Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt


Lazic

Sad æe zmaj da ka¾e da to ne mo¾e bez promene ustava... Mada ne znam za¹to...

eclipse4

pa ti i imas pravo da se branis kad te napadne.....ali samo u krajnjoj nuzdi :)

DebeliZmaj

zato sto se kod nas zivot dize na najveci pijedestal
i nemoze tvoja imovina da bude iznad necijeg zivota
smislili oni to tipa da steta mora biti toliko velika
pa onda tek morash pucash itd..
svakako nuzna odbrana samo u odredjenim uslovima
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

pa realno meni je moj zivot na tronu ostali mogu svi da pocrkaju boli me kurac :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

lord_oblivion

Citat: DebeliZmaj poslato 19 Maj, 2016, 23:39
Citat: lord_oblivion poslato 19 Maj, 2016, 22:55
Misli¹, zakonski? Ne smeju ni kolima pa ne mo¾e da se proðe od njih.

nije ti dobra logika jer svako odgovara za svoje
to kao argument ali on ej parkirao auto ... ne pije
vodu :) ti odgovarash zakaznu koju tebi u teoriju
moze napishe svinja u uniformi ...

U pravu si ali toleri¹u nas vi¹e jer su motori sitniji i manje smetaju pe¹acima.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Maj, 2016, 02:40
zato sto se kod nas zivot dize na najveci pijedestal
i nemoze tvoja imovina da bude iznad necijeg zivota
smislili oni to tipa da steta mora biti toliko velika
pa onda tek morash pucash itd..
svakako nuzna odbrana samo u odredjenim uslovima

Humano zami¹ljeno, da odprilike uvek ¾rtva izvuèe deblji kraj... Nego za¹to ne mo¾e bez promene ustava...?

slave74

A cime da se branis?! Kurcem. Ljudima ne izdaju odobrenja za nabavku oruzja, a i onom kome izdaju provere ga trista puta.. U Pojedinim drzavama SAD gradjani slobodno kupuju vatreno oruzje.
Stvar je u tome da i onaj ko ima dozvolu i oruzje gleda da ga se otarasi zbog visokog nameta.

Ako se taj zakon izglasa, sto ja mislim da je dobro, moraju  se i gradjani edukovati. Tacno je da ce se smanjiti napadi na licnu imovinu gradjana, ali oni koji se dogode ce biti organizovani  tipovanjem sa dobro naoruzanim razbojnicima , koji su krenuli u nameri da ubiju momentalno i nenadano, jer su svesni rizika da oni mogu ispasti zrtve.
Bilo je dosta prica da se u sAD  desavaju zloupotrebe tog zakona u smislu pozvao ga na kafu, pa ga u dvoristu ubio itd.
Fora je u tome sto ti ne smes kao vlasnik ili clan domacinstva dopustiti da postanes meta, jer napad je najbolja odbrana, nije to vrtic, on te udari, pa mu ti vratis..

Kod nas u regionu je vazio slican zakon samo u lovu :) Pozoves ga u lov i drm.

Mada opet nema tog zakona s pretnjom zatvora ,koji ce spreciti da branis porodicu..

TEEfqd

Citat: slave74 poslato 20 Maj, 2016, 09:53
A cime da se branis?! Kurcem. Ljudima ne izdaju odobrenja za nabavku oruzja, a i onom kome izdaju provere ga trista puta.. U Pojedinim drzavama SAD gradjani slobodno kupuju vatreno oruzje.
Stvar je u tome da i onaj ko ima dozvolu i oruzje gleda da ga se otarasi zbog visokog nameta.

Ako se taj zakon izglasa, sto ja mislim da je dobro, moraju  se i gradjani edukovati. Tacno je da ce se smanjiti napadi na licnu imovinu gradjana, ali oni koji se dogode ce biti organizovani  tipovanjem sa dobro naoruzanim razbojnicima , koji su krenuli u nameri da ubiju momentalno i nenadano, jer su svesni rizika da oni mogu ispasti zrtve.
Bilo je dosta prica da se u sAD  desavaju zloupotrebe tog zakona u smislu pozvao ga na kafu, pa ga u dvoristu ubio itd.
Fora je u tome sto ti ne smes kao vlasnik ili clan domacinstva dopustiti da postanes meta, jer napad je najbolja odbrana, nije to vrtic, on te udari, pa mu ti vratis..

Kod nas u regionu je vazio slican zakon samo u lovu :) Pozoves ga u lov i drm.

Mada opet nema tog zakona s pretnjom zatvora ,koji ce spreciti da branis porodicu..

druze moj srbija ima najvise oruzja po glavi stanovnika odma iza amerike...ili je bar tako bilo do pre par godina.
malo malo kad se pokrene neka prica nema ko nema neki top kuci, a i s obzirom u koliko ratova smo bili nije ni cudo.

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Maj, 2016, 02:40
zato sto se kod nas zivot dize na najveci pijedestal
i nemoze tvoja imovina da bude iznad necijeg zivota
smislili oni to tipa da steta mora biti toliko velika
pa onda tek morash pucash itd..
svakako nuzna odbrana samo u odredjenim uslovima


A ako tvoja imovina obezbeðuje ¾ivot tebi i tvojoj porodici to se onda ne raèuna?
Doðu i zapale ti imanje. Ostaje¹ na ledini i nisi imao pravo da se brani¹?
Uni¹te ti radionicu od koje se izdr¾ava¹ i nema¹ pravo da se brani¹?

On je svoje pravo na ¾ivot izgubio onog trenutka kada je re¹io da je njegovo pravo na ¾ivot veæe od mog prava na ¾ivot i taèka.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Misli¹ njegovo pravo da opljaèka tvoju imovinu...

TEEfqd

meni da neko udje u kucu/garazu ja nisanim i pucam da pogodim pa sta mu bog da.
ne mogu da razmisljam u tom trenutku da li je sitni lopov ili neki ubica iz filmova tamo gde moji spavaju.
ako je neko dovoljno drzak da nacini taj korak da ti upada na gajbu... vise volim da dam sebi vece sanse

Dukags


Lazic

Citat: redshadow poslato 20 Maj, 2016, 10:07
meni da neko udje u kucu/garazu ja nisanim i pucam da pogodim pa sta mu bog da.
ne mogu da razmisljam u tom trenutku da li je sitni lopov ili neki ubica iz filmova tamo gde moji spavaju.
ako je neko dovoljno drzak da nacini taj korak da ti upada na gajbu... vise volim da dam sebi vece sanse
Iz KP doma vratiæu se ja, ali Hakija nikad neæe sa Bara, sa Bara se niko ne vraæa... ;D

Dukags


freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

SrpskiDzedaj011

Citat: mareskin poslato 20 Maj, 2016, 10:01
Citat: DebeliZmaj poslato 20 Maj, 2016, 02:40
zato sto se kod nas zivot dize na najveci pijedestal
i nemoze tvoja imovina da bude iznad necijeg zivota
smislili oni to tipa da steta mora biti toliko velika
pa onda tek morash pucash itd..
svakako nuzna odbrana samo u odredjenim uslovima


A ako tvoja imovina obezbeðuje ¾ivot tebi i tvojoj porodici to se onda ne raèuna?
Doðu i zapale ti imanje. Ostaje¹ na ledini i nisi imao pravo da se brani¹?
Uni¹te ti radionicu od koje se izdr¾ava¹ i nema¹ pravo da se brani¹?

On je svoje pravo na ¾ivot izgubio onog trenutka kada je re¹io da je njegovo pravo na ¾ivot veæe od mog prava na ¾ivot i taèka.

Имаш право да осигураш имовину и радионицу у случају пожара!?  [neampojma]
I have to return some video tapes....

mi¹ko_kolo

Inaèe su osiguranja poznata kako isplaæujju realne sume za naknadu ¹tete. ;) A posebno za podmetnute po¾are.

SrpskiDzedaj011

#34138
Па баш ових дана се нешто замлаћујем са ценама станова.... а уједно и неког моторчета.... има тај неки фактор "душе" који доста држи цену....  [neampojma]

Шалим се мало....

Нужна одбрана је нужна мера.... крајња нужда је крајња мера.... Не видим никакав проблем у томе!?
Али ако је одузимање живота само по себи циљ зато што је неко на твом имању и тим чином жели да стекне противправну имовинску корист!? Мислим да је ту проблем.... барем јесте у Р. Србији.... Не свиђа ти се то?! Пасош у руке па полако....или ради нешто супротно томе па ћеш пре или касније видети благодети КПЗа....

Нигде не пише да не треба задржати лице затечено у крађи до доласка полиције.... чак је и пожељно. Е сад.... ако тај неко током тог чина нападне  на твој живот?! Сасвим је у реду, и морално и законски - бранити се и одбранити.... а ако ниси довољно способан да задржиш неког већ ти је једино решење да упуцаш гада - е па закључај се у тоалет, седи у каду и зови полицију.
I have to return some video tapes....

lord_oblivion

Ne sme¹ ni da ga zadr¾i¹ silom, li¹ava¹ ga slobode (kako se to veæ zove u zakonu) i mo¾e da te tu¾i a skoro uvek te i tu¾i.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.