Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

#580
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 11:04
ti si padavièar. ne deli savete da te zeleni zub ne odfikari ko mene.... ;D

Ja ne obaram do fuzastera. Ja ga obaram do dekle! :)

Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 11:04
bajdvejm nisi pito stevu za semering jelda.

Na kurve i dobre drugare nikad nisam ¾alio ni vremena, ni novaca... a ti se pronaði u kojoj si grupi.  :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

FJCharlie

Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 11:00
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Oktobar, 2016, 10:39
za vas trkace nema dobra guma....vi bi da se vozite a da ne padnete...pa ne moze.....mora neki put asfalt i livada....posle naucite kojom brzinom u koju krivinu....onda samo sljunak i zejtin prave problem....
Kako god gde gd krenete probajte da stignete....za dugacak put mogu gume kakve hocete samo da imaju saru...a za divljanje moraju nove i mekle....osim ako necete da mi kazete kako 1000 km vozite pu gas....
'posle naucite kojom brzinom u koju krivinu'
i putanju. da ne mora da obara na fudaster a da proðe sporije..... mada je za slikanje obaranje vr' :)
svega sam se naslusao za ovih par godina. neki su uzimali titule za gluposti.
ali ti kosta jednostavno nisi iz te price, sta god rekao ne moze ti se uzeti za zlo. pusti ljude koji to rade neka rade, ti brate padas na ravnom :)
nemo se ljutis, nije ovo zlonamerno. zadnji put si me obrisao sa facebooka :D

Conti-Moto

Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 11:04
Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:00
©are su bitne za ki¹u.
Mada, zbog zaobljenog oblika guma na motoru, ni blizu koliko na kolima - pogotovo pozadi. Metzeler ima zadnjih guma koje su po srednjem delu skroz æelave - prednja raseèe vodu koliko treba.
Dobre ¹are, ako je guma "plastièna", ne vrede kurcu. Imao sam prednju sa OK ¹arom, ali stariju. Po suvom dr¾i sasvim OK. Na ki¹i mi samo  zaplovio motor pri koèenju.

ti si padavièar. ne deli savete da te zeleni zub ne odfikari ko mene.... ;D bajdvejm nisi pito stevu za semering jelda.

Pitao me je ...  :P
Novo !!!
Conti ROAD !!

Kostić

#583
Citat: FJCharlie poslato 07 Oktobar, 2016, 17:39
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 11:00
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Oktobar, 2016, 10:39
za vas trkace nema dobra guma....vi bi da se vozite a da ne padnete...pa ne moze.....mora neki put asfalt i livada....posle naucite kojom brzinom u koju krivinu....onda samo sljunak i zejtin prave problem....
Kako god gde gd krenete probajte da stignete....za dugacak put mogu gume kakve hocete samo da imaju saru...a za divljanje moraju nove i mekle....osim ako necete da mi kazete kako 1000 km vozite pu gas....
'posle naucite kojom brzinom u koju krivinu'
i putanju. da ne mora da obara na fudaster a da proðe sporije..... mada je za slikanje obaranje vr' :)
svega sam se naslusao za ovih par godina. neki su uzimali titule za gluposti.
ali ti kosta jednostavno nisi iz te price, sta god rekao ne moze ti se uzeti za zlo. pusti ljude koji to rade neka rade, ti brate padas na ravnom :)
nemo se ljutis, nije ovo zlonamerno. zadnji put si me obrisao sa facebooka :D


sinko, ja vozim du¾e no ¹to ti ima¹ godina (nemose ljuti¹ : ) umetnost kretanja vozila nije samo po stazi. mislim, kreæu se ona i po ostalim putevima, a po oatalim putevima se ve¾baju neke osnovne ve¹tine. ne ide sa na fakultet, bez osnovne ¹kole. : )

sa fejsa sam sve obrisao na gavrinu molbu, ka¾e da sam odvratan, jesam nego ¹tasam : )

e, i¹la dva drugara namore. jedan 'pegla' da ne ka¾em obara na ivicu, a drugi ide iza njega al ne obara ko da je markez i u svakoj krivini ga zabije u toèak. ovaj ¹to obara misli da tako treba i da ne mo¾e bolje. onaj drugi ima malo vi¹e ¹kole pa ne mora da glumi trkaèa. ne znam kakvih si se ti titula naslu¹ao, ja  sam ih slu¹ao pre iks godina, neke su mi pomogle, neke nisu. ¹to se tièe putanje, ona je nastala kad i toèak, pa ne znam ¹ta je tu za titulu. : )

evo ti jedan primer (kad je taliban kupio vfra pa se treniro na njemu) bilo nam je sme¹no, kad smo ovo gledali, a mali vozi odlièno, a tu je obrijo gume vi¹e od mene, gledali mi posle i kurèili se.

sto se tièe staze, nisam nikad vozio nit me vuèe, al nije ona te¾a od ¾ivota. : )

https://www.youtube.com/watch?v=JA7M2BYTg3o


Kostić

Citat: Conti-Moto poslato 07 Oktobar, 2016, 19:04
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 11:04
Citat: Slaninar poslato 07 Oktobar, 2016, 11:00
©are su bitne za ki¹u.
Mada, zbog zaobljenog oblika guma na motoru, ni blizu koliko na kolima - pogotovo pozadi. Metzeler ima zadnjih guma koje su po srednjem delu skroz æelave - prednja raseèe vodu koliko treba.
Dobre ¹are, ako je guma "plastièna", ne vrede kurcu. Imao sam prednju sa OK ¹arom, ali stariju. Po suvom dr¾i sasvim OK. Na ki¹i mi samo  zaplovio motor pri koèenju.

ti si padavièar. ne deli savete da te zeleni zub ne odfikari ko mene.... ;D bajdvejm nisi pito stevu za semering jelda.

Pitao me je ...  :P

poslo mi je neku radnju iz kamenice. semering jedva 15 evritja. mislim da æu ipak da skinem moj i da odem busom do sarajevske. : )

Gavrolini


Kostić

iljadu godina!

ja kad sam bio mlad, bio sam prilièno nakrèen i kad me æale uèio da vozim, turio jastuèe da mogu da izvirim kroz volan i reko- vozi. a on seo, pu¹io filter57 i gledo i æuto. danas volim da èujem starije ¹ta imaju da ka¾u. volim da èujem i vr¹njake. od mladih nem ¹ta da nauèim, al volim da ih posmatram, ko ¹to je moj æale mene posmatrao. i da ih pomalo zezam. èisto da ka¾u sebi, ma pu¹i ga matori glup si ja umem i bolje.

Slaninar

Godine nisu isto ¹to i znanje. Inaèe bi penzosi vozili bolje od moto GP trkaèa starih 20 i kusur godina.

Godine plus ve¾ba i posveæen trening veæ donose znanje i iskustvo, mada linija uèenja prvo eksponencijalno raste, a potom opada, tako da posle izvesnog vremena ve¾be i uèenja, samo znanje, iskustvo i ve¹tina dosta malo napreduju sa svakom narednom godinom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 20:59
sinko, ja vozim du¾e no ¹to ti ima¹ godina (nemose ljuti¹ : ) umetnost kretanja vozila nije samo po stazi. mislim, kreæu se ona i po ostalim putevima, a po oatalim putevima se ve¾baju neke osnovne ve¹tine. ne ide sa na fakultet, bez osnovne ¹kole. : )

ma mozes da vozis od rodjenja do kraja zivota svakiu dan i da zivis sto godina pa opet da ne umes da vozis
oni koji ne umeju uglavnom se kurce sa duzinom staza
idi sa carlijem na navak pa ga oderi kad vozis duze nego sto je on ziv, oderes ga kurac cak i jaci motor da imas bio bi sporiji, dzaba ti sve godine

Hohštapler

Evo, ko hoæe samnom da se trka? Ne bitno koji motor, koja staza, koji put,
samo nek ka¾e vreme i mesto.
Ja doðem, on pobedi, poraste mu ego - mene i dalje boli kurac. Svi sretni i zadovoljni i uspot popijemo  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a

Citat: Ho¹tapler poslato 08 Oktobar, 2016, 11:23
Evo, ko hoæe samnom da se trka? Ne bitno koji motor, koja staza, koji put,
samo nek ka¾e vreme i mesto.
Ja doðem, on pobedi, poraste mu ego - mene i dalje boli kurac. Svi sretni i zadovoljni i uspot popijemo  [cheers]
evo hocu ja

samo je pitanje ko ce da izgubi [rofl]

Kostić

#592
Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2016, 11:09
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 20:59
sinko, ja vozim du¾e no ¹to ti ima¹ godina (nemose ljuti¹ : ) umetnost kretanja vozila nije samo po stazi. mislim, kreæu se ona i po ostalim putevima, a po oatalim putevima se ve¾baju neke osnovne ve¹tine. ne ide sa na fakultet, bez osnovne ¹kole. : )

ma mozes da vozis od rodjenja do kraja zivota svakiu dan i da zivis sto godina pa opet da ne umes da vozis
oni koji ne umeju uglavnom se kurce sa duzinom staza
idi sa carlijem na navak pa ga oderi kad vozis duze nego sto je on ziv, oderes ga kurac cak i jaci motor da imas bio bi sporiji, dzaba ti sve godine

bem mu sunce, opet se ti prima¹. il mu se ¹lihta¹ il ti je idol, èim zna¹ u njegovo ime dal æe da ga oderem el æeme odere.


èarli sine, teglimo pi¹e za novu godinu na navaku. (ako budem imo pare da platim tu va¹u stazu, a i red je da probam, da ne umrem, a nesam probo.) i odma da zna¹, odraæu te!

zeleni zub æe bude sudija. voli vlas pa totije : =)

nego zeleni zube, du¹o moja (evo editujem æakotalo da ne ispada pet, vi¹ da sam odobreo : ) zna¹ti, kad smo donmarkoni i ja i¹li da vozimo karting. odemo mi, ja nika nisam seo u tu konzervu i krenemo i on izleti u nekoj krivini u gume i sav se zatrpa, jedva se ikobeljo i krene zamnom, a ja veæ napravio drugi krug. do pola vremena pre nego æenam istekne zezanje, ovaj me stigne i odere jo¹ dva kruga. e sad, u saobraæaju je pa sad nije ba¹ ko ti i laziæ, al je rizièno pratitiga, al opet kad mene lupi kvrga, ja odem a on ne mo¾e da me isprati. na¹ sinak èarli vozi po tom navako a meni je simpatièno da ga zezam od kako je savijo lakat nebili ogulio jaknu. e sad, ja ne sporim da sinak èarli tera tu ko besan, nek tera i treba da tera, nego volim da ga zezam. a prima se nije da se ne prima. svaki mlad èovek koji voli da tera kurcu inat mora da se prima. jedino nije lepo ¹to mi reè 'putanja' nazvo titulom, a alja mu reko jo¹ gore stvari. al ne  on navrzo na mene. e pa sad je gotov za NG. ima ga o¹urim. : )

PECA BMW

Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2016, 11:09
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 20:59
sinko, ja vozim du¾e no ¹to ti ima¹ godina (nemose ljuti¹ : ) umetnost kretanja vozila nije samo po stazi. mislim, kreæu se ona i po ostalim putevima, a po oatalim putevima se ve¾baju neke osnovne ve¹tine. ne ide sa na fakultet, bez osnovne ¹kole. : )

ma mozes da vozis od rodjenja do kraja zivota svakiu dan i da zivis sto godina pa opet da ne umes da vozis
oni koji ne umeju uglavnom se kurce sa duzinom staza
idi sa carlijem na navak pa ga oderi kad vozis duze nego sto je on ziv, oderes ga kurac cak i jaci motor da imas bio bi sporiji, dzaba ti sve godine

Kao kad je skoro izleteo onaj kolima , nabo prednju i poljubio asvalt , godine - staz cuda muda a nabodes prednju do kraja ....

Jos neki posle kao ma kakav abs ja to iskustvo ja kocim na osecaj meni to ne treba ,,  i taksisti ceo zivot u autu pa nabodu kocnicu kad nesto izleti ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 08 Oktobar, 2016, 21:26
Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2016, 11:09
Citat: kosta66 poslato 07 Oktobar, 2016, 20:59
sinko, ja vozim du¾e no ¹to ti ima¹ godina (nemose ljuti¹ : ) umetnost kretanja vozila nije samo po stazi. mislim, kreæu se ona i po ostalim putevima, a po oatalim putevima se ve¾baju neke osnovne ve¹tine. ne ide sa na fakultet, bez osnovne ¹kole. : )

ma mozes da vozis od rodjenja do kraja zivota svakiu dan i da zivis sto godina pa opet da ne umes da vozis
oni koji ne umeju uglavnom se kurce sa duzinom staza
idi sa carlijem na navak pa ga oderi kad vozis duze nego sto je on ziv, oderes ga kurac cak i jaci motor da imas bio bi sporiji, dzaba ti sve godine

Kao kad je skoro izleteo onaj kolima , nabo prednju i poljubio asvalt , godine - staz cuda muda a nabodes prednju do kraja ....

Jos neki posle kao ma kakav abs ja to iskustvo ja kocim na osecaj meni to ne treba ,,  i taksisti ceo zivot u autu pa nabodu kocnicu kad nesto izleti ...

Ne ka¾em da sam neki vozaè, ali ja ne nabodem koènicu da proklizam. Kontam da je bolje da budem uspravan i udarim, nego da mo¾da malo vi¹e usporim, ali s veæim rizikom da proklizam pod toèkove.

Do sad mi se pokazalo uspe¹no. Jednom zavr¹io NA haubi, bez povreda, uz manji salto. Jednom usporio skoro skroz, a onda se otvorilo mesto za manevar izbegavanja, umesto udarca sa nekih 20 na sat.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

PECA BMW

ko uopste tebe pominje ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 08 Oktobar, 2016, 21:37
ko uopste tebe pominje ?

Prièam u kontekstu: ne nabodu svi koènicu do kraja. Ja nisam neki extra vozaè, pa opet to uspem iskontrolisati, provereno vi¹e puta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

#597
da je neki iskusan jebaè bio na mom mestu, dal bi se makar ogrebo... ja eto glup sam i nemam iskustva. jebiga, karma mi taka. a ono ¹to ja vozim, dal bi ti znao da upali¹. jebo nejebo, stariji sam. i iskusniji. za sve pare. :*


mislim, ono, ¹ta  sam ja radio u ¾ivotu, a ¾iv osto. peco sine, ja sam jednostavno tata. kome je dosadno pa se zamlatjiva sa vas, manijaci. mislim, manijaci... heh...

Kostić

Citat: Slaninar poslato 08 Oktobar, 2016, 21:38
Citat: PECA BMW poslato 08 Oktobar, 2016, 21:37
ko uopste tebe pominje ?

Prièam u kontekstu: ne nabodu svi koènicu do kraja. Ja nisam neki extra vozaè, pa opet to uspem iskontrolisati, provereno vi¹e puta.

ti æuti. i ti si padavièar bez iskustva. samo filozofira¹, gori si od mene : )

PECA BMW

Citat: kosta66 poslato 08 Oktobar, 2016, 22:05
da je neki iskusan jebaè bio na mom mestu, dal bi se makar ogrebo... ja eto glup sam i nemam iskustva. jebiga, karma mi taka. a ono ¹to ja vozim, dal bi ti znao da upali¹. jebo nejebo, stariji sam. i iskusniji. za sve pare. :*


mislim, ono, ¹ta  sam ja radio u ¾ivotu, a ¾iv osto. peco sine, ja sam jednostavno tata. kome je dosadno pa se zamlatjiva sa vas, manijaci. mislim, manijaci... heh...

Ma niko ne spori da straiji covek ima vise iskustva , godine su godine . Ali je uvek truba to isticati kao prednost i uopste to nije merilo .
Ja sam prvi koji kad nesto ne zna pita jer sigurno ima ljudi koji su nesto vise puta od mene uradili ili probali . ( naj gore je kad ne zna - a uciti se ne da)

Ja sam recimo pitao za gume jer ste svi sigurno vise guma od mene probali , menjali i potroalil i tu cenim savet ,
ali recimo da vidim koliko si ti komletnih auto iastalacija napravio ili koliko si mobilnih telefona popravio ? da pozivis ti jos sto godina ne bi stigao da prebrojis koliko sam ja uradio !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !