Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SrpskiDzedaj011

#34140
Hap¹enje pri izvr¹enju kriviènog dela

Èlan 292

Svako mo¾e uhapsiti lice zateèeno pri izvr¹enju kriviènog dela za koje se goni po slu¾benoj du¾nosti.

Uhap¹eni æe se odmah predati javnom tu¾iocu ili policiji, a ako to nije moguæe, mora se odmah obavestiti jedan od tih organa koji æe postupiti u skladu sa odredbama ovog zakonika (èl. 291. i 293.).


Извор: Закон о кривичном поступку Републике Србије.

Мислим да циљаш на "противправно лишење слободе" али то је нешто друго....
Туже људи за све и свашта.... те ниси смео ово, ниси смео оно, ја имам права ова, ја имам права она, што си ми поломио руку, упуцао у ногу, бла бла.... али то је лепота правне државе. Пре свега едукација која је за разлику од оружја, муниције и адвоката - бесплатна.... а на интернету има још свашта нешто осим порнића и скидања филмова и серија а пошто има овде доста демагога па може се неко досети ускочице - "Немамо сви интернет!" ту је Службени гласник, па лепа пролећна шетња и свашта нешто пише у колико знамо да читамо.... а ако не знамо да читамо одмах поред је и књижара па може да се узме неки буквар....а ако немамо пара за буквар - ту је близу Макси па може да тражи посетиоцима "нешто ситно".... али пазите, просјачење је забрањено по Закону о јавном реду - у колико вас ухвате. А ако вас ухвате - претходна едукација помаже као и новац. Чист парадокс.  ;)
I have to return some video tapes....

Grof

Nije problem u oru¾ju veæ ne edukovanim ljudima sa oru¾jem u rukama, ljudima èija se deca dokopaju tog oru¾ja, onih koji pucaju po svatovima u pijanstvu itd.
Sla¾em se da je potrebna izmena zakona, ne mo¾e moja ¾ena da zadr¾i lika od 80-90kg do dolaska policije koja nije ba¹ uvek iza æo¹ka. Znam pojednie sluèajeve gde je patrolama trebalo i po 10ak minuta da stignu, ne ulazim u razloge.... ali svako ko se bavio borilaèkim sportovima zna koliko je spremnom èoveku dugaèkih 3 minuta, koliko recimo bokserska runda traje, sa nekim ko je jaèi i spremniji.
Sa druge strane znam gomilu policajaca i obiènih ljudi koji se povlaèe po sudovima jer su branili svoju i tuðu imovinu. Da, mo¾da negde za par godina i gomilu roèi¹ta æe se sve dobro zavr¹iti aliiii svako roèi¹te uzima pare i pre svega ¾ivce.

SrpskiDzedaj011

Наравно да није проблем у оружју, оружје не убија, човек убија. :)

! No longer available
I have to return some video tapes....

Hohštapler

Citat: Grof poslato 20 Maj, 2016, 15:51
Nije problem u oru¾ju veæ ne edukovanim ljudima sa oru¾jem u rukama, ljudima èija se deca dokopaju tog oru¾ja, onih koji pucaju po svatovima u pijanstvu itd.
Sla¾em se da je potrebna izmena zakona, ne mo¾e moja ¾ena da zadr¾i lika od 80-90kg do dolaska policije koja nije ba¹ uvek iza æo¹ka. Znam pojednie sluèajeve gde je patrolama trebalo i po 10ak minuta da stignu, ne ulazim u razloge.... ali svako ko se bavio borilaèkim sportovima zna koliko je spremnom èoveku dugaèkih 3 minuta, koliko recimo bokserska runda traje, sa nekim ko je jaèi i spremniji.
Sa druge strane znam gomilu policajaca i obiènih ljudi koji se povlaèe po sudovima jer su branili svoju i tuðu imovinu. Da, mo¾da negde za par godina i gomilu roèi¹ta æe se sve dobro zavr¹iti aliiii svako roèi¹te uzima pare i pre svega ¾ivce.

I to i nekad je najpametnije ne braniti imovinu. Stvari se kupe, sve se sredi, al ¹ta budala sa no¾em mo¾e da naèini - jasno vam je svima.
Moja keva radi u apoteci u ZRu, i veæ je vi¹e sluèajeva bilo da narkiæi upadaju i otimaju pare i lekove, neke radnice glupaèe se rvale sa budalama oko kase zbog para!!!  [ludak]
Ja sam kevi rekao - kad ga vidi¹, otrèi¹ nazad i zakljuèa¹ se u WC, da ti ne pada na pamet da brani¹ kasu i da se pravi¹ pametna - jebe se meni za pare od apoteke, dovoljno je da neko napuca pesnicom i da je onesvesti, ne daj bo¾e ne¹to gore...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 20 Maj, 2016, 15:56
Наравно да није проблем у оружју, оружје не убија, човек убија. :)
...

Isto kao ¹to èovek i krade. ON je svesno izabrao da uðe u moj posed i krade. Da li sam ga ja naterao da to uradi? Da li je on u tom trenutku mislio da dobrobit mene i moje porodice? Nije.
Ne opravdavam ubistvo i ne ¾elim da se ikada naðem u toj situaciji, ali ako ne odbranim svoju imovinu ostaæu bez nje. Onda je on svojim svesnim èinjenjem uèinio moj ¾ivot gorim ili potpuno upropa¹æenim.
Kada lopov i bude osuðen dobiæe mo¾da zatvorsku kaznu, novac ili robu recimo ne vrati. On je ¹to se dr¾ave tièe ka¾njen, a ¹to se o¹teæenog tièe nije. Njegova ¹teta je i dalje ostala.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bigbad86

Ma samo neka mi udje u kucu. Ako ga odrobijam, necu sigurno da zovem miliciju pa da se vucaram po sudovima 5-6 godina. Lepo ga ispandujemo, i napravimo kobasice od njega. Ionako hrana za pse skupa.... :P


DebeliZmaj

Citat: lord_oblivion poslato 20 Maj, 2016, 08:13
U pravu si ali toleri¹u nas vi¹e jer su motori sitniji i manje smetaju pe¹acima.

e tu je problem .. tolerisu ...
treba traziti promenu zakona da kao
sto imash pravo pakiranja uz izivu puta
i tu mozesh ostavish motor treba da
imamo pravo da mozemo da parkiramo
motor na trotoaru bez posebnog znaka
postujuci onih 1.6 metara pravilo ...
traziti i od lokalnih samouprava da se na
frekfrentnim ( velika rech ... ) lokacijama,
zapravo saobracajnicama postavi 2m
duze prostor za motore ispred zaustavne
zaustavne linije za kole, pa nek bude
kao kod nekih azijata, samo za 500cc
opet je dobro ... legalizaciju prolaska
izmedju automobila i slichno, ali i
uvodjenje prekrsava namerno blokiranje
prolaska motorcikla ...
e pa sad nek to sve prati i pojachana
kaznena politika pa kazesh ok neshto
smo dobili al mora se postuju pravila
ovako ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bigbad86

Ma samo da mi daju da se provlacim na semaforu. Ako me neko blokira taj je kreten i jebe mi se. Ako uvedu kaznu za to ima namerno da nas blokiraju. Ni onaj prostor da budem prvi na semaforu mi ne treba. Samo provlacenje.

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 20 Maj, 2016, 09:28
Humano zami¹ljeno, da odprilike uvek ¾rtva izvuèe deblji kraj... Nego za¹to ne mo¾e bez promene ustava...?

morace ti neki pravnik tacno nadje ali negde se u
ustavu brani da gradjani lisavaju nekog zivot .. bar mislim
prosle godine, kad smo radili zajedno, ako se secash
za svashta neshto morao sam radim legalizaciju ( hvala ti deda
sto si mi umesto vilana dedinju i slichno ostavio hardware ... )
pa sam isao, jelda to tad nisam znao, na obuku za oruzije,
jebote do tad sam ispucao sto u vojsci sto ovako brdo municije,
ne jelda ... i sad pricha nam lik i dobismo i neke pamflete itd...
dakle ti samo smesh deistujesh silom kojom si ugrozen, ako te
neko potkrada, svesno usao negde ili ne, ti nemash pravo da
ubijesh da bi zastitio svoj posed ... ili imovinu i slichno ...
jbg ... tako je kako je ...
cak ni da ga zadrzish silom nemash pravo jerbo si onda u prekrshaju
nekog ``protiv pravnog zadrzavanja`` .. dakle samo ako si direktno
ti ili clan porodice zivotno ugrozen smesh da uptrebish terminacionu
silu ....

e sad... ako uspesh da iscenirash okolnosti, tipa nije ti se neko
identifikovao kao sluzbeni lice, nije imao znachku vidno istaknutu
a izvukao je oruzije, a ti si promenio, iz legalnog oruzija, koristeci
leganu muciju, i josh si navodno pucao u ramu mu al nekako su
sva tri zrna zavrshila bash u zonu iznad usana ispod cela izmedju
izmedju dva uveta, jelda ti ne znash da je to zona trenutne
terminacije i da te bash tako uce da tu pucash a ne u jebeni
centar mase ... tamo negde u nekim formacijama ...

ako upesh super ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj


dzedaj: ako ti je cilj nekog legalno ubijesh ... pazi vidi pozovi ga u lov ...
ili josh bolje vas 4-5 zapucate oruzijem koje ne ostavlja balistiku i ne zna se
ko ga je zapravo lishio zivota ... ili josh bolje u toku novogodishnjeg slavlja
``neizmenichno smo pucali u slavlju`` dakle moze bude samo kazna
za senlucenje ali ne i i za ubistvo jer ne moze da se ``nedvosmisleno
utvrdi koje je od optuzenih lica izvrshilo protiv pravno lisavanje zivota``
:)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Grof poslato 20 Maj, 2016, 15:51
Nije problem u oru¾ju veæ ne edukovanim ljudima sa oru¾jem u rukama, ljudima èija se deca dokopaju tog oru¾ja, onih koji pucaju po svatovima u pijanstvu itd.
Sla¾em se da je potrebna izmena zakona, ne mo¾e moja ¾ena da zadr¾i lika od 80-90kg do dolaska policije koja nije ba¹ uvek iza æo¹ka. Znam pojednie sluèajeve gde je patrolama trebalo i po 10ak minuta da stignu, ne ulazim u razloge.... ali svako ko se bavio borilaèkim sportovima zna koliko je spremnom èoveku dugaèkih 3 minuta, koliko recimo bokserska runda traje, sa nekim ko je jaèi i spremniji.
Sa druge strane znam gomilu policajaca i obiènih ljudi koji se povlaèe po sudovima jer su branili svoju i tuðu imovinu. Da, mo¾da negde za par godina i gomilu roèi¹ta æe se sve dobro zavr¹iti aliiii svako roèi¹te uzima pare i pre svega ¾ivce.

imao sam nekih godina 5 kad smo deda
i ja mali konverzaciju oko oruzija i gde
mi je obajshnjeno da se to ne dira i ako
me zanima da mogu da trazim i da ce mi
biti organizovao da pucam do mile volje ...

kod nas kuce parche alata kao i svaki drugi
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

texas i arkanzas
dozvoljeno je otvoreno
noshenje, za skriveno
noshenje ti treba posebna
dozvola ...

vozachi u autobusima nose
sluzbeno oruzije, svi redom
nikome ne pada napamet da
unishtava negde neku imovinu
i najmanji je procenat mrtvih
od oruzija, provalnih kradja
ima najmanje u USA, jer
se ne isplati ici u random
kuce, kad nisi siguran da li je
vlasnik tu ...

inache deca 12 godina imaju
takmichenje u urbanom gadjanju
sa mp5 i slicnim ...


ali tebra sto imaju jebene zakone
ne dao ti bog opalish zrno u urbanoj zoni
ili u prisustvu policajca ili nekom skupu
gde ima maloletnika ... pfff...
potezanje oruzija na muriju i slicno oma
te upucaju ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

moze da pise sta hoce u zakonu sto se mene tièe :D ja sam slaba zena prema tome boli me uvo da li je u moj stan provalnik usao sa cvetom u zubima ili pistoljem za pojasom :D ko god udje moze da dobije noz u grkljan ili metak u èelo a slaba zena æe da plaèe i bude preplasena na sudu kad bude objasnjavala da se borila za goli zivot :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

a ako dodje
sa 10 kila jagnjetine ?
aj ne kenjaj ... brze bolje
bi iznela tanjire i salvete
se ne mastite :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


balcan girl

da si rekao jare ili prase pa u redu :D nisam ljubitelj jagnjetine :D i koj ce mi kurac tanjiri :D ako mast ne curi niz bradu to nije peèenje :D :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

El Jefe

http://s32.postimg.org/i2vdzhz44/587.jpg
Капетан авијације Маша Долина, 587. пук тешких бомбардера, 1941. година
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Citat: balcan girl poslato 20 Maj, 2016, 19:35
da si rekao jare ili prase pa u redu :D nisam ljubitelj jagnjetine :D i koj ce mi kurac tanjiri :D ako mast ne curi niz bradu to nije peèenje :D :D :D :P

a volish da curi niz bradu...
pa ok ;) moze onda i prasetina ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] svasta ja nesto volim  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] al ti to nikad neces saznati :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!