Glavni meni

Informaticari,kompjuteristi ili kako vec, Pomoc

Započeo Mad Max, 20 Mart, 2011, 00:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

ajd jedno pitanje,
neka preporuka za maticnu? za i3 a kasnije da moze i7 da se stavi? i naravno da ne bude skupa :D

DebeliZmaj

nema tu preporuke nego sta ima na trzistu ...
dakle ako vec imash i3 ili znash koji ces da kupish, pogledash koje je podnozije,
takodje proveri da li je plocha PCI express 3.0 kompatibilna kao i CPU koji hoces
da stavish ... e sad... broj mesta za memoriju, broj usb i slichno prema tome koliki
imash  budzet ...

sitnica: kada sam uzeo r9 290 toxic ludilo mudilo .. nece radi, imao sa neki celeron
G530 i neku maticnu ... reko pi govno ne podrzava plocha itd... i gledam ok ploca
podrzava PCI express 3.0 ... ali prc proceros nije bio 3.0 kompatibilan i graficka novog
tipa nece radi i jbg ... upgrade sam se na i5 ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


dzimika

ajd opet mala pomoc, da li moze MSI R6770 1gb DDR5 na plocu Gigabyte GA-H110M-S2PV?

DebeliZmaj

koji CPU ?
procesor mioze biti problem :) ako nije pci 3.0 imao problem sa r9 290...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Kad se setim kako sam pre 10ak godina ispreskakao kolegu koji je poku¹avao da testira komponente, imao neispravnu ploèu, ispravan celeron D koji se tek pojavio i ispravnu ploèu koja je mogla da radi sa tim celeronom ali tek kad se fle¹uje bios, zamalo je proglasio neispravnim ispravan procesor i ploèu... Dok ga nisam zakoèio... ;D

UFF

sta se bre tripujete nisu ovo 90te pa da gledate listu kompatibilnosti proizvodjaca

ako su i ploca i gravika pci expres IMA DA RADI tj ako mozes da ga metnes ima da udje bez problema ;)

Lazic

E jesi seronja, vidi¹ da D¾imika u¾iva u tome... :D

Ostoja

Citat: UFF poslato 25 Oktobar, 2016, 23:26
sta se bre tripujete nisu ovo 90te pa da gledate listu kompatibilnosti proizvodjaca

ako su i ploca i gravika pci expres IMA DA RADI tj ako mozes da ga metnes ima da udje bez problema ;)


Obièno uðe bez problema ako mo¾e¹ da ga metne¹......
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

DebeliZmaj

UFF nisi u pravu :)
neke graficke zahtevaju PCIe 3.0 ... neke ne ..
nije stvar samo do ploce nego i dali CPU podrzava ..
meni je ostala ista ploca ali sam morao predjem na i5 da bi
proradila GPU .. .
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

i3 bi bio procesor ali grafika je pci express 2.1 i sad mene interesuje da li u slot koji je pci3.0 moze grafika 2.1
A cilj je da se ne uzima nova grafika ako moze stara da se iskoristi, bar jos godinu dana, a umesto grafike recimo ssd i jos bolje napajanje

Lazic

Ako uzme¹ ssd ne treba ti bolje napajanje... :D E sad, ¹to ja ludak imam 6 hardova... ;D

DebeliZmaj

Citat: dzimika poslato 26 Oktobar, 2016, 06:26
i3 bi bio procesor ali grafika je pci express 2.1 i sad mene interesuje da li u slot koji je pci3.0 moze grafika 2.1
A cilj je da se ne uzima nova grafika ako moze stara da se iskoristi, bar jos godinu dana, a umesto grafike recimo ssd i jos bolje napajanje

e sad to za cpu ne znam morash proveriti po tachnoj oznaci na netu, al verujem da su svi i3 pci3.0, tako da ni
posle nece biti problem, ako ti je i plocha pci3.0, ali opet za god dana mozda budesh sve menjao ..
ssd je super recimo za disk sa koga se dize sistem, gde ti je i swap itd ... ali su i dalje skupi po GB prostora, bar meni
koliko treba, da bi bili jedini diskovi ...

e sad ovo sto ti pishe lazic, da ti ne treba novo napajanje, jeste donekle tacno, svakako kad uzmesh neku jacu gpu, koja
trazi one 6 pinske konektore za dodatnu struju moze se desiti ces morati i novo PSU uzmesh ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Samo u sluèaju da obièan hdd zameni sa ssd...

DebeliZmaj

ok lazicu a sta bi drugo mogao da zameni za ssd ? ... neobican hdd ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

ma samo u tom sluèaju mu ne treba bolje napajanje...

dzimika

Ovaj i3 6100 podrzava pci express 3.0 ali mene interesuje da li ce grafika koja je 2.1 raditi na ploci koja ima slot koji je 3.0
ssd nece biti jedini hard nego samo za sistem a pored njega ce biti 1tb za ostale gluposti, napajanje moram da kupim novo jer staro zajebava definitivno

Lazic

Iskustvo je majka mudrosti, tutne¹ grafièku i odmah æe¹ saznati da li hoæe illi ne... ;D

dzimika

lazicu nemoj da me jebes, najebaces
pitam jer moram da znam da bih umesto grafike uzeo druge komponente tj da znam pre nego sto ih uzmem