Glavni meni

nesto mi zveci u motoru !!!!! POMOC

Započeo MICA F, 15 Mart, 2011, 22:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

paja021

Citat: Yamaha poslato 16 Mart, 2011, 00:41
da znam to odma sam nasao to na netu i procitao kaze da mora da se zateze od 500-1000 km,

   Ne mora se dotezati,prekontroli¹e se na 5-6000km,npr. pri zameni ulja.Kao ¹to veæ reko¹e,ako nisi to veæ radio,prepusti  nekome sa vi¹e iskustva.Kvarovi sa pretegnutim lancem se pi¹u sa vi¹e nula,tako da o samostalnoj izradi mcct ne razmi¹lja¹,ako nisi vièan okretanju ¹rafova(moja najiskrenija preporuka).
   Èitao sam po netu pisanja raznoraznih stuènjaka(uglavnom na stranim forumima) sa opisom ¹telovanja zatezanja,tipa privrni èetvrt kruga,pa otpusti pola...nije to ba¹ tako.A za 500 din¾i mo¾e samo drugar to da ti odradi,ali veruj mi vi¹e æete popiti i pojesti za to popodnevno dru¾enje.Kad se pojavi¹ kao anonimus kod strugara sat rada ko¹ta min.10-15e i traje bar dva sata+materijal... i mora¹ taèno da zna¹ ¹ta hoæe¹ i ¹ta ti treba,tj. tehnièki crte¾,koji materijal,nije isto crno gvo¾dje,prokron,alu...
   Da se ovo moje pisanje ne shvati kao...potkrepiæu sa fotografijama kako sam na mom motoru to uradio.   
   I pamet u glavu i dupe uz zid!


   



Che


SSZGO

#22
R1 08 Ticking noise

evo kako se cuje moja yamaha
na hladno je glasnije, kad se zagreje utisa se...


evo ga jos jedan primer:

06 R1 Tick?


na skroz hladnom se cuje mozda malo tise nego ovako, pa se utisa posle minut dva:

04 Yamaha R1 Tick

jos jedan primer:

'04 R1 idle. ... Good or bad or normal. Yamatick?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Milos

http://www.fz6-forum.com/forum/

Ovo ti je forum za vlasnike FZ6ica, registruj se, snimi zvuk, pa postavi tamo, i cuces misljenja.
Moj se isto cudno cuo(bar je to meni delovalo cudno), medjutim proverio sam, i normalno je.

Problem je sto je tvoj odjednom poceo da se cudno cuje, moj se cuje tako od 0 km.
Verovatno je, da je to spaner, kako su te drugi savetovali.

Zverka

#24
na r kecu  
3cem videu  se cuju ventili
ja ni na jednom  videu nebi rekla da je  spaner u pitanju
[neampojma] mozda gresim al  ja  nebi rekla da je spaner

i proveri zejtin  nekako mi deluje ko da radi  bez ULJA mada opet  [neampojma]
Never ride faster than your angel can fly

:D

SSZGO

meni se cuje tako samo prvih 10-20 sekundi  (kao na snimku 3 ) a zatim se utisa (kao na snimku 1)
a kada se skroz zagreje, bude mozd amalo tise nego na snimku 1...

ulje je uvek na vrhu

mozda da sipam 20w-60 da utisam taj zvuk, posto nervira...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Zverka

pazi ...ako je  do ventila  mada opet kazem  nemam pojma mozda je  meni tako zvuci ... ne bi trebalo da ti pravi problem
postoji ona staaara medju bajkerima bolje da se cuje malo no da se ne cuje uopste
meni se na jamaheriji cuju ventili samo tako ( treba da padne stelka al  nemam plocice za stelovanje )
a mozda i nije to ... da gi ebem
sa zejtinom "guscim" neces postici  bas to da ih utisas ( probala )  :)
Never ride faster than your angel can fly

:D

despic

a sta je kad stisnes kvacilo i ides tipa 20kmh a ono klepeta i struze!?
klasican divljak

Gašpar

Citat: despic poslato 16 Mart, 2011, 20:14
a sta je kad stisnes kvacilo i ides tipa 20kmh a ono klepeta i struze!?

Ja znam sta se tu pokvarilo :D

MICA F

ljudi maler , riknuo spaner , otvaram glavu da vidim sta je sa ventilima , prezupcio . kad sam jutros izvadio spaner bio je skroz skupljen .
sad znam sta cu .(spremam kes )     ((((((((((((((( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

[attachment deleted by admin]

despic

Citat: Gaspar poslato 16 Mart, 2011, 20:20
Citat: despic poslato 16 Mart, 2011, 20:14
a sta je kad stisnes kvacilo i ides tipa 20kmh a ono klepeta i struze!?

Ja znam sta se tu pokvarilo :D

sta?
klasican divljak

MICA F


MICA F

ajde svi po 10 eura , skupljam prilog  .
hahahahahahahah   , salim se

Gašpar


Dzigi Boy

Pa cekaj, ako ti je motor isao u ubrtaje i radio je, onda ti nije nista odvalio u glavi, da je odvalio onda bi ti iskrivio neki ventil i ne bi imao kompresiju pa ga ne bi ni mogao upaliti?????????

Ne bi ja tu skidao glavu, nego bi stavio nov lanac, spaner i vodice lanca koji su mozda losi???????????


Nemoj srljati, nego ga vrati u fazu i izmeri kompresiju!!!!!!!!!


mohikanac

Citat: despic poslato 16 Mart, 2011, 20:14
a sta je kad stisnes kvacilo i ides tipa 20kmh a ono klepeta i struze!?

Despicu da ti nije lanac po malo labav pa kaci do viljuske. :)

MICA F

ma gotovo sad , moram da proverim , taman malo da zbrijem glavu i ispoliram kanale , bice brzi hahahah

despic

to sam i ja pomislio al se cuje retko...i posebno kad idem u rikverc :)
nesto negde kaci
klasican divljak

Dzigi Boy

Citat: Yamaha poslato 16 Mart, 2011, 20:43
ma gotovo sad , moram da proverim , taman malo da zbrijem glavu i ispoliram kanale , bice brzi hahahah


Nemas sta da proveris, vrati ga u fazu sa tim lencem sto je na njemu i bies 100% siguran kada izmeris kompresiju.....

Sto bi ti skidao glavu bez potrebe, kupovao dihtung i sta ja znam sta jos?? kada to ne moras??????

100% ti nije odvalio nista kada je mogao da upali!!!!

Skidati glavu motora na masini koja je presla 30K je nepotreban potez koji kosta najmanje dihtunga, pa ruke pa stelovanje, pa onda opet stelovanje na 1000km??????????????

Uradi tako koa sto sam ti rekao videsec da je sve dobro i onda promeni lanac i sklopove oko njega...........da bi znao da li je to tako, sve mozas da proveris bez i jadnog dela...

Ako ces da budes ovca pa da te majstor sisaa, onda se sisaj, ne znam sta drugo da ti kazem????

rboban

#39
Citat: Yamaha poslato 16 Mart, 2011, 20:20
ljudi maler , riknuo spaner , otvaram glavu da vidim sta je sa ventilima , prezupcio . kad sam jutros izvadio spaner bio je skroz skupljen .
sad znam sta cu .(spremam kes )     ((((((((((((((( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Sto MALER??? To je NAJmanje bolno od sVega sto je moglo da se desi..... ukoliko je prezubcio zub dVa i nista nije udarilo negde, a izgleda da je TAKO!!!
Ride It Like You Stole It