Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

bucko

Malpre sam bio na kvantasu,nigde nema persuna.Ima tamo iz Italije ,euro ipo veza.
Treba da se spalimo i to kolektivno!

PECA BMW

Citat: bucko poslato 25 Januar, 2017, 14:40
Upoznao sam indijca koji za sebe kaze da je iz srednje klase i nije siromasan,imaju kod kuæe jednu kravu i dve kokoske i par stabala neke vocke.Tad sam video i koliko smo mi razmazeni.Radi svaki dan po dvanaest sati za dvesta dolara ,pola salje kuci i presrecan!

Ja uposnao jednog svabu , mlad momak tu nesto oko 30god , radio par godina u nekoj firmi i poceo da se brine o penziji , kaze ako nastavi ovako imace samo 1200e penziju a treba mu bar 1400e .
I to su mu jednine muke koje ima ali se bas stresira oko toga ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

...gledam i ja po netu, pola ovih u americi ne zna dal da kupi novi R1 ili S1000rr... muka je to...

da se tesim time sto je neko siromasniji od mene - necu i ne zelim, gledam svoj zivot kako zivim... a to je da sa 29 godina radim od jutra do mraka, da nemam nikog o kome brinem, samo svoje racune placam i opet jedva da sebi priustim ikakve vece luxuze od mora i po neke igracke... (za motor, odecu kupim kad mi devojka kaze "konju jedan kupi i sebi nesto!")
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

idanijel

Jeste bucko,obuca i odeca se kupovale kad se iscepaju cak i onda postoji obucar...
Ovo o indijcu sto si rekao.

El Jefe

upload img
Протест против надуваних рачума за грејање у Нишу.
Друштво за заштиту од животиња

clutch&brake

#36825
@hostapler

100% te razumem samo sto i sam znas da onaj koji pravi 2k evra npr nije srecniji od tebe.
Do sada sam naucio da treba da tezim onom sto me cini srecnim a novac to svakako nije
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

stilgar

Citat: bucko poslato 25 Januar, 2017, 14:44
Malpre sam bio na kvantasu,nigde nema persuna.Ima tamo iz Italije ,euro ipo veza.
Treba da se spalimo i to kolektivno!
nemoj mi da se palimo, neki treba da se vrate na dedina imanja i sade i rade nesto. Bolje nego da kukaju u gradu ko podstanari.

Slaninar

Citat: clutch&brake poslato 25 Januar, 2017, 15:35
@hostaper

100% te razumem samo sto i sam znas da onaj koji pravi 2k evra npr nije srecniji od tebe.
Do sada sam naucio da treba da tezim onom sto me cini srecnim a novac to svakako nije

Postoji granica posle koje novac zaista ne pravi razliku u tome koliko je èovek sreæan. To je kad ima¹ dovoljno za stan, hranu, raèune i kad zna¹ da æe¹ imati da se leèi¹ u sluèaju bolesti, povrede - tu neku osnovnu egzistancijalnu sigurnost.
Kad ima¹ nekog o kome brine¹ - onda i za njih to da postigne¹.

Bilo da u komunistièkoj dr¾avi zna¹ da æe besplatno biti socijalno, leèenje, ¹kolovanje, bilo u kapitalizmu da pravi¹ dovoljno novaca.

Kad ima¹ ispod te neke granice, kad si egzistencijalno ugro¾en, mo¾e¹ i onda biti sreæan, ali puno te¾e. Jebiga. Isto kao ¹to èovek u Au¹vicu ne mo¾e ba¹ da bude sreæan, u fazonu "kakve su ti misli..."  Postoje ipak i objektivne okolnosti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

PECA BMW

@ Slaninar

tu pocinje " sit gladnom ne veruje "  bas sa tom izjavom " nije sve u novcu"
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hurricane

Citat: Slaninar poslato 25 Januar, 2017, 15:43
Citat: clutch&brake poslato 25 Januar, 2017, 15:35
@hostaper

100% te razumem samo sto i sam znas da onaj koji pravi 2k evra npr nije srecniji od tebe.
Do sada sam naucio da treba da tezim onom sto me cini srecnim a novac to svakako nije

Postoji granica posle koje novac zaista ne pravi razliku u tome koliko je èovek sreæan. To je kad ima¹ dovoljno za stan, hranu, raèune i kad zna¹ da æe¹ imati da se leèi¹ u sluèaju bolesti, povrede - tu neku osnovnu egzistancijalnu sigurnost.
Kad ima¹ nekog o kome brine¹ - onda i za njih to da postigne¹.

Bilo da u komunistièkoj dr¾avi zna¹ da æe besplatno biti socijalno, leèenje, ¹kolovanje, bilo u kapitalizmu da pravi¹ dovoljno novaca.

Kad ima¹ ispod te neke granice, kad si egzistencijalno ugro¾en, mo¾e¹ i onda biti sreæan, ali puno te¾e. Jebiga. Isto kao ¹to èovek u Au¹vicu ne mo¾e ba¹ da bude sreæan, u fazonu "kakve su ti misli..."  Postoje ipak i objektivne okolnosti.

Ne postoji granica, relativna stvar je u pitanju...

Evo ja sam uredno sreæan, i bez stana, radim skoro dva cela posla, nemam èesto ni za raèune, za dete, za motore, avione, letovanja, ali se borim...

Nikakve veze mi materijalno nema sa sreæom, nju svi imamo, samo da se opustimo i da je ne gu¹imo..



I da umrem sutra jer nisam imao para da se leèim, umreæu SREÆAN!




Taj neki fazon kod mene..

clutch&brake

@relja

Slazem se, samo sto ti uvek imas u sebi taj opoziv. Te crnce iz afrike te ove te one. I mi smo crnci iz srbije za evropu i jbga sta sad. nisam rekao da ne treba da se boris da napravis samo sam rekao da treba sto vise teziti stvarima koje te cine srecnim. ako nekoga novac cini srecnim neka ga i zaradi i uziva u njemu. mnogo nih ja zivotnih parametara menjao u ovome svetu ali ko mene sta pa pita sem sto mogu da kenjam ovde i da uzivam u onom sto volim
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Lazic

Citat: Ho¹tapler poslato 25 Januar, 2017, 14:59
(za motor, odecu kupim kad mi devojka kaze "konju jedan kupi i sebi nesto!")
Èekaj bre vi¹e, jel ¾ena ili devojka...? Znam da je u principu isto, al' ne mogu da se otmem utisku da ste se venèali...

petar357

Citat: clutch&brake poslato 25 Januar, 2017, 15:35

Do sada sam naucio da treba da tezim onom sto me cini srecnim a novac to svakako nije

To da li coveka novac cini srecnim ili ne, je tema za filozofsku raspravu.

U stvari, pravo pitanje je da li te stvari koje mozes kupiti ili ostvariti novcem (a ne sam novac kao novac) cine srecnim ili ne - tu su stvari vec jasnije.

Ali jedno je sigurno - ono sto je tebi bitno (u bilo kojoj sferi zivota) a nisi u stanju da pribavis ili ostvaris zbog nedostatka novca - sigurno ce te uciniti nesrecnim.

Lazic

"Oseæam se paranormalno kada imam para normalno"...

mali_zmaj

Citat: Laziæ poslato 25 Januar, 2017, 16:42
Citat: Ho¹tapler poslato 25 Januar, 2017, 14:59
(za motor, odecu kupim kad mi devojka kaze "konju jedan kupi i sebi nesto!")
Èekaj bre vi¹e, jel ¾ena ili devojka...? Znam da je u principu isto, al' ne mogu da se otmem utisku da ste se venèali...

Nije odgovorio!!!  Hm!?  Ovo mi je sujmivo!!?  A sta velis Lazicu!!
jin-jang

Lazic


idanijel


Taraba

To onaj blesavi austrlijanac ¹to kenja po YT? :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Dukags


mkt

uuu ovo je napredan sendvic