Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

#600
auto isnstalacija na svakom kr¹u koj sam imo. a mobilnih polomio oko stotinak : ) opravio nula.




ok, e, al kakav sam ja meni car.... : )


editujem, editujem. : ) da ne pi¹am pet postova. dobar sam, dobar sam.

e, zeleni zubiæu, kad se mi neuki samo falisamo, zna¹ti, da je moj æale polupo u smrt ¹e¹ novih fiæa, da od njih nije ostajalo jedva pola auta, dve nove lade uspeo da ugu¾va ko foliju od èokolade, jednog novog poloneza je uspeo da pre¹eèe po du¾ini ko no¾em o drvo u ¹umi, a da nikad nije zaglavio bolnicu. penjo ¹leper sa prikolicom po kijametima sedamdesetih pred kuæu, dok je sav normalan svet dr¾o vozila dole kod pijace, na kozari sedamdeset i neke osvojio prvo mesto na takmièenju za vozaèa godine, vozio vanredne vangabarite po evropi, a uvek bio pijan. i umro od starosti.


vozio motor bez kacige, nije imo de da kupi.

al, ko tebe i laziæa uspe da isprati taj je kralj. mada ja lièno sumnjam da bi jedan na¹ mladi taliban, pocepo obojcu ko nedojeban ¾enske gatje. i da


ti si moj idol. pogotovo kad se negde vozimo grupno, pa kad onako bacaka¹ motor po ¹es metra ravnoj pisti od trake i kad se uzdigne¹ onako unapred, pa ja prosto po¾elim da budem kao ti. jednom æu da zaglavim gas da me ne jebe pa æu dustanem na rezervoar i da ti bacam kamièke na ¹lem. posle æemo se vozimo i dalje, al æe igramo tablitja, al ja moram didem ispred, jerbo nesam siguran, ume¹ li ti da sedi¹ naopako dok ti motor ide napred.


u ¹umu neæemo, tj sa mnom vi¹e niko, posle poslednjeg puta, neæe u ¹umu. tu si bio u pravu, kad nisi teo da merimo kite po ko¹u. izlomili bi ih badava. tu si bio veoma mudar.


nego, jesma j atebi pri¹o, kakav sam ja meni car?

e, al... :)

(nemome opet ¹okira¹, dosadno mi , ladno napolju, smrzo sam se ko kuèe u parku, veèeras mi se greje malo ovde : )


aj da dodam jo¹ koju, nek stoji negde zabele¾eno, a de æe ako ne na manijacima. jelda.

zna¹ti zubiæu zeleni, zakaèi se moj æale sa nekim likovima, tamo negde krajem ¹ezdesetih il tako nekako i jedan potegne na æaletovog kuma, a matori bio br¾i i skine ga ko vrapca. robijo ne¹to posle, a ovi mu obeælai osvetu. i tamo nekih osamdesetih, parkira matori ispred zgrade, kad ti prolazi auto i opièi rafal po matorom u sred bela dana- izbu¹e fiæu, al proma¹e èièu. èièa, manijak u du¹i, lupi ga kvrda u pamet i upali fiæu i pun gas za njima i negde na miljakovcu izleti sa barabar sto na sat u raskrsnicu, zabode auto u toèak, fiæa se raspuko ko lubenica, alat leteo ko ki¹a po parku, onaj auto odleti po kosini na bok i pomeri trafiku za metaripo od siline udarca, a matori, kad je vido daæe udari, otvori vrata i iskoèi napolje. u po sekunde. bio u bolnici, zamotali ga malo i aj napolje nije ti ni¹ta.


taj je mene uèio da  vozim i kad mi ti ka¾e¹ da ne umem, ja se ba¹ zabrinem. sad razmi¹ljam da idem da vratim dozvolu i da kupim bajs. al obièan, ne onaj sa brzine. :)

e, al kakav sam ja meni car. znam, znam, ponavljam se.

al... :)

Bojan

Eeee tema ode do kurca, mislim i nije nesto. Ko je to ovde kompetentan a da je isprobao tri-cetri vrste guma u jednom danu, na istom motor na istom putu. Koliko ja znam nema takvog. Sta pravite nauku, kupis nove gume i vozi. Ja 10tak godina kod vulkanizera nikad nisam ni pitao za vrstu ili godiste gume samo sam trazio najjeftiniju. I nikad nisam pao zbog gume. Samo oni koji prave frckice/rezance na rubu gume mogu da kazu pustila guma.

@ kosta kao i svi ti staris,  refleksi, vid i potencija  ;D  ti opadaju, iskustvo stagnira, naravno tezis duzim turama i kupovini BMW
@ FJCharli u lepim godinama refleksi ok, vidi dobro a sa sex valjda nema problema.  ;)  Ono sto je najvaznije njegovo iskustvo postaje sve vece i stizeeeeeeeeeee teeeeeee (lagano)
Gradska voznja, putovanja i staza ne mogu da se mere ali kod svih postoji najvaznija stvar ...... ljubav prema voznji motora
Pozdrav

Kad njemu nije pustila, nece ni vama


Kostić

za ovo stari¹ i potencija, ide¹ na ignore!

¹alim se :) ja u poslednje vreme jedva dr¾im motor da mi ne ispadne iz ruku. nisu godine u pitanju, nego zime. al dok mrdam prstima po ovoj tastaturi, ja sam najbolji!

:)

UFF

aj kole idi ti gde god hoces i obori u krivini da dodirnes laktom pod makar viseci sa motora i makar je sporo prosao samo za slikanje pa onda dalje da pricamo, i moj tata je jednom bio u vojsci i jebo ko zna sta kakve to veze koji qrac ima sa tvojom voznjom? nasledna je?  [facepalm]

ne brini necu te banujem da mi se posle smaoubijes od hladnoce i depresije

Bojan

Citat: kosta66 poslato 09 Oktobar, 2016, 00:56
za ovo stari¹ i potencija, ide¹ na ignore!

¹alim se :) ja u poslednje vreme jedva dr¾im motor da mi ne ispadne iz ruku. nisu godine u pitanju, nego zime. al dok mrdam prstima po ovoj tastaturi, ja sam najbolji!

:)

promasio si, gore od staris i potencije je *kupujes BMW*     ;D

Kostić

#605
aj ti obori motor bez ke¹anja ¹to br¾e u sporoj krivini. nije te¹ko oke¹ati se, no to ke¹anje valja kad obaranje samog motora nije dovoljno pa sila oæe da ga ispravi pri velikoj brzini, pa se oke¹a¹ da prevuèe¹ te¾i¹te. ke¹o sam se ja po ko¹u, zajebavo se pa potkaèio ogradu. ili obrij fudaster. a da se slikam oæu al ne znam kako, obièno sam sam u ¹umi kad glumim trkaèe. i ako je to poenta èiji je veæi, onda jebiga. poenta je vreme. ko ima najbolje vreme, on je majstor.

ok, nemo se ljutitte, jebo ga lakat i kad sam se smejao i zezo, isteglismo muda ko u stoni tenis na veselom bregu :)


od potencije  nema gore ;D


edit:

èarli viri u temu :)

zeleni zube, ovaj motor moj je dobar za stazu, lo¹ za ko¹. ako ga nerviram po ko¹u, po stazi bi plivao. bez laktova :)

èarli, aj danas oko dva u madmaks na u¹æe, èastim te piæence :)

i jo¹ ne¹to davi èièa reèe. do¹o jednom ogi kod bore da ne¹to opravi na autu, pa nam prièo do¾ivljaje. ja naravno volim da ih slu¹am i da se smejem jel i prièa on tako, kad je tero dukatija negde na nekoj pisti u evropi. teram ja, ka¾e, za sve pare, kad ti pored mene proleti seda ¹vapska brada na nakoj bicikli s a gumama ko olovka. a ¹vaba ne zna ¹ta æe sa parama, mator ko biblija pa vozi i takve motore po tim pistama. maltene ¾ivi na njima.

eto, kratka al pouèna :)

evoti jednu sam na¹o zeleni zube. kad sam ono kupio k4? sveti nikola? zima be¹e. nije ke¹a al je stotka po mahovini. zimi. aj ti ovako :)


Kostić

da se vratimo na temu. svaka je guma dobra, dok je napumpana. a dalæe je vozi¹ po zimi el po sunce, po offu, po stazi, po ko¹u, æe dr¾i dok si normalan. kad nisi, ni nova neæe.














FJCharlie

#607
Citat: kosta66 poslato 08 Oktobar, 2016, 16:26
Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2016, 11:09
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 20:59
sinko, ja vozim du¾e no ¹to ti ima¹ godina (nemose ljuti¹ : ) umetnost kretanja vozila nije samo po stazi. mislim, kreæu se ona i po ostalim putevima, a po oatalim putevima se ve¾baju neke osnovne ve¹tine. ne ide sa na fakultet, bez osnovne ¹kole. : )

ma mozes da vozis od rodjenja do kraja zivota svakiu dan i da zivis sto godina pa opet da ne umes da vozis
oni koji ne umeju uglavnom se kurce sa duzinom staza
idi sa carlijem na navak pa ga oderi kad vozis duze nego sto je on ziv, oderes ga kurac cak i jaci motor da imas bio bi sporiji, dzaba ti sve godine

èarli sine, teglimo pi¹e za novu godinu na navaku. (ako budem imo pare da platim tu va¹u stazu, a i red je da probam, da ne umrem, a nesam probo.) i odma da zna¹, odraæu te!

Citat: kosta66 poslato 09 Oktobar, 2016, 09:13
aj ti obori motor bez ke¹anja ¹to br¾e u sporoj krivini. nije te¹ko oke¹ati se, no to ke¹anje valja kad obaranje samog motora nije dovoljno pa sila oæe da ga ispravi pri velikoj brzini, pa se oke¹a¹ da prevuèe¹ te¾i¹te. ke¹o sam se ja po ko¹u, zajebavo se pa potkaèio ogradu. ili obrij fudaster. a da se slikam oæu al ne znam kako, obièno sam sam u ¹umi kad glumim trkaèe. i ako je to poenta èiji je veæi, onda jebiga. poenta je vreme. ko ima najbolje vreme, on je majstor.

ok, nemo se ljutitte, jebo ga lakat i kad sam se smejao i zezo, isteglismo muda ko u stoni tenis na veselom bregu :)


od potencije  nema gore ;D


edit:

èarli viri u temu :)

èarli, aj danas oko dva u madmaks na u¹æe, èastim te piæence :)

navak ti i nije skup izadje te 50E sa gorivom i klopom/picem. pola dana, popodne jer ujutro klize. :)
a charlie ti i nije neki brz, zapravo ja ni ne umem da teram kako treba, treba jos pure da se pojede da bi se teralo ozbiljno.
samo sam uvezbao krivine gde su fotografi :)

vrlo rado bih isao na pice al bio na serresu da obilazim sporije, boosting ego :D

i za kraj jedna dobra poruka :)



sto se tice kesanja, imas godina dovoljno da znas zasto se to radi i da ne moze drugacije :)

Kostić

al mene ne interesuje staza, jedino da je d¾aba, i¹o bi da paduckam, ovako jok. ne zanima me ni¹ta ¹to trebam da platim da bi u¾ivao. a za u¾ivanje imam celu srbiju za d¾. ¹to se tièe ke¹anja, naravno da znam, ke¹am se i ja ponekad od ljiga do rudnika, al mi je sme¹no jer za ke¹anjem tuda nema potrebe, al ja eto volim da  se glupiram. crnjak je da ponekad i pevam u kacigu pri ¹es banke i bacakam se ko lud na bra¹no po putevima bezveze jer mi je eto interesantno da se zajebavam. ke¹anje je za stazu. znam da nisi bio tu, dobio sam info da se ke¹a¹ negde po evrope. inaèe, ja ne volim da se trkam. kad god se trkam, neko najebe, a to ne budem ja. nema veze, do¹em ti pivce ¹to sam te zezo, a ti meni doðe¹ kocu ¹to zeza¹ matorog èoveka :)

zli

Posle kog vremena bi ovo moglo/trebalo da se de¹ava na gumi?
Na slici nije moja guma, nego primer... Kao sto se vidi u pitanju su mikro mikro kanali unutar ¹are,
pretpostavljam prvi znaci starenja, 'isu¹ivanja'  gume,
samo je pitanje dal je to signal za opasnost i zamenu,
naroèito kod motora sa veæom snagom i brzinom?



Kanarinac

Ako je guma relativno nova, a motor stajao napolju na suncu recimo, moze da se dogodi ovo. Drugo ako guma nije dobro skladistena, a kupljena je par godina stara. Ja sam se malo razmazio pa bih ovakvu gumu zamenio, pre koju godinu bih pricao kako je ovo od jaja guma :D

zli

Slièno razmi¹ljamo, kod mene je ¹ara ako ne i dublja... Sta znam.
A guma je Dunlop SportSmart, debelo razmisljam da uzmem nove,
a sa druge strane ide registracija i trista drugih stvari jbg.


Kostić

#612
tvrda guma ki¹a sunce. ni¹ta joj ne fali, osim ako nema¹ H2R... ako nije nogde feler iz prese, æeraj. ako se oklizne¹ jebiga, ustane¹. da pukne neæe (mikro bore) ako puca ko mitas na kratere, bacaj

Major

Ne znam jel bilo ovo u temi:

! No longer available


Ima li neko iskustva?

Grof

èekaj... ok kapiram... sredstvo slu¾i da zakrpi gumu ako se probu¹i ali za¹to skida tegove za balansiranje?

rboban

Verovatno sto je tecnost balansira, ravnomerno se rasporedi po gumi... Valjda!

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

Major

I mene je to zacudilio al moguce sto kaze rboban da gel u gumi odradi isto sto su radili tegici.

Grof

Nije mi to logièno... gel se razlije po celoj gumi i svuda doda istu masu... a tegovi se dodaju da bi izjednaèili masu po obimu toèka zbog nejednake mase gume i felne na celom obimu... e sada ... neki vukanizeri pomeraju gumu na felni da bi postigli da se nejednakosti u masama potiru tj da bi felna +guma "tra¾ile" manje tegova... koliko sam shvatio...
Ako nisam dobro skontao ili mi logika ne valja ispravite me....

Glava Dole

tamo gde zatrese sila inercija je jaca i moguce da nabaci vise gela, tamo gde ne bacaka tanje... pa tegovi nisu potrebni... kazem mozda, to mi je jedino logicno objasnjenje, ne tvrdim :)

Grof

Misli¹ kao neki ekscentar gde je guma+felna te¾a? ... mada mi gela ima jako malo za ozbiljnije balansiranje... olovo ima mnogo veæu specifiènu te¾inu od neke uslovno reèeno teène gume....