Glavni meni

Kupujem motor

Započeo Darko, 04 Maj, 2021, 23:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Maj, 2021, 21:58
brdo ljudi nema legalne izvorne prihda i ne moze uzme kredit il se vec zakucala
sa kreditima ....
svakako kag god nema narod love za novo onda su i jake cene koriscenih motora



Jeste, ali ni ranije nismo imali love, pa su cene polovnih motora bile ni¾e (da ne pomisli neko da politizujem bilo ¹ta, beda smo bili, beda ostali).

2 razloga su uticala na nenormalne cene polovnjaka:

1. poskupeli tro¹kovi oko uvoza i carine (jer ¹to da nas ne deru kad im se mo¾e i hoæe), a i sami polovni motori su poskupeli u inostranstvu (globalna inflacija i obezvredjivanje novca),

2. motori su sve vi¹e u modi i sve su vi¹e tra¾eni, jer sve vi¹e ljudi ¾eli da vozi motor i ispuni svoje slobodno vreme, a èim je potra¾nja veæa, a ponuda manja (a manja je zbog razloga iznad), skaèe i cena.

Ima i danas dobrih motora koji mogu da se nadju za neke razumne pare, ali su iz nekog razloga nepo¾eljni. Npr suzuki katana 600/750, ru¾an, neæe ga niko, za 1000-1500 evra da bira¹ kakav hoæe¹, bandit, isto godi¹te, isti agregat, cena izrade za nijansu i manja od katane, a oko 1000 evra skuplji po oglasima.
Gsr 600 oko 2006. godi¹ta ima u rangu 2800-3500 evra, raèunaj da se spusti jo¹ koji evro pri prodaji, eto ga ubrizgavanje za manje od 3000 evra. Nije ni to malo, ali mi je logiènije takav motor platiti 2600-700, nego bandit iz 2001. 2200-300e.

Ili kle koji je iz ko zna kojih razloga preskup, a gpz sa istim motorom oti¹ao u bescenje.

Honde su sve skupe, bez izuzetka. Èuo srbenda da se ne kvare, pa zacepio cenu.

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Maj, 2021, 21:58

da svi imaju 3-5k eura platu matore kante bi vozili samo kolekcionari i studentarija ...

Realno, ¹to bi se bilo ko patio sa tehnologijom od pre Hrista, ako uslovi dozvoljavaju novu ma¹inu, stariji motori su za nijansu komotniji i veæi, ali da je to dovoljan razlog da se voze punoletnici, nije. Nego kad nemam pare, daj makar da se ute¹im.

Ali su mi hit i oni ¹to kupe novu ma¹inu, a posle nemaju za opremu pa ih vidim da voze u trenerèicama i gaæama.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

Citat: Aussweis poslato 08 Maj, 2021, 01:05
Citat: UFF poslato 06 Maj, 2021, 22:38
kriza, 50% populacije ne radi a cene umesto da su spustene one duplirane i sve rasprodato i rezervisano?
otiso svet u qrac
U Ducatiju nije nista drugacije, cak sam snimio klip kad sam bio tamo, guzva tog dana, kao da se deli dzabe, svadjaju se kome da se pre poruci, kome ce pre da stigne motor..


Kao penzioneri ispred poste :D

Kostić

код нас је половно прецењено са почетка деведесетих на овамо и тако је остало до данас немци нису пропали код њих је можда јака цена сад имају арапе имају триста проблема па им је можда мало опала куповна моћ (ново) или су арапи и дошљаци навалили на половно па појачали цене код нас колко видимо туча је за ново значи или се имају паре и може се или увозници не увозе колико би се продало јер су шкртице али ако је тако то је само доказ да су слаби на делу али јаки на реклами како год да окренете даре данас има могућност да купи скупљи и новији мотор у односу на пре десет година купио је и стан значи није лоше и таквих као он је све више а и гологузије је све више плако се дели на оне који имају и оне који немају у сваком случају овде се лепо живи ко има државни посо село земљу етц а цене половних возила ће да падну од првог јула ако онај пређе са речи на дело око емисије старудија је у суштини свуда скупа ако има више од 30 година овде је најскупље возити возило старо до десет петнес година јер га зацепе а анјбоља опција као и свуда у свету је купиш ново имаш триес година или купиш ново и мењаш на максимум три до пет


Darko

Dare koliko radi jadno je da do sada nema 16 stanova i 5 motora ...
Nego banana ...
Nije to do “drzavni posao” , vise je do “ko hoce da rmbaci a na da cesa jaja”

DebeliZmaj

Citat: Darko poslato 08 Maj, 2021, 15:43
Dare koliko radi jadno je da do sada nema 16 stanova i 5 motora ...
Nego banana ...
Nije to do “drzavni posao” , vise je do “ko hoce da rmbaci a na da cesa jaja”

dok ne dodju poreznici ;0)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Мотоцикл јуна 2020 године у огласу 8000е. Пре пар дана исти продавац тражи 9900. Мора да је у њега уградио пичку на расклапање у међувремену
Друштво за заштиту од животиња

mrle


DebeliZmaj

pa nista ne pise sta je uzeo

[watching]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

FANTOM

    Pise pise samo treba citati  [rofl] [cheers]. I ja sam mu rekao da ti uzima. vr je malo razmislio i pazario