Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

@ slaninar verovatno je uklonjen greskom u masi govana ali okaci ga slobodno opet ionako ce tema jako brzo da ode u qrac a meni je lakse da pustim da se to desi nego vecno da se raspravljam

sve dok se ne pretera i dok mi ne dokurci pa po kratkom postupku ukinem demokratiju i uvedem red i mir :)

Che

A ti si procitao i Ilustrovanu istoriju srba i Srbi narod ili rasa i Novu vulgdatu pa to znas? ;D

Che

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2013, 16:56
sve dok se ne pretera i dok mi ne dokurci pa po kratkom postupku ukinem demokratiju i uvedem red i mir :)

E jbg i ti si nasao da cistis temu od spama na najspamersijem moto-forumu kod nas.
Kapiram da je cistis jer je tvoja i to je ok,
ali tesko kada na forumu ne postoji ni jedna tema koja nije zatrpana spamom.

Panco.KV

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2013, 17:05
A ti si procitao i Ilustrovanu istoriju srba i Srbi narod ili rasa i Novu vulgdatu pa to znas? ;D
Da CHE procitao i imam te knjige a novi vulgatu sam kupio pre 10ak god u Republici Srpskoj jel je ovde nisu hteli stampaju,Jel je stigla eemokratija serem se u nju.

Che

Ti si onda brate najnacitaniji varilac koga znam, svaka cast  [thumb_up]

Panco.KV

Hvala Brate moj veoma nacitan iz Istorije posebno Srbske cak mi je sudjeno u 2 god srednje za nacionalizam jel sam profesoru rekao da nije u pravu i otislo je to malo iz okvira skole.
Ja sam po zanimanju pofesionalni sofer ili vozac motornih vozila,a sloseraj  mi je hobi kao i auto mehanika ,kao i auto elektrika,kao i izrada metalnih konstrukcija kao i zidanje,ima toga jos. [thumb_up]

lawyer

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 16:55
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 12:37
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 12:28
samo nomojte Wiki...nato pediju da citate.

Moj citat iznad je skoro pa prepisan iz "Istorije Srba" Vladimira Æoroviæa, podsetiæu te èlana Srpske kraljevske akademije i najcenjenijeg istorièara u nas. Ako od njega bolje zna¹, svaka ti èast.  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]
Druze on je jedan obican plagijat od istoricara koji je za svoju knjigu ILUSTROVANA ISTORIJA SRBA 50% svojih podataka uzeo od Olge Lukovic Pjanovic i DR.Jovana Deretica (Istoricara),Koji su svoje knjige na primer od Olge ( Srbi narod najstariji) i (Srbi narod ili rasa ili Nova Vulgata) od Deretica napisali mnogo pre njega .Sve ovo je dostupno proveri .
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8Pq97RUpCy4

Ne proveravam dalje, jer stvarno nema¹ pojma.

Јован Илић Деретић (Ораховац, 18. јануар 1939) - roðen 1939, jo¹ meðu nama, publicista.
Олга Луковић-Пјановић (Гуча, 1920 — Београд, 1. април 1998), lingvista.
Владимир Ћоровић (Октобар 27, 1885 – Априлl 12, 1941), istorièar, prof. dr, èlan Srpske kraljevske akademije.

Hajd' objasni prvo sebi, a onda nama drugima kako je Æoroviæ plagirao Deretiæa, kad je umro u vreme kad je Deretiæ imao 2 godine? Pride Deretiæ i nije istorièar, veæ poslednjih 10 godina lupeta k'o Maksim po diviziji.

EDIT: Nisam pisao o Ilustrovanoj istoriji Srba...

hpg

Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 13:09
Niti na jednom dokumentu koji potjeèe iz perioda prije Drugog svjetskog rata ne postoji ni slovo zapisa o upotrebi simbola "tri prsta".

[zvizdi]



P.S. Lawyer-u, ti si okoreli anti Srbin, veliki prozapadni ljubitelj, i ne citas pravu Srbsku istoriju nego vatikanske bljuvotine.  :P
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

lawyer

A ti postavio sliku Paje Jovanoviæa gde Milo¹ dr¾i tri prsta spojena u znak Krsta Èasnog, pa mi ne¹to prièa¹...  [zvizdi]

Viðu nema Dra¹koviæa na slici!  :wtf: :wtf: :wtf:

hpg

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 17:46
A ti postavio sliku Paje Jovanoviæa gde Milo¹ dr¾i tri prsta spojena u znak Krsta Èasnog, pa mi ne¹to prièa¹...  [zvizdi]
Viðu nema Dra¹koviæa na slici!  :wtf: :wtf: :wtf:

Milo¹ usta¹a. Pi¹e u Vulgati, ja èitao.

Kako nema Dra¹koviæa? Pa ko je onda ovaj nind¾a u crnom?  [neampojma]

 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

Panco.KV

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 17:40
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 16:55
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 12:37
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 12:28
samo nomojte Wiki...nato pediju da citate.

Moj citat iznad je skoro pa prepisan iz "Istorije Srba" Vladimira Æoroviæa, podsetiæu te èlana Srpske kraljevske akademije i najcenjenijeg istorièara u nas. Ako od njega bolje zna¹, svaka ti èast.  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]
Druze on je jedan obican plagijat od istoricara koji je za svoju knjigu ILUSTROVANA ISTORIJA SRBA 50% svojih podataka uzeo od Olge Lukovic Pjanovic i DR.Jovana Deretica (Istoricara),Koji su svoje knjige na primer od Olge ( Srbi narod najstariji) i (Srbi narod ili rasa ili Nova Vulgata) od Deretica napisali mnogo pre njega .Sve ovo je dostupno proveri .
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8Pq97RUpCy4

Ne proveravam dalje, jer stvarno nema¹ pojma.

Јован Илић Деретић (Ораховац, 18. јануар 1939) - roðen 1939, jo¹ meðu nama, publicista.
Олга Луковић-Пјановић (Гуча, 1920 — Београд, 1. април 1998), lingvista.
Владимир Ћоровић (Октобар 27, 1885 – Априлl 12, 1941), istorièar, prof. dr, èlan Srpske kraljevske akademije.

Hajd' objasni prvo sebi, a onda nama drugima kako je Æoroviæ plagirao Deretiæa, kad je umro u vreme kad je Deretiæ imao 2 godine? Pride Deretiæ i nije istorièar, veæ poslednjih 10 godina lupeta k'o Maksim po diviziji.

EDIT: Nisam pisao o Ilustrovanoj istoriji Srba...
Posto se pravis pametan i vidim da si samo virtuelno pametan Spise V.Djorovica su prepisivali i menjali u zadnin 20 godina 4-5 puta i ni jedan podatak im nije isti ,
A sto se tice Deretica svoje podatke kljucne za knjigu o kojoj pricam je uzeo iz Carigradske biblioteke a i tu ima podataka kopiranih na uvid samo neko treba da procita nego je lakise da sepljuje i udara kontra.To V.DJ nije mogao tad.

KADA BI SE NA OVOM FORUMU PISALO SAMO ONO STO SE PROCITALO I TACNO ZNA ...VELIKA BI TISINA ZAVLADALA.

lawyer

Nije Ðoroviæ, nego Æoroviæ.

Mo¾da da proèita¹ i ti, po¹to svoja dva toma redovno prelistavam. Imam u posedu i Jireèekovu Istoriju srpskog naroda, ako te zanima...

http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/index_l.html

Ovu poslednju reèenicu nadam se da si prvenstveno sam sebi proèitao. AMIN!

Panco.KV

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 17:46
A ti postavio sliku Paje Jovanoviæa gde Milo¹ dr¾i tri prsta spojena u znak Krsta Èasnog, pa mi ne¹to prièa¹...  [zvizdi]

Viðu nema Dra¹koviæa na slici!  :wtf: :wtf: :wtf:

Ako nemas neki ozbiljniji dokument ili sliku nemoj da se sprdas jel nije OK.
Drugo na slici se vide skupleni prsti u polozaj za prekrs a na ustaskim rasireni...i ne verujem da su hteli da se prekrste.

lawyer

Ne sprdam se sa tim, ba¹ sam i ja ukazivao na istu razliku, kao i ti, jer je upravo Dra¹koviæ uobièajio ra¹irene prste.

Che

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 17:24
Srbske

Bice da si i u tom drugom srednje pobegao sa casa Srpskog jezika kada ste radili jednacenje suglasnika po zvucnosti  [nono]

Panco.KV

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:01
Nije Ðoroviæ, nego Æoroviæ.

Mo¾da da proèita¹ i ti, po¹to svoja dva toma redovno prelistavam. Imam u posedu i Jireèekovu Istoriju srpskog naroda, ako te zanima...

http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/index_l.html

Ovu poslednju reèenicu nadam se da si prvenstveno sam sebi proèitao. AMIN!
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:01
Nije Ðoroviæ, nego Æoroviæ.

Mo¾da da proèita¹ i ti, po¹to svoja dva toma redovno prelistavam. Imam u posedu i Jireèekovu Istoriju srpskog naroda, ako te zanima...

http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/index_l.html

Ovu poslednju reèenicu nadam se da si prvenstveno sam sebi proèitao. AMIN!
Ne tebi je upucena u nadi da ces malo smanjiti pametovanje nego prelistaj mali po netu 5.-10 min nesto nadji pa napisi posto koliko vidim odatle ti je izvor informacije .Sto znaci da u glavi nema nista.

WOLVERINE

Citat: durmitor2000 poslato 05 Decembar, 2013, 15:34
Vidim da nijedna tema ne mo¾e da ujedini Srbe kao tema napada na druge narode.

Crnogorci nisu Srbi ali u svakom sluèaju se mo¾e reci da su nastali od Srba. Kao ¹to su Srbi potièu od ju¾nih Slovena. Mada i to nije skroz taèno po¹to na Balkanskom poluostrvu je bilo toliko promena i turbulencija tako da na poèetku je ovde bila me¹avina Ilira i ju¾nih Slovena. Kasnije je do¹lo do me¹anja sa Turcima i drugim narodima. Oèigledan primer izme¹anosti naroda na Balkanu je to ¹to fizionomijom ne lice na stanovnike praporstojbine Srba na teritoriji sada¹nje Rusije.
Kao ¹to je i tad dolazilo do me¹anja, izumiranja i stvaranja novih naroda tako se to de¹ava i u sada¹njosti. Po¹to toèak istorije niko ne mo¾e da zaustavi tako ni migracije i promene u okviru jednog naroda.
Shodno tome ¹to su nastali od Srba moje je mi¹ljenje da ne mogu da svojataju istoriju koja je nastala pre opredeljenja veæeg broja ljudi da se oseæaju Crnogorcima. Tako da svetinje nastale u ranijoj istoriji i sva de¹avanja pripadaju dr¾avi Crnoj Gori i narodu koji je tad bio tamo tj. Srbima. Nikome ne treba da se brine za kosti svojih predaka one su gde im je mesto. Nijedan predak neæe se stideti svojih potomaka zbog busanja u pripadnost nekom narodu nego u zavisnosti kakav je èovek i ¹ta je stvorio za svoga ¾ivota.
Ko god ne gleda svojim ocima i ne vidi realnost to je njegov nedostatak. Dr¾ave i narodi nastaju svaki dan pa su tako na prostoru Balkana nastale zemlje koje su bile u nekim periodima istorije u sastavu Srbije - Makedonija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora ( i Kosovo kome samo fali stolica u UN). A nastankom dr¾ava odreðen broj ljudi se poistovetio sa dr¾avom i tako su nastali i narodi.
Ko ¾eli neka ¾ivi u okvirima Du¹anovog carstva, Lazareve kne¾evine, Beogradskog pa¹aluka, kne¾evini i kraljevini Srbiji, kraljevini SHS, FNRJ, SFRJ, SRJ i zajednici Srbije i Crne Gore. Sve te dr¾ave i njihove granice su stvar istorije i nemaju veze sa realno¹æu. Srbija trenutno ne izlazi ni na jedno more i jedino ¹to ima je Èukarièka rivijera i Palmina zemlja u Grèkoj. Kao ¹to nije taèno i da su svi narodi nastali od Srba na teritoriji Evrope(osim Skandinavije) ¹to sam isto skoro èuo od autora Petra A¹krabe Zagorskog u knjizi Srbija i stara Srpska prezimena gde je napisao da su Aleksandar Makedonski i Oto fon Bizmark Srbi.
Srbija je u istoriji imala i dobrih i lo¹ih trenutaka. Treba da se ponosi svojim slavnim trenucima i da slavi ali i da prizna svoje gre¹ke i prihvati posledice koje nastaju. Tako da Srbija u 2013 ne slavi 200 godina od roðenja Petra II Petroviæa Njego¹a niti 100 godina od Balkanskih ratova kada je udvostruèila svoju teritoriju( mo¾da po¹to je ratovala protiv Turske i Bugarske pa neæe da se zamera ipak su to veæe zemlje). Bez obzira na neèije ¾elje trenutno je Srbija na¾alost na zaèelju evropskih zemalja po svim pokazateljima (nivo korupcije, zdravstva, obrazovanja, standarda i odlivu obrazovanog kadra). Sve dokle Srbija ne postane razvijena zemlja mo¾e samo da ma¹ta o bila kakvim pretenzijama prema teritorijama drugih dr¾ava i vraèanja nekih naroda pod Srpski narod.
Da i ja se ponosim svojim precima i ponosim se naèinom na koji predstavljam sebe i zemlju u kojoj ¾ivim. ©to po¹tujem svaèije neotuðivo pravo da se izja¹njava i oseæa kome narodu i veri pripada i njegovo pravo ne omalova¾avam niti smatram predmetom ismevanja.
Neka vam rasprava o Kosovskom boju i o Vuku Brankoviæu zaokupira pa¾nju i greje u ove hladne dane.
Danas je 05.12.2013 hladan dan u minusu sa mrazom i svestan sam toga i ¾ivim u ovom vremenu i stvaram za buduænost a od mitova i pripovedaka ne ¾ivim.
Svim moto manijacima ¾elim mnogo zdravlja, srece, veselja i ispunjena planova (Wolverinu vezano za iseljenje u Kanadu)



Aj ovako.... da Crnogorci nisu Srbi tu se nebih slozio sa tobom... moje poreklo je Crnogorsko i od kad znam za sebe sam Srbim...ili su me tako vaspitali-naucili... neznam sta vec...
Niko ovde ne potencira da SRBIJA treba da bude kao u vreme Dusana Silnog(ali nebi bilo lose da je tako)..  polemisemo o istoriji koja postoji i za koju postoje cinjenice a monogi bi zeleli da  tako nije... ima puno stvari sa kojma se neslazemo...  ili ja gresim ili ti gresis.... ili ja imam vremena i za pisanje i za posao.....  
Srbi nisu slavili 200 godina od rodjenja Vladike Njegosa i tu gresis......  ili ces me ubediti da su Crnogorci dosli u Beograd u Narodno pozoriste da tu proslave 2 veka VELIKOG SRBINA....


Његош небом осијан - Говор академика Матије Бећковића

E sad.... u pravu si sto se tice cinjenica da Srbija ide nizbrdo....  i icice jos dugo...  posto narod nevidi dalko... obnevideo je....  da ako ovako nastavi stici do Beogradskog pasaluka kojeg ce citi Srbi iz Crne Gore ili kako vec nazovi.... ali to nije poenta i problem... problem je moral i etika politicara....  

Nastavicemo malo kasnije   ovo kucam preko tel... pa me usporava....  

a da evo jedan vic na nas racun Spsko crnogorski

Zove kum iz Budve kuma u Beograd da ga pita da mu upise sina na fakultet..
Ovaj mu odgovara; moze kume, moze, gde hoces, na pravni, filozofski, filoloski, elektrotehniki gde god hoces?
Kaze kum; kume na bilo koji samo da je blizu ...
I Beograda; kud ces blize kume... pravni u Beogradu proma 2000 studenata, eto moze tu...
Odgovara kum iz Budve; a ne kume, imali nesto u Njujoru, Cikagu?
Pita kum iz BG ; sto tamo kume?
Pa Iz Kad zavrsi da se vrati kuci....


Panco.KV

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2013, 18:05
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 17:24
Srbske

Bice da si i u tom drugom srednje pobegao sa casa Srpskog jezika kada ste radili jednacenje suglasnika po zvucnosti  [nono]
CHE ako je neki problem imas tel javi se nemoj da se pravis pametan kao malopre  
Gde zivis u Srbiji ili u Srpiji, jesi li Srbin ili Srpin

con3

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 18:11
Citat: Che poslato 05 Decembar, 2013, 18:05
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 17:24
Srbske

Bice da si i u tom drugom srednje pobegao sa casa Srpskog jezika kada ste radili jednacenje suglasnika po zvucnosti  [nono]
CHE ako je neki problem imas tel javi se nemoj da se pravis pametan kao malopre 
Gde zivis u Srbiji ili u Srpiji, jesi li Srbin ili Srpin
http://www.jezik.rs.sr/index.php?akcija=akc_srbski

WOLVERINE

Citat: hpg poslato 05 Decembar, 2013, 17:44
Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 13:09
Niti na jednom dokumentu koji potjeèe iz perioda prije Drugog svjetskog rata ne postoji ni slovo zapisa o upotrebi simbola "tri prsta".

[zvizdi]




Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 13:09

Meðutim, istina je malo drugaèija. Niti na jednom dokumentu koji potjeèe iz perioda prije Drugog svjetskog rata ne postoji ni slovo zapisa o upotrebi simbola "tri prsta".

Kad se prelistaju dokumenta iz Drugog svjetskog rata za oèekivati je da æe se ovakav pozdrav vidjeti na slikama pripadnika Ravnogorskog èetnièkog pokreta èiji ga "nasljednici" najvi¹e koriste. Meðutim, na neèije razoèarenje, ne postoji niti jedna slika koja prikazuje Srbe sa tri podignuta i ra¹irena prsta.

   [zakljucan_topic]  [zvizdi]