Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

baha

Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

monsterbnt

Citat: Plazma Keks poslato 23 Jul, 2012, 23:55
koliko je dugo fotograf sedeo za ovakav snimak?
koliko to traje obicno?

Snimanje takvog tipa, tj. wildlife, traje od 6 meseci pa navise. Cesto je u pitanju cela godina da bi se zivotinjska vrsta ispratila u potpunosti. Naravno ko sto rece kolega moze odma da te usere ovakva slika a mozes i da cekas celu godinu da je napravis..... Al opet sve se to unapred priprema. Posmatras ponasanje i navike zivotinja da bi znao kad moze da naleti ovako nesto.
Smrt SVIMA!!!!

baha

ma idi breee...stvarno extra fotka....samo mislim da je od video snimak uradjena.. ;)
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

monsterbnt

Citat: baha poslato 24 Jul, 2012, 02:21
ma idi breee...stvarno extra fotka....samo mislim da je od video snimak uradjena.. ;)

Samo ti misli :P

Cak i da zanemarimo kvalitet fotke koji nikako ne moze da bude frame iz video snimka, NG ne sme da dozvoli sebi da tako nesto radi. To se ne stedi ni cent da bi se sve uradilo kako treba. Pre par godina je kolega izigravao vodica jednom NG fotografu kad je snimao nesto po dunavu. Tu su se iznajmjivali gliseri, brodici, pa cak i helikopter da bi on napravio jednu jedinu sliku nekih pticurina. Prico kolega posle da ga nikad u zivotu nisu toliko izujedali komarci ko u tih mesec dana, dok je ludi amerikanac nepomicno sedeo na drvetu i cekao pticurinu da naleti. Ovakvu fotku smisljas unapred i cekas..... Zato je i potrebno da upoznas vrstu koju slikas, a i da imas malo srece da ne bi ceko danima....
Smrt SVIMA!!!!

SSZGO

lakse mu je da kupi dobru hd kameru siguran sam da kvalitet slike tada nije problem
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

monsterbnt

Itekako je problem. Poenta je u expoziciji.
HD kamera na 120fps ima expoziciju 1/125s sto je predugo da bi se ovako zamrzo pokret.
Za ovo je potrebno minimum 1/2000s sto nijedna kamera ne moze da postigne.
Optika na kamerama je u odnosu na aparate katastrofalna (cak i na najskupljim kamerama....)
Full HD je 1920 × 1080px - 2.1 MP, dok pro aparati rade na minimum 12 MP........
I opet......to nije Zika Slika, pa da radi multipraktik foto-video nego National Geographic koji mnogo znacaja daje fotografiji, cak jako mnogo rade na filmu i slajdu (ma sta ko kenjao digitala jos ne moze da pridje slajdovima po kvalitetu)

Elem......ko i dalje sumnja u to slobodan je doneti koju god oce HD kameru, ja cu da ponesem aparat, slikamo istu stvar pa ako uspe da izvuce frame koji je kvalitetniji od slike placam pivo. Ako ne uspe placa meni pivo.  [cheers]
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!



Gašpar

cbrr1 i UFF-ovo vozilo  [rofl] [rofl] [rofl]

Naravno, CBR na Vespu, UFF u VW


zmiya

 ;D

[attachment deleted by admin]

Phoenix

#9772
 ;D
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

AndreyRR


mkt


AndreyRR




monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!