Glavni meni

Suzuki bandit s 600 2001.

Započeo milomir22, 03 Februar, 2023, 14:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

U zimu 2014/2015 sam ovaj motor kupio od mog tadašnjeg poslodavca, tako da je motor u mom vlasništvu bezmalo 9 godina. Ono što sam saznao o motoru je da je krajem 2012. uvezen u Srbiju (podatak sa očitane saobraćajne), drugu istoriju nisam znao, čak ne znam ni ko je bio vlasnik pre Saleta.

Na km satu je pisalo 25 000km ali to zasigurno nije prava kilometraža. Pri kupovini motora, sa mnom je bio i majstor Bokilić koji je rekao da je agregat zdrav i da nema greške.

 

Motor sada ima na satu nešto preko 75 000 km (mislim oko 77 000 ali je motor garažiran, a trenutno ne mogu da idem do sela da proverim), moja procena (slobodna procena je u pitanju, zaista pravu km ne znam) je da motor ima pravih 120 000-150 000 km.

 

Odmah posle kupovine, uradjeno je sledeće:

 

-Zamenjene su lamele i medjuploče, kao i opruge kvačila (stare su proklizavale i bile upaljene, stavljen je brend Lucas), od kada sam stavio nove opruge kvačila i lamele, kvačilo je nešto tvrdje dok se motor ne zagreje, od tada sam prešao preko 50 000km i nijednom mi se više nije desilo da je kvačilo proklizalo.

 

-Zamenjene su svećice, karburatori su očišćeni i sinhronizovani, ventili naštelovani.

 

Zamenjena je fabrička slavina sa fabričkom slavinom yamahe r6 prve generacije, tako da sada, nova slavina, ima samo položaj on/off. Kupac uz motor dobija i original slavinu, pa može da joj reparira membrane ukoliko to želi. Ja nisam to hteo, jer nisam imao poverenja da će takva slavina uvek zatvarati gorivo. Originalna slavina je zamenjena jer motor, kada je rezervoar ispod polovine sa gorivom, nije išao kako treba, jer su se membrane lepile i zatvarale gorivo i kada treba i kada ne. Posle zamene, motor ide normalno i uvek isto, bez obzira na količinu goriva u rezervoaru. Muka je što stalno mora da se okreće on/off.

 

-Zamenjeno ulje i filter ko zna koliko puta, filter vazduha isto (imam svesku u kojoj sam sve beležio bukvalno od prvog dana, odradjeno je milion stvari za tih 52-53 000 km, sve potrošni delovi, ne mogu svega ni da se setim, a i da ne davim ovde).

 

Motor mi se nikada nije pokvario, ostavio na putu, zezao, nikada me nije izdao, a vozio se na daleke puteve i tek će, ako se ne proda.

Nije nov, ima tragove korišćenja, ali treba pogledati uživo, na slikama se ne vidi. Sve na motoru je fabrika (ne mislim da je motor u fabričkom stanju, posle 22 godine korišćenja, naravno da nije, već ništa nije stavljano naknadno, svi delovi su fabrički - retrovizori, auspuh, ručice, migavci, plastike,...) i nema ništa od dodatne opreme sem kappa nosača kofera i kappa kofera od 46 litara koji idu uz motor.

 

Ono što treba zameniti odmah po kupovini su lanac i lančanici, sve ostalo je ok i ne traži zamenu minimum 1 ili 2 sezone, zavisno od toga koliko km se predje.

Aku je star 6 godina, ali i dalje bez problema pali, ako kojim slučajem baš sad izda, ja ću taj trošak podneti i kupac dobija novi. Poslednjih par sezona ga obavezno testiram kod lika koji se bavi prodajom i do sada je uvek bio više nego dobar.

 

Cena, prednja, zadnja, prva, poslednja i jedina je 2000 evra. Kome je mnogo, ne mora da kupi, kome je malo, neka višak potroši kako želi, ja se ne cenjkam.

Razlog prodaje je to što mi je ušla voda u uši da uzmem suzuki gsf/gsxf 1250, već dugo ih merkam.

 

Molim vas da, ko je zainteresovan, me pozove od 8:00-13:00 radnim danima, ili vikendom 8:00-23:00. SMS, viber može bilo kad, ali dok sam na poslu, neću odgovarati na pozive i poruke.

 

Telefon je 064/2621501 Branko.















"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr