Glavni meni

nesto mi zveci u motoru !!!!! POMOC

Započeo MICA F, 15 Mart, 2011, 22:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

eh da, da dodam

detalj:

u toku voznje, ovo se cuje iskljucivo kada dajem gas, ne leru ne cujem...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Zverka

nista raspitaj se ko je dobar sa stelovanjem ventila i polagano sa paricama u dzepu ...
nije pod moranje al kad si vec resio da sredis motorin... a i vidim da se svetski trudis ...
:) znas sta ti je ciniti
moguce da se na leru jedva cuju ( tako je bilo kod mene na diverziji ) al  trebalo bi ih nastelovati
Never ride faster than your angel can fly

:D

despic

?
pa kolko ja znam i na leru bi trebalo da se cuje...samo redje :)
klasican divljak

Milos

Definitivno bi trebao da nastelujes ventile.
Mislim da se na tvom motoru ventili steluju na 35 - 40 hiljada.
Proveri manual, ali u svakom slucaju bi to trebao da uradis, moja preporuka - sto pre.

SSZGO

pratim R1-forum

tamo se mnogo puta pominjao taj zvuk

cak i na novim motorima i motorima sa bednih 5-10000 km

mnogi su stelovali ventile - zvuk je ostao

znao i ja da su to MOZDA ventili
ali treba mi nacin da znam zasigurno

i da li uopste ima smisla podesavati  - da li moze biti nekih problema s tim, ili je problem samo 'zvucne' prirode


koliki je uopste problem otvoriti i menjati te ventile?

ja mogu da raskupusam motor i da stignem do njih, ali preko toga ne bih se sam zezao
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy

Jbt. sszgo ventili se ne menjaju nego steluju, nije to neki posao koji ti sam ne bi mogao da uradis.........


Jednom kada to uradis, dalje ces sve sam stelovati na bilo cemu...

Milos

Evo da ti prenesem sta sam ja procitao, vezano je za FZ6 S2 kod kojeg se javlja zvuk slican tvom, ali mislim da ce ti pomoci.

Dakle ljudi su pokusavali da rese problem menjanjem marke i gradacije ulja, i kao i kod tebe, zvuk se jeste malo promenio, ali je uvek ostajao. Zvuk je ostajao iako su ventili bili perfektno nastelovani. Neki su isli cak do toga da su na motorima koji su presli 10.000 km menjali lanac bregaste i spaner, i zvuk je nestajao prvih 500 km a onda se opet javljao. Ima ljudi koji su presli 100.000km sa takvim zvukom i nista im nije falilo, uz naravno, redovno stelovanje ventila. Najcudnije od svega je to sto se na nekima cuje, na nekima ne, ali vecina ljudi kaze da je taj zvuk normalan. Desetine njih su motore terali u nekoliko ovlascenih servisa, i svi su potvrdili da tako treba. Preko foruma niko ne moze da ti kaze da li se to cuju ventili, tako da neka ti ga neko poslusa uzivo, i lako ce znati da li su ventili.

U svakom slucaju, nevezano za sve ovo iznad, na tvom motoru bi trebali da se nasteluju ventili, jer si presao i vise nego sto je manualom predvidjeno. Da je moj motor, ja bih to uradio sto pre.

Zverka

i dalje mi nije jasno zasto se moji postovi NE CITAJu

ja ti rekoh na mojoj diverziji se cuju
postoji ona stara bajkerska bolje da se cuje malo nego da se ne cuje uopste al 
NA TVOM MOTORU kad ga vec sredjujes valjalo bi i to uraditi sto ti milos kaze i vreme je
a mogao bi i sam to da uradis ...ako imas manual ...nije problem samo je  problem naci plocice za stelovanje ventila
ja imam u garazi sve sem toga jbg
Never ride faster than your angel can fly

:D

Dzigi Boy

Cemu minusi Zverki??????


Plocice su uvek problem jbg. ali jednom kada ih imas mozes svima da stelujes....

SSZGO

cini mi se da cu morati da otvorim dva puta - prvi put da izmerim zazore

drugi put kad nabavim plocice

videcu jos sta cu da radim


zverku svi ignorisu jer je zensko :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Vidi¹ ovo, ako su neki menjiali lanac i ¹paner i zvuk je nestajao prvih 500km onda je problem definitivno tu, ali ako je problem prisutan kod veæine onda ne treba da te pla¹i. Mo¾da lo¹e konstrukcijsko re¹enje koje se tako ispoljava. Da se ja pitam, ja tu ni¹ta ne bih dir'o...

SSZGO

pitanje koje se namece - ako su to ventili, i nisu najbolje podeseni, jel moze nesto da se osteti ako ih ne podesavam ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy


sasafilipovic

A da nisu dizne? Lo¹e gorivo, samodetonacija?

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy

Citat: SSZGO poslato 17 Mart, 2011, 14:13
Citat: Dzigi Boy poslato 17 Mart, 2011, 14:12
NE!!!!!!!!!!

pa goni ih onda u koprive :)

hahahha pa pazi, osim cudnih zvukova mu manje vise ne moze nista biti, nije on toliko rastelovan pa da ima ogromne zazore koji lupaju!!!!!

Manje osluskuj masinu a vise se koncetrisi na zecice dok vozis i bice sve OK

Zverka

Citat: SSZGO poslato 17 Mart, 2011, 14:05

zverku svi ignorisu jer je zensko :)

a to zensko iza sebe ima vise sredjenih motora od nekih "MUSKIH " ovde.

no  nije ni bitno ...eto mi za nauk ....od sad cutim
Never ride faster than your angel can fly

:D

Dzigi Boy

Ajde Zverka, nemoj se nerviras, klasicna Balkanska diskriminacija....


Nije to razlog da cutis, i sama znas da su minusi obicna glupost????

rboban

Citat: SSZGO poslato 17 Mart, 2011, 14:08
pitanje koje se namece - ako su to ventili, i nisu najbolje podeseni, jel moze nesto da se osteti ako ih ne podesavam ?

Osim da ti npr. izgore izduvni ventili.... i tako jos ponesto!!!
Ride It Like You Stole It

Havarisan

nije to bas tako strasno rastelovano da mogu da izgore. Mogu da stavim glavu na panj! Uostalom mozes i brusiti plocice na meru ako hoces. Verovatno ce se sad javiti mnogi i reci kako nevalja brusiti plocice itd...