Glavni meni

Countersteering

Započeo UFF, 21 Oktobar, 2010, 21:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aca-pn

Pauzirajte snimak na 0:47, to je nesvesni cauntersteering, drugacije je nemoguce brzo promeniti putanju.

DRZ400S offroad

UFF

Citat: srbac poslato 23 Februar, 2011, 10:32
Meni su smesni tipovi koji to rade sa automobilom, cesto to vidjam kada neko ispred mene upada u makaze, obilazi kamion, a auto mu dolazi u susret. Onda tip malo skrene u levo da bi poslle toga naglo u desno ispred kamiona kojeg je pretekao, sto je glupo i opasno, umesto da pridje kamionu sto blize da bi eventualno mogao da prodje onaj koji mu dolazi u susret. Ocigledno je to navika ljudima jos dok su vozili bicikle  [yahoo]

ne

nije navika sa bicikle nego dok su vozili sleper pa da naprave dobru putanju za prikolicu ;)

Brrka

Countersteering ili kako kod nas to zovu slajdovanje mislim da se uopste ne postize privlacenjem ili odguravanjem volana vec naglim kocenjem i spustanjem motora u nizi stepen prenosa gde dolazi do potapanja prednje viljuske a zadnji deo dolazi do olaksavanja i u toj situaciji prilikom ulaksa u krivinu dolazi do countersteeringa, bar ja tako mislim sto uopste ne mora da znaci da je to tako.


sasafilipovic


rboban

Slajding je samo izraziti primer obrnutog upravljanja, a inace spada u NAJzahtevnije manevre voznje.......
U pocetku je KONTRA produktivan, ali kad se USAVRSI.... dolazi se do PAR bitnih dobitaka!!!

1. Kasnije kocenje
2. Zatvaranje putanje protivniku
3. Ranije ispravljanje

P.S. Dobro dosao druze Brko, do sad nisam ni primetio da sii OVDE!!! POZZ
Ride It Like You Stole It

rboban

Evo jos jednog IZRAZITOG primera...... CS u SLIDE+DRIFT
(obrnuto upravljanje u uklizavanju i isklizavanju)

Driftbike Mekatrack, Motorcycle Drifting, DrifTracking Drift
Ride It Like You Stole It

UFF

Ma sve to lepo izgleda na snimku ali evo ja rado placam pice onom ko to pokusa prvi put a ne zavrsi sa high side

rboban

#27
Citat: UFF poslato 11 Mart, 2011, 08:04
Ma sve to lepo izgleda na snimku ali evo ja rado placam pice onom ko to pokusa prvi put a ne zavrsi sa high side

Placas i za dobar SLIDE ili samo za DRIFT ???

Evo jos jedan klip za uzivanje SM varijanta!!!

Supermoto Drifting in Slowmotion
Ride It Like You Stole It

UFF

Placam za oba!
ali ne tebi vec nekome ko to prvi put pokusava

jer cu da ponesem kameru da snimam i mislim da taj snimak vredi jedno pice :)

srbac

M divljaci obicni, kako voze tek sto ne padnu, cemu to !  [policaja]  [zena]  [bejzbolka]

Kengur

Placas picee...
Evo prijavljujem se za slajd.... Nikad to nisam probao... [zvizdi]
Cak sta vise, prvi motor cu kupiti ove godine... ;D
Idemo na ada huju da pokusam da slajdujem... ;D ;D ;D ;D

Plazma Keks

Citat: UFF poslato 23 Februar, 2011, 14:27
Citat: srbac poslato 23 Februar, 2011, 10:32
Meni su smesni tipovi koji to rade sa automobilom, cesto to vidjam kada neko ispred mene upada u makaze, obilazi kamion, a auto mu dolazi u susret. Onda tip malo skrene u levo da bi poslle toga naglo u desno ispred kamiona kojeg je pretekao, sto je glupo i opasno, umesto da pridje kamionu sto blize da bi eventualno mogao da prodje onaj koji mu dolazi u susret. Ocigledno je to navika ljudima jos dok su vozili bicikle  [yahoo]

ne

nije navika sa bicikle nego dok su vozili sleper pa da naprave dobru putanju za prikolicu ;)

niste u pravu, countersteering se koristi u reli ili drift trkama, bilo na zemlji, bilo na asfaltu. da li ste primetili mozda kada ulazi u krivinu, vozac malo zezne volan u suprotnu stranu da bi zaneo auto? recimo kada ulazi u desnu krivinu vozac malo zezne volan u levo, pa prebaci u desno i onda opet u levo, tada dolazi do zanosenja zadnjeg kraja automobila u desnu stranu, a prednji tockovi su smotani isto u levo.
ovaj link ce vam biti sasvim dovoljan da to shvatite
Learn how to make a drift

srbac

Ma samo jede gume bezveze  !

sasafilipovic

Pa mislim da counterstering ne deluje kod auta, me¹a se counterstering kod dvotoèka¹a i drift kod èetvorotoèka¹a. Nema nikakve veze jedno sa drugim.

Plazma Keks

ima, zato sam i rekao. na jedne i na druge deluju centrfugalne sile i inercija... naglasio sam da je samo u reliju i drift takmicenjima. mogu i u DTM ili F1 ali bi im to oduzimalo vreme u krivinama, a tamo svaka sekunda znaci.  pogledajte malo i u vezi toga

sasafilipovic

Ti si brate pobrkao gradivo. Counterstering kod motorcikala nema nikakve veze sa bilo kojom tehnikom voðnje automobila, osim kad auto vozi¹ na dva toèka i to boèna!

Plazma Keks

ajde, u pracu si.... nmg da se kocim sa vama... vi sve znate i to je to.

SSZGO

nadam se da ste videli zadnji lancanik na onom snimku, ovaj sto tera R-a u slajd

ono je koliko, 70 zuba pozadi, to je stunt bike sa max brzinom 120, mislim da ko proba tako nesto sa standardnim R-om nece dobro da prodje...

jednostavno za ovo je potreban TRENUTNI odziv na gas i jako veliki torque, sto sa fabrickim prenosom je nemoguce u tim brzinama...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Ajmo ponovo da aktelizujemo temu countersteering-a.
Neko ga koristi svesno, neko nesvesno, neko bi koristio ali nezna kao to funkcioni¹e... Jo¹ uvek vi¹e od 90% bajkera koje znam ne koriste countersteering!
Jo¹ me uveravaju da je to nemoguæe... mislim stvarno.

Za one koji neznaju:

Counter steering

Kompjiterska animacija i najbolji deo videa je na 1:55 minuta
Sva mudrost ove tehnike je tu obja¹njena.

Za one koji neznaju, bez countersteeringa ne mo¾e se brzo oboriti motor niti ispraviti nazad. I kao ¹to keith Code ka¾e, countersteering uvek radi kod bilo kog tipa motora ili bilo kog dvotoèka¹a.

I batalite slajd samo zbunjujete ljude bezveze.

konjarnik

Postavio si pravi video snimak za objasnjenje countersteering. Medjutim nije tacno da ga neki vozaci koriste a drugi ne, SVI vozaci motorcikla ga koriste hteli oni to ili ne.Drugacije motor ne bi mogao da se vozi. Neki vozaci to rade a da i ne znaju da volan okrecu na suprotnu stranu pri ulasku u krivinu. Nemogoce je uci u desnu krivinu i namotati volan u desnu stranu kao i obrnuto za levu krivinu. Postoji dosta tacnih i opsirnih objasnjenja na netu sta je countersteering pa koga interesuje moze detaljnije da se upozna sa tim fenomenom.