Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zVuk

vecina ljudi koja osudjuje lovce, zapravo pojma nema o lovu i lovcima.......lovci vise brinu o populaciji divljaci tokom cele godine nego bilo koje udruzenje za zastitu zivotinja.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Nadalina

Citat: Andreja poslato 18 Mart, 2015, 02:11
Citat: VR 46 poslato 17 Mart, 2015, 22:07
Sto se tice lova,to je nesto drugo,sve te zivotinje koje se love one su u tom periodu love jer ih ima previse...mislim na zeceve,prepelice,fazane itd...ali ovakve zivotinje je strasno ubijati,zbog cega?
Jel su ih ove zivotinje ugrozile?Jel su im dosli na gajbu i pokusali da ih ubiju?Ili ljudi idu u njihova prirodna stanista i ubijaju?

Ne znam kako nekih ¾ivotinja mo¾e biti previ¹e u odreðenom trenutku, priroda se sama brine za to od kad postoji, ne znam za¹to je èovek umislio da on tu treba da ume¹a prste...


Nisi u pravu. ;)
Naravno da moze biti previse... Na primer, da ne postoji konstantan odstrel lisica, one bi istrebile sve zeceve, a u medjuvremenu i prenosile besnilo svuda i dolazile u grad i napadale i ljude.
Nije cesta situacija po manjim mestima ili selima da lisice cak udju i u kuce ljudima.
Inace, po vecim gradovima, idu na kontejnere jer tu lako nadju hranu.
Ostale zivotinje, tacno se zna kad se love; kad nije vreme parenja, kad je 'skart' tad je i odstrel moguc... Bla, bla...

Slazem se sa zVukom u potpunosti...

A, mnogo ste mi vi divni i brinete o zivotinjama i sve to, a ovamo jedete kilograme i kilograme svinjetine, piletine, govedine, gulas, riba...
Nema tu razlike. Zapravo, ima. Mnogo je humanije po zivotinju upucati je (ako si iole pametan, i dobar lovac, pucaces da je usmrtis odma' kako se ne bi mucila i kako je ti ne bi trazio po celoj sumi ako pogodjena pobegne) nego je zaklati kako se kolju svinje itd (jer, retko ko da za svinjokolj koristi onaj pistolj).
Ne vidim zasto je u vasim ocima zivot jedne svinje vredniji od zivota zeca ili divlje svinje ili srndaca.
Postovacu vase misljenje o lovu kad postanete vegeterijanci i kad ne budete konzumirali nista zivotinjskog porekla. ;)

A, da... Sto se alkoholisanih ljudi koji idu u lov tice - opet, generalizacija... Isto tako, ljudi i za nas koji vozimo motore kazu kako smo svi budale, kako se na motoskupovima samo napijamo i sedamo na motore, kako smo ovakvi kako smo onakvi... Sve je to stvar licnog izbora i pameti, ponovo - ako si pametan i odgovoran, naravno da se neces napiti i uzeti pusku i ici u lov... Prvo, neces moci da pesacis koliko lovci pesace, drugo svestan si opasnosti.
Postoje organizovani dogadjaji, koji su vise kao zabave, i tad oni ne idu u lov vec se okupe da se druze, na primer hajka na Zlatiboru... Ide se u lov preko dana, uvece je zurka, itd...
Dzukela u podznaku

Radanovic

Citat: zVuk poslato 18 Mart, 2015, 05:33
vecina ljudi koja osudjuje lovce, zapravo pojma nema o lovu i lovcima.......lovci vise brinu o populaciji divljaci tokom cele godine nego bilo koje udruzenje za zastitu zivotinja.....

al' nejasno mi je ... spasu npr. jednog srndaæa iz zamke lovokradica, onda poslije par mjeseci oni istog tog srndaæa ubiju  [neampojma]
ubijaju se i ubijaæe se, ne mo¾emo mi tu ni¹ta ... al koji qrac se moraju poslije slikati sa njim  [neampojma] ... okupi se 10 kretena sa kezom od uveta do uveta, i fla¹om Jelena u ruci i slikaju se sa jadnom ¾ivotnjom ...

i poslije doðu kuæi, a kod kuæe dijete gleda Bambi crtani

mrle

Citat: Nadalina poslato 18 Mart, 2015, 07:52
kako se na motoskupovima samo napijamo i sedamo na motore,

a ¹ta drugo radimo? :)

zVuk

Citat: Radanovic poslato 18 Mart, 2015, 09:30
Citat: zVuk poslato 18 Mart, 2015, 05:33
vecina ljudi koja osudjuje lovce, zapravo pojma nema o lovu i lovcima.......lovci vise brinu o populaciji divljaci tokom cele godine nego bilo koje udruzenje za zastitu zivotinja.....

al' nejasno mi je ... spasu npr. jednog srndaæa iz zamke lovokradica, onda poslije par mjeseci oni istog tog srndaæa ubiju  [neampojma]
ubijaju se i ubijaæe se, ne mo¾emo mi tu ni¹ta ... al koji qrac se moraju poslije slikati sa njim  [neampojma] ... okupi se 10 kretena sa kezom od uveta do uveta, i fla¹om Jelena u ruci i slikaju se sa jadnom ¾ivotnjom ...

i poslije doðu kuæi, a kod kuæe dijete gleda Bambi crtani

ono sto ti ne vidis je kad tih 10 "kretena" prepesace desetine kilometara zimi po snegu i sumama van lovne sezone, kako bi osigurali dovoljno hrane za divljac u toku zime.....a na kraju krajeva i seljak hrani svinju, cuva je od lopova, pa je posle zakolje, a deca kuci gledaju pepu prase.......isto ti je to, samo malo drugacije....divljac je ukusnija....:)
Ko se ljuti, uleti mu kruti

prpa_zr


monsterbnt

E vucko sad si se izlupeto za medalju..... Gde bre divljac ukusnija od jagnjeta :P
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

ahhaahahaha.....volim ja jagu, ali divljac....


homer mmm
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mkt


penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Dukags


mi¹ko_kolo

Jel ovo svako za sebe izbijao i postavljao prozore?! ;D

juga

Citat: Andreja poslato 18 Mart, 2015, 02:11
Citat: VR 46 poslato 17 Mart, 2015, 22:07
Sto se tice lova,to je nesto drugo,sve te zivotinje koje se love one su u tom periodu love jer ih ima previse...mislim na zeceve,prepelice,fazane itd...ali ovakve zivotinje je strasno ubijati,zbog cega?
Jel su ih ove zivotinje ugrozile?Jel su im dosli na gajbu i pokusali da ih ubiju?Ili ljudi idu u njihova prirodna stanista i ubijaju?

Ne znam kako nekih ¾ivotinja mo¾e biti previ¹e u odreðenom trenutku, priroda se sama brine za to od kad postoji, ne znam za¹to je èovek umislio da on tu treba da ume¹a prste...
Mo¾e brate Andreja, da bude vi¹ka, a to æu ti objasniti i kako, kada se vidimo!!!

juga

Citat: monsterbnt poslato 18 Mart, 2015, 09:58
E vucko sad si se izlupeto za medalju..... Gde bre divljac ukusnija od jagnjeta :P
Mnoooogo ukusnija!!! [balavi]

DraganPavlicevic

Jugo,nedaj se.Ovo se odnosi i na tebe, pa ti sad vidi kako æe¹ i ¹ta æe¹.Ako ni¹ta drugo, napomeni pojedincima da poseduje¹(zakonski-za neupuæene)zavidan lovni arsenal.Tek toliko da znaju sa kim imaju posla.

Nadalina

Citat: juga poslato 18 Mart, 2015, 14:06
Citat: monsterbnt poslato 18 Mart, 2015, 09:58
E vucko sad si se izlupeto za medalju..... Gde bre divljac ukusnija od jagnjeta :P
Mnoooogo ukusnija!!! [balavi]

Ja vec zamolila mamu da, kad dodjem na odmor, sprema gulas od divljaci - aka divljacki gulas, posto toga ovde neeeeeeema. ;D
Caleta sam zamolila da spremi pihtije... U julu. :D :D :D
Dzukela u podznaku

Radanovic


Bori¹a

moji u skoli gledali neki film o istoriji cacka i ja pobegnem sa tog sranja al uhvati me profesorka sutradan i da mi CD da pogledam... jes sranje ono iz 1400neke ali posle, pocetak 20og veka - cacak tad i cacak sad... prosto sam uzivao u trecoj trecini filma, nisam imao pojma kakav je grad bio... probacu da nadjem neke fotke...

Andreja

Je l' na slici ulica Tadeu¹a Ko¹æu¹ka mo¾da? Kako dobra slikaaa  [clapp]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња