnogo vode proteklo Savom i Dunavom, kad su omoguæili lak¹e dobijanje paso¹a.  
A uvek sam vi¹e cenio i po¹tovao po¹tene lopove, koji su krali "tamo" i donosili ovde od onih koji su krali ovde i odnosili ko-zna-gde.
edit. Preteèe me Krsta.  ;D

3006

Ne znam koliko je iz perspektive dana¹nje bede moguæe shvatiti ulogu i moguænosti æopavog Josipa (ili kako se zvao) u to vreme, vrlog masona i vojnika Austrougarske u vreme Velikog rata. Koliko je moguæe razumeti kolièinu Amerièkih i Anglosaksonskih para koje su se slile u kasu njegove partije i koje je on tro¹io, ¹to na sebe, to na druge. Ne znam koliko je iz perspektive dana¹nje bede moguæe sagledati da je onda¹nji lagodan ¾ivot (i to samo poslednjih godina SFRJ) zasluga delom poèetaka danas sveprisutne kraðe dr¾avne imovine (tada je bilo mnogo toga za kraðu), a delom tro¹enja kredita koje smo dobili zahvaljujuæi svom polo¾aju. A to je æopavi odlièno koristio. A danas se kunemo u najveæeg zlotvora srpskog naroda (mislim na pravoslavne).
Iskreno se nadam da ni mi ni na¹i potomci neæemo do¾iveti da imamo takvog vladara. Ne znam koliko je poznato, komunisti su ubili vi¹e pravoslavnih sve¹tenika posle drugog svetsko rata nego Turci za sve vreme vladavine nad Srbima.
Mislite da Amerièki Jevreji i Engleska kruna daju ne¹to bespovratno? Kako da ne. Lepo se saèekalo da matori otegne, pa da plaæamo ¹to smo du¾ni. A danas, muda Marjanova, em se smanjio kolaè za kraðu, em zavladao sistem u kome kradu samo odabrani. A ostali - ko vas jebe. Dakle, ¹to se lepog ¾ivota na¹ih matorana tièe:
Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Februar, 2015, 23:06

http://www.youtube.com/watch?v=YEUU9r4jQlo&feature=player_detailpage#t=2
A ja se najiskrenije nadam da nikada vi¹e neæe zavladati Titov sistem. Kada bi se to sutra desilo, ovu olo¹, gamad i vlastodr¾ca Vuèiæa bi u dupe ljubili da se vrati.
Setite se kako su prièali matorani da ni¹ta u firmi ne radi¹, ide¹ na odmore i bolovanja kad ti se digme, a plata le¾e i to kakva plata... A odakle? ma dali Ameri, vole nas...

3006

Citat: krsta63 poslato 10 Februar, 2015, 00:06

Zbog ideologije su otisli odmah posle drugog svetskog.
Proterani, ovako ili onako.
U Titovo vreme ideologije nije bilo, sve ga voleli ljudi...

Ko nije, preporuka da proèita Knjigu o Milutinu.
Neæe dati neke odgovore vezano za æopavog ©vabu, ali hoæe o Srbima samima.

slave74

Sa Titom il bez Tita se moglo ziveti u tadasnje vreme mozda jos bolje. Tile nije bio suvi genije, poslusajte njegove javne govore. Globalna svetska atmosfera je bila takva da nam se moglo..
Evo jos dobrih Titovih stvari zbog kojih nam je sada ovako: mrzeli smo Nemce, oni nas sad vole, od fasisticke gubitnicke Hrvatske(NDH) stvorio antifasisticku republiku Hrvatsku, stvorio ap kosovo , pomagao Siptare, i ustavom 1974 svasta dobro odobrio..
Srbiju i srpske obicaje sputavao da bi podilazio vestacki stvorenom bratstvu i jedinstvu.
Odrasto sam u komunizmu , otac i majka  komunisti, lepo smo ziveli,i sad nam nije lose..
Ne treba biti slep , treba realno sagledati stvari, zbog zelje srpskih vladara od I rata, pa nadalje placamo ceh, Kraljevina SHS-Jugoslavija= veliko zlo.
Gubitnike i fasiste je trebalo kazniti -osvojiti, i ponasati se kao osvajac, pa dok traje..
ILi odustati od te gluposti zajednicke drzave.


Tatica

Колика полемика после једног бона за пишљивих пет литара горива. Да је случајно неко показао овај



који су добијале само најверније слуге режима и Титови ађутанти, кренула би дуго очекивана (контра)револуција.

slave74

Citat: Tatica poslato 10 Februar, 2015, 00:39
Колика полемика после једног бона за пишљивих пет литара горива. Да је случајно неко показао овај



који су добијале само најверније слуге режима и Титови ађутанти, кренула би дуго очекивана (контра)револуција.


Istina, pobrko sam loncice , mislio sam da je neka druga tema..

UFF


eclipse4

Citat: krsta63 poslato 10 Februar, 2015, 00:06
Citat: Tatica poslato 09 Februar, 2015, 23:52
Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Februar, 2015, 23:06
Ostavi pokojnike tamo gde su.  [pop]  Trebalo ih je streljati dok su bili ¾ivi. :D Sad ritual ne bi imao efekta. Koliko sam shvatio, radio si-radi¹ za policiju ili vojsku. Vama je, svakako, bilo dobro u SFRJ. A o samopljuvanju... To na neku drugu adresu.  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=YEUU9r4jQlo&feature=player_detailpage#t=2

А што ВАМА није било лепо у СФРЈ? Војска, нпр., није била племство. Ствар избора - свако је могао да конкурише, упише, студира, ради.... Војна академија, медицина, право... критеријуми су били врло поштени. Да ли ико данас зна неко сиромашно дете са села које студира медицину или архитектуру? А могло је да се легално, господски и без виза, запали и на запад и тамо заради још више и живи много демократскије - ствар личног избора.

Не браним ни један систем, партију или државу (а живео сам у многима). Браним углавном став да није добар еволутивни правац људског рода који се манифестује хипертрофијом жучне кесе и просипањем горчине више него што је то потребно. И здраво.

А и Веља-бона Ти је лик изузетно подобан за етичку придику Бати Животињи (!)

.....uvek bi gurali ispred one golotrbe koji su na sankama sa planine sisli i kojima nije bilo povratka u rodni pizdinac.
Na zapad su isli oni gladni, ne zbog ideologije, vec zbog grceva u stomaku.  I to slepci koji nisu ovde mogli da se zaposle, a isli tamo da rade za manje para.
Zbog ideologije su otisli odmah posle drugog svetskog.



cek jel ti kao gradjanin vredjas ljude sa sela,ako dobro kapiram?

a na zapad nisu isli gladni,naprotiv isli su svi koji su imali tadasnji pasos i isli su gde god im je bila volja na ovoj planeti,bez da ceka u red za vizu ili da im neko kaze kad treba da se vrati kuci.....
i jel ti to pokusavas da moje roditelje i starce i familiju i prijatelje  i ostale ljude koji rade u inostranstvu nazivas slepcima? jer ja tvoje roditelje i prijatelje a pogotovu tebe nisam vredjao....

UFFE,prebaci sve od onog bona za 5l benzina na dalje u bullshit ili prosto obrisi.

krsta63

cekam da se prebaci u bullshit pa dajem odgovor

Slaninar

#6411
Citat: krsta63 poslato 10 Februar, 2015, 00:06
Pa da vidis i jeste vojska bila plemstvo. I te kako plemstvo. Zasto,  jebem li ga, ali jeste. Kazes da je svako mogao da upise, da ali si kurac mogao da napredujes, uvek bi gurali ispred one golotrbe koji su na sankama sa planine sisli i kojima nije bilo povratka u rodni pizdinac.
Na zapad su isli oni gladni, ne zbog ideologije, vec zbog grceva u stomaku.  I to slepci koji nisu ovde mogli da se zaposle, a isli tamo da rade za manje para.
Zbog ideologije su otisli odmah posle drugog svetskog.

Lièno poznajem èoveka èijeg su dedu streljali komunisti posle rata. ®iveli su dobro, na selu od zemlje. On hteo da uèi zanat. Popièkao se s ocem kad je krenuo raditi u fabrici i zapalio u Austriju. Sedamdesetih. Ka¾e da mu je plata tamo bila manja nego ovde, kad je poèeo. Pos'o ga ovde bio èekao èim je odslu¾io armiju, prvi dan ga odmah zvali. To danas zvuèi nauènofantastièno.

Te prièe o kreditima: mi smo tad bili veoma malo zadu¾ena zemlja. Spoljni dug spram BDPa, javni dug, spoljni dug po glavi stanovnika... ¹ta god da gleda¹. Od 1991. ni¹ta ne pravimo, samo krèmimo. To je najbolji dokaz da je SFRJ (i Srbija u njoj) bila VEOMA bogata zemlja... od jedne siroma¹ne, ruralne zemlje, napravili "zli komunisti" industrijsku.


©to se po¹tenja tièe, tad je postojao neki moral, meðu ljudima na ulici. Bilo je puno drugaèije nego danas. Bilo je sramota ukrasti. Sad si faca ako ima¹ para i policija te hapsi povremeno. Politièari? Lièno sam imao priliku upoznati barem ove u svom kom¹iluku, iz tog vremena. Ni jedan od njih nije krao, ¾iveli u stanovima (neki jo¹ uvek ¾ive). Mnogi imaju plac na Fru¹koj, poneki na njemu i vikendicu (a neki samo staru kamp prikolicu). Normalni, skromni ljudi. Nikad glasali za Milo¹eviæa. Ali se seæam jednog pametnog (sad vi¹e nije ¾iv), kad sam odu¹evljeno 6. oktobra 2000. prièao s njim, samo je rezignirano i tu¾no (a bio je uvek protiv Milo¹eviæa): "eee, ne znaju ovi da vode dr¾avu".  Samo to. Ispada da je bio u pravu, sa ove distance, tad to nisam skapirao. Mo¾e neko da zamisli Vuèiæa da ima samo jedan, porodièni stan, i vikendicu? Da vozi Punta?  Kamo sreæe da ovi danas kradu kao ¹to su tada ti zlikovci! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: slave74 poslato 10 Februar, 2015, 00:28
Sa Titom il bez Tita se moglo ziveti u tadasnje vreme mozda jos bolje. Tile nije bio suvi genije, poslusajte njegove javne govore. Globalna svetska atmosfera je bila takva da nam se moglo..
Evo jos dobrih Titovih stvari zbog kojih nam je sada ovako: mrzeli smo Nemce, oni nas sad vole, od fasisticke gubitnicke Hrvatske(NDH) stvorio antifasisticku republiku Hrvatsku, stvorio ap kosovo , pomagao Siptare, i ustavom 1974 svasta dobro odobrio..
Srbiju i srpske obicaje sputavao da bi podilazio vestacki stvorenom bratstvu i jedinstvu.
Odrasto sam u komunizmu , otac i majka  komunisti, lepo smo ziveli,i sad nam nije lose..
Ne treba biti slep , treba realno sagledati stvari, zbog zelje srpskih vladara od I rata, pa nadalje placamo ceh, Kraljevina SHS-Jugoslavija= veliko zlo.
Gubitnike i fasiste je trebalo kazniti -osvojiti, i ponasati se kao osvajac, pa dok traje..
ILi odustati od te gluposti zajednicke drzave.



O ustavu 1974. imam dijametralno suprotno mi¹ljenje - upravo centralizam vodi kontra reakciji i cepanju dr¾ave. Barem ¹to se odnosa prema Vojvodini tièe. Srbija je vi¹e izgubila od 1988. lo¹im gazdovanjem. Katastrofalno lo¹im i bahatim.

Jugoslavija, sa svim narodima zajedno je jedina bila dovoljno velika da se mo¾emo pitati za ne¹to i izboriti za sebe, ovako razjedinjeni... mogu sa nama svima kako hoæe.

Hrvatska nije fa¹istièka republika, sve republike su imale kvislin¹ku vlast. Srbija Nediæa i èetnike, Hrvati paveliæa i usta¹e. Isti kurac, drugo pakovanje. Treba iæi dalje. Ovde se svi seæaju jebenog Jasenovca i oluje, tamo æe svi spominjati skorije: Sarajevo, Srebrenicu, Vukovar i uvek æemo se klati. A isti smo, ¹to lepo reèe mislim Krle¾a: "Bo¾e me saèuvaj srpskog juna¹tva i hrvatske kulture!"  :)


Obièaje srpske su sputavali Srbi! DA! :)   Nisu vanzemaljci bili u partiji u Srbiji, nego na¹i. Znam iz prièe sa ovda¹njim politièarima iz tada¹njeg vremena koliko je bilo nadvlaèenja. Ovde po NS otkad ja pamtim se i¹lo iz ¹kole da se slavi Bo¾iæ i katolièki i pravoslavni. Nikakav problem. U crkvu je i¹ao ko je hteo. Srbima su svi drugi krivi, a treba poæi od sebe.

Pisao ne¹to Bala¹eviæ na tu temu (kontam da æe me sad banovati, al' ko ga jebe  :)   ):


PRIÈA O DVA BRATA
- Pa... Da li si barem Srbin?
Misli¹: ako veæ ni¹ta drugo?
- Èuj... To æemo lako utvrditi...
Si¹ao sam sa stolice i primakao im se na domet, Onaj Drugi je ¹mugnuo iza Truntavog kao
kom¹ijski maèor za kukurzovinu. Ako ¾eli¹ da se svaða¹ s nekim, vièi na sav glas. Ako ¾eli¹ da mu
pripreti¹, uèini to ¹apatom...
- A... Jeste li vas dvojica?
- Molim?
Pogledao me je zgranuto, a potom se isprsio uvreðeno, kao krivo nabeðeni lopov...
- Fala bogu. ..A ¹ta bi smo drugo bili?
Pa...
Neæe¹ verovati, ali postoji jo¹ par solucija...
- I Vojvoda vam je Srbenda, dakako? A za Majora da i ne pitam? Da, njemu se veæ po
brkovima vidi...
Strogo je klimnuo glavom, obave¹tavajuæi me da se na takva pitanja nema ¹ta ni odgovarati?
Onaj Drugi je proturio nos oprezno, kao ¹e¹ir na ¹tapu...
Trapa je spu¹tao èa¹icu na ¹ank, drhtavo, kao da je nalivena nitroglicerinom...
Nisu vi¹e kupovali prièu, odmakli su se koliko su im to nasloni dopustili, kao da se begunac iz
instituta za pluæne bolesti iznenada zaka¹ljao u dru¹tvu. Ne¹to u mom pogledu ih je upla¹ilo, ne znam
¹ta, na ¾alost, inaèe bih to daleko èe¹æe koristio?
- Ne vredi... Ako ste vi svi Srbi, ja definitivno nisam... Eto, nemam sreæe... A tako malo mi je
falilo...
Takvi smo Mi Ovde?
On je u Novom Sadu od sedamdeset i pete. Ali rodom iz Vrbasa, naglasio je? Taj gradiæ je
sluèajno jedva èetrdeset i koji kilometar daleko, i to je dakle uveliko Ovde, ¹to ne menja puno na
stvari...
Jer on je samo roðen Ovde...
I samo je pro¾iveo ¾ivot Ovde...
Inaèe nije Odavde...
Svi Sloveni su zabrljali negde u poèecima, negde gde ni istorija ne doma¹uje, ukrali su nekom
bo¾anstvu nanulu, ili tako ne¹to, i otad nose beleg prokletstva za uhom...
Mogu da se zbli¾e sa svakim, i sa crnim ðavolom, jedino sa sobom ne... A Srbi su razbijeni
nesretno, kao ogledalo, svaki deliæ se ogleda za sebe... ©umadinci. Kraji¹nici. Paprikan. Kamenjari.
Gor¹taci. Preèani... Razlikujemo se i folklorno i civilizacijski, uveliko i antropolo¹ki? Samo nas jo¹
truba Ispa¹tanja ponekad okupi pod istom zastavom... Takvi smo Mi Ovde? Tri kolonizacije u istom
veku? Ni Americi ne bi bilo svejedno?
Prvi Neprilagodivi stigo¹e u Vojvodinu devetnaeste. Koliko se generacija slo¾i u
sedamdesetak godina? Da su devetnaeste oti¹li u ©paniju da li bi nauèili habaneru do sad? Da su oti¹li na Sardiniju,
da li bi danas ikoju pticu voleli vi¹e no galeba?
Kakvo je to seme koje ne mo¾e da se primi na zemlji kao ¹to je ova, na zemlji u kojoj i
izgubljen novèiæ proklija?
Mi Ovde, i Oni Odande Gre¹kom Roðeni Ovde...
Stara prièa...
A kad prièa poène sa "bila jednom dva brata", to obièno ne izaðe na dobro..
Ipak: bila jednom njih dva...
U ono vreme kad se sablja Islama kovala na nakovnju Balkana...
Jedan be¹e hrabar da krene, drugi hrabar da ostane, ili: jedan pla¹ljiv da ostane, drugi pla¹ljiv
da krene, niko to neæe raspetljati?
Prvi je, uglavnom, pocepao belo platno na tri pole, i u jednu uvio pogaèu, u drugu krst, u treæu
novoroðenèe. I reèe: ajmo! I putovali su noæu, jer èak i Turci noæu spavaju, i nije im smetalo ¹to ne
vide put, jer puta nije ni bilo. Èovek je koraèao odluèno i razdrljeno, kao da zna gde je naumio, a ¾ena
pognute glave, prepadnuta zvezdama koje su uzmicale pred njima, kao da ih mame u klopku...
Drugi je platno omotao oko glave, povlaèio se u zbegove svaki put kad kopita zaiskre po
kaldrmi, i gradio manastire na tako skrovitim mestima da ih je posle i sam sve te¾e pronalazio...
Posle svakog poni¾enja uzmicao je korak dalje od druma, sve dok mu Divlja Zelena Reka nije
ukvasila rubove ko¹ulje. A onda je i nju prebrodio...
I Prvi je nai¹ao na Svoju Reku. Bila je veæa ne samo od svih reka koje je video do tad, nego i
od mnogih planina iz njegovog kraja. Laða na kojoj su se ¹epurili stranci odeveni u crveno i zlatno
prenela ih je Preko kao na dlanu, i sve je bilo ravno. Sunce nije imalo ni odakle da izaðe ni za kud da
zaðe. Pa su dani trajali najdu¾e ¹to mogu da traju...
Drugi se osvrtao u strahu, znajuæi da æe i Janjièari pronaæi gaz. Povukao se u brda, ¹umovita i
zabita, ali klanci su mu se rugali odjekom rzanja i zveketa, pa je oti¹ao jo¹ dalje, do kamenih prevoja
na kojima je vetar tupio svoje o¹trice, i do isposnièkih polja, gde gruba crvenkasta zemlja be¹e
krupnija nego mravi...
Prvi je nai¹ao na jahaèa sa perom na kapi koji je govorio drugim jezikom, pa je nauèio i taj
jezik da bi poprièao sa èovekom. Ovaj pru¾i ruku i dade mu komad polja, u zamenu za stra¾u. I on je
motrio preko Velike Reke, oslu¹kujuæi ¹argije i zurle i ratne bubnjeve na drugoj obali. Ali ne samo
zbog Jahaèa. Nego i zbog Svog Komada Polja...
U toj ravnici, na Trgu Naroda, nauèio je tajnu ko¾e i kanapa, èekiæa i dleta. U rancu svakog ko
bi nailazio video bi ponajpre tajnu, i nije se stideo svoje radoznalosti...
Drugi je konaèno na¹ao mesto gde niko ne nailazi. I ubedio je sebe da je to zato ¹to ga se
pla¹e? I bio je zadovoljan. S druge strane vrhova plavela se ogromna voda, i plavele su se oèi nekih
ljudi koji su se krstili drugaèije, i dovikivali se drugaèije, neznatno drugaèije, ali dovoljno drugaèije da
ih Drugi zbog toga omrzne. Branio se priseæajuæi se svoga Boga, ne pomi¹ljajuæi ni na èas da Bog vi¹e
mo¾da i nije tamo gde ga je on ostavio?
Prvi je podigao crkvu naspram Jahaèeve, i prolazeæi kraj nje Jahaè bi skidao kapu s glave, kao
¹to je to i Prvi èinio pred Jahaèevom crkvom. U¾ivao bi kad predveèe svi tornjevi u varo¹i zazvone u
isto vreme i radovao se ¹to tuðe crkve ne smetaju ljudima u Ravnici, kao ¹to sigurno ne smetaju ni
Bogu? Bog æe meðu crkvama veæ umeti da izabere Onu Pravu za sebe, umeo je da pomisli?
Onda je sazidao i ¹kolu u kojoj se uèilo na jeziku ispisanom po platnu u koje je bio umotan
krst. Pa sagradio èitaonicu za one omaðijane slovima. I digao pozori¹te. Bogosloviju. I osnovao
Maticu Srpsku...
Svoj Komad Polja iznosio je pred svet kao leb i so. Stare obièaje ukrasio je ¹lingerajem novog
zavièaja. A stare recepte oplemenio zaèinima novih vremena...
Drugi je ratovao sa svakim ko bi na to pristao, i nazivao se pobednikom samo zato ¹to se
vraæao na boji¹te i onda kad se svi drugi zasite. A onda su do¹li Svetski Ratovi, i plen se delio daleko
od goleti, jer tamo i nije bilo nièeg da se deli.Voz je i¹ao brzo, stalno galopom, i nikad se nije umarao.
Drugi se ponadao da æe tim vatrenim èudom sustiæi Vreme koje mu je daleko odmaklo, pa ga èak i
prestiæi?
U rukama je èvrsto dr¾ao ikonu koju je iskopao iza kuæe, ali od ljudi koji su ga vodili saznao
je da Boga vi¹e nema, i to je odmah prihvatio. U selu koje je s neba palo pred njega prvo je sru¹io
crkvu. A onda uzjahao popa. Terao ga da mekeæe. I vukao ga za bradu oko ru¹evine...
Prvi je saznao da je Drugi stigao, ali nije mogao da ga prepozna, ne pomi¹ljajuæi da li je to
zato ¹to su ga vekovi potpuno promenuli, ili zato ¹to uop¹te nisu? Ali sa gorèinom je shvatio da je
èovek kog mu predstavljaju kao Brata za njega potpuni stranac. I to stranac od kog ima i roðenijih
stranaca. Ali polako se navikao i na to...
Drugi se takoðe gnu¹ao Prvog, njegovih bunara, ravnih leja, njegovih dugih samoglasnika i
uètivosti u prolazu. Svaki susret podseæao bi ga na to ko je na poèetku prièe izabrao pogre¹an put, ¹to
mu je te¹ko padalo. Zatvarao se u svoja S Neba Pala Sela kao da su okolo kurjaci, a ne ljudi, uzimao je
samo ¾ene sa svojim ¾igom, a decu od malena poduèavao da Ovde ne valjaju ni vazduh, ni voda, ni
ljudi, ali ipak nije odlazio tamo gde valjaju?
I svi su molili da vi¹e ne bude rata, samo ga je on prizivao svojim ritualima, i nestrpljivo je
okitio ¹ubaru redenicima, pristav¹i i da obnovi crkvu, i da nosi popa na ramenima, ako treba, samo da
mu veæ jednom daju priliku da i on poka¾e ¹ta zna...
I posle ko zna koliko godina ponovo se osetio nadmoæno i nedodirljivo, i sav sretan je zapalio
sveæu dobrim vremenima u kojima ponovo mo¾e¹ ispaliti rafal svaki put kad ne zna¹ ¹ta da ka¾e¹, i
kad mo¾e¹ udariti svakog koga ne razume¹...
I jedva je èekao da naleti na Prvog. Pre na njega nego na Zvaniènog Neprijatelja...
- Nema vajde... Takvi ste Vi Ovde... Svileni, brate... Davno bi vi bili pomaðareni da nije nas...
Ajde?
Prièaj mi malo o tome...
Ti si mi ba¹ prava mustra za propoved o tradiciji, slobodi i èasti...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

krsta63

Ajde da odgovorim pa neka kasnije prebace.
Govorimo o periodu 1973 do 1979. Svetska kriza, gorivo trt mrt. U to vreme za zapadu je bila manja plata nego u Jugi. Ozbiljna razlika je billa u iznosu...Sa druge strane, proslo je dosta vremena od rata. Cak i oni koji su bili sa druge strane i njihovi naslednici mogli su da dobiju posao. Nisu mogli da dobiju stan ili da budu sefovi nadaj boze direktori.  Znaci, na zapad su isli oni koji nisu mogli da nadju ovde posao.. a posla je bilo.
Mislis da imam nesto protiv seljaka. NE. Cenim i postujem svakog koji radi na selu. Imam protiv onih koji nemaju back up varijantu koji su dosli negde i grizu i ne biraju sredstva  ne bi li opstali (a za to vreme dovlace svoje pleme).
A vezano za onaj bon od 50 litara...ljudi su u to vreme kupovali bicikle sa pomocnim motorom ili samo preostale saobracajne i uzimali bonove. Ja sam svakog meseca dobijao za jedan auto, jedan motor i dve BSM, ukupno 100 litra tj. dva bona od 50.

Slaninar

Koliko god ljudi sam upznao, sve sam sigurniji da smo svi isti i da smo svi (globalo) u istim govnima: ljudski vek je praktièno veèna, zahvaljujuæi modernoj medicini. Ljudi je, ako ¾ive veèno, prakitèno previ¹e. I sad se globalno radi na istrebljenju... i obèan svet je svugde najebao. Samo æe u siroma¹nijim zemljama najebati ranije i vi¹e. ©to reèe neko: "svi smo u velikim kolima koja jure ka provaliji, a svaðamo se ko æe gde da sedi".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

ja samo ne znam kakve veze ima da li je bilo bolje 79 ili 82 ili 84 godine :D to je davno proslo svrseno vreme :D :D :D i to sto se seæate ili se ne seæate neæe nista da vam pomogne :D :D :D i dali si imao bon od 5 ili 50 litara kad sad nemas da kupis 10 :D :D :D sto je bilo, bilo je i zavrsilo se gledaj te sta ce te sutra :D :D a ne sta je bilo juèe...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

pajaxsg

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2015, 09:36
Citat: slave74 poslato 10 Februar, 2015, 00:28
Sa Titom il bez Tita se moglo ziveti u tadasnje vreme mozda jos bolje. Tile nije bio suvi genije, poslusajte njegove javne govore. Globalna svetska atmosfera je bila takva da nam se moglo..
Evo jos dobrih Titovih stvari zbog kojih nam je sada ovako: mrzeli smo Nemce, oni nas sad vole, od fasisticke gubitnicke Hrvatske(NDH) stvorio antifasisticku republiku Hrvatsku, stvorio ap kosovo , pomagao Siptare, i ustavom 1974 svasta dobro odobrio..
Srbiju i srpske obicaje sputavao da bi podilazio vestacki stvorenom bratstvu i jedinstvu.
Odrasto sam u komunizmu , otac i majka  komunisti, lepo smo ziveli,i sad nam nije lose..
Ne treba biti slep , treba realno sagledati stvari, zbog zelje srpskih vladara od I rata, pa nadalje placamo ceh, Kraljevina SHS-Jugoslavija= veliko zlo.
Gubitnike i fasiste je trebalo kazniti -osvojiti, i ponasati se kao osvajac, pa dok traje..
ILi odustati od te gluposti zajednicke drzave.



O ustavu 1974. imam dijametralno suprotno mi¹ljenje - upravo centralizam vodi kontra reakciji i cepanju dr¾ave. Barem ¹to se odnosa prema Vojvodini tièe. Srbija je vi¹e izgubila od 1988. lo¹im gazdovanjem. Katastrofalno lo¹im i bahatim.

Jugoslavija, sa svim narodima zajedno je jedina bila dovoljno velika da se mo¾emo pitati za ne¹to i izboriti za sebe, ovako razjedinjeni... mogu sa nama svima kako hoæe.

Hrvatska nije fa¹istièka republika, sve republike su imale kvislin¹ku vlast. Srbija Nediæa i èetnike, Hrvati paveliæa i usta¹e. Isti kurac, drugo pakovanje. Treba iæi dalje. Ovde se svi seæaju jebenog Jasenovca i oluje, tamo æe svi spominjati skorije: Sarajevo, Srebrenicu, Vukovar i uvek æemo se klati. A isti smo, ¹to lepo reèe mislim Krle¾a: "Bo¾e me saèuvaj srpskog juna¹tva i hrvatske kulture!"  :)


Ne mogu vjerovati da neko moze trpati ustase i cetnike u isti kos, nepoznavanje istorije na nivou! Puno si gledao filmove sa Batom Zovojinovicem, nista drugo ti ne mogu reci. Mene je sramota tvojih rijeci. Nadam se da ne grijesim, trazio sam ironiju u tvojim rijecim ali je nisam uspio naci, nazalost.

freepartyman

 Slazem se sa slaninarom da je bilo zlocina i sa jedne i druge strane, ali ne treba izjednacavati ustase i cetnike jer su cetnici bili pre rata regularna kraljeva vojska. A i partuzani su vrsili zlocine ali znas kako kazu pobednici pisu istoriju.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

#6418
Citat: pajaxsg poslato 10 Februar, 2015, 16:41
Ne mogu vjerovati da neko moze trpati ustase i cetnike u isti kos, nepoznavanje istorije na nivou! Puno si gledao filmove sa Batom Zovojinovicem, nista drugo ti ne mogu reci. Mene je sramota tvojih rijeci. Nadam se da ne grijesim, trazio sam ironiju u tvojim rijecim ali je nisam uspio naci, nazalost.

Dra¾a kvisling, dokazan. Puno zloèina. Ti i takvi èetnici su srpske usta¹e. Isti kurac.

Naravno, ima onih koji to porièu, ali to trpam u isti ko¹ s onima koji porièu holokaust, ili tvrde da je sletanje na mesec prevara Holivuda... :)


Citat: freepartyman poslato 10 Februar, 2015, 16:45
Slazem se sa slaninarom da je bilo zlocina i sa jedne i druge strane, ali ne treba izjednacavati ustase i cetnike jer su cetnici bili pre rata regularna kraljeva vojska. A i partuzani su vrsili zlocine ali znas kako kazu pobednici pisu istoriju.

Èetnici pre 1942. su druga prièa. Posebno ako prièamo o Prvom svetskom ratu.


©to se zloèina partizana tièe, to nije bila njihova politika. Osim onog ¹to su uradili folksdojèerima u Vo¹i posle rata - to je stvarno bilo svinjarija.  Ako æemo ovako izjednaèavati, onda su saveznici isti kao nacisti - zbog Hiro¹ime i Drezdena.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Andreja

A fala kurcu da ste premestili  [povracanje]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D