Glavni meni

BMW motorrad days 2010 Garmishpartenkirchen

Započeo mi¹a bmw, 02 April, 2011, 23:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Nakon ovih prelepih predela spu¹tamo se sa Alpa i zaustavljamo se da natoèimo gorivo, i uz kafu podelimo odu¹evljenje ovim delom puta.
10-tak km nakon pumpe sti¾emo do Italijanske granice gde se za seæanje slikamo.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Sada imamo jo¹ nekih 250-300 km planiranih za taj dan.
Nekih 10 tak km pre grada Bressanone nalazi se stara tvrðava ispod koje teèe reka, pa smo stali da napravimo pauzu, da se malo proteglimo.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Neposredno nakon ovog grada izlazimo na Italijansku Auto Strada del Brennero, i kreæemo pravac Innsbruck.
Odmah nakon Italijansko-Austrijske granice nalazi se impozantni Europa Bridge,visok 190 metara, zaustavili smo se tu, da vidimo kako to izgleda. Od pogleda sa mosta zastaje dah...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

I ovaj uspon!  [klanjam_se] Ka¾u da se po zakonima Fizike mo¾e savladati samo do 45%, posle toga gravitacija je jaèa od prianjanja na put. A i dopunska tabla ka¾e: Idete na sopstvenu odgovornost!

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

prpa_zr


svetac

miso,svaki tvoj putopis para vredi! ma knjigu da izdas,minimum DVD!  [thumb_up]

CADILLAC

 [hello] Veliki pozdrav propelercima  iz Zr-a, a posebno Marku od Ace RAJKOVICA iz Panceva ! -
BMW BoxerClub Pancevo 666

mi¹a bmw

Citat: svetac poslato 06 April, 2011, 09:31
miso,svaki tvoj putopis para vredi! ma knjigu da izdas,minimum DVD!  [thumb_up]
Hvala ti dru¾e!  [thumb_up]

Citat: CADILLAC poslato 06 April, 2011, 14:43
[hello] Veliki pozdrav propelercima  iz Zr-a, a posebno Marku od Ace RAJKOVICA iz Panceva ! -


Hvala, preneæu Marku pozdrav.  [cheers]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to smo kupili vinjete za Austrijske puteve, zapalili smo pravac Insbruck, ovaj deo puta je nezanimljiv, sve do silaska sa auto puta i pravca prema Nemaèkoj, sa Garmischom na putokazu, na¹oj odrednici.
Neposredno ispred Nemaèke granice nalazi se prodavnica i servis starih motocikala.

Jedva sam moje omladince odvojio od radnje. Dok smo gledali izlo¾ene motore, pro¹ao je jedan Nemac na starom BMW-u iz 73.godine. Kada nas je video, vratio se, zainteresovali smo ga.Vraæa se iz Merana u Italiji za Keln. Opet BMW-isanje, samo sada vi¹e rukama i nogama. Ponosno nam prièa da je svoj motor kupio nov i da ga  vozi 37 godina.  [klanjam_se]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Put izmeðu Innsbrucka i Garmisch Partenkirchena je kao izmi¹ljen za trkaèe. O¹tre, ali pregledne krivine,planinski predeli i asfalt koji lepi gume za sebe. Jo¹ malo smo u¾ivali u ovom daru, malo slizali strane guma, i nakon 40-50 km, stigli do Garmisha.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nemci k`o Nemci, na svakoj raskrsnici u gradu postavili putokaze sa znakom BMW, tako da smo bez ikakve nedoumice stigli do mesta odr¾avanja skupa, iako je to na drugom kraju grada u odnosu na ovaj odakle smo mi do¹li.

Bio je Èetvrtak,skup je poèinjao u Petak, ali je tu veæ bilo par stotina motora koji su kao i mi stigli iz daljih mesta.
Na ulazu nas je saèekao redar koji nas je uputio ka kampu.

Na ulazu u kamp ( kasnije se ispostavilo da je to samo jedan od 5-6 kampova) doèekali su nas drugi redari koji su nam rekli da idemo da se razmestimo, raskomotimo, a kasnije doðemo da platimo kamp.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Oti¹ao sam da platim kamp za nas trojicu, ko¹tao je 7,5 Eura za tri noæi. Dali su mi plastificirani natpis koji je trebalo da okaèimo na ¹ator.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

U okviru kampa se nalaze i toaleti i tu¹evi koji su zaista èisti zahvaljujuæi momku koji je plaæen da nakon svakog izlaska iz WC-a ili tu¹a proveri i po potrebi oèisti isti. Moram da priznam da me je malo nerviralo kada pustim vodu u pisoaru, i dok perem ruke, on jo¹ jednom za mnom pu¹ta vodu. Mogu reæi da se ni jednom za tri dana koliko sam bio tamo nije desilo da nema toalet papira, ili da uðem u prljav wc ili tu¹.

Sam moto skup je ne¹to ¹to prevazilazi moje literarne moguænosti,naime 30.000 motora na jednom mestu, skup koji je do poslednjeg detalja organizovala i isplanirala sama fabrika je ne¹to ¹to je malo mnogo za moje razumevanje moto skupa, ako se ovo uop¹te tako mo¾e i nazvati. Program je bio izuzetno bogat i raznovrstan,od probnih Cross vo¾nji...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Enduro staze,Road staze,proba novih modela,organizovanih tura po Alpima,do tombola na kojima su premije bila dva GS-a,jedan 800 u Petak i 1200 u Subotu (uze ga Italijan koji je sa takvim i do¹ao), tako da moji drugari i ja nismo stigli ni polovinu toga da ispratimo.
Na ovoj slici je motor èarlija Bormana, kojim je uradio Long Way Arround.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Tu su bili i svi modeli ukljuèujuæi i ovaj Koncept 6...  [balavi]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ove godine slavili su 10 godina odr¾avanja skupa i 30 godina od prvog GS-a koji je najprodavaniji BMW-ov motor.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Video sam motore iz veæine Evropskih zemalja,Rusije, Kanade i Amerike. Amerikanci su organizovano brodom do¹li do Francuske, pa onda motorima do Garmischa.


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ne¹to ¹to je meni bilo izuzetno simpatièno je sveèano gradonaèelnikovo predavanje kljuèa grada organizatoru skupa reèima: „Grad je u sledeæa tri dana va¹!“
Bogami tako je i bilo, grad je bio okupiran motorima koji bukvalno 24 sata zuje tamo-vamo.

Meni, kao velikom poborniku no¹enja kacige zapalo je za oèi to da za ta èetiri dana nisam video NI JEDNOG motociklistu bez kacige. A jako mi je simpatièan bio slogan koji sam proèitao i koji bi se mogao ovako prevesti: Nisam toliko glup da sednem na motor bez kacige! Eh, gde oni odo¹e, kod nas je obrnuto,nisi fancy ako ti je kaciga na glavi.

Èak i babe na biciklu...
[rofl]

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Karakteristièna je opu¹tena i pozitivna atmosfera, glavna sala je imala mesta za 10-tak hiljada ljudi, i meni je stra¹no simpatièno bilo to ¹to su svi, kako poène bilo koja muzika odmah dizali krigle i poèinjali da se ljuljaju u ritmu muzike,dok im pegave i „napredne“ konobarice nose po osam krigli od jednom.
Two wheels, one life