Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Hohštapler

Citat: mkt poslato 06 Maj, 2017, 00:47
kako je valjak okrenuo

ja pro¹ao neposredno posle pada...
spao im je sa labudice, taj kruzni tok je poprilièno zajeban, ima pad ka spolja, i dosta je ostar a prilazi mu se bulevarom, pa verujem da je zemo malo pretero..


Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

+1 - kontra nagib je varljiva i zajebana stvar.

Isto pro¹ao tuda, lik iz spoljne trake se zagledao u valjak i krenuo ka meni, pa sam morao be¾ati unutra na "trotoar" da izbegnem sudar - mislim da bismo blokirali ceo kru¾ni tok dok ne stigne uviðajna ekipa.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ostoja

Citat: Laziæ poslato 06 Maj, 2017, 01:23
Gde je to? :)
Taèno :)
Reka Una, potez Bosanska Otoka - Novi Grad
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Maj, 2017, 07:26
Citat: mkt poslato 06 Maj, 2017, 00:47
kako je valjak okrenuo

ja pro¹ao neposredno posle pada...
spao im je sa labudice, taj kruzni tok je poprilièno zajeban, ima pad ka spolja, i dosta je ostar a prilazi mu se bulevarom, pa verujem da je zemo malo pretero..




nisu ga dobro vezali jbg

mi¹ko_kolo

Nisu ga uop¹te vezali.

Kostić

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Maj, 2017, 07:26
Citat: mkt poslato 06 Maj, 2017, 00:47
kako je valjak okrenuo

ja pro¹ao neposredno posle pada...
spao im je sa labudice, taj kruzni tok je poprilièno zajeban, ima pad ka spolja, i dosta je ostar a prilazi mu se bulevarom, pa verujem da je zemo malo pretero..




ovaj vozaè kamiona, pod hitno - odma da ide na obuku za A kat., pa za B kat., pre nego ¹to opet sedne u kamion. da ne ubije motociklistu ili nekog u autu!

Kostić


Lazic


PECA BMW

sve cesce srecem da kruzni tokovi imaju pad ka sopolja . valjda im lakse zbog kisne kanalizacije i uglova prikljucnih puteva ? ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 06 Maj, 2017, 19:17
sve cesce srecem da kruzni tokovi imaju pad ka sopolja . valjda im lakse zbog kisne kanalizacije i uglova prikljucnih puteva ? ?

Pretpostavljam. Taj put, kada se kru¾nom toku prilazi, iz smera od Futoga, ka NS, ima relativno novo izgraðene po dve trake u svakom smeru. Dobar asfalt. Izmeðu smerova visoka bankina i travnjak ¹irine oko 2 metra. Elem, pad iz oba smera ide ka levo (kada dolazi¹ ka NS). Stavili puno velikih odvoda za ki¹u, ali opet se nakupi vode, tako da kad ide¹ ka NS, posle pljuska, voda zauzme pola leve trake. Pla¹im se da bi slièno bilo i sa kru¾nim tokovima. Zato je verovatno bolje da se pad napravi ka spolja, a da je put malo uzdignut od okolnog zemlji¹ta. Èak i ako odvodi ne rade, voda ima kuda da pobegne. Ovo je posebno va¾no zimi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 06 Maj, 2017, 19:17
Sve èe¹æe sreæem da kru¾ni tokovi imaju pad ka spolja. Valjda im je lak¹e zbog ki¹ne kanalizacije i uglova prikljuènih puteva?
Ne bih znao, obièno prolazim prilièno pravo kroz njih... ;D

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 07 Maj, 2017, 03:56
Citat: PECA BMW poslato 06 Maj, 2017, 19:17
Sve èe¹æe sreæem da kru¾ni tokovi imaju pad ka spolja. Valjda im je lak¹e zbog ki¹ne kanalizacije i uglova prikljuènih puteva?
Ne bih znao, obièno prolazim prilièno pravo kroz njih... ;D

Nekad je moglo:



Ali sad nema vi¹e, napravili neke stubove, stavili znak "za bosance: najvi¹e tri kruga"...

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

#37673
et peca, et slaninar. da vas dvojca odete malo do neke auto ¹kole i da probate, onako rekreativno da pola¾ete testove? od kad postoji svet, nagibi puteva se prave sa nagibom iz dva razloga. jedan je zbog sigurnosti, drugi zbog odvoda vode. kru¾ni tok je deonica puta u kojoj se vozi 20 na sat, i nema potrebe za sigurnim nagibom, a i obièno bude bazen kad padne ki¹a... i gde god vidite kontra nagib, to je zbog ki¹e i to su uglavnom deonice u kojima je propisana mala brzina... tj gde god postoji rizik te vrste, brzina se ogranièava... na trkaèkoj pisti se pravi siguran nagib zbog brzine prolaska u krivini... a i one imaju ponekad probleme oko konstrukcije za sluèaj ki¹e...


da se ovo ¹tivo malo doradi u skladu sa dana¹njim vremenima, pa ko polo¾i... ako 20 posto ovo proðe, bilo bi mnogo manje ¹tete, a ima i starijih, ovo je beba knjiga...


bigsheki

bosanci su i doneli civilizaciju u severni deo srbije,kuce sa kupatilom,kuce od cigle a ne od blata,kuce na sprat,obicje da ljudi ne budu samozivni i imaju samo jedno dete,da pomognu komsiji a ne da mu preko noci ruse ono sto se preko dana sagradi :) inace nisam bosanac cisto da naglasim

PECA BMW

A da ti proveris malo u kojoj zemlji zivis ? kakvi bre nagibi puta pa ovde ravan put i ne umeju da naprave ...


Pre 10-tak dana u jagodini kompletno asvaltirali jednu ulicu (koja je bila odlicna ? ? ) i prolazim bas kad zavrsavaju ,
skupio sef gomilu nekih radnika i gledam rasparavu , na savrseno pravoj ulici na jednom delu u jednoj traci ispalo nesto kao lezeci policajac,
dere se sef na njih pita sta je ovo a oni kao pa bila rupa tu i te fore , naravno otisli su svi a ta grbina ostala preko cele jedne trake .
pa onda kazes obracaju paznju na nagib puta  [rofl]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Kostiæ prvi ne bi polo¾io, njemu je zeleno ¾uto... :o ;D

@Slaninar:
Rekao sam, prilièno pravo... :D

El Jefe

Нека се јави онај члан форума који је на овом кружном току продужио мотоциклом попреко.
Друштво за заштиту од животиња

UFF

ne znam za taj ali znam jednog koji je u topcideru prolazio ispod velike metalne zirafe :D

Kostić

peco, ja sam tjorav ko lubenica, al nagibe viðam ima jedno 50 godina, al nebitno :)

zeleni, jedan je posle oborio kolima pa je dizali