Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

juga


Dukags

filter za navedenu gospodu ai gospoje im, kad smo vec prosti ...


Dukags


3006


3006

Uzrok i posledica:




Fala na demokratiji.

balcan girl

Fridrih Grisendorf

Nemaèki protestantski sve¹tenik o Srbima               


Propoved koju je odr¾ao nemaèki protestantski sve¹tenik Fridrih Grisendorf godine 1945. u svome selu Everburgu kraj Osnabrika, neposredno pred odlazak u penziju, u selu gde se tada nalazilo na hiljade srpskih zarobljenika.



"Na¹a otad¾bina je izgubila rat. Pobedili su Englezi, Amerikanci, Rusi. Mo¾da su imali bolji materijal, vi¹e vojske, bolje vojskovoðe. No, to je ustvari izrazito materijalna pobeda. Tu pobedu su odneli oni. Meðutim, ima ovde meðu nama jedan narod koji je od svih pobednika izvojevao jednu mnogo lep¹u, drugu pobedu. Pobedu du¹e, pobedu srca, pobedu mira i hri¹æanske ljubavi. Taj narod su Srbi.

Mi smo ih ranije samo povr¹no poznavali. Ali smo takoðe dobro znali ¹ta smo mi èinili u njihovoj otad¾bini. Ubijali smo na stotine Srba, koji su branili zemlju; za jednog na¹eg ubijenog vojnika, koji je inaèe predstavljao vlast okupatora - nasilnika. Pa ne samo da smo to èinili, veæ smo sa blagonaklono¹æu posmatrali kako tamo na Srbe pucaju sa svih strana: i Italijani, i Maðari i ©iptari i Bugari i ...  Znali smo da se ovde meðu nama nalazi 5.000 Srba oficira koji su nekada predstavljali elit dru¹tva u svojoj zemlji, a sada lièe na ¾ive kosture, malaksali i iznemogli od gladi. Znali smo da kod Srba ¾ivi verovanje da "ko se ne osveti - taj se ne posveti", i mi smo se zaista pla¹ili osvete tih srpskih muèenika.

Bojali smo se da æe oni posle kapitulacije na¹e zemlje èiniti s nama ono ¹to smo mi njima èinili. ®ivo smo zami¹ljali tu dramu i veæ smo u ma¹ti gledali na¹u decu kako plove niz kanalizaciju ili ih peku u gradskoj pekari. Zami¹ljali smo ubijanje na¹ih ljudi, silovanje na¹ih ¾ena, ru¹enje i razaranje na¹ih domova. Meðutim, kako je bilo?

Kad su pokidane logorske ¾ice i kada se 5.000 ¾ivih srpskih kostura rasulo slobodno po na¹oj zemlji, oni su milovali na¹u decu poklanjajuæi im bonbone, mirno razgovarali sa nama. Srbi su dakle milovali decu onih koji su njihovu Otad¾binu u crnoj zavili. Tek sada razumemo za¹to je na¹ veliki pesnik Gete uèio srpski jezik. Sada tek shvatamo za¹to Bizmarkova poslednja reè na samrtnoj postelji be¹e - Srbija!

Ta pobjeda je veæa i uzvi¹enija od svake materijalne pobede! Takvu pobedu èini mi se, mogli su izvojevati i zadobiti samo Srbi, odgajeni u njihovom svetskom duhu i junaèkim srpskim pesmama koje je na¹ Gete tako mnogo voleo ...

Ova pobeda æe vekovima ¾iveti u du¹ama Nemaca, a toj pobedi i Srbima koji su je izvojevali, ¾eleo sam da posvetim ovu moju poslednju sve¹tenièku propoved".

. . .

Fridrih Grizendorf je bio dvorski sve¹tenik, vrlo obrazovan i ¹irokih vidika. Svojevremeno ga je njemaèki car Viljem Drugi poslao Vilsonu da primi 14 taèaka njegovog programa o samoopredjeljenju naroda.  Umro je 1958.godine.



naravno svi oni koji su lepo pricali o srbima su vec odavnooo mrtvi :D :D :D :D


UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

perlx


clutch&brake

I JA SAM SVOJU JELKU SPREMIO

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

VR 46

Twist of wrist!

Hurricane

Citat: njanja poslato 27 Decembar, 2013, 13:22
I JA SAM SVOJU JELKU SPREMIO



ekolo¹ko re¹enje nema ¹ta... ne treba ti ni "busen"

markokoja92

i onaj osecaj kad skontas da si preterao...

[/quote]
Mislis onaj osecaj kad shvatis da si trebao da kupis Yamahu  :D



Radanovic

Jedna pouèna ... samo mogli su neku bolju kacigu staviti


Uncle Bob

  Mirno spavajte.Pozdrav sa "Muèibaba" [hello]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Dukags


x3mer89

Citat: markokoja92 poslato 27 Decembar, 2013, 14:08
i onaj osecaj kad skontas da si preterao...

Mislis onaj osecaj kad shvatis da si trebao da kupis Yamahu  :D

[/quote]


Ili mozda ipak nesto trece :)

http://s6.postimg.org/wew4fmq8h/1502498_589015561170853_90938938_n.jpg
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..