Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

durmitor2000

Petar II Petroviæ Njego¹ (pi¹em puno njegovo ime po¹to ga cenim i nisam s njim èuvao ovce niti igra klikere) je velika istorijska liènost koja pripada istoriji Crne Gore i srpskog naroda. Gde se njegova uloga nikako se ne mo¾e pripisati nekom narodu i dr¾avi po¹to on to prevazilazi.
Mislim da je neukusno pominjati proslavu koja je odr¾ana u Narodnom pozori¹tu pred 200 ljudi i da je na taj naèin obele¾ena tako po meni va¾na liènost. Pogotovu ¹to meðu zvanicama nije bilo viðenijih liènosti.
Dok se proslava Milanskog edikta proslavlja godinu dana i po nekim procenama je ko¹tala graðane ove zemlje oko 4mil evra. A do ove godine velika veæina ljudi nije ni èula za Konstantina a i nije direktno uticao na istoriju ju¾noslovenskih naroda i Crne Gore i Srbije. Nekom ko je na jednoj od devet novèanica nacionalne valute, èiji spomenik se nalazi ispred filozofskog fakulteta posvetiti jednu predstavu i besedu mislim da je sramota.

I opet nagla¹avam da je jo¹ veæa sramota ¹to nije proslavljena i obele¾ena stogodi¹njica Balkanskih ratova 2013 ali oèigledno ratovi koji su voðeni i posle kojih je Srbija duplirala svoju teritoriju ne predstavlja tako veliku stvar kao poèetak prikazivanja serije "Ravna gora".



durmitor2000

Citat: Vlajko poslato 05 Decembar, 2013, 19:02
Samo unazad par stranica se vidi koliko razlièite informacije mogu da oèas posla zavade ljude..

Ljudi, istoriju uglavnom pi¹u pobednici.. vrlo èesto sadr¾i deo istine.. a deo sigurno ne.. kako kome kad odgovara se prekraja.. kako bih mogao sa sigurno¹æu znati ¹ta je bilo pre vi¹e stotina godina.. pa nekad i juèe zaboravi¹ ¹ta je bilo.. Ne¹to si proèitao i sad zadrto brani¹ stavove da je to tako.. a nisi bio tamo niti svojim oèima video.. pa meni ne verujete a u¾ivo sprovodim neke stvari..  :P  ali zato slepo verujete nekim tamo spisima.. ono jeste..najmudrije knjige su jako davno napisane..

Ok je znati ko smo i ¹ta smo i odakle smo potekli.. ali sve na kraju ispadne diskutabilno.. fokus uvek treba da bude na sada¹njem vremenu.. jer vreme i ne postoji.. samo sada¹nji trenutak.. mo¾da kada shvatimo da smo svi deo jednog bude bolje..
Dotad nam uvaljuju koske i buve da ima o èemu da se razglaba..svaða i prepire..

p.s. jebe¹ Srbina bez èetvoro dece  ;D

Sla¾em se.

Lazic

#3782
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 18:36
Nego me sada ali ako moze bez gluposti i sarkazma da prokomentarisemo o Njegosu. Montenigeri kazu da je njihov   a on sam da je Srbim.Samo ga mi ne prisvajamo jel je on sam rekao.Medjutim On je Crnogorac za Montenigere pa da crknu.Pa sta je tu istina po vama.

Kad sam se popeo onih 415 ili koliko stepenika do mauzoleja, vidim ja susedno brdo(ne seæam se imena) vi¹e od Lovæena, pitam domaæina ¹to koji moj nije digao mauzolej tamo, reèe matori da su to isto pitali i Njego¹a, rekao je da æe se jednog dana roditi i veæi Crnogorac od njega, pa nek tog tamo sahrane...:o [facepalm] [rofl] ©to se mene tièe, neka im ga, meni ne treba... Moj æale filolog je vrsni poznavalac dotiènog veæ pola veka, nema lepu reè ni za èoveka, pogotovo ne za njegov literarni opus... A moj tata je sigurno u pravu, ima ugraðen svojevrstan detektor za bullshit...:D

clutch&brake

Sta ti je istorija... od pocetka citanja ove rasprave ne zanam da li sam procitao da se neko sa nekim slozio vise od 2 puta...
A SVI SE SIGURNI u ono sto pisete
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Lazic

Jedino sam siguran da je ono drugo brdo vi¹e od Lovæena...:D

Vlajko

I to zavisi brate moj od ugla posmatranja.. uvek je u tome fora.. da si mali mrav recimo..   ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

WOLVERINE

Ma da Matija Beckovic je niko... i ja sad poreklom iz Crne Gore a srbin koji zivi u Srbiji nemogu ili nesmem da kazem da je Petar Pertovic Njegos moj... ne razumem...

Lazic

Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 19:21
Ma da Matija Beckovic je niko... i ja sad poreklom iz Crne Gore a srbin koji zivi u Srbiji nemogu ili nesmem da kazem da je Petar Pertovic Njegos moj... ne razumem...
@Darko:
Nisam ti prièao da mi je njegova mlaða æerka Ljudmila predavala muzièko u gimnaziji, imala je 23 godine '89-te kad smo imali 15...:D... Jedno toliko divno stvorenje, mislim da u ¾ivotu nisam upoznao kvalitetnije ljudsko biæe i iskreno po njoj cenim i sestru i oca... Mada æale zna Matiju k'o zlu paru, zajedno su studirali, mislim da ga masu vi¹e po¹tuje od vladike Njego¹a...:D

UFF

znam dao je pit
eto ideje za unapredjenje foruma
oduzeti + i - opcije onima koji su banovani pa samo voajerisu

Slaninar

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 20:01
znam dao je pit

Kad je veæ tema o etici: mislim da plusevi/minusi treba da ostanu anonimni. Ili da postanu javni. Ne ovako.      [thumb_up]



montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Vlajko poslato 05 Decembar, 2013, 19:02
p.s. jebe¹ Srbina bez èetvoro dece  ;D

a ko sve moze da te jebe?
svi ili samo oni Srbini koji vec imaju cetvoro dece? :D

@ che tvoj motor sigurno nije legalan jer ti to ne pise pored njega  [rofl]

Panco.KV

Laki ajd nepristrasno sagledaj mane svoga oca sedni negde naruci kaficu i razmisljaj...ja sam uradio sa mojim i uvideo da je jedno sebicno stvorenje koje 90% nije bio u pravu ali smo morali ta cutimo.
Jel jedan Njegos,jedam Beckovic ne valjaju HMMMMM

Panco.KV

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 20:10
Citat: Vlajko poslato 05 Decembar, 2013, 19:02
p.s. jebe¹ Srbina bez èetvoro dece  ;D

a ko sve moze da te jebe?
svi ili samo oni Srbini koji vec imaju cetvoro dece? :D

@ che tvoj motor sigurno nije legalan jer ti to ne pise pored njega  [rofl]
Verujem da nije mora da je sastavljan od 2-3 motora neregistrovanih sram ga bilo

UFF

pa i jesu anonimni
ovo sam napisao samo kao gresku u sistemu koju moramo pod hitno da ispravimo ;)

Lazic

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 20:10
Laki ajd nepristrasno sagledaj mane svoga oca sedni negde naruci kaficu i razmisljaj...ja sam uradio sa mojim i uvideo da je jedno sebicno stvorenje koje 90% nije bio u pravu ali smo morali ta cutimo.
Jel jedan Njegos,jedam Beckovic ne valjaju HMMMMM

Pazi i za jednog i za drugog mnogo kompetentniji od svih nas ovde prisutnih...:P A za Matijine æerke sam i ja pone¹to kompetentan...:D

UFF

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 20:11
Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 20:10
Citat: Vlajko poslato 05 Decembar, 2013, 19:02
p.s. jebe¹ Srbina bez èetvoro dece  ;D

a ko sve moze da te jebe?
svi ili samo oni Srbini koji vec imaju cetvoro dece? :D

@ che tvoj motor sigurno nije legalan jer ti to ne pise pored njega  [rofl]
Verujem da nije mora da je sastavljan od 2-3 motora neregistrovanih sram ga bilo

sastavljali ga che i ja zajedno
kaze i deca su sastavljena od dva roditelja pa im nista ne fali :)
a neka (romi) nisu ni registrovana pa se opet "voze"

Panco.KV

Citat: Laziæ poslato 05 Decembar, 2013, 20:15
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 20:10
Laki ajd nepristrasno sagledaj mane svoga oca sedni negde naruci kaficu i razmisljaj...ja sam uradio sa mojim i uvideo da je jedno sebicno stvorenje koje 90% nije bio u pravu ali smo morali ta cutimo.
Jel jedan Njegos,jedam Beckovic ne valjaju HMMMMM

Pazi i za jednog i za drugog mnogo kompetentniji od svih nas ovde prisutnih...:P A za Matijine æerke sam i ja pone¹to kompetentan...:D
Jel stariju :-)

Lazic

Ne bre fuj, mlaðu...:D

Panco.KV

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 20:17
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 20:11
Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 20:10
Citat: Vlajko poslato 05 Decembar, 2013, 19:02
p.s. jebe¹ Srbina bez èetvoro dece  ;D

a ko sve moze da te jebe?
svi ili samo oni Srbini koji vec imaju cetvoro dece? :D

@ che tvoj motor sigurno nije legalan jer ti to ne pise pored njega  [rofl]
Verujem da nije mora da je sastavljan od 2-3 motora neregistrovanih sram ga bilo

sastavljali ga che i ja zajedno
kaze i deca su sastavljena od dva roditelja pa im nista ne fali :)
a neka (romi) nisu ni registrovana pa se opet "voze"
Za tebe OK ali za CHEa ne verujem ozbiljno mi deluje

Panco.KV

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 20:01
znam dao je pit
eto ideje za unapredjenje foruma
oduzeti + i - opcije onima koji su banovani pa samo voajerisu
A sto ne ukines minus samo plus da ostane pa kome se svidja molim lepo tako nebi herteri namerno minusirali.
Banovo si Pita pa ga sad spominjes aje mu daj priliku da ti odgovori... ;)